Tiskárny

Typy tiskáren a náplní, porovnání nejlepších, průvodce výběrem a další

Fototiskárny

Na tisk fotek je třeba vybrat specializovanou tiskárnu. Fototiskárny fungují na bázi inkoustového tisku, ale oproti běžným kancelářským strojům se vyznačují naprostou precizností.
nejlepší tiskárna fotografií a fotek

Laserové

V minulosti byly laserové tiskárny výsadou velkých kanceláří. Dnes jsou natolik dostupné, že se stávají výhodnou volbou i pro domácí použití.

Inkoustové

Inkoustové tiskárny jsou stále nejběžnějším typem domácí tiskárny. Na stole vám nezaberou tolik místa a pořád patří k těm nejlevnějším.

Multifunkční

Pokud si nevystačíte jen s tiskem, multifunkční tiskárny s kopírkou a skenerem jsou to pravé. Většinou ukrývají i další funkce navíc.

mini tiskárny k mobilu nebo přenosné na cesty

Mini tiskárny

Mini tiskárny jsou ideálním strojem do kapsy, které vám v okamžiku vytisknou fotku z vašeho telefonu jako z Polaroidu. Nebo si vyberte mezi většími, ale stále přenosnými tiskárnami, kterým nedělá problém tisk i ve formátu A4.

Náplně do tiskárny

Toner

Pokud koukáte po laserové tiskárně, neobejdete se bez toneru. Co to ale vlastně toner je? A rovnou vám povíme, jak funguje, jaký vybrat a jak jej ekologicky zlikvidovat.

Inkoust

Asi není těžké si odvodit, že inkoustové tiskárny fungují na bázi inkoustu. Ale méně lidí už ví, s jakými barvami tiskárny pracují a jaké jsou mezi nimi vlastně rozdíly.

Více o tisku

Za tuto sekci zodpovídá

Toply.cz autor Jan Šimečík

Jan Šimečík

Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Předtím jsem vedl tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.