15 nejlepších herních sluchátek s mikrofonem (2024), bezdrátová, pro PC, PS5/PS4 nebo Xbox

Pokud sháníte ta nejlepší herní sluchátka s mikrofonem, tady je najdete.

Kvalitní bezdrátový headset může naprosto pozvednout váš zážitek ze hry, ať už hrajete na PC, Playstationu nebo Xboxu.

Proto jsme prošli a vybrali 15 těch vůbec nejlepších, které nabízí kvalitní zvuk, mikrofon a kompatibilitu napříč všemi platformami.

Nejlepší herní sluchátka s mikrofonem v kostce

Nejlepší bezdrátová herní sluchátka

nejlepší bezdrátová herní sluchátka steelseries arctis nova pro wireless

SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, PS5/PS4, Switch, Android, iOS, Xbox (jen u X verze)
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah10 Hz až 22 kHz
Výdrž baterieaž 44 hodin (dvě vyměnitelné baterie)
PřipojeníBluetooth 5.0, 2,4 GHz bezdrátová základna, 3,5mm audio jack
Kodeky a prostorový zvukSBC, Microsoft Spatial Sound, Tempest 3D (PS verze)
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno, vysouvatelný
Hmotnost337 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Pohodlný a odolný design
 • Kvalitní zvuk a ANC
 • Vysouvatelný mikrofon
 • 2 vyměnitelné baterie
 • Prémiová cena
 • Zvláštní rozdíly mezi verzemi

SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless jsou ta nejlepší bezdrátová herní sluchátka, jelikož zaujmou jak ostřílené hráče, tak i běžné uživatele, kteří chtějí skvělý headset.

Jejich design není nijak křiklavý, jak to u běžných herních headsetů známe, ale naopak až sofistikovaný, tudíž skvěle využitelný i když s nimi nejste před obrazovkou.

Robustní konstrukce kombinuje kov a plast, což zajišťuje slušnou odolnost. Sluchátka pak excelují v pohodlí díky lehkým a nastavitelným náhlavním páskům, které zabraňují jakémukoli nepohodlí i při dlouhých herních seancích.

Zvuková kvalita je výjimečná, s důrazem na detail a široký frekvenční rozsah. Nechybí podpora formátů prostorového zvuku, což oceníte u kompetitivných stříleček i sledování filmů, nebo ANC, což je v tomto segmentu opravdu ojedinělé. Kvalita mikrofonu je dobrá, přičemž ho lze lehce zasunout a neprozradit tak herní náturu těchto sluchátek.

Bezdrátové Arctis Nova Pro nabízejí široké spektrum připojení. Je zde klasický Bluetooth, radiofrekvenční spojení s externí základnou, ze které pak vede USB konektor, nebo klasický 3,5mm audio jack.

Zajímavá je také oblast výdrže baterie, jelikož v balení najdete rovnou dvě baterie, každá vydrží až 22 hodin, přičemž díky systému jejich rychlé výměny vám bude stačit jen velmi krátká pauza.

Co tyto SteelSeries sluchátka sráží je jejich vyšší cena a pak také ne příliš pochopitelné rozdíly mezi verzemi. Existuje totiž verze pro Playstation, která logicky nepodporuje připojení k Xboxu, a poté verze X (jako Xbox), která podporuje Xbox i Playstation a navíc bývá dokonce i levnější. Rozhodně tedy doporučujeme tu druhou variantu.

Každopádně je SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless současným králem herních headsetů a pokud jste ochotni investovat do svého herního koníčku, nemůžete zvolit jinak.

Nejlepší herní sluchátka pro audiofily

Audeze Maxwell

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, Switch, Android, iOS, PS5/PS4 nebo Xbox dle verze
Velikost měničů90 mm (magnetoplanární)
Frekvenční rozsah10 Hz až 50 kHz
Výdrž baterieaž 80 hodin
PřipojeníBluetooth 5.3 (multipoint), 2,4 GHz bezdrátový USB dongle, 3,5mm audio jack
Kodeky a prostorový zvukSBC, AAC, LDAC, LC3, LC3plus, Dolby Atmos (Xbox verze), Tempest 3D (PS verze)
MikrofonAno, odpojitelný
Hmotnost490 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Skvělá kvalita zvuku
 • Výborná výdrž baterie
 • Možnosti připojení
 • Podporované kodeky
 • Těžší
 • Po delší době ne příliš pohodlné
 • EQ je třeba zprvu nastavit na aplikaci

Jestliže patříte mezi ty, kteří nad běžnými herními sluchátky ohrnují nos, jak je to jen naleštěná bída, Audeze Maxwell vám nejspíše změní názor.

Design Maxwellu je možná jednoduchý, ale rozhodně působí kvalitně. Velké náušníky jsou pohodlné a efektivně snižují okolní hluk, ale kvůli vyšší hmotnosti by někomu po pár hodinách poslechu mohli způsobovat nepohodlí.

Za jejich váhu totiž mohou magnetoplanární měniče, které jsou zde použity místo tradičnějších dynamických. To má za následek výbornou zvukovou kvalitu, s detaily v celém spektru a solidnímí basy.

Slušný je také mikrofon, který je vybaven pokročilými funkcemi, jako je AI potlačení šumu a sidetone pro lepší komunikaci.

Možnosti připojení jsou taktéž vynikající, ať už jde o Bluetooth, USB dongle nebo analogový kabel. Oproti běžným headsetům Audeze sluchátka vybavila i kvalitními (LDAC) či rychlými (LC3plus) kodeky.

Třešničkou na dortu je pak baterie sluchátek, která má výdrž až přes 80 hodin, což je opravdu obdivuhodné a naprosto tak převyšuje většinu konkurence.

Za to vše je třeba si připlatit, ale pokud jste audiofil s duší hráče (nebo naopak!), Audeze Maxwell jsou ta nejlepší herní sluchátka právě pro vás.

Levnější alternativa do 5000 Kč

Logitech G Pro X 2 Lightspeed

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, PS5/PS4, Switch, Xbox (jen přes 3,5mm audio jack)
Velikost měničů50 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 50 hodin
PřipojeníBluetooth, 2,4 GHz bezdrátový USB dongle, 3,5mm audio jack
Kodeky a prostorový zvukSBC, DTS Headphone:X 2.0
Aktivní potlačení hluku (ANC)
MikrofonAno, odpojitelný
Hmotnost345 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Pohodlné nošení
 • Kvalitní zvuk
 • Možnosti připojení
 • Výdrž baterie
 • Mikrofon by mohl být ještě lepší
 • K Xboxu se nepřipojí bezdrátově

Pokud se podíváme do kategorie o něco levnějších, ale stále prémiových sluchátek, velmi dobrým modelem je také Logitech G Pro X 2 Lightspeed.

Druhá generace G Pro X je robustní, s kovovou konstrukcí a možností složení pro snadnější přenášení, třeba na LAN párty. Ze dvou typů náušníků – z umělé kůže a z veluru – si vybere každý a jistě tuto možnost ocení i ti, kteří mají problém s pohodlím kvůli brýlím.

Zvuková kvalita G Pro X 2 je rovněž skvělá, s vyváženými basy a čistými výškami, což mají na svědomí grafenové měniče. Nechybí ani podpora prostorového zvuku DTS Headphone:X 2.0 nebo mikrofon pod záštitou Blue, který se s Logitechem spojil.

Pro připojení sluchátek je k dispozici 3.5mm audio jack, Bluetooth a USB dongle, a tak si jistě vybere každý, ať u potřebujete sluchátka spojit s PC nebo konzolí.

Výdrž baterie Logitechu je další velkou předností, nabízí až 50 hodin provozu na jedno nabití, což znamená méně starostí s nabíjením a více času stráveného hraním.

Přibalené příslušenství a speciální software, jako je Logitech G HUB, pak umožňují další přizpůsobení zvuku a nastavení mikrofonu podle svých potřeb.

Celkově jsou tak sluchátka Logitech G Pro X 2 Lightspeed skvělou volbou pro náročné hráče, kteří vyžadují prémiový headset s kvalitním zvukem, dlouhou výdrží baterie a pohodlím při nošení.

Nejlepší herní sluchátka (drátová) pro PC

nejlepší herní sluchátka pro pc steelseries arctis nova pro

SteelSeries Arctis Nova Pro

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, PS5/PS4, Switch, Android, iOS, Xbox (jen u X verze)
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah10 Hz až 40 kHz
Připojení3,5mm audio jack, GameDAC Gen 2
MikrofonAno, vysouvatelný
Hmotnost298 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Pohodlný a odolný design
 • Vynikající zvuková kvalita
 • Vysouvatelný mikrofon
 • Zvukovka GameDAC
 • Vyšší cena
 • Bezdrátová verze má ANC

Ty nejlepší sluchátka, které bychom doporučili gamerům, kterým nevadí kabely, jsou SteelSeries Arctis Nova Pro, jelikož nabízí téměř vše jako jejich bezdrátová verze, a to za ještě nižší cenu.

Arctis Nova Pro nabízí stejně elegantní design, který je kromě kabelu vedoucího z mušle k nerozeznání od bezdrátové verze. Těšit se tak můžete ze stejně odolné, ale pohodlné konstrukce.

Podobně výborná, ne-li lepší, je kvalita zvuku. Arctis Nova Pro poskytuje vynikající reprodukci zvuku ve všech frekvenčních pásmech. Mimo hraní her jej tak můžete použít i pro poslech hudby nebo při sledování filmů.

Bohužel oproti bezdrátové verzi přijdete o aktivní potlačení hluku. To je sice nepříliš častá funkce v rámci herních headsetů, ale i tak škoda. Nicméně alespoň vysouvatelný mikrofon tu zůstal stejný, ideální pro domluvu na Discordu i při pracovních callech.

Jiné jsou také možnosti připojení. Využít buď můžete napřímo klasický 3,5mm audio jack nebo jej nedříve můžete zapojit do přibalené externí zvukové karty, GameDAC, a vše řídit z ní, včetně přepínání úpravu zvuku, mikrofonu nebo přepínání mezi konzolemi.

Zvláštnosti s verzemi jsou tu stejné jako u Wireless modelu, tedy že existuje verze pro Playstation i pro Xbox (označená jako X), ale jen model X nabízí kompatibilitu i s konkurenční konzolí. Navíc bývá i levnější, a tak doporučujeme zvolit ji.

V každém případě jsou SteelSeries Arctis Nova Pro výborná sluchátka, která kvůli absenci Bluetooth technologií a baterií nabízí i daleko nižší cenu než její bezdrátová varianta. V praxi to znamená, že o to více budete moc nasypat do her na Steamu.

Nejlepší herní sluchátka bez mikrofonu

Beyerdynamic DT 900 Pro X

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníOtevřené
KompatibilitaPC, macOS, PS5/PS4, Xbox, Switch, vše s 3,5mm audio konektorem
Velikost měničů45 mm
Frekvenční rozsah5 Hz až 40 kHz
Připojenímini-XLR (kabel s koncovkou 3,5mm audio jack)
MikrofonNe
Hmotnost345 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Robustnost a pohodlí
 • Vysoká kvalita zvuku
 • Soundstage otevřené konstrukce
 • Univerzální použití
 • Žádná izolace kvůli konstrukci
 • Zpočátku mohou tlačit

Pokud máte externí mikrofon nebo ho vůbec nepotřebujete, jako ty nejlepší herní sluchátka bez mikrofonu bychom vybrali třeba Beyerdynamic DT 900 Pro X, která nabízí otevřenou konstrukci s perfektním zvukem i pohodlím.

Minimalistický černý design s šedivými náušníky je už snad trademarkem všech Beyerdynamic sluchátek. Jsou nesmírně pohodlná, ačkoliv ze začátku mohou trošku více tlačit, než si zvyknou na vaši hlavu.

Stejně jako design je pak tradičně výborná i zvuková charaktersitika DT 900 Pro X. Díky otevřené konstrukci nabízí bohatý, prostorný a dynamický zvukový zážitek, který posouvá hraní her i sledování filmů na úplně novou úroveň. Kompromisem této konstrukce je absence izolace, tudíž vše ze sluchátek je slyšet ven a zároveň vy slyšíte vše z okolí.

Na sluchátkách najdete mini-XLR konektor, který může být v běžném prostředí poměrně nestandardní, ale na druhém konci přibaleného kabelu najdete klasický 3,5mm audio jack, takže sluchátka zapojíte kamkoliv, kde tuto zdířku najdete.

Beyerdynamic DT 900 Pro X nemá žádné nadstandardní funkce nebo RGB podsvícení, ale ty dvě nejdůležitější věci – pohodlí a zvuk – splňuje na výbornou a pokud vám nebude chybět mikrofon, mohou být to pravé pro doplnění vašeho herního setu.

Nejlepší herní sluchátka do 3000 Kč

nejlepší herní sluchátka do 3000 Kč hyperx cloud alpha wireless

HyperX Cloud Alpha Wireless

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, PS5/PS4
Velikost měničů50 mm
Frekvenční rozsah12 Hz až 28 kHz
Výdrž baterieaž 300 hodin
Připojení2,4 GHz bezdrátový USB dongle
Podporované kodeky a formátyDTS Headphone:X 2.0
MikrofonAno, odpojitelný
Hmotnost326 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Bezkonkurenční výdrž baterie
 • Odolné a pohodlné
 • Kvalitní zvuk
 • DTS Headphone:X 2.0
 • Chybí Bluetooth
 • Bez podpory Xboxu

V kategorii do 3 tisíc korun bychom zcela jistě doporučili HyperX Cloud Alpha Wireless, ověřená sluchátka s tou nejlepší výdrží baterie.

Cloud Alpha vypadají téměř totožně s ostatními HyperX modely. Nechybí kovový rám a náušníky z paměťové pěny potažené měkkou koženkou. Jsou tedy tradičně odolná a zároveň pohodlná i při několika hodinách hraní.

Co se týče audio kvality, HyperX nabízí vyvážený zvuk s mírně zvýrazněnými basy, což je ideální pro herní prostředí plné výbuchů. Formát prostorového zvuku DTS:X už jen zajišťuje, abyste dobře slyšeli každý krok vašich nepřátel. Mikrofon je pak rovněž skvělý, ideální pro komunikaci ve hře i mimo ní.

Sluchátka připojíte k PC nebo PS4/PS5 skze bezdrátový USB dongle. Bohužel chybí Bluetooth připojení, stejně jako kompatibilita s Xbox konzolemi.

Kde však Cloud Alpha naprosto září, je výdrž baterie. Ta čítá mimořádných 300 hodin, což je absolutní špička (nejen) herních sluchátek. A rychlé nabíjení zajišťuje, že i s téměř vybitou baterií budete brzy připraveni k další hře.

HyperX Cloud Alpha Wireless tak nabízí komplexní balíček ve formě kvalitní konstrukce, zvuku a výjimečné výdrže, a to za poměrně dostupnou cenu.

Nejlepší herní sluchátka pro Xbox

SteelSeries Arctis 9X

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, Xbox, Switch, Android, iOS, PS4/PS5 (jen přes 3,5mm audio jack)
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 28 hodin
PřipojeníBluetooth 4.1, 2,4 GHz proprietární připojení k Xboxu, 3,5mm audio jack
Podporované kodeky a formátySBC, Windows Sonic Spatial Audio
MikrofonAno, vysouvatelný
Hmotnost320 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Bluetooth + Xbox připojení
 • Vyvážený zvuk
 • Skvělý mikrofon
 • Pohodlný design
 • Slabší basy
 • Potřeba adaptéru pro lepší připojení k PC
 • Bez audio kabelu v balení

Pokud pak hledáte sluchátka, která lze jednoduše připojit k vašemu Xboxu, tu nejlepší nabídku si připravil SteelSeries se svým modelem Arctis 9X.

Konstrukcí jsou Arctis 9X zaměřena na pohodlí a odolnost, s paměťovou pěnou a elastickým páskem pod kovovým obloukem, které minimalizuje nepříjemný tlak. Mikrofon se snadno schovává a ovládací prvky jsou intuitivně umístěné.

Velkým kladem sluchátak je jejich čistý zvuk s výraznými středy a výškami, i když basy jsou mírně slabší. Prostorový zvuk je ideální pro lokalizaci kroků ve hrách a mikrofon je přesný a jasný, líbit by se mohl i streamerům.

Největší předností Arctisu jsou jejich možnosti připojení, hlavně co se týče bezproblémové kompatibility s Xbox konzolí. Pomocí Bluetooth je pak připojíte i k PC (nicméně zde doporučujeme použít USB adaptér od Microsoftu/Xboxu) nebo k mobilu. Nakonec nechybí ani 3,5mm audio jack, který pak využijete třeba i pro Nintendo Switch či PS4/PS5 (bohužel ale bez mikrofonu). 

Nakonec nezklame ani baterie, která vydrží až 28 hodin hraní, což je dostatečné pro nespočet ranked zápasů nebo dlouhé raidy ve WoWku.

Pro svou dobrou kompatibilitu se zelenou konzolí, SteelSeries Arctis 9X doporučujeme především pro majitele Xboxu. Ale díky kvalitní konstrukci a zvuku jistě udělají radost i hráčům na jiných platformách.

Nejlepší herní sluchátka pro PS4/PS5

Razer Kaira Pro for PlayStation

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, PS5/PS4, Switch, Android, iOS
Velikost měničů50 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 30 hodin
PřipojeníBluetooth, 2,4 GHz bezdrátový USB dongle
Podporované kodeky a formátyTempest 3D
MikrofonAno, odpojitelný
Hmotnost365 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Stylové a pohodlné
 • Kvalitní zvuk
 • Haptická odezva
 • Výdrž baterie bez haptiky
 • Výdrž baterie s haptikou
 • Podprůměrný mikrofon

Většina herních sluchátek je kompatibilní s Playstationem, ale pokud ke svému PSku hledáte stylová sluchátka se zajímavou výbavou a za slušnou cenu, Razer Kaira Pro je ideálním kandidátem.

Kaira Pro vyniká v kvalitě zpracování a bílo-černým designem s RGB prvky, který perfektně sedne ke každému Playstationu 5. Měkké náušníky a regulovatelný hlavový most pak zajišťují komfort i během dlouhých herních seancí.

Zvuková kvalita sluchátek je rovněž na vysoké úrovni, jelikož nabízí čistý zvuk bez výrazného zkreslení a podporu prostorového zvuku Tempest 3D, které PS používá. 

Jedinečná je také haptická odezva, která jemnými vibracemi ještě zintenzivňuje zážitek z hraní. Na druhou stranu odpojitelný mikrofon patří spíše do podprůměru.

Pro připojení Razer využívá bezdrátový USB-C dongle nebo Bluetooth. To znamená, že sluchátka dobře nekomunikují pouze s Playstationem, ale i s PC nebo jinými zařízeními s Bluetooth.

Výdrž baterie je při vypnuté haptice přibližně 30 hodin, což je moc pěkné. Pokud si však budete chtít haptické funkce pořádně vychutnat, rapidně se sníží na 10 až 11 hodin hraní.

Razer Kaira Pro jsou tak bezesporu zajímavou volbou pro všechny, kteří chtějí designově doplnit svůj Playstation nebo si obohatit svůj herní zážitek dobrým zvukem a haptikou.

Nejlepší herní sluchátka do 2000 Kč

nejlepší herní sluchátka do 2000 Kč razer blackshark v2

Razer BlackShark V2

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, PS5/PS4, Switch, Android, iOS, Xbox (jen skrze 3,5 mm audio jack)
Velikost měničů50 mm
Frekvenční rozsah12 Hz až 28 kHz
Výdrž baterie
Připojení3,5 mm audio jack, USB
Podporované kodeky a formátyTHX Spatial Audio
MikrofonAno, odpojitelný
Hmotnost262 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Odolné provedení
 • Dobrá kvalita zvuku
 • Slušný mikrofon
 • USB zvuková karta
 • Kabel je napevno připojený
 • Nepříliš intuitivní software

Razer BlackShark V2 je už také dobře známý pojem, který se s svou aktualizovanou verzí v současnosti drží žezlo herních headsetů do 2 tisíc korun.

Design je takový, jak jsme u Razeru zvyklý, s černo-zelenou kombinací. Pohodlí je zajištěno měkkými náušníky s paměťovou pěnou a hlavovým mostem potaženým prodyšnou tkaninou. Provedení je pevné i stabilní, což se hodí nejen při občasných ragequitech.

BlackShark pak dále nabízí skvělou reprodukci zvuku s prostorovým formátem THX. To je ideální pro lokalizaci zvuků ve hrách, ať už jste fanoušci Counteru nebo Valorantu. Mikrofon se nemůže rovnat studiovým, ale pro komunikaci během hry je naprosto dostačující.

Sluchátka nabízí připojení přes 3.5mm jack nebo USB zvukovou kartu, což zajišťuje širokou kompatibilitu s různými zařízeními, včetně PC, konzolí a mobilů.

Škoda jen, že je kabel ke sluchátkům napevno připojený. Také software Synapse nemusí být pro všechny úplně intuitivní, ačkoliv nabízí detailní nastavení zvukových profilů.

Celkově jsou ale Razer BlackShark V2 jedny z nejlepších herních headsetů v této ceně, které zaujmou vynikající kombinací kvality zvuku, komfortu nošení a možnosti připojení.

Bezdrátová herní sluchátka do 2 tisíc

Logitech G535 Lightspeed

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, PS5/PS4
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 33 hodin
Připojení2,4 GHz bezdrátový USB dongle
Podporované kodeky a formátyWindows Sonic Spatial Audio, Tempest 3D
MikrofonAno
Hmotnost236 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Lehkost konstrukce
 • Slušná kvalita zvuku
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Dobrý software
 • Slabší izolace
 • Bez Bluetooth

Do 2 tisíc se dají sehnat také kvalitní bezdrátová sluchátka, jako jsou třeba Logitech G535 Lightspeed, která dobře poslouží casual i hardcore hráčům.

Jedná se o minimalistická, lehká sluchátka, s jedním barevným prvkem ve formě textilního pásku na hlavovém mostu, který se přizpůsobuje tvaru hlavy pro maximální pohodlí. Náušníky jsou vybaveny paměťovou pěnou a zajišťují stabilní přilnavost, ideální pro dlouhé herní maratony.

Zvukový profil je detailní a vyvážený. Podpora prostorového zvuku a slušný mikrofon jsou klíčové pro multiplayerové hraní. Izolace od okolí je sice slabší, ale díky softwaru od Logitechu je alespoň možné zvuk dále upravovat, aby vyhovoval vašim preferencím.

Připojení je zajištěno prostřednictvím USB donglu, který je kompatibilní s počítačem i Playstationem. Škoda že chybí Bluetooth připojení pro ještě širší kompatibilitu.

Kde ale G535 vede, je výdrž baterie, která nabízí parádních až 33 hodin nepřetržitého poslechu, což je slušný nadprůměr, především v této cenové kategorii.

Logitech G535 Lightspeed tak představuje zajímavou kombinaci pohodlí, lehkosti a kvalitního zvukového výkonu a pokud vybíráte jen mezi bezdrátovými headsety, s těmito sluchátky určitě neprohloupíte.

Alternativa pro Xbox

Microsoft Xbox Wireless Headset

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, Xbox, Android, iOS
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 15 hodin
PřipojeníBluetooth 4.2, 2,4 GHz proprietární připojení k Xboxu
Podporované kodeky a formátyWindows Sonic Spatial Audio, DTS Headphone:X
MikrofonAno
Hmotnost312 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Minimalistický design
 • Slušný zvuk i mikrofon
 • Podpora prostorového zvuku
 • Nabíjení přes USB-C
 • Nemusí sedět na větší hlavě
 • Výdrž baterie

Xbox to nemá s kompatibilitou sluchátek jednoduché, a tak je těžší najít ta správná. Pokud ale operujete s rozpočtem do 2 tisíc, není nic jednodušího než sáhnout po těch originálních přímo od Microsoftu.

Vzhledově se jedná o minimalistická sluchátka, s přiléhavým hlavovým mostem a náušníky z měkké kůže, obojí velmi stabilní a pohodlné. Tedy s výjimkou těch, kteří mají větší hlavu a kterým by tak pevný hlavový most nemusel úplně sedět. 

Zvuková kvalita sluchátek je na tuto cenovou kategorii velmi slušná a potěší i podpora prostorových formátu zvuku jako Windows Sonic nebo DTS Headphone:X. Mikrofon je rovněž kvalitní, s čistým a jasným podáním.

Sluchátka k Xboxu lehce připojíte přes proprietární bezdrátové připojení, zatímco Bluetooth poslouží pro připojení k PC (spíše doporučujeme použít USB adaptér od Microsoftu/Xboxu) nebo mobilním zařízením.

Výdrž baterie dosahuje až 15 hodin, což sice není zas až tak hrozné, ale vzhledem ke konkurenci i tak spíše slabší. Alespoň že pro dobití sluchátka využívají moderní USB-C port.

Nicméně i tak je Microsoft Xbox Wireless Headset solidním doplňkem vašeho Xboxu, který nabídne perfektní spojení, společně s dobrým prostorovým zvukem a pohodlným designem.

Nejlepší herní sluchátka do 1500 Kč

nejlepší herní sluchátka do 1500 Kč steelseries arctis nova 1

SteelSeries Arctis Nova 1

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, PS5/PS4, Xbox, Switch, vše s 3,5mm audio konektorem
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 22 kHz
Výdrž baterie
Připojení3,5 mm audio jack
Podporované kodeky a formátyWindows Sonic Spatial Audio, Tempest 3D
MikrofonAno, vysouvatelný
Hmotnost236 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Nízká cena
 • Pohodlná konstrukce
 • Vysouvatelný mikrofon
 • Odpojitelný kabel
 • Omezená sada funkcí
 • Průměrná izolace zvuku

Jako ta nejlepší herní sluchátka do 1500 Kč bychom vybrali SteelSeries Arctis Nova 1, která přinášejí kombinaci pohodlného nošení a kvalitního zvuku za přijatelnou cenu.

Stejně jako prémiovější modely Arctis Nova, i Jedničky jdou cestou minimalistického designu s metalickým leskem a dobrou odolností, ačkoliv jsou plastová. Nízká váha a vysouvatelný mikrofon jen přídávají na komfortu. 

Zvuková kvalita sluchátek Arctis Nova 1 je na poměry této cenové kategorie vynikající. Basy mají říz, zatímco celkové spektrum zvuku je dobře vyvážené pro různé typy her. Samozřejmostí je podpora prostorového zvuku a mikrofon také nezklame.

Jediná možnost připojení sluchátek je skrze standardní 3,5mm audio jack, díky čemuž jsou kompatibilní téměř se vším, do čeho je lze fyzicky zapojit.

Sluchátka lze dále konfigurovat v programu SteelSeries GG, ale jinak nabízí spíše základní výbavu. Drobný neduh najdeme i v horší izolaci zvuku od okolí.

Nicméně v této ceně je SteelSeries Arctis Nova 1 opravdu slušným headsetem, a pokud vám rozpočet nedovolí zainvestovat více, jistě s ním budete nad míru spokojeni.

Bezdrátová alternativa od Logitechu

Logitech G435 Lightspeed

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, PS5/PS4, Switch, Android, iOS
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 18 hodin
PřipojeníBluetooth, 2,4 GHz bezdrátový USB dongle
Podporované kodeky a formátySBC, AAC, Windows Sonic Spatial Audio, Tempest 3D
MikrofonAno
Hmotnost165 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Lehká konstrukce
 • Přijatelná kvalita zvuku
 • Bluetooth i USB dongle
 • Nabíjení přes USB-C
 • Slabší mikrofon
 • Pocit levného provedení

Jako bezdrátovou alternativu doporučujeme základní Logitech G435 Lightspeed, který představuje dobrý mix lehkosti, konektivity a udržitelnosti.

Proč udržitelnosti? G435 jsou totiž tvořeny minimálně z 22 % recyklovaného plastu a jejich výroba je uhlíkově neutrální. Plastové provedení logicky nepůsobí nijak prémiově, ale za to jsou to jedny z nejlehčích sluchátek, a tedy vhodné i pro ty nejmladší pařany.

Z hlediska zvukové kvality musíme připomenout jejich nízkou cenu, ale i tak se jedná o poměrně slušná sluchátka, která navíc podporují AAC kodek, jenž ocení především Applisti, nebo dva různé formáty prostorového zvuku. Mikrofon pak ale patří už mezi ty slabší.

Skvělé jsou také možnosti připojení, jelikož G435 umožňuje bezdrátové připojení skrze USB dongle, ideální pro PC nebo PS4/PS5, stejně jako Bluetooth pro připojení k mobilním platformám.

Výdrž baterie je s ohledem na cenu solidní, přičemž sluchátka se nabíjí přes moderní USB-C. Ještě bychom uvítali rychlé nabíjení, ale to bohužel chybí.

Celkově ale Logitech G435 Lightspeed nabízí zajímavou alternativu ke kabelovým sluchátkům, která cílí především na mladší hráče, jenž vyrůstají v bezdrátovém světě.

Nejlevnější herní sluchátka do 1000 Kč

HyperX Cloud Stinger 2

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, PS5/PS4, Xbox, Switch, vše s 3,5mm audio konektorem
Velikost měničů50 mm
Frekvenční rozsah10 Hz až 28 kHz
Připojení3,5 mm audio jack
Podporované kodeky a formátyDTS Headphone:X
MikrofonAno
Hmotnost300 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Poměr cena/výkon
 • Pohodlná konstrukce
 • Dobrý zvuk
 • Jen základní funkce
 • Neodpojitelný mikrofon

Nejlevnější herní sluchátka, která bychom ještě mohli doporučit, jsou HyperX Cloud Stinger 2, která s cenou okolo tisíce korun nabízí stále zajímavou kombinaci dobrého zpracování, zvuku i kompatiblity.

Stejně jako dražší HyperX sluchátka, jsou i Stinger 2 zaměřená na jednoduchost a funkčnost, s pohodlnými polstrovanými náhlavními pásky a náušníky, které zajišťují komfort i při delším nošení.

Zvuková kvalita je překvapivě dobrá s přiměřeně silnými basy a jasně definovanými výškami, což má za výsledek vyvážený zvukový zážitek pro různé typy her. Mikrofon je pevně připojený, ale poskytuje čistou komunikaci bez výrazných zkreslení.

Sluchátka připojíte přes klasický 3,5mm audio jack, a tak jsou kompatibilní s PC, herními konzolemi i mobilními zařízeními, které jacka ještě používají.

HyperX Cloud Stinger 2 tak představují výborný poměr cena/výkon, především pro ty, kteří nepotřebují pokročilé funkce, ale stačí jim jen kvalitní základní herní sluchátka.

Nejlepší dětská sluchátka s mikrofonem

Nejlepší dětská sluchátka s mikrofonem Belkin SoundForm Inspire

Belkin SoundForm Inspire

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Doporučený věkOd 5 let
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Omezení hlasitostiAno, do 85 dB
Výdrž baterieaž 35 hodin
PřipojeníBluetooth 5.2, 3,5 mm audio jack
MikrofonAno, polohovatelný
Hmotnost180,5 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Solidní zpracování
 • Dobrý mikrofon
 • Omezení hlasitosti
 • Výdrž baterie
 • Mikrofon nelze odpojit
 • Mohly by být levnější

Belkin SoundForm Inspire jsou ta nejlepší dětská sluchátka s mikrofonem, která najdou využití jak v online vyúce, tak při zábavě u počítačových her.

Sluchátka nabízejí atraktivní, minimalistický design, s určením pro děti od 5 let. Konstrukčně jsou velmi dobře zpracovaná, přičemž náušníky přes celé uši jsou velmi pohodlné.

Zvuková reprodukce je slušná na poměry dětských sluchátek a samozřejmě nechybí ani omezení hlasitosti do 85 decibelů.

Hlavním tahákem je ale mikrofon, který je v rámci konkurence velmi dobrý a ideální pro jakoukoliv online komunikaci. Přestože není odnímatelný, jeho polohovatelnost zajišťuje dostatečnou flexibilitu pro různé potřeby.

SoundForm Inspire podporuje klasické bezdrátové připojení Bluetooth 5.2, případně kabelové spojení skrze 3,5mm audio jack, které lze využít při vybité baterii sluchátek.

Ovšem baterie je více než skvělá, díky až 35hodinové výdrži. Navíc je zde podpora rychlého nabíjení, které probíhá pomocí moderního USB-C konektoru.

Belkin SoundForm Inspire jsou tak skvělá sluchátka s mikrofonem pro děti. Jejich cena je sice v porovnání s konkurenci vyšší, ale za to získáte solidní výbavu a kvalitní zpracování.

Přejít na nejlepší dětská sluchátka

Často kladené dotazy

Jak vybrat herní sluchátka s mikrofonem?

Pro výběr nejlepších herních sluchátek se držte těchto pár bodů:

 • Bezdrátová nebo kabelová: Bezdrátová sluchátka nabízejí větší svobodu pohybu, ale vyžadují nabíjení a jsou často těžší a dražší. Drátová sluchátka jsou pravým opakem, ale kabel může často překážet.
 • Komfort na prvním místě: Vzhledem k dlouhým hodinám stráveným hraním her je pohodlí nesmírně důležité. Hledejte sluchátka s měkkými náušníky, nastavitelným hlavovým mostem a nízkou váhou.
 • Kvalitní mikrofon: Pro online hry je nezbytný mikrofon s jasným a čistým podáním vašeho hlasu. Zvažte sluchátka s odnímatelným nebo dobře umístěným mikrofonem, který potlačuje okolní hluk, zvlášť pokud používáte mechanickou klávesnici.
 • Podpora prostorového zvuku: Pro online střílečky, kde je správná lokalizace nepřítele podle zvuku důležitá, zvolte taková sluchátka, která podporují některý z formátů prostorového zvuku.
 • Kompatibilita: Ujistěte se, že vaše sluchátka jsou kompatibilní s vaší herní platformou, ať už je to PC, konzole, nebo mobilní zařízení.
 • Software a další funkce: Zvažte další funkce, jako jsou ovládací prvky na sluchátkách, RGB osvětlení (pokud je to něco pro vás), a software pro další nastavení headsetu.

Jaký je rozdíl mezi herními sluchátky a běžnými sluchátky?

Herní sluchátka jsou oproti těm běžným sluchátkům přes hlavu rozdílná v několika klíčových faktorech, jako je konstrukce, podpora zvukových formátů, mikrofon, software a kompatibilita s herními platformami.

 • Konstrukce: Herní sluchátka jsou často navržena s důrazem na dlouhodobé pohodlí, a tak mají tendenci být větší, s měkčími náušníky a nastavitelným hlavovým mostem, aby snížily nepříjemný tlak na hlavu.
 • Podpora zvukových formátů: Herní sluchátka jsou speciálně navržena pro poskytování prostorového zvuku (např. 7.1 surround zvuk), což umožňuje hráčům lépe lokalizovat zvuky v multiplayerových hrách.
 • Mikrofon: Většina herních sluchátek má integrovaný mikrofon, nezbytný pro komunikaci v týmových hrách. Ten je často odpojitelný a s funkcí potlačení hluku z okolí.
 • Software: Herní sluchátka často přicházejí s přizpůsobitelným softwarem, který umožňuje uživatelům upravovat zvukové profily, nastavit mikrofon, a dokonce programovat tlačítka na sluchátkách pro různé funkce.
 • Kompatibilita: Herní sluchátka jsou navržena tak, aby byla kompatibilní s různými herními platformami, jako jsou PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch a někdy i mobilní zařízení na Androidu či s iOS.

Jaký je rozdíl mezi uzavřenými a otevřenými sluchátky?

Rozdíly mezi herními sluchátky s uzavřenou a otevřenou konstrukcí jsou výrazné a mají značný dopad na to, pro jaký typ hraní jsou nejlépe vhodná.

Uzavřená herní sluchátka jsou navržena tak, aby maximálně izolovala uživatele od vnějšího ruchu. Tato izolace je ideální pro hráče, kteří preferují ponořit se do hry, aniž by je kdokoliv nebo cokoliv rušilo.

Díky schopnosti uzavřených sluchátek blokovat vnější zvuky, poskytují intenzivnější herní zážitek, obvykle s důrazem na basy. Nicméně jejich zvuk může někdy znít dutě a soundstage není tak široká jako u otevřených sluchátek.

Otevřená herní sluchátka naopak neblokují zvuk z okolí, což vede k přirozenějšímu a vzdušnějšímu zvukovému zážitku. Výhodou je, že má zvuk větší prostor a tím pádem jsou jednotlivé frekvence a nástroje lépe rozeznatelné.

Tento typ je vhodný pro ty, kteří hrají ve své vlastní místnosti, kde nejsou žádné další vnější vlivy, které by je mohly rušit. Kvůli otevřenému designu totiž nijak neizolují zvuk, ať už ze sluchátek ven nebo z okolí dovnitř.

Jaký typ tedy zvolit?

Víceméně záleží na prostředí, ve kterém chcete hrát. Pokud místnost, kde hrajete, sdílíte ještě s někým, je lepší zvolit uzavřená sluchátka, abyste se vzájemně nerušili. Jestliže ale hrajete v místnosti osamotě, otevřená sluchátka mohou poskytnout ještě lepší zvukový zážitek.

Jsou lepší bezdrátová nebo drátová sluchátka pro hraní her?

Bezdrátová sluchátka jsou v dnešní době čím dál oblíbenější, ale to neznamená, že jsou ve všem lepší. Vše záleží na vašich preferencích.

Bezdrátová sluchátka přinášejí výhody, jako je větší svoboda pohybu a snadnější přepínání mezi vícero zdroji (např. PC a konzolí). To ale přináší i nutnost pravidelného nabíjení. Přestože moderní bezdrátové headsety mají často minimální latenci, mohou v některých případech i tak trpět mírným zpožděním ve srovnání s drátovými modely. A nutno poznamenat, že jsou obvykle i dražší.

Oproti tomu drátová sluchátka poskytují stabilní připojení bez zpoždění zvuku, což je klíčové pro hry, kde jsou rychlé reakce nezbytné. Navíc odpadají jakékoliv problémy s nestabilním spojením nebo vybitými bateriemi. Kromě toho jsou často cenově výhodnější a přináší lepší poměr cena/výkon, i co se týče kvality zvuku.

Jsou herní sluchátka kompatibilní se všemi herními platformami?

Herní sluchátka mají různou kompatibilitu, a tak je vždy nutné si zkontrolovat specifikace daného modelu.

Pro jednotlivé herní platformy jsou pak ideální různé typy připojení:

 • PC a notebooky (Windows, macOS): K PC a notebookům lze sluchátka nejčastěji připojit přes USB port, ať už přes takto zakončený kabel nebo skrz bezdrátový dongle. Využít můžete také analogový 3,5mm audio jack nebo v případě notebooků (nebo PC s bezdrátovým přijímačem) i Bluetooth.
 • PlayStation 4 a 5: Sluchátka lze s Playstationem spojit buď přes 3,5mm audio jacku na gamepadu nebo do konzole vložit USB dongle pro bezdrátové připojení.
 • Xbox Series S a One: Podobně jako u PlayStationu můžete použít 3,5mm jack nebo bezdrátové USB připojení. Nicméně USB dongle musí splňovat certifikaci Microsoftu, a tak je tato kompatibilita méně častá oproti konkurenčním konzolím.
 • Nintendo Switch: Připojení přes 3,5mm jack je možné jak v režimu handheldu, tak i v případě zastrčení Switche do základny. Využít můžete také Bluetooth, jehož podpora byla přidána v nedávné aktualizaci systému.
 • Mobilní telefony (Android, iOS): Nejideálnější připojení sluchátek je buď přes Bluetooth nebo skrz 3,5mm audio jack. Pokud mobil nemá zdířku na jacka, je třeba zakoupit převodník z USB-C/Lightningu podle telefonu.

Co je prostorový zvuk?

Prostorový zvuk je technologie, která – jak název napovídá – simuluje 3D zvukový prostor, a tak umožňuje vytvářet hlubší a realističtější zvukové prostředí.

Konkrétně ve hrách to má za následek lepší vjem zvuku, tedy odkud pochází, z jakého směru a z jaké vzdálenosti. To zlepšuje ponoření se do hry a v některých případech může dokonce poskytovat konkurenční výhodu v online střílečkách.

Existuje několik různých technologií a formátů prostorového zvuku, které se liší ve způsobu, jakým tohoto efektu dosahují.

Nejčastěji se můžete setkat s těmito:

 • DTS Headphone:X: DTS Headphone:X je jedna z nejoblíbenějších technologií prostorového zvuku, kterou můžete najít například v headsetech značky HyperX.
 • Tempest 3D AudioTech: Jedná se o technologi s pokročilými algoritmy simulace zvukové scény okolo hráče. Je vyvíjena Sony a je exkluzivní pro konzole Playstation 5.
 • Microsoft Spatial Sound (Windows Sonic): Technologie Microsoft Spatial Sound (ve sluchátkách prezentovaná jako Windows Sonic) je integrovaná do operačního systému Windows a Xbox konzolí. Nabízí virtuální prostorový zvuk pro jakákoliv stereo sluchátka, což zlepšuje zvukový zážitek ve hrách i při sledování filmů.
 • THX Spatial Audio: THX Spatial Audio je další formát prostorového zvuku, který poskytuje 360-stupňový zvuk pro realistické audio.
 • Dolby Atmos: Dolby Atmos je populární formát prostorového zvuku, který rozšiřuje tradiční zvukové zážitky o „výškový“ rozměr, umožňuje posluchačům vnímat zvuky nad a pod nimi. Je široce používán hlavně ve filmech, ale někdy se s ním můžete setkat i v herních sluchátkách. Nicméně často je potřeba si k němu dokoupit licenci.

Jaké jsou nejlepší značky herních sluchátek?

Oproti běžným sluchátkám se na ty herní specializují především tradiční značky, co se týče sortimentu herních periférií.

Ty nejoblíbenější, se kterými se často setkáte, jsou tyto:

 • Logitech: Logitech je dobře známý pro svou širokou škálu herního příslušenství v řadě G Series, včetně kvalitních sluchátek s bezdrátovou technologií Lightspeed.
 • Razer: Razer je populární mezi hráči pro své stylové herní periférie a notebooky. Jejich sluchátka jsou známá pro design, zvuk a integrované RGB osvětlení.
 • HyperX: HyperX, divize společnosti Kingston Technology, je známá pro svá odolná a pohodlná herní sluchátka, slušný mikrofon, a to často za dobrou cenu.
 • SteelSeries: SteelSeries je další oblíbená značka mezi hráči, která se v posledních letech dostala do popředí, díky široké nabídce prémiových sluchátek.
 • Corsair: Corsair nabízí širokou škálu herních sluchátek s dobrým poměrem cena/výkon, která jsou ceněna pro svou kvalitu zvuku, pohodlí a trvanlivost.
 • Astro Gaming: Astro Gaming, od roku 2017 divize pod Logitechem, je známé pro svá prémiová herní sluchátka, která nabízejí vynikající kvalitu zvuku a pohodlí.
 • EPOS (Sennheiser): Také Sennheiser, známý pro svou profesionální audio techniku, nabízí řadu herních sluchátek, nyní prodávanou pod značkou EPOS. Ty jsou obvykle kladně hodnoceny pro svůj čistý a detailní zvuk, což je činí skvělou volbou pro hráče z řad audiofilů.
Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Předtím jsem vedl tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.