17 nejlepších sportovních sluchátek (2024) na běhání a do posilovny

Hledáte sportovní sluchátka na běhání nebo do posilovny?

Taková sluchátka by měla být dostatečně odolná, stabilní v uších nebo na hlavě a v neposlední řadě také dobře hrát. A přesně taková jsme našli!

Vybrali jsme 17 těch vůbec nejlepších sportovních sluchátek, ať už s uchycením do uší, za uši nebo přes hlavu, která lze v současnosti koupit.

Nejlepší bezdrátová sportovní sluchátka v kostce

Nejlepší bezdrátová sluchátka na běhání

Nejlepší bezdrátová sluchátka na běhání Jabra Elite 8 Active

Jabra Elite 8 Active

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů6 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 14 h + 42 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.3 (multipoint)
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIP68
Hmotnost5 g + 46,4 g (pouzdro)
Další výbava3 sady špuntů, aplikace Jabra Sound+
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Voděodolnost sluchátek i pouzdra
 • Pěkný, basový zvuk
 • Slušná výdrž baterie
 • Aplikace s nastavitelným EQ
 • Vyšší cena
 • Bez háčků nebo podobného typu uchycení v uších

Jabra Elite 8 Active jsou ideální volbou nejen pro běžce, ale všechny sportovce hledající bezdrátová sluchátka, která dobře hrají i něco vydrží.

Elite 8 Active jsou odolná sluchátka se stupněm krytí IP68, což je jedno z nejvyšších hodnocení odolnosti, které si spolehlivě poradí s vodou i prachem. Navíc i nabíjecí pouzdro je kryté kódem IP54, což není zrovna obvyklé.

Sluchátka nabízejí silný basový zvuk s možností přizpůsobení pomocí EQ v aplikaci. ANC je na poměry sportovních sluchátek slušné, i když ne nejlepší ve třídě. Zvuk je čistý a dynamický, vhodný pro různé žánry hudby. Mikrofon je nadprůměrně jasný a srozumitelný.

Jabra pak nabízí Bluetooth připojení s podporou kodeků AAC a SBC a plánovanou podporou pro LC3 a LC3plus. Nabízejí rychlé párování Google Fast Pair a multipoint připojení.

Hrát vám vydrží přibližně 8 hodin na jedno nabití se zapnutým potlačením hluku, přičemž pouzdro vám dodá šťávu na dalších více než 30 hodin. Nabíjení trvá přibližně tři hodiny, ale za prvních 5 minut nabíjení získáte hodinu poslechu.

Zmínit musíme také užitečnou aplikaci Jabra Sound+, která je uživatelsky přívětivá a nabízí řadu užitečných funkcí, včetně nastavení EQ, propustného režimu a prostorového zvuku. Sluchátka také podporují funkce jako Spotify Tap a lokalizační službu Find My. V balení navíc najdete tři páry silikovnových špuntů.

Jabra zkrátka umí dělat sportovní sluchátka, a tak není divu, že je Elite 8 Active opět tím nejlepším, co v této kategorii lze zakoupit.

Levnější bezdrátová sportovní sluchátka

JBL Reflect Aero

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší, s háčky
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů6,8 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 8 h + 16 h (pouzdro)
PřipojeníBluetooth 5.2 (multipoint)
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIP68
Hmotnost6,65 g + 45 g (pouzdro)
Další výbava3 sady špuntů a háčků, aplikace JBL Headphones
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Stabilní v uších
 • Vhodné i pro plavání
 • Pěkný zvuk
 • Stabilní Bluetooth připojení
 • Slabší ANC
 • Kvalita basů je proměnlivá
 • Zvuk mikrofonu

Velmi dobrou alternativou je pak JBL Reflect Aero, které nabízí podobně dobrou výbavu jako Jabra, a to za ještě nižší cenu.

Hned na první pohled je vidět, že Reflect Aero jsou sluchátka určená pro sportovní aktivity. Díky háčkům dobře sedí v uších a voděodolnost IP68 umožňuje, abyste se s nimi mohli i koupat. A to dokonce i ve slané vodě.

Jejich zvukový projev je silný a dynamický, včetně basové odezvy, ačkoliv ta záleží na písničce. Sluchátka disponují i ANC, které postačí, ale příliš nevybočuje z průměru. Mikrofon je pak dostatečný na občasný hovor, ale už jsme slyšeli lepší.

Sluchátka k telefonu připojíte skrze Bluetooth, jenž umožňuje i připojení k vícero zařízením najednou. Je zde podpora kodeků SBC a AAC, přičemž další nastavení probíhá skrze aplikaci JBL Headphones, kde lze zvuk dále upravovat.

Výdrž baterie čítá přibližně 6 až 7 hodin poslechu na jedno nabití, což je dostatečné pro většinu běžeckých a jiných sportovních aktivit. Nabíjecí pouzdro pak poskytne dvě další nabití navíc, přičemž zde najdete USB-C port.

Pokud tedy hledáte o něco dostupnější sportovní sluchátka, která se hodí i do vody, JBL Reflect Aero jsou bezesporu výbornou volbou.

Přejít na nejlepší bezdrátová sluchátka

Nejlepší sportovní sluchátka pro iPhone

Beats Fit Pro

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší, s háčky
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů9,5 mm
Frekvenční rozsahNeuvedeno
Výdrž baterieaž 6 h + 18 h (pouzdro)
PřipojeníBluetooth 5.0, Apple H1
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost5,6 g + 55,1 g (pouzdro)
Další výbava3 sady špuntů a háčků, aplikace Beats
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • ANC a propustný režim
 • Dobře drží v uších
 • Dobrá výdrž baterie
 • H1 čip pro Apple zařízení
 • Jen IPX4
 • Chybí multipoint
 • Omezené funkce na Androidu

Pokud jste majiteli iPhonů, určitě se podívejte také na Beats Fit Pro, která právě pro Jablíčkáře nabízí zajímavé funkce navíc.

Nejnovější špuntové Beatsy mají výrazný design s háčky, které zajišťují bezpečné uchycení ve vašich uších během cvičení.  Nechybí ani IPX4 hodnocení, které sluchátka spolehlivě uchrání před potem, ale nutno říct, že konkurence často nabízí vyšší ochranu.

Fit Pro nabízejí vynikající zvukový výkon s vyváženými výškami a basy a dobrým celkovým jasem. Jsou vybaveny kombinací ANC a režimu propustnosti, které můžete znát i z Airpodů Pro. Mikrofony sluchátek jsou kvalitní a poskytují dobrý přenos hlasu během hovorů.

Co Applisty jistě potěší, je že zde najdete také H1 čip, který zajišťuje bezproblémové párování s iOS zařízeními a podporu funkcí jako je hands-free Siri a prostorový zvuk na Apple Music.

Androidisti o tyto funkce přijdou, ale pořád mají k dispozici dobrou aplikaci Beats k úpravě zvuku a nastavení. Rovněž zamrzí i chybějící multipoint Bluetoothu.

Sluchátka nabízejí výdrž baterie přibližně 6 hodin s aktivním potlačením hluku a dalších 18 hodin je k dispozici v nabíjecím pouzdře. Podporují rychlé nabíjení, ale oproti Airpodům zde nenajdete bezdrátové nabíjení.

Beats Fit Pro jsou tak opravdu kvalitní sportovní sluchátka, jejichž plný potenciál dokážete naplnit jen s iOS zařízením. V takovém případě ale jde o velmi atraktivní volbu.

Nejlepší sportovní sluchátka přes hlavu

Nejlepší sportovní sluchátka přes hlavu Beats Studio3 Wireless

Beats Studio3 Wireless

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničůNeuvedeno
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 40 h
PřipojeníBluetooth 5.0, 3,5mm audio jack, microUSB, Apple W1
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíNemá
Hmotnost260 g
Další výbavaAplikace Beats
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Pohodlné a odolné
 • Kvalitní zvuk
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Jednoduché párování s Apple zařízeními
 • Nejdou složit na plocho
 • microUSB konektor

Jako ta nejlepší sportovní sluchátka přes hlavu bereme Beats Studio3 Wireless, která jsou naprosto ideální do hlučné posilovny.

Beats Studio3 mají víceméně stejný design jako jeho předchůdce, kterému nechybí robustnost, a tak se nebojte, že by něco nevydržely, ačkoliv stejně jako u většiny náhlavních sluchátek chybí IP krytí. Měkké náušníky pak zajišťují komfort, ale omezená možnost složení může komplikovat přenášení.

Oproti předchozím generacím nabízí Beats Studio3 Wireless výrazně lepší zvukový zážitek. Poskytují vyvážený zvuk s přesně definovanými basy, ideální pro EDM či hip-hop, ale nezklamou ani v jiných žánrech. Aktivní potlačení hluku je adaptivní a velmi efektivní, a mikrofon je rovněž ideální pro hovory.

Mimo Bluetooth a 3,5mm audio jack jsou sluchátka osazena také W1 čipem, který velice usnadňuje párování se zařízeními Applu. Připojení je přitom stabilní a s výborným dosahem.

S výdrží baterie až 22 hodin s aktivním potlačením hluku a 40 hodin bez ANC jsou tyto sluchátka špičkou ve své kategorii, přičemž nechybí rychlonabíjecí funkce Fast Fuel.

Pokud tedy hledáte sluchátka, která vás odizolují při vašich sportovních výkonech a zároveň třeba máte v kapse iPhone, Beats Studio3 Wireless jsou ideální volbou.

Alternativa s nejlepším ANC

Sony WH-1000XM4

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah4 Hz až 40 kHz
Výdrž baterieaž 38 h
PřipojeníBluetooth 5.0 (multipoint), 3,5mm audio jack, NFC, USB-C
Podporované kodekySBC, AAC, LDAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíNemá
Hmotnost254 g
Další výbavaAplikace Sony Headphone
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Skvělé potlačení hluku
 • Vynikající zvuk
 • Dobrá výdrž baterie
 • Podpora LDAC
 • Prémiová cena
 • Uši se mohou rychle zapotit

Samozřejmě nemůžeme zmínit dnes již legendární řadu náhlavních sluchátek s ANC od Sony, přičemž WH-1000XM4 by mohla zaujmout právě i sportovce.

Čtvrtá generace těchto sluchátek přes hlavu nabízí odolný design, kterému věříme o něco více než nejnovějším WH-1000XM5. Větší náušníky s měkčím polstrováním jsou nesmírně pohodlné, ale na druhou stranu je možné, že se vám v nich uši mohou rychle zapotit.

Hlavní devízou Sony WH-1000XM4 je vynikající zvuková kvalita s bohatými basy a širokou soundstagí, stejně jako výborné potlačení hluku. Nechybí ani vylepšený mikrofon, který zajišťuje ještě jasnější hlas při hovorech.

Bluetooth nabízí multipoint párování, tedy připojení k dvěma zařízením současně, přičemž nechybí podpora kodeků SBC, AAC a dokonce i LDAC.

Výdrž baterie až 30 hodin s aktivním potlačením hluku a rychlé nabíjení přes USB-C jsou dalšími výhodami. Pět minut nabíjení poskytuje až pět hodin poslechu.

Zmínit můžeme i automatické pozastavení hudby při sundání sluchátek nebo nový režim Speak-to-Chat, který umožňuje rychlé přepnutí do režimu propustnosti zvuku, když byste potřebovali s někým nečekaně mluvit.

Sony WH-1000XM4 jsou ideální volbou pro sportovce, kteří hledají kvalitní zvuk, efektivní potlačení hluku a pohodlné nošení. Přestože mají vyšší cenu a chybí jim voděodolnost, jejich výkon a funkce je činí jedněmi z nejlepších sportovních sluchátek na trhu.

Nejlepší sportovní sluchátka za uši

Nejlepší sportovní sluchátka za uši Beats Powerbeats Pro

Beats Powerbeats Pro

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníZa uši
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů12 mm
Frekvenční rozsahNeuvádí se
Výdrž baterieaž 9 h + 15 h (pouzdro)
PřipojeníBluetooth 5.0, Apple H1
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ne
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost21 g + 130 g (pouzdro)
Další výbavaAplikace Beats
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Skvěle drží v uších
 • Vyvážený a čistý zvuk
 • Skvělá výdrž baterie
 • Párování s Applem
 • Odolnost jen IPX4
 • Chybí ANC
 • Velké nabíjecí pouzdro

Jestliže vám klasické špunty příliš nesedí, zkuste vyzkoušet sportovní sluchátka za uši, kde je současným králem Beats Powerbeats Pro.

Díky svému elegantnímu designu s háčky za uši totiž Powerbeaty sedí perfektně v uších, a to i během intenzivních sportovních aktivit. Stupeň krytí je IPX4 sice není z nejvyšších, ale na odolání potu bez problému stačí.

Sluchátka Powerbeats Pro vynikají vyváženým zvukovým profilem s čistými basy a vokály. I když mohou mít mírně podtlumené výšky, celkově poskytují příjemný poslechový zážitek. Bohužel zde nenajdete žádné aktivní potlačení hluku, což může být nevýhodou například v přeplněných posilovnách.

Stejně jako u ostatních Beats sluchátek zde nechybí možnost jednoduchého spárování s Apple produkty, a to díky H1 čipu. 

Výdrž baterie přesahuje až 10 hodin nepřetržitého přehrávání, což je opravdu skvělé. Nabíjecí pouzdro pak poskyutuje dalších 15 hodin, ale velikostně by mohlo být menší.

Ovšem to nic nemění na tom, že jsou Beats Powerbeats Pro těmi nejlepšími sportovními sluchátkami s uchycením za uši, které v současnosti můžete zakoupit.

Alternativa s otevřenou konstrukcí

Shokz Openfit

TypPecky (True Wireless)
UchyceníZa uši
ProvedeníOtevřené
Velikost měničů18×11 mm
Frekvenční rozsah50 Hz až 16 kHz
Výdrž baterieaž 7 h + 21 h (pouzdro)
PřipojeníBluetooth 5.2
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ne
MikrofonAno
Stupeň krytíIP54
Hmotnost8,3 g + 57 g (pouzdro)
Další výbavaAplikace Shokz
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Stabilní a pohodlné
 • Slyšíte i zvuky okolí
 • Slušná kvalita zvuku
 • Aplikace s EQ
 • Okolí slyší vaši hudbu
 • Bez multipointu

Zajímavou alternativou pak mohou být sluchátka Shokz Openfit, které kombinují tento typ uchycení také s otevřenou konstrukcí, abyste měli vždy přehled o svém okolí.

Jejich nesmírně lehký design s ušními háčky je navržen tak, aby pouze “seděl” na uších, ale ne přímo v kanálku uší, jako klasické špunty. Díky tomu nejste izolování od svého okolí, což může být důležité hlavně pro ty, kteří sportují venku. Nicméně to platí i oboustranně, a tak okolí vcelku dobře pozná, co si právě pouštíte.

Co se týče zvuku, OpenFit poskytuje vyvážený zvukový profil s přirozenými vokály a jasnými nástroji, a tak se blíží kvalitě dobrých špuntů. Integrovaný mikrofon je pak velice slušný.

Výdrž baterie je až 7 hodin přehrávání a společně s nabíjecím pouzdrem můžete dosáhnout až 28 hodin celkové výdrže. Je zde také funkce ychlého nabíjení, které umožňuje získat až hodinu přehrávání za pouhých 5 minut nabíjení.

Zmínit musíme také aplikaci Shokz, která nabízí možnost přizpůsobení zvukového profilu prostřednictvím EQ včetně předvoleb. Ačkoliv sluchátka využívají Bluetooth 5.2, bohužel neumí spárování s více zařízeními současně.

Jestliže jsou vaše sportovní tréninky převážně venku, pobíháte mezi chodci nebo jezdíte mezi auty, Shokz OpenFit mohou být ta správná sportovní sluchátka právě pro vás.

Nejlepší sluchátka na lícní kosti

Nejlepší sluchátka na lícní kosti Shokz OpenRun Pro

Shokz OpenRun Pro

TypBone conduction
UchyceníNa lícní kosti, za uši
ProvedeníOtevřené
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 10 h
PřipojeníBluetooth 5.1 (multipoint)
Podporované kodekySBC
MikrofonAno
Stupeň krytíIP55
Hmotnost29 g
Další výbavaAplikace Shokz
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Lehké a pohodlné
 • Kvalita zvuku
 • Bluetooth s multipointem
 • Baterie a rychlost nabíjení
 • Vlastní nabíjecí kabel
 • Kvalita mikrofonu
 • Jen IP55

Shokz OpenRun Pro jsou aktuálně těmi nejlepšími sluchátkami na lícní kosti, které opět posouvají kvalitu zvuku i výdrž baterie.

Dražší verze OpenRunu nabízí lehkou a pružnou konstrukci, díky které sluchátka zůstanou na místě i při intenzivních aktivitách. Stupeň krytí IP55 pak zajíštuje, že vydrží i náročnější sportovní podmínky, pot nebo déšť. A pro ty, co mají menší obvod hlavy, je tu také verze Mini.

Obecně kvalita zvuku není v případě kostního vedení tak dobrá jako u běžných sluchátek. Nicméně OpenRun Pro toto manko zase o něco snižuje a jsou tak nejlíp znějící sluchátka tohoto typu. Mikrofon sice nepatří mezi nejlepší, ale na běžné používání postačí.

Shokz pak svá sluchátka osadil Bluetoothem 5.1, který navíc podporuje multipoint, tedy připojení k více zařízením naráz, což se určitě hodí. Nechybí ani mobilní aplikace Shokz, která umožňuje úpravu EQ nebo aktualizaci firmwaru sluchátek.

Zmínit musíme také slušnou 10hodinovou výdrž baterie, která by tak měla bohatě stačit i na delší běhy nebo jízdy na kole, a rychlost nabíjení, kdy za 5 minut získáte 90 minut poslechu. Škoda jen, že Shokz využívá kabel s vlastním konektorem.

Celkově ale Shokz OpenRun Pro nabízí skvělý zážitek, a to především pro sportovce, kteří chtějí zůstat ostražití ke svému okolí, aniž by obětovali možnost poslechu hudby. V takovém případě jsou sluchátka na lícní kosti skvělá a tento model tím nejlepším, co lze sehnat.

Přejít na nejlepší sluchátka na lícní kosti

Nejlepší sluchátka do vody na plavání

Shokz OpenSwim

TypBone conduction
UchyceníNa lícní kosti, za uši
ProvedeníOtevřené
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 8 h
PřipojeníŽádné
MikrofonNe
Stupeň krytíIP68
Hmotnost30 g
Další výbavaInterní hudební přehrávač s kapacitou 4 GB, podporované formáty MP3, WAV, AAC, WMA, FLAC, plavecké špunty v balení
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Lehké a pohodlné
 • Voděodolnost IP68
 • Kvalitní zvuk pod vodou
 • Vlastní uložiště hudby
 • Chybí Bluetooth a mikrofon
 • Speciální nabíjecí kabel
 • Dražší

Shokz OpenSwim, dříve známé jako Aftershokz Xtrainerz, jsou speciálně navržená sluchátka pro plavce, a podle nás jsou to ty nejlepší sluchátka do vody.

Shokz je výrobce specializujcí se na sluchátka s vedením zvuku po lícní kosti. Jsou spojena páskem dobře obepínajícím hlavu a reproduktory tak máte umístěné před ušima.

OpenSwim jsou pak velmi lehká, pohodlná i pod plaveckou čepicí a stabiliní při všech stylech plavání. Díky certifikaci IP68 vydrží ponoření do hloubky 2 metrů po dobu dvou hodin, ale výrobce nedoporučuje použití ve slané vodě.

Zvuk pod vodou je čistý a jasný a díky kostnímu vedení sluchátek máte volné uši pro vnímání okolí (nebo pro plavecké špunty). Na souši je kvalita zvuku stále dobrá, ale trošku jiná než ve srovnání s tradičními sluchátky, kde ztrácí především co se týče basů.

Sluchátka mají svoji interní pameť na 4 GB hudby, abyste mohli nerušeně poslouchat, ať už doplavete kamkoliv. Ovšem Bluetooth připojení bychom uvítali pro případ, kdy chcete ze sluchátek poslouchat i mimo tréninky nebo si s někým zavolat.

Baterie vydrží přibližně 8 hodin přehrávání, což je dostatečné pro většinu sportovních aktivit. Ale nevýhodou je speciální nabíjecí kabel, který by mohl být problém sehnat, pokud byste jej náhodou ztratili.

V každém případě jsou Shokz OpenSwim ideální volbou pro plavce, kteří chtějí poslouchat hudbu během svých výkonů, aniž byste se museli bát o rozbití sluchátek nebo špatné bezdrátové spojení pod hladinou.

Přejít na nejlepší sluchátka do vody

Nejlepší sportovní sluchátka do 3000 Kč

Nejlepší sportovní sluchátka do 3000 Kč Jabra Elite 7 Active

Jabra Elite 7 Active

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů6 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 8 h + 22 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.2 (multipoint)
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIP57
Hmotnost5,5 g + 44 g (pouzdro)
Další výbava3 sady špuntů, aplikace Jabra Sound+
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Voděodolnost IP57
 • Solidní zvuk
 • Nastavitelné ANC
 • Skvělá výdrž baterie
 • ANC by mohlo být ještě lepší
 • Bez háčků nebo podobného typu uchycení v uších

Pokud hledáte levnější, ale stále kvalitní sportovní sluchátka, do 3000 Kč můžete najít také Jabra Elite 7 Active.

Podobně jako u nejnovějších špuntů od Jabry, je design Elite 7 Active lehký, kompaktní a díky gumovému povlaku perfektně drží v uších i během divočejšího pohybu. Odolnost proti vodě a prachu je zajištěna díky IP57 hodnocení, což je ideální i pro venkovní aktivity.

Zvukový profil těchto sluchátek je zaměřen na silné basy a výšky, které je možné upravit pomocí ekvalizéru v aplikaci. Sluchátka se vyznačují jasným a bohatým zvukem, ale mohou chybět v jasnosti středových tónů. Navzdory tomu jsou vhodné pro širokou škálu hudebních žánrů.

Nechybí ani ANC s nastavením v aplikace a kvalita mikrofonu je solidní, ačkoliv nenabízí pokročilé funkce potlačení větru, jaké mají dražší modely. Z počátku sluchátka neuměla multipoint připojení přes Bluetooth, ale to se s posledními updaty již změnilo.

Výdrž baterie činí 8 hodin s aktivním ANC, přičemž dalších 22 hodin najdete v pouzdře, které navíc podporuje bezdrátové nabíjení Qi.

Opět je zde aplikace Jabra Sound+, která nabízí uživatelům možnost přizpůsobení, včetně ovládání hlasitosti, příkazů hlasového asistenta a dalšího nastavení.

Jabra Elite 7 Active jsou tak stále výborná sportovní sluchátka, která by díky nižší ceně mohla oslovit širší spektrum sportovců.

Otevřená sportovní sluchátka do 3 tisíc

Sony LinkBuds

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší, s háčky
ProvedeníOtevřené
Velikost měničů12 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 5,5 h + 12 h (pouzdro)
PřipojeníBluetooth 5.2 (multipoint)
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ne
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost4,1 g + 34 g (pouzdro)
Další výbava4 sady háčků, Aplikace Sony Headphone
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Unikátní, malá konstrukce
 • Dobrá kvalita zvuku
 • Vynikající pro hovory
 • Možnosti ovládání
 • Ne vždy stabilní uchycení
 • Nevhodné pro hlučné prostředí
 • Slabší výdrž baterie

S netradičním typem sportovních sluchátek pak přišlo také Sony, které ve formě LinkBuds představilo unikátní design s otevřenou konstrukcí.

LinkBuds totiž nezaplňují ušní kanálek, a tak umožňují posluchači zůstat lépe ve spojení s tím, co se děje okolo něj. Jsou opravdu malá, ale nemusí sedět v uších úplně každému a zamrzí i nižší certifikace IPX4.

Zvukově se vyznačují vyváženým projevem s přirozeným a otevřeným charakterem. Díky kvalitnímu mikrofonu jsou vhodné i pro telefonní hovory, ale ANC se logicky kvůli typu konstrukce nedočkáte.

Při uvedení na trh jim chyběla funkce multipointu, ale díky updatu ze strany výrobce je nyní lze už bez problému připojit k vícero zařízením současně.

Výdrž baterie dosahuje až 5,5 hodiny na jedno nabití, což není úplně příliš. Ale v pouzdru pak najdete šťávu pro dalších 12 hodin navíc.

Zajímavou vlastností LinkBuds je funkce Wide Area Tap pro dotykové ovládání na obličeji (před ušima), automatické pozastavení přehrávání při vyjmutí sluchátka a podpora pro hlasové asistenty. Nechybí ani šikovná mobilní aplikace.

Sony LinkBuds asi nebudou sluchátka pro všechny, ale pokud si ceníte výhod otevřené konstrukce a chcete se trochu odlišit, určitě je zkuste.

Nejlepší sportovní sluchátka do 2000 Kč

Nejlepší sportovní sluchátka do 2000 Kč JLab Epic Air Sport ANC

JLab Epic Air Sport ANC

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníZa uši
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů8 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 15 h + 55 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.0
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIP66
Hmotnost10,6 g + 68,3 g (pouzdro)
Další výbava5 sad špuntů, Aplikace JLab Sound
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Poměr cena/výkon
 • Pohodlné a stabilní
 • Kvalitní ANC
 • Skvělá výdrž baterie
 • Průměrný mikrofon
 • Dotykové ovládání
 • Bez multipointu

Do 2 tisíc korun nenajdete příliš lepších sluchátek, než je právě JLab Epic Air Sport ANC, které nabízí opravdu skvělý poměr cena/výkon.

Jedná se o sluchátka s uchycením za uši, které jsou velmi pohodlné i stabilní při jakýchkoliv sportovních aktivitách. Přitom nechybí více než slušný stupeň krytí IP66.

Zvukový profil těchto sluchátek je zaměřen spíš na basy, což ocení především sportovci, kteří poslouchají tvrdší hudbu. Na poměry této ceny je ANC velmi efektivní, přičemž sluchátka nabízejí také režim propustnosti, abyste měli přehled o tom, co se děje okolo vás.

Výdrž baterie je pak dalším z hlavních kladů JLabu, ať už jde o až 15hodinovou výdrž bez zapnutého ANC nebo až 55 hodin navíc díky pouzdro, které lze také bezdrátově dobíjet.

Zmínit musíme také aplikaci JLab Air ANC, které umožňuje přizpůsobení ANC/režimu propustnosti a ekvalizéru. Sluchátka jsou také vybavena dotykovými ovládacími prvky, ale ty mohou být občas nepřesné.

JLab Epic Air Sport ANC jsou opravdu epická sluchátka v této ceně a pokud vám rozpočet nedovolí jít výše, můžete s nimi být naprosto spokojeni.

Sportovní špunty do uší do 2 tisíc korun

JBL Live Free NC+

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší, s háčky
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů6,8 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 7 h + 14 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení
PřipojeníBluetooth 5.1
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX7
Hmotnost7 g + 40 g (pouzdro)
Další výbava3 sady špuntů, aplikace JBL Headphones
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Malé a pohodlné
 • Voděodolnost IPX7
 • Dobrý, neutrální zvuk
 • Možnosti nabíjení
 • Slabší ANC
 • Bez multipointu

Alternativu špuntových sluchátek do uší si pak připravilo JBL s modelem Live Free NC+, které se rovněž se současnou cenou vejde do 2 tisíc korun.

Sluchátka mají kompaktní design s logem JBL na vnější straně, které také slouží jako dotykové ovládání. Díky malým háčkům a lehké váze poskytují pohodlné a bezpečné nošení i během intenzivního cvičení. Skvělé IPX7 hodnocení zajišťuje výbornou odolnost proti potu i vodě.

Sluchátka nabízejí neutrální zvuk s dobrou dynamikou basů a jasnými středy. Nechybí aktivní potlačení hluku, ale to nepatří mezi nejlepší na trhu. Mikrofon poskytuje čistý, i když trochu slabší zvuk během hovorů.

Sluchátka vydrží až 7 hodin přehrávání, případně 6 hodin se zapnutým ANC. Nabíjecí pouzdro poskytuje dalších 14 hodin energie, přičemž podporuje bezdrátové nabíjení.

Bluetooth s podporou kodeků SBC a AAC je samozřejmostí, ale bohužel chybí multipoint. Zmínit musíme také aplikaci JBL, která nabízí pokročilé zvukové ovládání, včetně nastavení EQ a ANC.

Pokud tedy sháníte základní sportovní špunty do uší, JBL Live Free NC+ je skvělým kandidátem, který v této ceně patří k tomu nejlepšímu.

Sportovní sluchátka přes hlavu do 2 tisíc

Sony WH-CH720N

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů30 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 50 h
PřipojeníBluetooth 5.2 (multipoint), 3,5mm audio jack, USB-C
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíNemá
Hmotnost192 g
Další výbavaAplikace Sony Headphone
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Výborná výdrž baterie
 • Lehká konstrukce
 • Slušný zvuk a ANC
 • Bluetooth s multipointem
 • Designem působí levně
 • Nelze je složit

Sony WH-CH720N pak představují cenově dostupné sluchátka přes hlavu, která rovněž mohou najít své využití díky ANC i v posilovnách.

Tato náhlavní sluchátka jsou velmi lehká s komfortními náušníky, které dobře padnou. Bohužel nejsou skládací (ale náušníky lze otáčet a upravovat) a na použitém plastu je přeci jen poznat nižší cena sluchátek.

Ovšem v případě zvuku je na tom WH-CH720N více než dobře. V této cenové relaci nabízí pěkný zvukový balanc s dostatečným detailem a navíc i slušným aktivním potlačením hluku. Vestavěný mikrofon je vhodný pro hovory v nepříliš hlučném prostředí.

Výborná je také výdrž baterie, která může dosáhnout až 40 hodin se zapnutým ANC. Rychlé nabíjení je dalším plusem, jelikož nabízí hodinu poslechu za pouhé tři minuty nabíjení.

Nakonec je velkým kladem i nechybějící multipoint pro připojení více zařízení najednou, nebo pěkná Sony aplikace, která nabízí další nastavení, ovládání a úpravy zvuku pomocí EQ.

V rámci sluchátek do 2 tisíc je Sony WH-CH720N skvělou volbou. Nemá sice tak nadstandardní zpracování nebo funkce jako prémiová sluchátka od Sony, ale v této ceně si není na co stěžovat.

Nejlepší sportovní sluchátka do 1000 Kč

nejlepší sportovní sluchátka do 1000 Kč jlab go air sport

JLab Go Air Sport

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníZa uši
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů8 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 8 h + 24 h (pouzdro)
PřipojeníBluetooth 5.1
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ne
MikrofonAno
Stupeň krytíIP55
Hmotnost6,6 g + 46,4 g (pouzdro)
Další výbava3 sady špuntů, 3 přednastavení ekvalizéru
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Pohodlné a stabilní
 • Dobrý zvuk v této ceně
 • Solidní výdrž baterie
 • Voděodolná konstrukce
 • Pevně připojený nabíjecí kabel
 • Chybí ANC

Jestliže upřednostňujete sportovní sluchátka s uchycením za uši, vhodnou alternativou může být JLab Go Air Sport.

Díky háčkům okolo uší sluchátka zůstanou pevně na místě, ať už běžíte, jezdíte na kole nebo posilujete. Dostatečné hodnocení IP55 pak zajišťuje, že sluchátka odolají potu i mírným dešťům, což jen zlepšuje jejich venkovní využití.

Zvukově to s Go Air Sport není vůbec špatné, přičemž jejich charakteristika vyzdvihuje hlavně hluboké basy. Mikrofon je dostatečný pro základní hovory, ale nelze jej úplně srovnávat s dražšími modely.

Skvělá je také baterie, která vydrží až 8 hodin poslechu a nabíjecí pouzdro nabízí dodatečných 24 hodin energie.

Trošku nás ale zaráží pevně zabudovaný kabel do pouzdra, který je poměrně nešikovný při častém přenášení. Škoda také, že na sluchátkách nenajdete funkci ANC.

Přes tyto nedostatky jsou JLab Go Air Sport skvělá sluchátka, jejichž hodnotu si rychle uvědomíte, když zjistíte jak levná vlastně jsou.

Nejlevnější sportovní špunty do tisíce korun

Skullcandy Dime 2

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů6 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 3,5 h + 8,5 h (pouzdro)
PřipojeníBluetooth 5.2
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ne
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost9 g + 32 g (pouzdro)
Další výbava3 sady špuntů
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Poměr cena/výkon
 • Možnost mono poslechu
 • Stupeň krytí IPX4
 • Kratší výdrž baterie
 • Bez pokročilých nastavení

Jako ty nejlevnější sportovní špunty jsme vybrali Skullcandy Dime 2, které nabízejí ještě dobrou kvalitu cenu v poměru ke své nízké ceně.

Díky svému kompaktním designu a nízké váze jsou ideální pro poslech hudby při sportu, přičemž nechybí certifikace IPX4 pro odolnost vůči stříkající vodě a tedy i potu.

Zvukový profil sluchátek je zaměřen na basy, což osloví většinu zájemců. Je také také mono režim, který umožňuje poslech i s pouze jedním sluchátkem, což je praktické například pro běžce nebo cyklisty, kteří si chtějí být vědomi svého okolí.

Skullcandy poněkud sráží jejich krátká výdrž baterie, která činí jen něco málo přes 3 hodiny nepřetržitého přehrávání. Také absence možnosti jakéhokoliv přizpůsobení zvuku nebo nastavení může být zklamáním.

Na druhou stranu se jedná o velmi levné špunty s cenou do tisíce korun, a tak sluchátkům Skullcandy Dime 2 můžeme leccos odpustit. Pokud s vaším rozpočtem nelze nijak zahýbat, tyhle vám bohatě postačí.

Sportovní sluchátka přes hlavu do tisíce

Anker Soundcore Q20i

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 60 h
PřipojeníBluetooth 5.0 (multipoint), 3,5mm audio jack, USB-C
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíNemá
Hmotnost245 g
Další výbavaAplikace Soundcore
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Vynikající výdrž baterie
 • Slušný zvuk i ANC
 • USB-C a aplikace
 • Nízká cena
 • Konstrukčně působí levně
 • Horší zvuk při poslouchání přes kabel

Také pod tisíc korun lze najít sportovně laděná náhlavní sluchátka, jako je třeba Anker Soundcore Q20i v aktualizované verzi “i”.

Zpracováním sice Soundocre Q20i už může působit poněkud levně, ale designem rozhodně neurazí. Měkké náušníky jsou pohodlné i během delších poslechových sezení a potěší i praktická možnost složení sluchátek pro ještě snazší přenášení.

Na tuto cenu Q20i nabízí poměrně dobře vybalancovaný zvuk s větším důrazem na basy, tedy pokud posloucháte skrze Bluetooth a ne kabelové připojení. Stejně slušné je i aktivní potlačení hluku, které je v nové verzi doplněno i propustným režimem. Mikrofon je vhodný pro běžné hovory, ale neočekávejte studiovou kvalitu.

Výdrž baterie je jedním z hlavních trumfů těchto sluchátek, s až 40 hodinami s ANC a 60 hodinami bez něj. Aktualizovaná verze Q20i navíc nabízí i moderní USB-C port, což je vždycky plus.

Q20i také narozdíl od svých předchůdců nabízí i mobilní aplikaci Soundcore, kde si lze sluchátka dále upravovat a nastavovat skrze EQ. 

Od sluchátek okolo tisíce korun toho nečekáme mnoho, ale Anker Soundcore Q20i dokáže překvapit a pokud je vás rozpočet takto omezený, rozhodně s nimi neuděláte chybu.

Často kladené dotazy

Jak vybrat sportovní sluchátka (na běhání)?

Při výběru sportovních sluchátek, zejména těch pro běhání, je důležité zvážit několik klíčových faktorů, jakou jsou typ a uchycení sluchátek, stejně jako pár nejdůležitějších parametrů a funkcí.

Nejčastěji se setkáte se třemi typy sluchátek:

 • Sluchátka do uší: Špuntová sluchátka jsou malá a lehká, dobře izolují, jelikož se vkládají přímo do ušního kanálku, a obecně mají výbornou kvalitu zvuku. Často jsou doplněny nástavci a háčky, aby v uchu lépe držely.
 • Sluchátka za uši: Většinou se také jedná o špuntová sluchátka, ale s tím rozdílem, že jsou uchycena obloukem za ucho. To jim dodává ještě větší stabilitu, zvlášť pokud vám špunty v uších příliš nesedí.
 • Sluchátka přes hlavu: Tato sluchátka s velkými náušníky, pokrývajícími celé ucho, mívají nejlepší kvalitu zvuku a nejvyšší izolaci od okolí. Nicméně většinou nejsou příliš odolná, mají horší stabilitu při pohybu a při sportu se v nich mohou uši více potit.

Tyto typy sluchátek pak mohou být také konstrukčně uzavřené nebo otevřené, což dále mění charaketristiku jejich zvuku a využití.

Poté je třeba se zaměřit také na tyto hlavní parametry:

 • Pohodlí a stabilita: Sluchátka by měla být pohodlná i při dlouhodobém nošení a zároveň stabilní, aby při pohybu nevypadávala.
 • Stupeň krytí: Hledejte sluchátka, která mají zvýšenou odolnost vyjádřenou stupněm krytí (IP), která garantuje jejich prachu a voděodolnost.
 • Kvalita zvuku a izolace: Zvažte kvalitu zvuku, včetně basů, středů a výšek. Nezapomínejte také na izolaci, například skrze aktivní potlačení hluku (ANC).
 • Připojení a kodeky: Bezdrátové připojení je v dnešní době standardem. Ovšem nezapomínejte zkontrolovat také jaké kodeky sluchátka podporují.
 • Výdrž baterie a nabíjení: Důležitým faktorem je, jak dlouho sluchátka vydrží na jedno nabití. True wireless sluchátka bývaji doplněna také pouzdrem pro rychlé nabíjení.
 • Další výbava: Některá sluchátka nabízejí další funkce a výbavu, jako jsou vestavěné ovládací prvky, mobilní aplikace pro přizpůsobení zvuku nebo vyměnitelné špunty v balení.

Jaký je rozdíl mezi uzavřenými a otevřenými sluchátky?

Rozdíly mezi uzavřenými a otevřenými sluchátky jsou poměrně markantní a velice ovlivňují, pro jaké sportovní aktivity jsou nejvíc vhodné.

Uzavřená sluchátka jsou navržena tak, aby co nejlépe izolovala uši od vnějšího prostředí. Tato izolace zvuku je ideální pro sportovce, kteří chtějí během tréninku zůstat plně soustředěni sami na sebe a nenechat se ničím vyrušit.

Díky tomu, že uzavřená sluchátka minimalizují únik zvuku, poskytují větší soukromí a obvykle nabízejí silnější basovou odezvu. Na druhou stranu, mohou být méně vhodná pro venkovní aktivity, jako je běhání, jelikož snižují schopnost vnímat okolní prostředí, což může být nebezpečné.

Otevřená sluchátka naopak umožňují volnou cirkulaci vzduchu i zvuku skrze sluchátka, což vede k přirozenějšímu zvukovému zážitku a lepšímu vnímání okolního prostředí.

Tento typ je vhodný pro venkovní sporty, jako je běhání nebo jízda na kole, kde je důležité být si vědom svého okolí. Logicky jejich nevýhodou je menší izolace zvuku v hlučném prostředí a zároveň únik zvuku ze sluchátak, který může rušit lidi okolo.

Co je tedy lepší?

Pro každé prostředí a typ aktivity se hodí něco jiného. Pokud chcete sluchátka do posilovny, vybírejte se zavřených sluchátek. Pokud ale potřebujete být ostražití vůči svému okolí při ranním běhu, raději zvolte sluchátka s otevřenou konstrukcí.

Co je to ANC?

ANC, neboli Active Noise Cancelling (aktivní potlačení hluku), je technologie používaná v některých sluchátkách, která aktivně snižuje nežádoucí okolní zvuky.

Tato funkce funguje pomocí vestavěných mikrofonů, které zachytávají vnější zvuky. Zároveň sluchátka generují vlastní zvukový signál, který je přesným opakem těchto rušivých zvuků a tím pádem se tyto zvuky vzájemně vyruší.

V kontextu sportovních sluchátek může být ANC velmi užitečnou funkcí, zejména v hlučných prostředích, jako jsou posilovny, ulice nebo ve veřejné dopravě.

Je však třeba mít na paměti, že v některých situacích, zejména při venkovních aktivitách jako je běhání nebo jízda na kole, je důležité zůstat si vědomi svého okolí z bezpečnostních důvodů.

V těchto případech může být lepší používat sluchátka s otevřenou konstrukcí nebo sluchátka s ANC, která ale nabízejí i režim propustnosti, umožňující posluchačům slyšet důležité zvuky z okolí.

Co jsou to kodeky?

Kodeky v rámci bezdrátových sluchátek jsou algoritmy používané pro kompresi a dekompresi zvukových dat při jejich přenosu mezi zdrojem (například mobil) a sluchátky. 

Kvalita kodeku má významný vliv na kvalitu zvuku, který sluchátka poskytují, a také na latenci a stabilitu připojení.

Zde je přehled nejběžnějších kodeků, se kterými se můžete setkat:

 • SBC (Subband Codec): Tento kodek je standardním a nejzákladnějším kodekem používaným v Bluetooth audio zařízeních. I když poskytuje dostatečnou kvalitu zvuku pro většinu běžných posluchačů, není ideální pro vysoce kvalitní audio, protože má omezenou schopnost přenosu dat a může vést k nižší kvalitě zvuku.
 • AAC (Advanced Audio Codec): AAC je kodek používaný hlavně na zařízeních Applu, které využívá lepší kompersní algoritmus, a tak může znít ještě lépe než SBC. Nicméně při poslouchání z Androidích zařízeních to nemusí být úplně pravda.
 • LDAC: Vyvinutý společností Sony, LDAC je schopen přenášet třikrát více dat než standardní Bluetooth kodeky, což umožňuje poslouchat audio ve vyšší kvalitě. Je ideální pro audiofily, kteří preferují poslech ve vysokém rozlišení.
 • aptX (aptX HD, aptX LL, atd.): Tento kodek, vyvinutý společností Qualcomm, je navržen tak, aby poskytoval lepší kvalitu zvuku než SBC, a to s nižší latencí. aptX HD pak podporuje vyšší kvalitu zvuku vhodnou pro audiofily, zatímco aptX LL je optimalizován pro minimální zpoždění zvuku, což je užitečné při sledování videí nebo hraní her.

Co je stupeň krytí (IP)?

Stupeň krytí, označovaný jako IP (Ingress Protection), je mezinárodní standard používaný k hodnocení úrovně ochrany, kterou elektronické zařízení, jako jsou právě sportovní sluchátka, poskytuje proti vniknutí pevných částic (např. prachu) a vody.

Toto hodnocení se skládá ze dvou číslic, kdy první číslice označuje ochranu proti pevným částicím a druhá číslice označuje ochranu proti vodě.

V rámci sluchátek na běhání a další sporty se nejčastěji setkáte s těmito hodnotami:

 • IP68: Jedno z nejvyšších hodnocení pro voděodolnost a prachotěsnost. První číslice (6) znamená úplnou ochranu proti prachu, zatímco (8) indikuje, že zařízení může být ponořeno do vody na delší dobu, aniž by došlo k poškození.
 • IP66: Toto hodnocení znamená úplnou ochranu proti prachu (6) a silnému proudu vody (6). Sluchátka s tímto hodnocením jsou vhodná pro použití i v silných bouřkách.
 • IP57: Toto hodnocení kombinuje částečnou ochranu proti prachu (5) s ochranou proti dočasnému ponoření do vody (7) v hloubce 1 metru až po dobu 30 minut..
 • IP55: Toto hodnocení znamená částečnou ochranu proti prachu (5) a ochranu proti slabým proudům vody (5).
 • IP54: Toto hodnocení poskytuje částečnou ochranu proti prachu (5) a stříkající vodě ze všech směrů (4).
 • IPX7: Toto hodnocení znamená, že sluchátka nebyla testována na ochranu proti prachu (X), ale mohou být ponořena do vody do hloubky 1 metru až na 30 minut (7).
 • IPX4: Toto hodnocení indikuje, že sluchátka nebyla testována na ochranu proti prachu (X), ale jsou odolná proti stříkající vodě ze všech směrů (4).
Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Předtím jsem vedl tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.