10 nejlepších bezdrátových sluchátek s Bluetooth (2024), ze kterých si vybere opravdu každý

Bezdrátová sluchátka jsou aktuálně na samotné špici popularity, a tak patří mezi ta nejlepší sluchátka obecně.

Oproti svým kabelovým kolegům totiž nabízí naprostou svobodu bez neustále zašmodrchaných drátů, které se o vše zachytávají a s tím, že po čase přestanou fungovat úplně.

Abyste měli výběr těch nejlepších bezdrátových sluchátek jednodušší, připravili jsme pro vás těchto 10 modelů, vždy s trochu jiným zaměřením a ze kterých si tak vybere opravdu každý.

Nejlepší bezdrátová sluchátka v kostce

Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu

nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu s ANC Sony WH-1000XM5

Sony WH-1000XM5

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů30 mm
Frekvenční rozsah4 Hz až 40 kHz
Výdrž baterieaž 40 hodin
PřipojeníBluetooth 5.2 (multipoint), 3,5 mm audio jack
Podporované kodekySBC, AAC, LDAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Hmotnost250 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Vynikající zvuk a ANC
 • Skvělý mikrofon
 • Připojení a kodeky
 • Aplikace a EQ
 • Prémiová cena
 • Bez IP krytí

Sony WH-1000XM5 je nejnovějším a nejlepším příspěvkem populární řady náhlavních sluchátek s ANC od Sony, který opět nabízí skvělou výbavu, avšak za prémiovou cenu.

Design je atraktivnější, s novými prvky, jako je koženka s paměťovou pěnou, která zvyšuje celkové pohodlí a stabilitu během nošení.

Kvalita zvuku je detailní a vyvážená, ať už jde o slušné basy nebo precizní výšky. Aktivní potlačení hluku je pak opět bezchybné, s vyváženým výkonem v celém frekvenčním pásmu, což jen ukazuje další zlepšení oproti předchozím modelům. Skvělý mikrofon pak lze bez problému použít i ke konferenčním hovorům.

To samé platí i připojení, které je spolehlivé a s podporou multipointu, díky kterému lze snadno přepínat mezi zařízeními. Nechybí ani podpora LDAC kodeků pro ještě kvalitnější zvuk při bezdrátovém přenosu.

Výdrž baterie je ohromující, s až 30 hodinami se zapnutým ANC, potažmo s 40 hodinami bez. Rychlé nabíjení přes moderní USB-C pak nabízí 3 hodiny přehrávání za pouhé 3 minuty nabíjení.

Nedostatky Sony sluchátek jsou tedy spíše v oblastech vyšší ceny, za kterou se prodávají, a také chybějící zvýšené odolnosti, kterou bychom uvítali.

Nicméně pokud chcete aktuálně ta nejlepší sluchátka přes hlavu s výborným ANC, Sony WH-1000XM5 si opět obhájily první místo v této kategorii.

Přejít na nejlepší sluchátka přes hlavu nebo sluchátka s ANC

Nejlepší bezdrátová sluchátka do uší

Nejlepší bezdrátová sluchátka do uší sony wf-1000xm5

Sony WF-1000XM5

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů8,4 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 40 kHz
Výdrž baterieaž 12 h + 24 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.2, USB-C
Podporované kodekySBC, AAC, LDAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost7,3 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Skvělý zvuk i ANC
 • Pohodlně sedí v uších
 • Podpora kodeků
 • Výborná výdrž baterie
 • Vysoká cena
 • Pro někoho výraznější basy

Sony WF-1000XM5 je další generací této již tradiční řady bezdrátových sluchátek, která nahrazují náš předchozí výběr WF-1000XM4, a stále jsou tak těmi nejlepšími true wireless, které v současnosti můžete zakoupit.

Design těchto sluchátek se vyznačuje elegancí a praktičností. WF-100XM5 poskytují stabilní a komfortní uchycení, přičemž nyní jsou sluchátka ještě menší a s novým uspořádáním nástavců špuntů.

Také kvalita zvuku byla od předchůdce ještě vylepšena. Sluchátka nabízejí jasnější a dynamický zvuk se sklony k basovějšímu podání, což vás vtáhne do centra dění každé skladby. Hlasy jsou čisté a přesně definované, zatímco basy mají hloubku a sílu, aniž by zbytečně dominovaly.

Výborné je také aktivní potlačení hluku (ANC), které efektivně izoluje posluchače od svého okolí. S vypnutým ANC nabízejí sluchátka méně kontrolovaný bas, avšak stále se drží na příjemné úrovni. Do sluchátek je integrován mikrofon pro telefonní hovory, který zajišťuje, že váš hlas bude slyšet jasně a zřetelně i v hlučném prostředí.

Konektivitu zajišťuje Bluetooth 5.3 s podporou multipointu a nejběžnějších kodeků včetně kvalitního LDAC, což zajistí širokou kompatibilitu a vynikající přenos zvuku. Nechybí ani možnost přizpůsobení zvuku prostřednictvím ekvalizéru v mobilní aplikaci.

Baterie svou výdrží přesahuje až 8 hodin nepřetržitého poslechu, přičemž nechybí pouzdro pro (i bezdrátové) nabíjení sluchátek kdykoliv a kdekoliv.

Sony tak díky WF-1000XM5 stále drží korunu nejlepších true wireless sluchátek. Navzdory relativně vysoké ceně překonává veškerou konkurenci a zaručuje prvotřídní zážitek, ať už si poslech vychutnáváte doma či na cestách.

Přejít na nejlepší bezdrátová sluchátka do uší

Nejlepší bezdrátová herní sluchátka

nejlepší bezdrátová herní sluchátka steelseries arctis nova pro wireless

SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, PS5/PS4, Switch, Android, iOS, Xbox (jen u X verze)
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah10 Hz až 22 kHz
Výdrž baterieaž 44 hodin (dvě vyměnitelné baterie)
PřipojeníBluetooth 5.0, 2,4 GHz bezdrátová základna, 3,5mm audio jack
Kodeky a prostorový zvukSBC, Microsoft Spatial Sound, Tempest 3D (PS verze)
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno, vysouvatelný
Hmotnost337 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Pohodlný a odolný design
 • Kvalitní zvuk a ANC
 • Vysouvatelný mikrofon
 • 2 vyměnitelné baterie
 • Prémiová cena
 • Zvláštní rozdíly mezi verzemi

SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless jsou ta nejlepší bezdrátová herní sluchátka, jelikož zaujmou jak ostřílené hráče, tak i běžné uživatele, kteří chtějí skvělý headset.

Jejich design není nijak křiklavý, jak to u běžných herních headsetů známe, ale naopak až sofistikovaný, tudíž skvěle využitelný i když s nimi nejste před obrazovkou.

Robustní konstrukce kombinuje kov a plast, což zajišťuje slušnou odolnost. Sluchátka pak excelují v pohodlí díky lehkým a nastavitelným náhlavním páskům, které zabraňují jakémukoli nepohodlí i při dlouhých herních seancích.

Zvuková kvalita je výjimečná, s důrazem na detail a široký frekvenční rozsah. Nechybí podpora formátů prostorového zvuku, což oceníte u kompetitivných stříleček i sledování filmů, nebo ANC, což je v tomto segmentu opravdu ojedinělé. Kvalita mikrofonu je dobrá, přičemž ho lze lehce zasunout a neprozradit tak herní náturu těchto sluchátek.

Bezdrátové Arctis Nova Pro nabízejí široké spektrum připojení. Je zde klasický Bluetooth, radiofrekvenční spojení s externí základnou, ze které pak vede USB konektor, nebo klasický 3,5mm audio jack.

Zajímavá je také oblast výdrže baterie, jelikož v balení najdete rovnou dvě baterie, každá vydrží až 22 hodin, přičemž díky systému jejich rychlé výměny vám bude stačit jen velmi krátká pauza.

Co tyto SteelSeries sluchátka sráží je jejich vyšší cena a pak také ne příliš pochopitelné rozdíly mezi verzemi. Existuje totiž verze pro Playstation, která logicky nepodporuje připojení k Xboxu, a poté verze X (jako Xbox), která podporuje Xbox i Playstation a navíc bývá dokonce i levnější. Rozhodně tedy doporučujeme tu druhou variantu.

Každopádně je SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless současným králem herních headsetů a pokud jste ochotni investovat do svého herního koníčku, nemůžete zvolit jinak.

Přejít na nejlepší herní sluchátka s mikrofonem

Nejlepší sportovní bezdrátová sluchátka

Nejlepší bezdrátová sluchátka na běhání Jabra Elite 8 Active

Jabra Elite 8 Active

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů6 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 14 h + 42 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.3 (multipoint)
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIP68
Hmotnost5 g + 46,4 g (pouzdro)
Další výbava3 sady špuntů, aplikace Jabra Sound+
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Voděodolnost sluchátek i pouzdra
 • Pěkný, basový zvuk
 • Slušná výdrž baterie
 • Aplikace s nastavitelným EQ
 • Vyšší cena
 • Bez háčků nebo podobného typu uchycení v uších

Jabra Elite 8 Active jsou ideální volbou nejen pro běžce, ale všechny sportovce hledající bezdrátová sluchátka, která dobře hrají i něco vydrží.

Elite 8 Active jsou odolná sluchátka se stupněm krytí IP68, což je jedno z nejvyšších hodnocení odolnosti, které si spolehlivě poradí s vodou i prachem. Navíc i nabíjecí pouzdro je kryté kódem IP54, což není zrovna obvyklé.

Sluchátka nabízejí silný basový zvuk s možností přizpůsobení pomocí EQ v aplikaci. ANC je na poměry sportovních sluchátek slušné, i když ne nejlepší ve třídě. Zvuk je čistý a dynamický, vhodný pro různé žánry hudby. Mikrofon je nadprůměrně jasný a srozumitelný.

Jabra pak nabízí Bluetooth připojení s podporou kodeků AAC a SBC a plánovanou podporou pro LC3 a LC3plus. Nabízejí rychlé párování Google Fast Pair a multipoint připojení.

Hrát vám vydrží přibližně 8 hodin na jedno nabití se zapnutým potlačením hluku, přičemž pouzdro vám dodá šťávu na dalších více než 30 hodin. Nabíjení trvá přibližně tři hodiny, ale za prvních 5 minut nabíjení získáte hodinu poslechu.

Zmínit musíme také užitečnou aplikaci Jabra Sound+, která je uživatelsky přívětivá a nabízí řadu užitečných funkcí, včetně nastavení EQ, propustného režimu a prostorového zvuku. Sluchátka také podporují funkce jako Spotify Tap a lokalizační službu Find My. V balení navíc najdete tři páry silikovnových špuntů.

Jabra zkrátka umí dělat sportovní sluchátka, a tak není divu, že je Elite 8 Active opět tím nejlepším, co v této kategorii lze zakoupit.

Přejít na nejlepší sportovní sluchátka na běhání

Nejlepší bezdrátová sluchátka k televizi

Nejlepší bezdrátová sluchátka k televizi sennheiser RS 195

Sennheiser RS 195

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah10 Hz až 22 kHz
Výdrž baterieaž 18 hodin
PřipojeníBezdrátová základna 2,4 GHz s 3,5mm audio jackem a digitální optikou (Toslink)
Hmotnost275 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Komfortní nošení
 • Výborná kvalita zvuku
 • Rychlé a stabilní připojení
 • Funkce pro seniory/nedoslýchavé
 • Prémiová cena
 • Poměrně velká
 • Nabíjení AAA baterií

Tou nejlepší volbou v rámci bezdrátových sluchátek k televizi je Sennheiser RS 195, prémiový model s výbornou kvalitou zvuku a pohodlnou konstrukcí.

RS 195 jsou robustní sluchátka, která ale zároveň poskytují vysoký komfort díky měkkým náušníkům. Jsou možná o trochu větší, než bychom si přáli, ale za to jsou také velmi stabilní a uzavřené mušle, které obepínají celé uši, přitom zajišťují vysokou kvalitu zvuku i dobrou izolaci od okolí.

Zvuk je u Sennheiseru tradičně vynikající, napříč celým spektrem frekvencí. Kde však RS 195 ukazuje sílu je ve zvukových profilech, které poslouží především seniorům nebo nedoslýchavým. Dokáží totiž například zvýšit čistotu hlasů v dialozích, potlačením šumu v pozadí, nebo zvýšit dynamický rozsah hudby. Lehce si také můžete upravit hlasitost do levého či pravého ucha.

Sluchátka bezdrátově komunikují se svojí základnou, která nabízí stabilní spojení s minimální latencí, což je důležité pro synchronizaci obrazu a zvuku při sledování televize. Ze základny pak vede 3,5mm audio jack a digitální optika (Toslink) pro spojení s televizí, přičemž k ní lze přikoupit další sluchátka pro sledování televize ve dvou.

RS 195 poskytuje výdrž až pěkných 18 hodin poslechu. Nicméně sluchátka nevyužívají klasickou baterii, ale dvě AAA baterie, kterým trvá až 8 hodin, než se znovu nabijí. Raději bychom uvítali klasický akumulátor, ale tento způsob zase nabízí rychlou výměnu baterií, pokud jste ve spěchu.

Sennheiser RS 195 sice nepřijde levno, ale pokud chcete prvotřídní zvukový zážitek s nadstandardními funkcemi pro ty, kteří mají problém se sluchem, nelze vybrat nic jiného.

Přejít na nejlepší sluchátka k televizi

Nejlepší dětská bezdrátová sluchátka

Nejlepší dětská bezdrátová sluchátka JBL JR 460NC

JBL JR 460NC

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Doporučený věkOd 6 let
Velikost měničů32 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Omezení hlasitostiAno, do 85 dB
Výdrž baterieaž 30 hodin
PřipojeníBluetooth 5.0 (multipoint), 3,5 mm audio jack
MikrofonAno
Hmotnost200 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Pohodlné nošení
 • Zvuk s bohatými basy
 • Omezení hlasitosti + ANC
 • Výdrž baterie
 • ANC spíše průměrné
 • Chybí pouzdro

Jako ta nejlepší bezdrátová dětská sluchátka bychom vybrali JBL JR 460NC, kvůli skvělé kombinaci designu, zvuku a výdrže baterie.

Design sluchátek je pěkný, s uzavřenými mušlemi a měkkým polstrováním, které obepíná celé uši a zajišťuje pohodlí i po několik hodin poslechu. Díky stabilnímu uchycení a odolné konstrukci jsou sluchátka ideální i pro neposedy, a to ve věkové kategorii od 6 let.

Zvukové spektrum sluchátek je zaměřené na basy, takže dobře vyniknou i modernější žánry hudby. Ovšem jejich síly se nemusíte nijak bát, jelikož jsou sluchátka vybavena limitem na 85 decibelů, aby nijak neškodila sluchu dítěte.

Sluchátka jsou také doplněna mikrofonem a dokonce i aktivním potlačením hluku (ANC), které se v této kategorii jen tak nevidí. Na druhou stranu ale nedosahuje takových kvalit, jako u dospělých modelů.

Kde se ale JBL běžným sluchátkům naprosto vyrovná, je v oblasti připojení, jelikož nabízí Bluetooth s multipointem, pro připojení k vícero zařízením naráz, a také klasický 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek kabelem.

Skvělá je také 30hodinová výdrž baterie, potažmo 20hodinová se zapnutým ANC, která je doplněna o rychlé nabíjení. To je pak prováděno skrze moderní USB-C konektor.

JBL JR 460NC tak ve výsledku nabízí tu nejlepší nabídku, kterou v kategorii dětských sluchátek s Bluetoothem můžete najít.

Přejít na nejlepší dětská sluchátka

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 5000 Kč

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 5000 Kč Bose QuietComfort 45

Bose QuietComfort 45

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsahNeuvedeno
Výdrž baterieaž 24 hodin
PřipojeníBluetooth 5.1 (multipoint), 3,5 mm audio jack
Podporované kodekySBC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíNemá
Hmotnost240 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Kvalitní ANC
 • Pohodlné nošení
 • Přehrávání i s kabelem
 • USB-C
 • ANC nelze úplně vypnout
 • Omezený frekvenční rozsah

Bose QuietComfort 45 jsou výbornou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní bezdrátová sluchátka v kategorii do 5 tisíc korun.

Design je minimalistický, typický pro značku Bose, s důrazem na pohodlnost. Měkké náušníky z umělé kůže a pohodlně polstrovaný hlavový most zajišťují, že sluchátka nezpůsobují únavu ani při dlouhodobém nošení.

Zvuková charakteristika QuietComfort 45 je čistá a vyvážená, vhodná pro širokou škálu audio obsahů, včetně podcastů a hudby. Aktivní potlačení hluku je mezi nejlepšími na trhu, což je výhodou při cestování nebo v hlučných prostředích.

Bluetooth konektivita s podporou multipoint umožňuje snadné přepínání mezi různými zařízeními. Baterie sluchátek vydrží až 24 hodin a nabíjení přes USB-C je rychlé a pohodlné.

Mezi další funkce patří nastavitelné EQ profily dostupné v uživatelsky přívětivé aplikaci a možnost použít sluchátka s kabelem pro pasivní poslech.

Bose QuietComfort 45 jsou tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají sluchátka s vynikajícím ANC, pohodlným designem a kvalitním zvukem za rozumnou cenu. Jsou vhodná jak pro každodenní poslech, tak pro cesty, kdy je potřeba účinně potlačit hluk okolního prostředí.

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 3000 Kč

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 3000 Kč Anker Soundcore Space Q45

Anker Soundcore Space Q45

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 40 kHz
Výdrž baterieaž 65 hodin
PřipojeníBluetooth 5.3 (multipoint), 3,5 mm audio jack
Podporované kodekySBC, AAC, LDAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíNemá
Hmotnost294,8 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Pěkný design a pohodlí
 • Slušné ANC
 • Multipoint a LDAC
 • Výborná výdrž baterie
 • Průměrný zvuk
 • Problematická aplikace

Anker SoundCore Space Q45 v cenové kategorii do 3 tisíc nabízí skvělou kombinaci pohodlného designu, univerzálního zvukového profilu a efektivního ANC.

Designově jsou sluchátka atraktivní s oblými tvary a pohodlnými náušníky. Přestože mají plastové provedení, na uších sedí pevně, což zajišťuje pohodlí i při dlouhodobém nošení.

Z hlediska zvuku Space Q45 nabízejí univerzální charakter s mírně zvýrazněnými basy, které ale nepřehlušují ostatní frekvence. ANC je solidní a efektivní pro běžné situace, i když nemůže soutěžit s výkonnějšími a dražšími modely. Mikrofon je kvalitní a dobře potlačuje okolní hluk.

Konektivita přes Bluetooth 5.3 nabízí stabilní spojení a podporuje standardní kodeky, včetně kvalitnějšího LDAC, což se v této cenové relaci jen tak nevidí. Sluchátka také umožňují multipoint připojení, což je praktické pro připojení k více zařízením současně.

V oblasti výdrže baterie jsou Space Q45 vynikající, nabízejí až 50 hodin přehrávání se zapnutým ANC a až 65 hodin bez ANC. Rychlé nabíjení je dalším plusem, s možností získat 4 hodiny poslechu po pouhých 5 minutách nabíjení.

Celkově Anker SoundCore Space Q45 představují opravdu výbornou volbu pro ty, kteří hledají kvalitní sluchátka za přijatelnou cenu.

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 2000 Kč

nejlepší bezdrátová anc sluchátka do 2000 Kč anker soundcore space one

Anker Soundcore Space One

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 55 hodin
PřipojeníBluetooth 5.3 (multipoint), 3,5 mm audio jack
Podporované kodekySBC, AAC, LDAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíNemá
Hmotnost260 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Účinné ANC v této ceně
 • Vynikající výdrž baterie
 • Podpora LDAC kodeku
 • Možnost kabelového poslechu
 • Slabší ANC v basovém pásmu
 • Jen měkké pouzdro v balení

V cenové kategorii do 2000 Kč jsou nejlepšími sluchátky Anker Soundcore Space One, které kombinují skvělý poměr výbavy, kvality zpracování a ceny.

Space One nabízí velmi pohodlné nošení i při dlouhodobém poslechu, což společně s možností poslouchat i přes kabel zajišťuje značnou flexibilitu.

Výdrž baterie přesahující 34 hodin poskytuje uživatelům dostatek energie i pro dlouhé cesty bez nutnosti častého nabíjení. Anker ovšem nezapomněl ani na rychlonabíjení, které je vítaným doplňkem.

V oblasti zvuku jsou Space One orientovány na basy, ale díky přizpůsobitelnému ekvalizéru v aplikaci je možné dosáhnout vyváženějšího zvukového podání. Navíc nabízí i podporu LDAC kodeku, což bezesporu osloví i ty nejnáročnější uživatele.

ANC je efektivní ve středních a vysokých frekvenčních pásmech, celkově nadprůměrné v této ceně. Nicméně v nižších frekvencích mohou schopnosti ANC lehce pokulhávat.

Také zamrzí, že je ke sluchátkům dodáváno pouze měkké pouzdro, které jim nemusí poskytnout tak dobrou ochranu. To je však vzhledem k ceně omluvitelný kompromis.

Anker Soundcore Space One jsou tak vynikající volbou pro ty, kteří hledají cenově dostupná bezdrátová sluchátka, která však nabízí výbavu, kterou jsme ještě donedávna mohli najít pouze u výrazně dražších modelů.

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 1000 Kč

Nejlepší bezdrátová sluchátka do 1000 Kč 1More SonoFlow

1More SonoFlow

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 40 kHz
Výdrž baterieaž 70 hodin
PřipojeníBluetooth 5.0 (multipoint), 3,5 mm audio jack
Podporované kodekySBC, AAC, LDAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíNemá
Hmotnost250 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Poměr cena/výkon
 • Slušné ANC
 • Možnosti připojení
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Slabší přítlak mušlí
 • Bez indikace zapnutí
 • Průměrná aplikace

1More SonoFlow jsou skvělými sluchátkami pro ty, kteří za dobrý poslech chtějí utratit co nejméně. Přes svoji nízkou cenu totiž nabízí překvapivou kvalitu zvuku.

Design sluchátek je elegantní, s dobře polstrovanými náušníky a hlavovým mostem, což zajišťuje pohodlí i při dlouhodobém nošení. Ačkoliv jsou trochu méně stabilní při pohybu, většinou dobře sedí na hlavě.

Zvukový profil je vyvážený a umožňuje další přizpůsobení pomocí grafického ekvalizéru v aplikaci. ANC je efektivní hlavně v nízkých frekvencích, což je užitečné v hlučném prostředí, jako je třeba MHD. Mikrofon poskytuje kvalitní přenos hlasu pro telefonní hovory.

Bluetooth připojení je stabilní a podpora multipointu umožňuje snadné přepínání mezi různými zařízeními. Podpora kvalitního kodeku LDAC je v této ceně opravdovým zjevením.

V oblasti výdrže baterie SonoFlow exceluje, s až 50 hodinami přehrávání s aktivním ANC a možností rychlého nabíjení, kdy 5 minut nabíjení poskytuje 5 hodin poslechu.

Ačkoliv aplikace sluchátek nenabízí stejně pokročilé funkce jako dražší modely, stále je tu alespoň základní nastavení zvuku.

Celkově jsou 1More SonoFlow perfektní, pokud hledáte slušně znějící ANC sluchátka za dostupnou cenu. Jako vstup do světa bezdrátových sluchátek jsou zkrátka ideální.

Často kladené otázky

Jak vybrat ta nejlepší bezdrátová sluchátka?

Jako u každé elektroniky, i u bezdrátových sluchátek je třeba brát ohled na pár klíčových oblastí, které výrazně ovlivňují, jak dobré zařízení bude.

Při výběru se tedy zaměřte především na následující:

 • Design a pohodlí: Komfort je naprosto klíčový, zvlášť pokud plánujete poslouchat se sluchátkami po několik hodin v kuse. Zvažte tedy konstrukci (náhlavní nebo do uší), velikost, tvar a případně i materiál náušníků nebo celkovou hmotnost sluchátek.
 • Zvukový profil: Jedním z nejdůležitějších aspektů je samozřejmě samotný zvuk. Zaměřte se tedy na hodnocení zvukového profilu sluchátek, včetně čistoty basů, středních a vysokých tónů, a zdali dobře sednou vašim oblíbeným hudebním žánrům.
 • Možnosti připojení: Většina bezdrátových sluchátek používá Bluetooth pro připojení. Nicméně lišit se mohou verzemi a také podporou multipointu, což je možnost připojit sluchátka k více zařízením současně. Některá sluchátka mohou podporovat také NFC pro snadnější párování.
 • Výdrž baterie: Pro bezdrátová sluchátka je velmi důležitá také výdrž baterie. Zjistěte, jak dlouho sluchátka vydrží na jedno nabití, jakým způsobem je lze nabíjet a jak dlouho jim trvá, než se vůbec dobijí.
 • Další funkce: Moderní funkcí je aktivní potlačení hluku (ANC), které vás lépe izoluje od okolí, nebo kvalitní vestavěný mikrofon pro hovory. Případně se zaměřte na možnosti dotykového ovládání, odolnosti vůči vodě a potu nebo kvality doprovodné mobilní aplikace.

Jak dlouho vydrží baterie u bezdrátových sluchátek?

Doba výdrže baterie u bezdrátových sluchátek se může značně lišit, zvlášť pokud porovnáme sluchátka přes hlavu s těmi do uší.

Náhlavní bezdrátová sluchátka totiž obvykle nabízejí delší výdrž baterie, což je částečně díky jejich velikosti, která umožňuje použití větších baterií. Často se zde tak setkáte s vydrží na jedno nabití mezi 20 až 30 hodinami, přičemž některé prémiové modely mohou nabídnout i více.

Logicky true wireless sluchátka do uší, která jsou menší a kompaktnější, mají menší kapacitu baterie. Průměrná výdrž baterie se pohybuje v rozmezí 4 až 8 hodin na jedno nabití. Ovšem je tu rozdíl v tom, že většina true wireless sluchátek je dodávána s nabíjecím pouzdrem, které poskytuje několik dalších nabití. Celková výdrž baterie včetně pouzdra tak může dosáhnout 24 až 40 hodin.

Jaké jsou nejlepší značky bezdrátových sluchátek na trhu?

Bezdrátová sluchátka v dnešní době nabízí spousta ověřených značek. Nicméně mezi ty nejkvalitnější řadíme:

 • Sony: Sony je známé svými vysoce kvalitními audio produkty a jejich bezdrátová sluchátka nejsou výjimkou. Modely jako WH nebo WF jsou vysoce ceněny pro své vynikající aktivní potlačení hluku a kvalitu zvuku.
 • Bose: Bose nabízí několik prémiových bezdrátových sluchátek s vynikající kvalitou zvuku a pohodlím. Jejich modely, jako legendární řada QuietComfort, jsou oblíbené pro každodenní poslech i pro ANC.
 • Sennheiser: Tato značka je známá svou vysokou kvalitou zvuku a robustním designem. Nabízejí prémiové modely napříč snad všemi podkategoriemi sluchátek, ať už ta na sport nebo k televizi.
 • Apple: Apple AirPods a AirPods Pro patří mezi nejpopulárnější true wireless sluchátka na světě. Oblíbené jsou zejména mezi uživateli zařízení Apple, díky jejich bezproblémové integraci, kvalitě zvuku a inovativním funkcím.
 • Beats by Dre: Beats, společnost založená legendárním producentem a nyní pod křídly Applu, nabízí stylová a výkonná bezdrátová sluchátka s důrazem na silné basy.
 • Samsung: Samsung je rovněž velký hráč na trhu s bezdrátovými sluchátky, zvláště s jejich řadou Galaxy Buds. Tyto modely jsou známé svým pohodlným designem, kvalitou zvuku a integrací se zařízeními Samsung.
 • JBL: JBL je známý svou robustností a spolehlivostí. Nabízí široký výběr bezdrátových sluchátek vhodných pro každodenní poslech i sportovní aktivity.
 • Jabra: Jabra nabízí kvalitní bezdrátová sluchátka, která jsou oblíbená pro svou odolnost a funkčnost, a tak nacházejí své využití především v rámci sportu.
 • Marshall: Marshall, tradičně známý pro své kytarové zesilovače, vstoupil na trh bezdrátových sluchátek s typickým retro designem a silným zvukovým profilem a rychle se stal jednou z nejoblíbenějších značek.
 • Anker: Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější modely, avšak bez kompromisů v kvalitě, Anker Soundcore nabízí řadu bezdrátových sluchátek, která jsou dobře hodnocena v poměru cena/výkon.

Co jsou bezdrátové kodeky?

Kodeky jsou klíčové pro kvalitu zvuku u bezdrátových sluchátek, neboť zajišťují kompresi a dekompresi zvukových dat při jejich přenosu mezi zdrojem, jako je telefon, a samotnými sluchátky.

Kvalita vybraného kodeku tak výrazně ovlivňuje poskytovanou zvukovou kvalitu a má dopad i na latenci a stabilitu bezdrátového spojení.

Mezi běžně používané kodeky patří:

 • SBC (Subband Codec): Tento základní kodek se nachází ve většině Bluetooth audio zařízení. Nabízí dostatečnou zvukovou kvalitu pro většinu posluchačů, avšak jeho možnosti jsou omezené kvůli nižší rychlosti přenosu dat.
 • AAC (Advanced Audio Codec): Často používaný v Apple zařízeních, AAC přináší lepší kompresní vlastnosti než SBC, což vede k lepší kvalitě zvuku. Nicméně Android zařízení s ním příliš nekamarádí.
 • LDAC: Vyvinutý společností Sony, tento kodek umožňuje přenos až třikrát většího množství dat než standardní Bluetooth kodeky, což umožňuje poslech ve vyšší kvalitě. Jedná se tak o kodek oblíbený mezi audiofily.
 • aptX (a jeho varianty aptX HD, aptX LL a další): Vytvořený firmou Qualcomm, aptX nabízí lepší zvukový výkon oproti SBC. Má několik verzí, jako například aptX HD, který je zaměřen na vyšší kvalitu zvuku pro audiofily, nebo aptX LL, který zas minimalizuje zpoždění zvuku, což je výhodné při sledování televize nebo hraní her.
Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Předtím jsem vedl tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.