13 nejlepších bezdrátových sluchátek do uší (2024), true wireless a špuntů s Bluetooth

Sháníte ta nejlepší bezdrátová sluchátka do uší?

Před pár lety ještě téměř neznámé, true wireless se rychle vyšplhaly mezi nejoblíbenější kategorie bezdrátových sluchátek a nečekáme, že se to v dohledné době změní.

Z nesčetného množství modelů jsme tak vybrali nejlepších 13 párů špuntů, které se hodí pro každodenní poslech a pro jakýkoliv rozpočet.

Nejlepší bezdrátová sluchátka do uší v kostce

Nejlepší bezdrátová sluchátka do uší

Nejlepší bezdrátová sluchátka do uší sony wf-1000xm5

Sony WF-1000XM5

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů8,4 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 40 kHz
Výdrž baterieaž 12 h + 24 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.2, USB-C
Podporované kodekySBC, AAC, LDAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost7,3 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Skvělý zvuk i ANC
 • Pohodlně sedí v uších
 • Podpora kodeků
 • Výborná výdrž baterie
 • Vysoká cena
 • Pro někoho výraznější basy

Sony WF-1000XM5 je další generací této již tradiční řady bezdrátových sluchátek, která nahrazují náš předchozí výběr WF-1000XM4, a stále jsou tak těmi nejlepšími true wireless, které v současnosti můžete zakoupit.

Design těchto sluchátek se vyznačuje elegancí a praktičností. WF-100XM5 poskytují stabilní a komfortní uchycení, přičemž nyní jsou sluchátka ještě menší a s novým uspořádáním nástavců špuntů.

Také kvalita zvuku byla od předchůdce ještě vylepšena. Sluchátka nabízejí jasnější a dynamický zvuk se sklony k basovějšímu podání, což vás vtáhne do centra dění každé skladby. Hlasy jsou čisté a přesně definované, zatímco basy mají hloubku a sílu, aniž by zbytečně dominovaly.

Výborné je také aktivní potlačení hluku (ANC), které efektivně izoluje posluchače od svého okolí. S vypnutým ANC nabízejí sluchátka méně kontrolovaný bas, avšak stále se drží na příjemné úrovni. Do sluchátek je integrován mikrofon pro telefonní hovory, který zajišťuje, že váš hlas bude slyšet jasně a zřetelně i v hlučném prostředí.

Konektivitu zajišťuje Bluetooth 5.3 s podporou multipointu a nejběžnějších kodeků včetně kvalitního LDAC, což zajistí širokou kompatibilitu a vynikající přenos zvuku. Nechybí ani možnost přizpůsobení zvuku prostřednictvím ekvalizéru v mobilní aplikaci.

Baterie svou výdrží přesahuje až 8 hodin nepřetržitého poslechu, přičemž nechybí pouzdro pro (i bezdrátové) nabíjení sluchátek kdykoliv a kdekoliv.

Sony tak díky WF-1000XM5 stále drží korunu nejlepších true wireless sluchátek. Navzdory relativně vysoké ceně překonává veškerou konkurenci a zaručuje prvotřídní zážitek, ať už si poslech vychutnáváte doma či na cestách.

Nejlepší true wireless pro iOS

Apple AirPods Pro 2 (USB-C)

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů11 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 6 h + 24 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.3, Lightning
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost5,3 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Spárování s Apple zařízeními
 • Stabilita a detekce nasazení
 • Pokročilé ANC a propustný mód
 • Pouzdro s USB-C konektorem
 • Mikrofon v hlučném prostředí
 • Exkluzivní funkce jen pro Apple
 • Bez možnosti úpravy EQ

Pokud jste však majiteli iOS zařízení, možná vám o něco lépe budou sedět Apple AirPods Pro 2. generace s USB-C nabíjením. Tato sluchátka patří mezi ty nejoblíbenější a nezklamou zvukem i pohodlností.

Vzhledově sluchátka zůstala věrná své ikonické podobě, s rozdílem vylepšeného čipu H2 a stupněm krytí IPX4 jak pro sluchátka, tak pro pouzdro. Jsou stejně pohodlná i stabilní, díky čtyřem velikostem silikonových špuntů.

Zvukově Airpody excelují zvláště v reprodukci středů a vysokých tónů. Díky funkci Adaptive EQ si umí poradit i s různě tvarovanými ušními kanálky. 

Kvalita ANC je na vysoké úrovni, stejně jako mód propustnosti, který navíc filtruje příliš hlasité zvuky z okolí. Mikrofon poskytuje kvalitní přenos hlasu, ale v hlučném prostředí poněkud ztrácí.

Připojení přes Bluetooth 5.3 je stabilní, přičemž nechybí applovská verze multipointu pro přepínání sluchátek mezi vícero zařízeními od Applu. Kromě toho AirPods Pro 2 nabízí řadu speciálních vlastností, jako je prostorový (spatial) zvuk, či podporu hledání sluchátek přes aplikaci Najít.

Výdrž baterie je standardních 5 až 6 hodin s možností rychlonabíjení v pouzdře, které navíc nabízí dalších 24 hodin poslechu. Pouzdro lze nabíjet bezdrátově, skrze Qi nebo MagSafe, a konečně jsme se dočkali i USB-C konektoru.

Apple AirPods Pro 2. generace s USB-C jsou tak další evolucí nejoblíbenějších sluchátek na trhu, která kombinuje skvělý zvuk, pokročilé funkce a dokonalou synchronizaci s Apple zařízeními.

Nejlepší sportovní sluchátka do uší

Nejlepší bezdrátová sluchátka na běhání Jabra Elite 8 Active

Jabra Elite 8 Active

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů6 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 14 h + 42 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.3 (multipoint)
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIP68
Hmotnost5 g + 46,4 g (pouzdro)
Další výbava3 sady špuntů, aplikace Jabra Sound+
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Voděodolnost sluchátek i pouzdra
 • Pěkný, basový zvuk
 • Slušná výdrž baterie
 • Aplikace s nastavitelným EQ
 • Vyšší cena
 • Bez háčků nebo podobného typu uchycení v uších

Jabra Elite 8 Active jsou ideální volbou nejen pro běžce, ale všechny sportovce hledající bezdrátová sluchátka, která dobře hrají i něco vydrží.

Elite 8 Active jsou odolná sluchátka se stupněm krytí IP68, což je jedno z nejvyšších hodnocení odolnosti, které si spolehlivě poradí s vodou i prachem. Navíc i nabíjecí pouzdro je kryté kódem IP54, což není zrovna obvyklé.

Sluchátka nabízejí silný basový zvuk s možností přizpůsobení pomocí EQ v aplikaci. ANC je na poměry sportovních sluchátek slušné, i když ne nejlepší ve třídě. Zvuk je čistý a dynamický, vhodný pro různé žánry hudby. Mikrofon je nadprůměrně jasný a srozumitelný.

Jabra pak nabízí Bluetooth připojení s podporou kodeků AAC a SBC a plánovanou podporou pro LC3 a LC3plus. Nabízejí rychlé párování Google Fast Pair a multipoint připojení.

Hrát vám vydrží přibližně 8 hodin na jedno nabití se zapnutým potlačením hluku, přičemž pouzdro vám dodá šťávu na dalších více než 30 hodin. Nabíjení trvá přibližně tři hodiny, ale za prvních 5 minut nabíjení získáte hodinu poslechu.

Zmínit musíme také užitečnou aplikaci Jabra Sound+, která je uživatelsky přívětivá a nabízí řadu užitečných funkcí, včetně nastavení EQ, propustného režimu a prostorového zvuku. Sluchátka také podporují funkce jako Spotify Tap a lokalizační službu Find My. V balení navíc najdete tři páry silikovnových špuntů.

Jabra zkrátka umí dělat sportovní sluchátka, a tak není divu, že je Elite 8 Active opět tím nejlepším, co v této kategorii lze zakoupit.

Přejít na nejlepší sportovní sluchátka

Nejlepší špunty do uší s ANC

Nejlepší True Wireless sluchátka s ANC bose quietcomfort earbuds 2

Bose QuietComfort Earbuds II

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů9,3 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 6 h + 18 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.1, USB-C
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost8,5 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Prvotřídní ANC
 • Vyvážený charakter zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Pohodlné nošení
 • Bez multipointu
 • Průměrný mikrofon
 • Chybí bezdrátové nabíjení

QuietComfort Earbuds II jsou nejnovějším pokusem Bose získat trůn nejlepších ANC špuntů. A po letech nelítostných bojů se Sony se mu to opět podařilo.

Druhá generace Earbuds zaujme novým designem, který je o třetinu menší než předešlý model, aniž by se to projevilo na komfortu při nošení. Novinky jako měkké špunty a stabilizační pásky zaručují, že budou v uších dobře sedět.

Zvukový zážitek je opravdu skvělý, s křišťálově čistými výškami a hlubokými basy, které vykreslí jakékoliv hudební žánry. ANC je pak na té nejvyšší úrovni a spolehlivě vás tak odizoluje od okolí. Na každém sluchátku najdete mikrofon, ale přesto je jeho kvalita spíše průměrná.

Co je ale zajímavé, je funkce CustomTune, která zvuk a schopnosti ANC plně přizpůsobí akustice vašeho ucha pro co největší hudební požitek a izolaci.

Připojení je řešeno skrze Bluetooth 5.3, kterému však chybí funkce multipointu. Výdrž baterie dosahuje ještě slušných 6 hodin s ANC, přičemž pouzdro nabízí hned několik nabíjecích cyklů navíc. Škoda, že pouzdro nelze nabíjet bezdrátově.

V každém případě je ale Bose QuietComfort Earbuds II špičkou v kategorii true wireless sluchátek s ANC a pokud jsou pro vás funkce potlačení hluku a kvalitní zvuk tím nejdůležitějším, běžte do nich.

Přejít na nejlepší ANC sluchátka

Nejlepší true wireless sluchátka do 5000 Kč

Nejlepší True Wireless sluchátka do 5000 Kč Sennheiser Momentum True Wireless 3

Sennheiser Momentum True Wireless 3

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů7 mm
Frekvenční rozsah5 Hz až 21 kHz
Výdrž baterieaž 7 h + 21 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.2 (multipoint)
Podporované kodekySBC, AAC, aptX
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost10,6 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Vynikající ANC
 • Vysoce kvalitní zvuk
 • Komfortní nošení
 • Kodek aptX
 • Průměrný EQ
 • Občas nestabilní spojení
 • Mikrofon mohl být lepší

V rámci prémiových špuntů do 5000 Kč svoji nabídku představuje také Sennheiser, konkrétně svým modelem Momentum True Wireless 3, který mimo jiné přináší i výborné ANC.

Ve srovnání s předchozími verzemi jsou nejnovější Momentum špunty designově upravené, nabízející stabilní nošení s kvalitním provedením. Sluchátka sice jemně přečnívají z uší, ale díky nízké hmotnosti a pohodlným nástavcům nejsou obtěžující ani po delší době. Navíc s ochranným hodnocením IPX4 jsou dostatečně odolná proti stříkající vodě.

Kvalita zvuku je, jako je u Sennheiseru obvyklé, vynikající. Balanc mezi basy a středy přináší teplý a příjemný zvuk s dostatečně jasnými vokály a nástroji.

ANC je v této ceně skvělé a  dokáže velmi dobře izolovat vnější rušení, což je ideální pro poslech například v MHD. Konektivita je řešena přes Bluetooth 5.2 a těšit se můžete i z podpory kodeků aptX Adaptive pro kompatibilitu s kvalitnějším zdrojem hudby.

Baterie vydrží v průměru kolem 8 hodin při jednom nabití, což je v této cenové kategorii nadstandardní. Nabíjení přes USB-C či bezdrátové nabíjení Qi je pak rychlé a pohodlné.

K dispozici je i řada dalších funkcí, včetně nastavení zvukových profilů a ovládání hlasitosti či ANC. Je možné si nakonfigurovat osobní zvukový profil nebo vytvořit „zvukové zóny“, které automaticky nastaví hlasitost a ANC v závislosti na vaší poloze.

Pokud tedy hledáte kvalitní bezdrátové špunty s ANC v ceně do 5 tisíc korun, Sennheiser Momentum True Wireless 3 nabízí ten nejlepší výkon a kvalitu.

Nejlepší true wireless sluchátka do 3000 Kč

Nejlepší True Wireless sluchátka do 3000 Kč Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Samsung Galaxy Buds 2 Pro

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů10 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 8 h + 18 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.3
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX7
Hmotnost11 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Pohodlné a odolné
 • Překvapivě dobré ANC
 • Připojení a kodeky
 • Průměrná výdrž baterie
 • Mnoho funkcí specifických pro Samsung
 • Aplikace bez vlastního EQ

Samsung Galaxy Buds 2 Pro jsou špičkové true wireless špunty do 3000 Kč, díky skvělému ANC, pohodlí a bezproblémové integrace se Samsung zařízeními.

Buds 2 Pro jsou kompaktní a snadno ovladatelné díky dotykovým panelům, i když někdy může být citlivost panelů přehnaná a vede k nechtěným interakcím. Ovšem stabilita při nošení je solidní, stejně jako odolnost, což se hodí nejen při sportu.

Kvalita zvuku je vyvážená s dobrým rozsahem basů a čistými výškami, ideální pro pop nebo elektronickou hudbu. Samozřejmostí je i aktivní potlačení hluku, které je na tuto cenu velmi dobré. Mikrofon je pak dostačující pro běžné telefonování.

Kvalita připojení je zajištěna nejnovějším Bluetooth 5.3 s podporou nejrůznějších kodeků včetně Samsung Seamless Codec pro optimalizovaný zvuk na zařízeních Samsung.

Slabší stránky sluchátek najdeme v baterii, která vydrží přibližně 4 hodiny s ANC (až 8 hodin bez), což není zrovna mnoho. V nabíjecím pouzdře pak ale najdete dalších 18 hodin navíc.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro tak nabízí solidní kombinaci, pohodlného nošení a stupně voděodolnosti, které v ceně do 3 tisíc korun rozhodně mohou oslovit nejednoho zájemce.

Špunty s nejlepším ANC do 3000 Kč

Anker Soundcore Space A40

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů10 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 40 kHz
Výdrž baterieaž 10 h + 40 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.2 (multipoint)
Podporované kodekySBC, AAC, LDAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost9,8 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Efektivní ANC
 • Kvalitní zvukový výstup
 • Množství EQ předvoleb
 • Odolnost proti vodě IPX4
 • Křehké panty pouzdra
 • Průměrná kvalita mikrofonu

Anker Soundcore Space A40 nabízí vynikající aktivní potlačení hluku (ANC) a konzistentní zvukový výstup napříč frekvenčním rozsahem, což je v této cenové relaci opravdu zajímavá nabídka.

Design sluchátek je elegantní, jsou lehká a do ucha padnou téměř každému díky pěti různým velikostem špuntů. Sluchátka mají certifikaci IPX4, což znamená, že se nemusíte obávat deště nebo potu při sportování.

Zvukově Space A40 nabízí vyvážený a detailní charakter, díky čemuž se hodí pro širokou škálu hudebních žánrů. Kvalita ANC je výborná a obzvláště účinná v nižších frekvencích, což oceníte hlavně při izolaci dunění vlaku nebo metra. Mikrofon je adekvátní pro telefonní hovory, ale celkově patří spíše do průměru.

Co se týče připojení, Anker využívá Bluetooth 5.2 s podporou kodeků včetně LDAC. Předností je také Bluetooth multipoint, díky kterému se sluchátka mohou připojit k více zařízením současně.

Výdrž baterie je solidní, sluchátka na jedno nabití vydrží téměř 8 hodin s aktivním ANC, a nabíjecí pouzdro poskytuje další čtyři cykly nabíjení. Zmínit musíme i rychlost nabíjení, které dodá sluchátkům až čtyři hodiny přehrávání po pouhých 10 minutách nabíjení.

Speciální funkce jako možnost vytváření vlastních EQ profilů v aplikaci Soundcore a podpora bezdrátového nabíjení jsou jen třešničkou na dortu.

Anker Soundcore Space A40 tak díky svému poměru cena/výkon vychází jako jedny z nejlepších ANC špuntů, i bezdrátových true wireless sluchátek celkově, v cenové relaci do 3 tisíc korun.

Nejlepší True Wireless sluchátka do 2000 Kč

nejlepší true wireless sluchátka do 2000 Kč jsou samsung galaxy buds 2

Samsung Galaxy Buds 2

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů11 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 7,5 h + 21,5 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.2
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX2
Hmotnost10 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Kvalitní zvuk
 • Efektivní ANC
 • Velmi pohodlné
 • Hezký design
 • Nízká voděodolnost
 • Průměrná výdrž baterie
 • Bez detekce nasazení

Samsung Galaxy Buds 2 jsou bezesporu ta nejlepší true wireless sluchátka do 2000 Kč, která v současnosti můžete najít.

Pyšní se bohatým a vyváženým zvukem. Navíc disponují dobrým systémem aktivního potlačení hluku a kvalitním mikrofonem, proto poskytují velmi dobrou kvalitu hovorů.

Nezklamou vás ani svým designem a díky ergonomickému tvaru je jejich nošení velmi pohodlné. Příjemným bonusem je pouzdro těchto sluchátek, které můžete nabíjet bezdrátově.

Jejich hlavní nevýhodou je slabá voděodolnost, kvůli které se Galaxy Buds 2 nehodí na cvičení a sport, ani do většího deště. Také výdrž baterie by mohla být vyšší, levnější konkurence dosahuje stejných nebo ještě lepších výsledků.

Co dále zamrzí je chybějící funkce detekce ucha, takže tato sluchátka nepřestanou automaticky hrát, když je vyndáte z uší.

Ovšem Samsung Galaxy Buds 2 jsou i tak skvělou volbou pro všechny fanoušky telefonů Samsung a majitele Android zařízení. Mimo to ale potěší všechny, kteří hledají dobrý výkon za nižší cenu.

Největší konkurent od Sony

Sony WF-C700N

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů5 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 7,5 h + 7,5 h (pouzdro)
PřipojeníBluetooth 5.2 (multipoint)
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost9,2 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Pohodlné nošení
 • Slušný zvuk
 • Výdrž baterie sluchátek
 • Horší ANC
 • Výdrž baterie pouzdra

Jako silnou konkurenci můžeme vypíchnout sluchátka Sony WF-C700N, která jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají kvalitní zvuk i pohodlí při poslechu za dostupnou cenu.

Design této řady je minimalistický, tvořený plasty, ale za to velmi pohodlný a dobře padnoucí. Silikonové špunty dobře utěsní sluchátka ve vašich uších, čímž nabízí stabilní uchycení i během pohybových aktivit.

Zvukový profil sluchátek charakterizují hluboké basy a čisté výšky, rozhodně pěkný zvuk na poměry této cenové kategorie. Je zde i ANC, ale to není tak efektivní, jak známe od prémiovějších Sony modelů.

Kvalita mikrofonu je uspokojivá pro běžné telefonní hovory, s čistým podáním hlasu bez šumu a zkreslení. Připojení je bezproblémové s podporou Bluetooth 5.2, po aktualizaci firmwaru i včetně multipointu, a se standardními kodeky SBC a AAC.

Výdrž baterie je při použití s aktivním potlačením šumu solidních 7,5 hodin, ale zamrzí kapacita nabíjecího pouzdra, které poskytuje pouze jedno další nabítí sluchátek.

Sony WF-C700N jsou tak zajímavou alternativou, která může uspokojit široké spektrum posluchačů, díky své kvalitě zvuku, pohodlí a výbavě.

Nejlepší true wireless sluchátka do 1000 Kč

Nejlepší true wireless sluchátka do 1000 Kč tozo t12 pro

TOZO T12 Pro

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů10 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 8 h + 160 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.0
Podporované kodekySBC, aptX
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX8
Hmotnost6,4 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Poměr cena/výkon
 • Odolnost IPX8
 • Slušný zvuk na tuto cenu
 • Možnosti nabíjení
 • Bez ANC
 • Chybí multipoint

Do tisícovky už se musíte spokojit s některými kompromisy, ale přesto sluchátka TOZO T12 Pro nabízí velmi solidní poslechový zážitek, který v podobně naceněné konkurenci jen tak nenajdete.

T12 Pro zaujmou svým moderním designem, který vzbuzuje důvěru v jejich odolnost a kvalitu. S hodnocením voděodolnosti IPX8 se nemusíte bát použití i za vydatného deště nebo když by vám sluchátka spadla do kaluže.

Sluchátka pak zní čistě, s větším důrazem na basy, které dodávají hudbě potřebnou šťávu. Frekvenční odezva je v oblasti středů a výšek vyvážená, díky čemuž je zvukový výstup příjemný a detailní, alespoň na poměry této cenové kategorie. 

Mikrofon poskytuje dostatečnou kvalitu pro běžné telefonní hovory, ale nečekejte nic extra. A bohužel zcela úplně chybí aktivní potlačení hluku, což jistě zamrzí.

Připojení přes Bluetooth 5.3 je spolehlivé a poměrně stabilní. Bohužel T12 Pro nedisponují multipointem pro připojení k více zařízením současně, což je funkce která by se také hodila.

Výdrž baterie je s 5 hodinami spíše průměrná. Alespoň je zde pouzdro, které nabízí nabíjení skrze USB-C i bezdrátově, což je v této cenové kategorii poměrně vzácné.

TOZO T12 Pro sice neposkytuje žádné prémiové funkce, ale v této ceně si nelze příliš vybírat a co se týče toho hlavního – tedy hraní – to těmto sluchátkám jde pořád skvěle.

Nejlevnější bezdrátová sluchátka do uší

JLab Go Air Pop

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů6 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 8 h + 24 h (pouzdro)
PřipojeníBluetooth 5.1
Podporované kodekySBC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ne
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost7,4 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Opravdu nízká cena
 • Dobrá výdrž baterie
 • Voděodolnost
 • Lehké a pohodlné
 • Bez ANC
 • Méně kodeků
 • Nespolehlivé ovládání

Pokud sháníte ta nejlevnější true wireless sluchátka, s cenou do 500 Kč vám jednoznačně doporučíme JLab Go Air Pop.

Za velmi příznivou cenu totiž nabízí dobrý zvuk s možností ekvalizéru, solidní kvalitu hovorů a nadstandardní výdrž baterie. Do pouzdra sluchátek je zabudován nabíjecí kabel, takže budou vždy připravena na doplnění energie.

Jejich tvar navíc velmi pohodlně sedí v uších, a sluchátka v nich drží i při cvičení. Navíc jsou voděodolná, takže jde o všestranné parťáky do různých situací.

Přestože vychází JLab Go Air Pop poměrem své ceny a výkonu z testu výborně, je zřejmé, že nižší cena se promítla na kvalitě jejich zvuku a designu. Sluchátka disponují méně kodeky, nemají ANC a občas vás pozlobí nespolehlivým ovládáním.

Nicméně JLab Go Air Pop nemají ve své cenové hladině moc velkou konkurenci. Za opravdu krásnou cenu nabízí solidní výkon a my je tak můžeme vřele doporučit.

Nejlepší true wireless sluchátka pro děti

Nejlepší dětská sluchátka do uší Belkin SoundForm Nano

Belkin SoundForm Nano

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Doporučený věkOd 7 let
Velikost měničů6 mm
Frekvenční rozsahNeuvedeno
Omezení hlasitostiAno, do 85 dB
Výdrž baterieaž 5 h + 19 h (pouzdro)
PřipojeníBluetooth 5.0
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX5
HmotnostNeuvedeno
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Pohodlné špunty
 • Stupeň krytí IPX5
 • Omezení hlasitosti
 • Slabší výdrž sluchátek
 • Micro-USB port

Mezi dětskými sluchátky najdete spíše ty s konstrukcí přes hlavu, ale odrostlejší děti by mohly dát přednost moderním špuntům, jako jsou Belkin SoundForm Nano.

Jedná se o true wireless sluchátka do uší, které jsou však ergonomicky přizpůsobené pro malé ušní kanálky dětí od 7 let. Se širokou škálou 5 nástavců zajišťují pohodlné a bezpečené nošení. Stupeň krytí IPX5 pak značí dostatečnou odolnost i proti potu a dešti.

Zvukový charakter je optimalizován pro populární hudební žánry, ale kvalitu musíte brát v kontextu ceny. Mikrofon je ideální pro telefonní hovory a další komunikaci a samozřejmě nechybí limitace hlasitosti do 85 decibelů.

Bezdrátové spojení sluchátek probíhá skrze Bluetooth 5.0, přičemž připojení je rychlé a stabilní.

Samotná sluchátka sice vydrží jen 5 hodin poslechu, ale nabíjecí pouzdro uchovává dalších 19 hodin navíc. Zamrzí také použití staršího konektoru microUSB pro nabíjení. 

Pokud si vaše dítko přeje bezdrátové špunty, Belkin SoundForm Nano je dobrou volbou, která nabízí slušnou výbavu a navíc s vědomím, že sluch vašeho dítěte bude vždy chráněn.

Přejít na nejlepší dětská sluchátka

Nejlepší true wireless sluchátka k televizi

Sennheiser RS 5200

TypŠpunty (stetoskopická konstrukce)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničůNeuvedeno
Frekvenční rozsah15 Hz až 16 kHz
Výdrž baterieaž 12 hodin
PřipojeníBezdrátová základna 2,4 GHz s 3,5mm audio jackem a digitální optikou (Toslink)
Hmotnost61 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Vynikající zvukový projev
 • Funkce pro seniory/nedoslýchavé
 • Jednoduché nabíjení
 • Stále poměrně drahé
 • Designem nemusí sedět každému
 • Výdrž by mohla být lepší

Aktuálně těmi nejlepšími sluchátkami k televizi do uší jsou roky ověřené špunty Sennheiser RS 5200, které navíc nabízí zajímavé funkce nejen pro nedoslýchavé.

Vzhledem se jedná o poměrně netradiční sluchátka, která se odlišují svoji stetoskopickou konstrukcí. Ta zajišťuje, aby sluchátka dobře seděla v uších, aniž by vadila brýlím. V balení pak samozřejmě najdete i sadu různě velkých špuntů.

Kvalitou zvuku jsou na tom ale stále skvěle. Stejně jako dražší alternativy, i RS 5200 nabízí jasnou a srozumitelnou reprodukci dialogů. Nechybí přitom režimy pro zvýraznění řeči a nastavení hlasitosti zvlášť pro levou a pravou stranu.

Přenos signálu probíhá přes bezdrátovou základnu, která umožňuje připojení k televizi skrze 3,5 mm audio jack nebo optický vstup.

Základna pak slouží také jako nabíjecí stojánek pro sluchátka, což je velmi praktické. Nicméně výdrž sluchátek činí přibližně 12 hodin poslechu, což není tolik, kolik bychom si představovali.

Přestože design může být pro některé uživatele neobvyklý a cena je stále poměrně vysoká, Sennheiser RS 5200 poskytují prvotřídní poslechový zážitek s nadstandardní funkcemi pro ty, co hůře slyší.

Přejít na nejlepší sluchátka k televizi

Často kladené otázky

Co jsou “true wireless” sluchátka?

“True wireless” (v překladu “skutečně bezdrátová”) sluchátka jsou typem bezdrátových sluchátek, která se vyznačují úplnou absencí jakýchkoliv kabelů, tím pádem obě sluchátka nejsou nijak spojená se zdrojem zvuku, ani mezi sebou.

Tento design je současným trendem, který kompletně překopal celý segment sluchátek, jelikož poskytuje maximální svobodu pohybu pro uživatele.

První bezdrátová sluchátka totiž obvykle nebyla úplně bezdrátová, ale používala kabel, který obě sluchátka propojoval a zároveň na něm často byly ovládácí prvky či baterie. Tento kabel se nejčastěji umisťoval za krk.

Ovšem true wireless sluchátka přišla s novým designem, kdy každé sluchátko má svůj vlastní bezdrátový přijímač i baterii. Díky absenci kabelu pak úplně odpadl problém, kdy se mohl drát zamotat nebo zaháknout a sluchátka tak vypadla.

Zprvu byli uživatelé k true wireless sluchátkům skeptičtí, především co se týče jejich stability v uších, ale díky silikonovým špuntům, které jsou někdy doplněny i o háčky v uších či úplné zachycení kolem uší, jsou dnes natolik stabilní, že najdou své využití i při sportu.

Jaká je výdrž baterie true wireless sluchátek?

Obecně se výdrž většiny true wireless sluchátek pohybuje mezi 3 až 10 hodinami na jedno nabití. Velmi záleží na hlasitosti zvuku, používání funkcí jako aktivní potlačení hluku (ANC), stáří baterie nebo teploty prostředí.

Kromě výdrže samotných sluchátek, true wireless modely často přicházejí s pouzdrem, které je nejen že uchovává, ale také nabízí několik dalších nabíjecích cyklů. To znamená, že celková doba poslechu může dosáhnout 24 až 40 hodin nebo dokonce více, než je třeba samotné pouzdro znovu nabít. Přitom se často můžete setkat i s funkcí rychlého nabíjení, které dodá dostatečnou energii sluchátkům či pouzdru pro hodiny poslechu během pár minut.

Jaké jsou nejlepší značky true wireless sluchátek?

Téměř všichni tradiční výrobci bezdrátových sluchátek v současnosti naskočili na trend true wireless modelů, a tak si můžete vybírat mezi známými jmény:

 • Apple: Apple AirPods, včetně řady Pro, patří mezi ty vůbec nejpopulárnější true wireless sluchátka, zejména pro uživatele iOS, díky jejich bezproblémové integraci, kvalitě zvuku a skvělému ANC.
 • Samsung: Stejně jako Apple i Samsung nabízí svou řadu Galaxy Buds, které jsou ceněny pro jejich design i kvalitu zvuku, a to za slušnou cenu.
 • Sony: Sony jednoznačně patří mezi lídry v segmentu sluchátek a se svou řadou špuntů WF-1000XM často vévodí žebříčkům nejlepších true wireless modelů. 
 • Bose: Bose je další přední značka v oblasti audio technologie, přičemž řady QuietComfort Earbuds a Sport Earbuds jsou oblíbené pro výjimečnou kvalitu zvuku a pohodlí.
 • Sennheiser: Sennheiser je tradičnějším výrobcem audio techniky, který rovněž v rámci bezdrátových sluchátek do uší nabízí prvotřídní zvukový zážitek s elegantním designem.
 • Anker: Anker Soundcore často nabízí cenově dostupnější alternativy špuntů s dobrým poměrem cena/výkon.

Jak vybrat ta nejlepší bezdrátová sluchátka do uší?

Jako u každých sluchátek, i u těch bezdrátových do uší je třeba řídit se několika hlavními body, abyste si vybrali ta správná:

 • Pohodlí a stabilita: Vzhledem k tomu, že sluchátka budete pravděpodobně nosit dlouhou dobu, je důležité, aby byla pohodlná. Vyhledejte sluchátka s různými velikostmi nástavců do uší, aby dobře seděla a nevypadávala. Určitě se hodí také zvýšená odolnost (IP).
 • Zvukové podání: Nejdůležitějším faktorem jakýchkoliv sluchátek je pak kvalita zvuku. Zaměřte se na jejich zvukový profil, čistotu basů, středů a výšek, a celkovou kvalitu zvuku. Určitě se hodí také funkce ANC.
 • Kvalita připojení: Kvalita a stabilita bezdrátového připojení je klíčová pro bezproblémový poslechový zážitek. Většina bezdrátových sluchátek využívá Bluetooth pro spojení s vaším zařízením. Zaměřte se také na podporu bezdrátových kodeků a funkci multipointu, pro připojení k více zařízením současně.
 • Výdrž baterie: Zvažte, jak dlouho sluchátka vydrží na jedno nabití, případně kolik nabíjecích cyklů budete mít k dispozici v nabíjecím pouzdře, pokud se ke sluchátkům dodává.
 • Další funkce: Nakonec se zaměřte i na další funkce, které by vám mohly přijít vhod. Ať už jde o kvalitu integrovaných mikrofonů pro hovory, přístup k hlasovým asistentům nebo mobilní aplikace pro EQ a další nastavení.

Jsou lepší sluchátka do uší nebo ta přes hlavu?

V současnosti existují dva typy sluchátek, které jsou nejoblíbenější. Ty se dělí podle typu uchycení – buď jsou to špunty do uší, nebo náhlavní sluchátka s naušníky okolo uší (případně na uši).

Sluchátka do uší jsou logicky menší a lehčí, což je činí ideálními pro používání při cestování nebo zkrátka když jste neustále v pohybu. Díky malé konstrukci jsou nenápadné a nízká váha tolik neunavuje uši a hlavu posluchače. Konstrukčně se pak mohou ještě dělit na špunty a pecky.

Sluchátka přes hlavu jsou tvořena dvěma mušlemi s polstrovanými náušníky, které jsou spojeny hlavovým mostem. Většinou tedy obepínají celé uši, což zajišťuje lepší zvukovou izolaci od okolí a obecně lepší kvalitu zvuku včetně bohatších basů a čistších výšek. Existují pak ještě sluchátka na uši, které nemají tak velké náušníky, hůře izolují, ale za to jsou lehčí, skladnější a tedy vhodnější pro cestování.

Každý typ má své přednosti i nevýhody. Sluchátka do uší jsou vhodná na ven, při cestování do práce nebo sportování, jelikož jsou skladná a odolná. Sluchátka přes hlavu pak oceníte v případě kdy chcete co největší kvalitu zvuku a izolaci, tedy nejčastěji v práci v open space nebo doma u počítače.

Jaké jsou rozdíly mezi špunty a peckami?

Sluchátka do uší se ještě dělí na dva typy, se kterými se můžete setkat, a to špunty a pecky.

Špunty se umisťují přímo do ušního kanálku. To poskytuje lepší izolaci od okolního hluku, nabízejí lepší zvukový zážitek a zároveň lépe v uchu sedí, díky silikonovým nástavcům různých velikostí, které se k nim dodávají. Ovšem pro malou část uživatelů může být nošení špuntů nepohodlné, zejména při delším poslechu.

Pecky naopak sedí ve vnějším uchu a nezasahují tak příliš hluboko do ušního kanálku. Tento design může být pro některé uživatele pohodlnější, zejména pro ty, kteří preferují méně invazivní pocit. Ovšem kompromis najdete v nižší izolaci od okolí, ne tak kvalitnímu zvuku a nepříliš stabilním uchycení (velmi záleží na tvaru uší).

V současnosti jsou pecky spíše na ústupu, zvlášť s příchodem true wireless sluchátek, které vyžadují stabilnější uchycení, aby nevypadly, a které tedy používají špuntovou konstrukci.

Co jsou to kodeky?

Kodeky jsou klíčové pro kvalitu zvuku u všech bezdrátových sluchátek. Jedná se o sady algoritmů, které komprimují a dekomprimují zvuková data během jejich bezdrátového přenosu mezi zdrojem (např. telefonem) a sluchátky.

Kvalita použitého kodeku má velký dopad na celkovou kvalitu zvuku, který sluchátka poskytují, a ovlivňuje také latenci a stabilitu spojení.

Nejčastěji se můžete setkat s těmito kodeky:

 • SBC (Subband Codec): Tento základní kodek je standardně používán ve většině Bluetooth audio zařízení. Nabízí přijatelnou kvalitu zvuku pro většinu posluchačů, ale pro přenos vysoce kvalitního audia není ideální kvůli svým omezením v přenosové rychlosti.
 • AAC (Advanced Audio Codec): Tento kodek je často používán na Apple zařízeních a má lepší kompresní schopnosti než SBC, což může vést k lepší kvalitě zvuku. Na Android zařízeních si ho ale příliš neužijete.
 • LDAC: Vyvinutý Sony, LDAC dokáže přenášet až třikrát více dat než tradiční Bluetooth kodeky, což umožňuje poslech ve vyšší kvalitě.
 • aptX (včetně variant aptX HD, aptX LL, atd.): Vytvořený Qualcommem, tento kodek nabízí lepší zvukový výkon než SBC s nižší latencí. aptX HD podporuje vyšší kvalitu zvuku pro audiofily, zatímco aptX LL je optimalizován pro minimalizaci zpoždění zvuku, což je výhodné při sledování videí nebo hraní her.
Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Předtím jsem vedl tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.