24 nejlepších sluchátek (2018), pro běžné posluchače i náročné audiofily

Přejít na:

  • Nejlepší sluchátka do uší
  • Nejlepší sluchátka na uši
  • Nejlepší sluchátka kolem uší střední třídy
  • Nejlepší sluchátka kolem uší vyšší třídy
  • Nejlepší sluchátka s potlačením hluku
  • Nejlepší herní sluchátka (do 2000 Kč)
  • Nejlepší sportovní sluchátka

Jaká jsou ta nejlepší sluchátka?

Pokud jste se rozhodli zahodit špunty, které jste dostali k mobilu, nebo nekvalitní sluchátka za pár korun, nejspíše si tuto otázku právě pokládáte.

Bohužel vás zklameme:

Nejlepší sluchátka neexistují. Každému se líbí trochu jiný zvuk, a tak se liší i preference sluchátek.

Přesto jsme se rozhodli vytvořit výběr modelů, které si získávají chválu od běžných posluchačů až po audiofily a které tak mohou sloužit jako startovní bod vašeho rozhodování.

Nejlepší sluchátka do uší

nejlepší sluchátka do uší 1more triple drivers

1More Triple Driver

Konstrukce Špunty do uší (IEM)
Kabel 1,2 m
Konektor 3,5 mm jack, rovný
Mikrofon Ano, na kabelu
Hmotnost 18 g
Cena 103 € / 3 990 Kč
Koupit na Amazon.de

Porovnat ceny na Heureka.cz

1More možná není zvučné jméno, ale to nemění nic na tom, že tato společnost vzala kategorii IEM sluchátek útokem, a především Triple Driverům se dostává chvály ze všech stran.

Triple Driver jsou hliníková sluchátka do uší v tmavě hnědé barvě s narůžovělým pozlacením, potažmo celostříbrné. Obě barevné kombinace vypadají velmi elegantně.

Špunty do zvukovodu pronikají z úhlu a nijak výrazně nevyčnívají z uší. Ačkoliv nemají žádné aktivní potlačení hluku, i tak velmi dobře izolují okolní prostředí. Do ranní MHD jsou tak naprosto ideální.

Kabel je od 3,5 mm jacku k rozbočovači potažen textilií a od rozbočovače až ke sluchátkům pogumovaný. To možná není úplně šťastné řešení, neboť guma má tendenci se zadrhávat o oblečení.

Nicméně tu hlavní sílu 1More Triple Drive sluchátek poznáte, teprve až když si do nich pustíte hudbu.

Středy jsou čisté a precizní, ačkoliv se mohou zdát trochu v pozadí, a ještě lepší jsou pak detailní výšky, které sluchátkům jdou zdaleka nejlépe. Basy mají ten správný kick, ale nejsou už tak dunivé, jak to někteří mají rádi.

Zvukový prostor není zcela rozsáhlý, ale to je vcelku běžnou vlastností sluchátek do uší, nemluvě v této cenové kategorie.

Celkově však jde o vyvážený poslech, který vás prostě bude bavit. A to ať už posloucháte jakýkoliv žánr, možná s výjimkou těch, kteří kladou největší důraz na silné basy.

Na kabelu najdete třítlačítkové ovládání pro iOS nebo Android v závislosti na zakoupené verzi. Z druhé strany se nachází také mikrofon pro handsfree hovory.

Pokud byste měli odhadnout cenu Tripe Driverů pouze podle balení, určitě by se vám to nepovedlo. V krásné krabici najdete celou řadu silikonových a pěnových špuntů různých velikostí, které se postarají o to, aby sluchátka držela v jakémkoliv uchu. Nechybí ani stylové kožené pouzdro.

A když už jsme u té ceny, 1More Triple Driver jsou v zahraniční považovány za nejlepší špunty v poměru cena/výkon. Bohužel u nás za ně dáte něco kolem 4 tisíc, což je téměř dvojnásobek zahraniční ceny.

Pokud si je tak pořídíte v tuzemsku, bez pochyb za své peníze dostanete kvalitní špunty. Ovšem když si je objednáte třeba z německého Amazonu, kde stojí 100 € (přibližně 2600 Kč), získáte naprosto bezkonkurenční špunty, které v této cenové relaci můžete sehnat.

Oceňovaným modelem od 1More jsou také Quad Drivery. Ty nabízí ještě lepší dílenské zpracování, větší detail a věrnost zvuku a lepší podání zvukového prostoru. Jejich cena je už však dvojnásobná oproti Triple Driverům.

Kvalitní špunty do 2000 Kč

Shure SE215

nejlepší špunty do 2000 Kč shure se215
Cena Od 2 306 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Pokud si nechcete nebo nemůžete objednat Triple Drivery ze zahraničí, v cenové kategorii do 2 tisíc se nachází také neméně kvalitní Shure SE215.

Shure SE215 jsou sluchátka fazolového tvaru s netradičním způsobem nasazování, kdy kabely směrují nahoru kolem uší. K jejich pohodlnému uchycení slouží háky, které zajistí, že budou v uších pevně sedět.

Najdete je v kombinaci černého, případně průhledného kabelu, s modrými, černými, bílými či průhlednými špunty.

Špunty pronikají poměrně daleko do ušních kanálků, díky čemuž výborně izolují okolní prostředí. To oceníte zejména při cestování hromadnou dopravou.

Nejpodstatnějším kladem sluchátek jsou ovšem jejich zvukové kvality.

Středy jsou vyvážené a čisté, přičemž kvalita výšek si v ničem nezadá ani s dražšími. Větší důraz na basy může být záporem, ale jistě se najdou tací, kteří si naopak jejich sílu budou cenit nad všechno ostatní.

Velkým pozitivem je pak excelentní zvukový prostor. Nemáte zde pocit, že se zvuk šíří z jediného bodu, což bývá častou chybou levnějších sluchátek.

Shure SE215 si tak nejvíce užijete při poslechu žánrů s těžkými basy, ale své využití najdou třeba i u popových a rockových písní.

Trošku zamrzí absence jakýchkoliv ovládacích prvků na kabelu. Všechna nastavení tak musíte provádět přímo na hudebním přehrávači, což samozřejmě ubírá na pohodlnosti.

V balení najdete silikonové a pěnové špunty různých velikostí, které umožňují přizpůsobit jejich rozměry vašim uším. Případně není problém si další náhradní špunty dokoupit. Pro snadnější přenášení pak můžete využít praktické pouzdro a možnost odpojení kabelu.

Shure SE215 jsou právem požadovány za jedny z nejlepších levných sluchátek na trhu. S cenovkou, která se u nás pohybuje lehce nad 2 tisíci, si můžete být jisti, že získáte perfektní poměr cena/výkon.

Sluchátka do uší do 1000 Kč

Beyerdynamic Byron

nejlepší levné špunty do 1000 Kč beyerdynamic byron
Cena Od 1 225 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Dokonce i v cenové hladině do 1000 Kč můžete najít sluchátka, která stojí za zvážení. Takové špunty Byron od značky Beyerdynamic jsou jistě zajímavou volbou.

Byron jsou lehká sluchátka s hliníkovým tělem v černo-stříbrném designu, který jim dodává moderní vzhled. Jsou propojena kvalitním pogumovaným kabelem, jenž má ale čas od času tendenci se zamotávat.

Bohužel izolace okolí není na takové úrovni jako výše zmíněné špunty, ale za to se jim nedá upřít velmi příjemný hudební poslech srovnatelný i s dražšími modely.

Zvuková charakteristika je dobře vyvážená a v této ceně Byron jen těžko hledá konkurenci. Basy jsou čisté a poradí si i s tvrdšími žánry, přičemž síla středů a výšek dále podtrhuje detaily nahrávek.

I při vyšší hlasitosti je pak stále zachovávána jasnost zvuku, což není u špuntových sluchátek až tak běžným jevem. Můžeme je tak doporučit pro poslech jakéhokoliv žánru.

Kabel sluchátek je zakončen standardním 3,5mm Jackem a najdete na něm ovladač s třemi tlačítky a mikrofonem, který vám poslouží pro přeskakování písniček nebo přijmutí hovorů.

Balení obsahuje také látkový cestovní váček, klip pro připnutí kabelu k oblečení a 3 typy vyměnitelných silikonových špuntů různých velikostí, ze kterých si vybere téměř každý.

Pokud se tedy bavíme o špuntech do tisíce korun, Byron jsou sluchátka, která vám nabídnou kvalitní konstrukci i zvuk, a jejich výběrem tak rozhodně chybu neuděláte.

Beyerdynamic má v nabídce i bezdrátové verze těchto sluchátek. Tou první je Byron BT s cenou začínající na 2 tisících a 7,5 hodinovou výdrží baterie. Prémiové Byron BTA pak stojí až 3700 Kč, nabízí kvalitní AAC kodek, který využijí především majitelé Apple zařízení, a v balení najdete také nabíjecí kolébku.

Nejlepší bezdrátová sluchátka do uší

Sennheiser Momentum In-Ear Wireless

nejlepší bezdrátové špunty do uší sennheiser momentum in-ear wireless
Cena Od 5 190 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Jste-li už otráveni z věčného rozmotávání zašmodrchaného kabelu, neměli byste přehlédnout kvalitní bezdrátové špunty Momentum In-Ear od Sennheiseru.

Už na první pohled Sennheiser zaujme svou konstrukcí, kdy jsou sluchátka vedena krátkým kabelem do nákrčníků z odolného polykarbonátu a pravé kůže.

Ovšem spíše byznysový design asi nebude úplně pro každého a pokud hledáte sluchátka i pro občasný běh nebo sportování, tyhle to – už jen kvůli vyšší váze nákrčníku – nebudou.

Momentum In-Ear nejsou ani špunty, které by vás dokázaly výrazněji odizolovat od okolí, ale pokud vám jde čistě o kvalitní bezdrátový poslech, právě zde Sennheiser ukazuje své přednosti.

Po zapnutí hudby se před vámi otevře široký a dobře vyvážený zvukový prostor s přesvědčivými výškami. Lehce upozaděné středy vám pak s vybalancovanými basy zprostředkují zábavný hudební zážitek, ať už posloucháte jakýkoliv žánr.

Příjemné je také ovládání sluchátek, kdy pomocí 3 tlačítek umístěných na levé straně nákrčníků můžete přeskakovat písničky nebo přijmout hovor. Telefon pak rychle spárujete díky zabudovanému NFC.

Zmínit musíme také slušnou výdrž baterie, která se při svých 10 hodinách řadí mezi lepší nadprůměr v kategorii bezdrátových špuntů, nebo pevné pouzdro a 4 velikosti vyměnitelných špuntů, které najdete v balení.

S cenou přesahující 5 tisíc nejsou Momentum In-Ear těmi nejuniverzálnějšími špunty, které byste využili pro každou příležitost. Nicméně nabízí kvalitu poslechu, jako jen málo z jejich konkurentů, a tak mohou být výborným společníkem doma i na cestách.

Pokud se vám nelíbí především pevný nákrčník, Sennheiser ve stejné ceně nabízí také Momentum Free, bezdrátová sluchátka, která jsou propojena jednoduchým kabelem.

Nejlepší sluchátka na uši

nejlepší sluchátka na uši jays u-jays

Jays u-Jays

Konstrukce Na uši, uzavřená
Kabel 1,35 m, odpojitelný
Konektor 3,5 mm jack, rovný
Mikrofon Ano, na kabelu
Hmotnost 224 g
Cena Od 3 213 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Pokud hledáte slušivá sluchátka, která vám budou zpříjemňovat každodenní dojíždění do školy nebo práce, švédské Jays u-Jays jsou přesně pro vás.

u-Jays se vyznačují ladným, minimalistickým designem s použitím silikonu a plastu. Celkovou odolnost sluchátek zlepšuje ocelové jádro, a tak se nemusíte bát, že by se vám v dohledné době rozpadly.

Mušle sluchátek pak patří do skupiny uzavřených, což podporuje zvukovou izolaci od okolí a nerušený poslech vaší oblíbené hudby.

Jays u-Jays jsou zvukově neutrální a vyvážené. Středy jsou přirozené a basy mají ten správný kop, aniž by byly přetáhnuté. Naopak výšky už nejsou tak výrazné a celkově zde není taková detailnost ve zvukovém prostoru a konkrétních instrumentech.

Poslech je tedy spíše lehký a nenáročný. To ale nejvíce ocení ti, kteří nemají vyhraněný žánr a rádi si poslechnou od všeho trochu. V takovém případě je u-Jays rozhodně nezklamou.

Jak už to u on-ear sluchátek bývá, na celodenní nošení to není. Přesto u-Jays svojí pohodlností patří spíše do nadprůměru a při správném nasazení vám nebudou vadit ani po několika hodinách. Plusem jsou pak i vyměnitelné koženkové náušníky.

Jays se bohužel nedají složit, což trochu snižuje pohodlnost při jejich přenášení. Potěší ale odpojitelný kabel s 3,5mm Jackem a otáčivost mušlí, díky kterým sluchátka výborně drží, pokud vám budou viset na krku. V balení naleznete také látkový vak.

Na kabelu se nachází mikrofon a ovládání se třemi tlačítky pro hlasitost nebo přijmutí hovoru. U-Jays se prodávají ve třech variantách s podporou iOS, Android nebo mobilních Windows.

Okolo 3 tisíc naleznete spoustu on-ear sluchátek, ale těžko najdete taková, která by se u-Jays přiblížila. A to ať už vám jde o vzhled, pohodlí i kvalitu poslechu.

Jays u-Jays se prodávají také v bezdrátové verzi s Bluetooth. Ty vydrží až 25 hodin poslechu a dotykové ovládání společně s mikrofonem mají zabudované přímo v mušli. Cena je pak ještě o tisíc korun vyšší.

Nejlepší otevřená sluchátka do 3000 Kč

Grado Prestige SR60e

nejlepší otevřená sluchátka do 3000 Kč grado prestige sr60e
Cena Od 2 990 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Legendární Grado je známo spíše pro audiofilská sluchátka ve vyšší cenové. Ovšem jeho základní model Prestige SR60e je něco, co si může vychutnat opravdu každý.

Celá série Prestige se vyznačuje šedesátkovým retro stylem, který nemusí oslovit každého. Nám ale dodává jakýsi pocit profesionality a kvality, ačkoliv je třeba hlavový most potažený pouze koženkou a mušle jsou plastové.

Na začátek je potřeba říct, že SR60e jsou otevřená sluchátka. Pro vzdušnější a věrnější podání hudby tak obětují izolací od okolí – a to obousměrnou. Pokud byste si je vzali do autobusu, i řidič bude okamžitě vědět, co zrovna posloucháte, a zároveň i vy lehce uslyšíte jeho nadávky.

Pokud však najdete místo, kde nikoho nebudete rušit a zároveň nebudete rušeni, rychle zjistíte, kde Prestige excelují – ve svém zvukovém podání.

Basy jsou hluboké a úderné, ale nijak nepřehlušují čisté středy, detaily výšek nebo věrně podaný soundstage. Spíše než na elektronickou hudbu, bychom je pak doporučili posluchačům žánrů s živými instrumenty, jako je třeba rock, metal, jazz nebo klasická hudba.

Jediným neduhem je zvuk při vyšší hlasitosti, kdy středy a výšky nabírají na agresivitě. To ale nijak nemírní údiv nad tím, jakou kvalitu vám v této cenové kategorii Grado poskytne.

Pohodlnost sluchátek se zvyšuje postupem času, jak se roztáhnou a molitanové náušníky přilnou k uším. Pokud by ale byly až moc těsné, Grado přímo doporučuje sluchátka rukama trochu roztáhnout. V každém případě nebudete mít pocit, že by vám měly spadnout z hlavy.

Běžně jsou sluchátka na uši používána pro poslech na cestách. To však u SR60e neplatí. Ať už je to kvůli otevřené konstukci, nemožnosti sluchátka složit nebo i dlouhému, masivnímu a neodpojitelnému kabelu, tyto Prestige si prostě více užijete v pohodlí domova.

Na druhou stranu jsou to pořád poměrně malá sluchátka, která můžete kdykoliv hodit do batohu, aniž by vám zabírala příliš místa.

A pro koho jsou tedy Grado Prestige SR60e určeny?

Pro ty, kteří hledají sluchátka s výborným zvukem, díky otevřeným mušlím, se stejně výbornou cenu, která se pohybuje kolem 3 tisíc, a zároveň nepotřebují uzavřená sluchátka pro poslech na veřejnosti. V takovém případě jen těžko naleznete lepší volbu.

Kvalitní sluchátka na uši do 2000 Kč

AKG Y50

nejlepší sluchátka na uši do 2000 Kč akg y50
Cena Od 2 190 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Na první pohled se mohou sluchátka AKG Y50 zdát jen jako módní doplněk pro ty, kteří dají spíše na vzhled než kvalitu zvuku, ale ve skutečnosti příjemně překvapí a rychle přesvědčí o opaku.

AKG sází na moderní vzhled s jasnými barvami. Sluchátka jsou převážně z plastu, s občasnými kovovými částmi, přičemž si můžete vybrat ze čtyř barevných kombinací.

Mušle jsou uzavřené, díky čemuž se snižuje přenos hluku, jak z okolí, tak i do okolí.

Stejně moderně pojatá je také zvuková stránka. Jako většina dnešních sluchátek se soustředí spíše na basy, které jsou zesílené, ale nejsou přehnané ani nepůsobí uměle. Ve výškách a vokálech občas zaváhá, ale není to nic hrozného. Dobré střední tóny pak dodávají sluchátkům čistější projev.

Celkově je zvukový projev zábavný, a i přes výrazné basy je vcelku detailní. Ideální pro nenáročný poslech moderních hudebních žánrů.

Náušníky jsou vyrobeny z paměťové pěny a pokryté umělou kůží. Díky pohyblivosti mušlí skvěle padnou již při prvním nasazení. Jsou také velmi lehké, ale při delším nošení mohou začít tlačit.

Mušle se dají složit dovnitř do hlavového oblouku, čímž vytvoří kompaktní tvar. Takto je můžete lehce přenášet v měkkém neoprenovém pouzdře, které je součástí balení. K sluchátkům dostanete také adaptér z 3,5 na 6,3 mm jacka.

Na odpojitelném kabelu najdete ovládání s jedním tlačítkem a mikrofonem. Kvalita mikrofonu je uspokojivá a na běžné hovory postačí.

AKG Y50 jsou tak perfektní sluchátka pro posluchače, kteří si chtějí užít úderné basy, ale nechtějí za ně dát příliš peněz. Za cenu kolem dvou tisíc korun totiž lepší sluchátka jen tak nenajdete.

Na trhu je také bezdrátová verze, AKG Y50BT. Zvukově jsou si velmi podobné a v případě Bluetooth sluchátek jde o nadprůměr. Nicméně cena je oproti drátové verzi téměř dvojnásobná.

Levná sluchátka na uši do 1000 Kč

Skullcandy Grind

nejlepší levná sluchátka na uši do 1000 Kč skullcandy grind
Cena Od 1 099 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Pokud hledáte levná sluchátka, doporučujeme se zastavit alespoň na hranici tisíc korun, kde hlavně Skullcandy Grind přináší zajímavou kombinaci nenáročného poslechu s atraktivním designem.

Na výběr je z mnoha barevných variací a vzorů. Překvapením je, že hlavový oblouk má kovový základ, což je vlastností spíše dražších modelů. Zbytek je však tvořen plastem, což ale z Grindů dělá lehká sluchátka.

Mušle mají uzavřenou konstrukci. Ta by měla přispívat k dobré izolaci od okolního hluku, ale ve skutečnosti to zde není úplně perfektní a izolace je tak asi největší slabinou těchto sluchátek.

Nicméně od předešlých modelů je Skullcandy Grind výrazným pokrokem, co se týče kvality zvuku.

Stále jsou zde hlavní dominantou basy, jak už jsme u levnějších sluchátek zvyklí, ale daří se je dobře kočírovat, takže už tolik neutlačují slušné střední a vysoké tóny.

Na druhou stranu stále chybí větší dynamika a celkový projev není příliš vyvážený. Spíše bychom je doporučili pro poslech písní s rychlejším tempem.

Sluchátka na uši nejsou z hlediska pohodlí pro každého, ale náušníky Skullcandů jsou mimořádně pohodlné, stejně jako polstrování na hlavovém oblouku. Jsou tak vhodná i pro několikahodinové nošení, přičemž nikdy nemáte pocit, že by vám měly spadnout.

Jistou nevýhodou může být nemožnost jejich složení, v balení pak nenajdete ani žádné pouzdro. Na druhou stranu můžete kdykoliv odpojit kabel.

Ovládání pak nenajdete na kabelu, ale tlačítka s mikrofonem jsou překvapivě zabudované v levém sluchátku, což velmi usnadňuje jejich používání.

Pokud vezmeme v potaz cenu okolo tisíce korun, Skullcandy Grind jsou velmi kvalitní sluchátka s hezkým designem i zvukem. Jedná se tak o perfektní volbu pro ty, kteří hledají hodně muziky za málo peněz – a to doslova.

V případě, že sháníte levná bezdrátová sluchátka, Skullcandy Grind najdete také v Bluetooth verzi. Za podobný zvukový projev a výdrž o 12 hodinách zaplatíte jen o pár set více.

Nejlepší bezdrátová sluchátka na uši

AKG N60 NC

nejlepší bezdrátová sluchátka na uši s ANC akg n60
Cena Od 6 090 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Stále platí pravidlo, že si za kvalitní poslech bez drátů pořádně připlatíte. Nicméně už neplatí, že taková sluchátka musí být nezbytně větší, těžší a jen s malou výdrží. AKG s modelem N60 NC je toho příkladem.

Design sluchátek je spíše prostší a méně nápadný, ale svou elegantností se nejednomu rychle zalíbí. Ačkoli váží pouhých 200 gramů, působí celé tělo sluchátek velmi odolně.

Mušle jsou uzavřené, takže do/z vašeho okolí nic nepronikne. O to se dále stará funkce aktivního potlačování šumu, která zde funguje opravdu spolehlivě.

Počítejte ale s tím, že ANC obecně zhoršuje kvalitu zvuku, ačkoliv ne nijak výrazně. Trošku zvláštní je také fakt, že lze tuto funkci vypnout jen při zapojeném kabelu.

Když už jsme u zvukového projevu, ten je zde spíše univerzální. Oproti levnějším sluchátkem zde nejsou tak silné basy, takže vyniknou i jiná frekvenční pásma, ale stále jsou plné a s pěkným úderem. Naopak střední tóny jsou o něco silnější, což vytváří čistější dojem.

Celkově AKG N60 nikde nijak výrazně nepokulhávají a odvděčí se vám hravým zvukem a slušnými detaily, které však ještě nedosahují analytické hranice. Hodí se pro jakýkoliv žánr.

Náušník jsou pokryté umělou kůží a jejich pohodlí je bezvadné. To samé se dá říct i o hlavovém oblouku, který je taktéž polstrovaný, ale přece jenom po nějakém čase může začít tlačit.

Sluchátka se dají sklopit dovnitř do hlavového oblouku a v takové formě je pak lze dát do měkkého neoprenového pouzdra, které je součástí balení. Ačkoliv se jedná o bezdrátová sluchátka, součástí balení je také textilně opletený kabel.

Ovládání s třemi tlačítky a mikrofonem se pak nachází na pravém sluchátku. Mikrofon je ucházející, ale osoby na druhé straně hovoru vás občas nemusí slyšet úplně čistě, což u sluchátek v této cenové relaci poněkud zamrzí.

Výdrž sluchátek bez zapojeného kabelu čítá slušných 15 hodin. Při zapojeném kabelu a funkci potlačení hluku vám vydrží až 30 hodin.

S cenou kolem 6 tisíc korun už AKG N60 NC není pro každého. Nicméně se jedná o jedny z nejlepších on-ear sluchátek s aktivním potlačováním hluku, které na dnešním trhu jsou, a díky univerzálnímu zvuku uspokojí téměř každého posluchače.

Nejlepší sluchátka kolem uší střední třídy

nejlepší sluchátka kolem uší střední třídy audio-technica-ath-msr7

Audio-Technica ATH-MSR7

Konstrukce Kolem uší, uzavřená
Kabel 1,2 m / 3 m, odpojitelný
Konektor 3,5 mm jack, lomený
Mikrofon Ano, na kabelu
Hmotnost 290 g
Cena Od 5 990 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

V případě sluchátek střední třídy s cenou okolo 5 až 6 tisíců nás nejvíce oslovila Audio-Technica s modelem ATH-MSR7. Nabízí totiž kvalitní poslech, který vás ani po letech neomrzí.

ATH-MSR7 se vyznačují elegantním vzhledem, který se v černo nebo hnědo-stříbrné bude hodit ke každému outfitu. Použity byly převážně plasty s kovovým vyztužením hlavového mostu a mušlí. Celkově však sluchátka působí velmi prémiově.

Díky uzavřené konstrukci mušlí je můžete vzít i na cesty, kde vás velmi spolehlivě odizolují od okolí, ačkoliv nemají žádné ANC funkce. Jedinou vadou na kráse je tendence vrzání, kterou sluchátka mají, pokud je více roztáhnete.

Zvukově jsou ale bezvadné. Charakterově jde o neutrální, vyvážený a velmi přesný zvuk, který ale stále baví. Basy jsou spíše umírněnější, středy jsou čisté a v popředí a výšky jsou pak krásně jasné a uhlazené. Taktéž i hloubka a prostor zvuku jsou na uzavřená sluchátka velmi slušné.

Kvůli (pro někoho) slabším basům se moc nehodí pro žánry, které si na ně vyloženě potrpí. V každém jiném případě vám ale výborně zahrají jakoukoliv muziku si do nich pustíte.

Koženkové náušníky jsou velmi pohodlné a díky paměťové pěně se lehce přisají na ucho. Podle recenzentů bývá první nasazení trochu sevřenější, ale postupně se sluchátka uvolní. Poslouchat tak můžete dlouhé hodiny, aniž byste měli problém. O něco horší je to v letních měsících, ale s tím mají problém téměř všechna sluchátka této konstrukce.

Ačkoliv se jedná o sluchátka kolem uší, jejich přenosnost může konkurovat i on-ear sluchátkům. Nedají se sice plně složit, ale mušle můžete lehce otočit o 90° pro příjemnější nošení na krku. V balení dostanete také jednoduchý vinylový vak na cesty.

Nesmírnou výhodou je odpojitelný kabel. V balení pak dostanete rovnou tři: 1,2metrový a 3metrový na domácí poslech a 1,2metrový s ovládáním a mikrofonem pro připojení k telefonu. Všechny jsou zakončeny 3,5 mm jackem.

Audio-Technica ATH-MSR7 perfektně kombinuje kvalitní zvuk, vzhled i pohodlí a v neposlední řadě ještě stále dostupnou cenu. Ve střední třídě zkrátka jiná sluchátka s takovou kombinací neseženete.

Zajímavou variantou by mohla být sluchátka M50x z nižší řady. Ta vám zprostředkují větší důraz na basy a celkově agresivnější zvuk, který by mohl svědčit tvrdším hudebním žánrům. Navíc se dají složit a v neposlední řadě jsou také o dost levnější.

Nejlepší otevřená sluchátka do 4000 Kč

Beyerdynamic DT 990 Pro

nejlepší otevřená sluchátka do 4000 Kč beyerdynamic dt 990 pro
Cena Od 3 690 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Sluchátka Beyerdynamic DT 990 Pro jsou profesionální verzí otevřených sluchátek od německé firmy s téměř stoletou tradicí a kvalitní ruční výrobou.

Robustní kovová konstrukce černo-šedivé barvy vás nenechá pochybovat o její odolnosti. Všechny části jsou pak vyměnitelné, dokonce i polstrování na hlavovém oblouku. Odvrácenou stránkou je ale o něco vyšší váha.

Mušle jsou sice vyrobeny z plastu, ale to jim nijak neubírá na pevnosti. Kvůli otevřené konstrukci není zvuk nijak izolován od okolí, a tak se hodí jen pro poslech na doma nebo ve studiu.

A právě i ve studiu se budou DT 990 Pro cítit jako doma. Jde totiž o profesionální sluchátka, která nejlépe využijete, pokud posloucháte nahrávky ve výborné kvalitě a z odpovídajícího zdroje.

Po pár dnech, kdy je necháte rozehrát, vám nabídnou barvitou muziku. Mají čisté středy, jemné a pevné výšky a bohaté basy, které možná nejsou tak úderné jako třeba neprémiová verze stejné řady, ale to často není vůbec na škodu.

Dokážou pracovat s velkým prostorem a jejich projev je obecně velmi vzdušný, díky otevřenému designu. Jediné, co jim chybí, je možná trochu té dynamiky.

Jedná se již o analytická sluchátka s velmi detailním zvukem, a tak se hodí pro téměř všechny hudební žánry nebo třeba studiový poslech při editaci videí.

Velké šedivé náušníky jsou potažené velurem a po nasazení je téměř ani neucítíte, jak pohodlné jsou. To samé platí i o koženkovém hlavovém oblouku, který se dokáže lehce přizpůsobit. Ideální na dlouhé poslechy.

Při přenášení sice sluchátka nemůžete nijak složit, ale aspoň v balení najdete jednoduchý vak.

Kabel sice nenabízí ovládání, ale to u tohoto druhu sluchátek ani nečekáme. Spíše musíme vyzdvihnout jeho možnost odpojení, 3metrovou délku a pozlacenou redukci na 6,3 mm jacka.

Jestliže patříte mezi náročnější posluchače, kteří hudbu berou jako koníček, nebo potřebujete kvalitní sluchátka pro práci s hudbou, Beyerdynamic DT 990 Pro nemá v ceně pod 4 tisíci žádnou konkurenci.

Nejlepší sluchátka kolem uší do 2500 Kč

Audio-Technica ATH-M40x

nejlepší sluchátka kolem uší do 2500 Kč audio-technica ath-m40x
Cena Od 2 390 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Ať už pro domácí poslech nebo DJský pult, Audio-Technica ATH-M40x jsou osvědčenou klasikou, která vám přinese skvělý zvuk za ještě lepší peníz.

Než jako elegantní bychom M40x popsali jako robustní sluchátka z odolného plastu v černé barvě. Uzavřené mušle poskytují výbornou izolaci od okolí, a tak se hodí i pro poslech v místnostech, které neobýváte sami.

Audio-Technica ATH-M40x se mohou pyšnit velmi čistými a detailními středy a výškami. Basy jsou dostatečně úderné, ale ne na tolik, aby přebíjely ostatní pásma, což sluchátkům propůjčuje spíše neutrální charakteristiku zvuku.

Široký zvukový prostor nejlépe posoudíte při poslechu instrumentální hudby, ale svou detailnost vám sluchátka poskytnou při poslechu téměř jakéhokoliv žánru.

Náušníky z jemné pěny potažené umělou kůží a dobře polstrovaný hlavový oblouk jsou stavěné pro pohodlné poslouchání i při několika hodinách. Ze začátku mohou více tlačit, ale postupně se roztáhnou.

Kabel je vyměnitelný, přičemž v balení najdete rovnou dva: 3metrový klasický a 1,2 až 3metrový spirálový. Dále je ke sluchátkům přibalen vak pro přenášení a redukci na 6,3 mm jacka.

Ačkoliv jsou ATH-M40x poměrně velká sluchátka, dají se lehce složit a jejich mušle můžete otočit o 90°, což ocení nejen DJové.

Když si k tomu všemu připočtete cenu, která začíná na dostupných 2400 Kč, detailní poslech a odolná konstrukce ATH-M40x vytváří perfektní kombinaci pro hudební nadšence i začínající profesionály.

Zmínit musíme také model z vyšší řady, Audio-Technica ATH-M50x, který má cenovku ještě o tisíc korun vyšší. Nabízí ale ještě o něco lepší zvuk a výraznější basy.

Nejlepší sluchátka kolem uší do 1000 Kč

AKG K92

nejlepší levná sluchátka kolem uší do 1000 Kč akg k92
Cena Od 1 190 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Pokud hledáte opravdu levná sluchátka, která vás i přes svou cenu nezradí, můžeme doporučit například model K92 od ověřené značky AKG.

K92 vás na první pohled zaujme originálním vzhledem, který rozhodně nepůsobí lacině. Zlato-černá barva výborně vyvažuje dojem z plastového těla, které je však zcela opodstatněné nízkou cenou a podle recenzí není tak křehké, jak by se mohlo zdát.

Pokud ale AKG ubralo na konstrukci, tak naopak přidalo na zvukovém podání.

Charakteristika K92 je velmi vyvážená. Basy mají dobrý kick, středy jsou čisté a výšky netahají za uši. Na svou cenu tak jde o nadprůměrný zvuk vhodný pro nenáročný poslech všech žánrů.

Velké náušníky z umělé kůže jsou velmi vzdušné a dobře vám přilnou k uším. Problém byste neměli mít ani s koženkovým páskem, který na hlavě sedí dobře.

Sluchátka slouží spíše na domácí poslech, k čemuž nasvědčuje nemožnost složení nebo neodpojitelný kabel, na kterém nenajdete žádné ovládání. Potěší ale přibalená 6,3 mm redukce.

AKG K92 jsou plná kompromisů – a aby taky ne, když stojí jen lehce nad tisíc korun. Asi bychom vám tedy negarantovali, že vám vydrží roky, ale pokud sháníte dobrý poslech za málo peněz, rádi vám je doporučíme.

Nejlepší sluchátka kolem uší vyšší třídy

nejlepší sluchátka kolem uší vyšší třídy oppo pm-3

Oppo PM-3

Konstrukce Kolem uší, uzavřená
Kabel 1,2 m / 3 m, odpojitelný
Konektor 3,5 mm / 6,35 mm jack, rovný
Mikrofon Ano, na kabelu
Hmotnost 320 g
Cena Od 13 990 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Vybrat model z té nejvyšší třídy není vůbec lehké. Potenciální zájemci totiž často patří mezi ostřílené audiofily, kteří už vybírají něco specifického, přesně podle jejich chuti.

Nakonec jsme ale vybrali všeobecně uznávané Oppo PM-3, které si svou cenu spolehlivě obhajují.

K dostání v bílé nebo černé barvě, PM-3 jsou designově minimalistická, elegantní sluchátka, která na sebe nijak zvlášť neupozorňují. Škoda jen, že jsou zde v kombinaci s broušeným kovem použity převážně plasty.

Nutno podotknout, že PM-3 jsou první uzavřená sluchátka od Oppo, a tak je bezstarostně můžete vzít ven, kde mezi vámi a okolím vytvoří zvukově izolační vrstvu.

To ale není hlavní předností těchto sluchátek. PM-3 oproti běžným sluchátkům (i ve vyšší třídě) nepoužívá klasické dynamické měniče, ale ty magneto-planární. Díky tomu dosahuje nádherně čistého, jasného, a hlavně velmi přirozeného zvuku, který vás ladně přenese do studia nebo koncertního sálu.

Basy jsou silné, ale nikdy ne ohromující, středy jsou bohaté a plné, výšky jsou jasné a bez přetáhnutí. Vzájemně je vše výborně vyvážené a nic se nepřebíjí. S přehledem si představíte rozestavení jednotlivých nástrojů, a i u vašich oblíbených písní objevíte nové vrstvy, které vám předtím unikly. Ať už tedy posloucháte jakýkoliv žánr, PM-3 vám ho naservíruje na stříbrném podnose.

Určitě vás potěší, že stejně jako dobře zní, tak jsou i pohodlné. Někomu sice mohou připadat těsnější, ale jinak jsou mušle dostatečně velké a náušníky z (bohužel jen) umělé kůže měkce a příjemně obepnou uši. Při větších vedrech se mohou poměrně zahřát, ale při běžné teplotě se vám uši nezpotí.

Špatná nejsou ani při častém přenášení. Jsou totiž vcelku lehká, a ačkoliv je nemůžete složit, v balení dostanete solidní obal s džínsovým povrchem.

U high-endových sluchátek často potřebujete zesilovač, ale PM-3 vám spolehlivě zahrají i při pouhém zapojení k smartphonu, což opět přidává kladné body k jejich mobilitě. Samozřejmě, že se sluchátkovým zesilovačem se vám dostane ještě větší hloubky a hudebního zážitku.

Přesto musíme podotknout, že magneto-planární měniče jsou o něco choulostivější než ty dynamické, a proto je potřeba se sluchátky zacházet opatrně. Ovšem i vzhledem k vyšší ceně nepředpokládáme, že byste s nimi běžně házeli o zem.

Možnost odpojení kabelu je už samozřejmostí. V balení pak najdete rovnou čtyři kabely: 3metrový na domácí poslech a tři 1,2metrové kabely s ovládáním (a mikrofonem) na iPhone, Android a bez ovládání.

Oppo tak opět nabízí naprosto výborný zvuk, velmi slušnou izolaci, pohodlí i přenosnost – a to vše jen za 14 tisíc.

„Jen 14 tisíc“, říkáte si? Inu, pokud vám prozradíme, že PM-3 hledají konkurenci až u sluchátek o deset tisíc dražších, rychle si uvědomíte, jak dobrá nabídka to vlastně je.

Levnější alternativa do 8000 Kč

Sennheiser Momentum M2

nejlepší sluchátka do 8000 Kč sennheiser momentum m2
Cena Od 7 990 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Kvalitní sluchátka ale najdete také v kategorii 8 tisíc, tedy v téměř poloviční ceně oproti PM-3. Zde musíme zmínit především Momentum M2 od Sennheiseru.

Momentum M2 jsou k mání v černém, případně slonovinovém provedení. Kožené mušle jsou spojeny elegantním hlavovým mostem z lesklé nerezové oceli, který je v hlavové části pogumovaný.

Konstrukce sluchátek je uzavřená, perfektně tedy izoluje okolní hluk. Nemusíte se tak bát, že by váš hudební zážitek rušily zvuky přeplněného autobusu nebo domácí práce u sousedů.

Z hlediska charakteristiky zvuku je nutné vyzdvihnout především mocné basy, které však ani při nejvyšší intenzitě nejsou přespříliš agresivní. Středy jsou pak čisté a detailní bez jakéhokoliv nepříjemného rušení a výšky nikdy netahají za uši. Velkou devízou sluchátek jsou také čisté a přirozené vokály.

Pokud nejste analytici, bazírující nad věrností každého tónu, Sennheiser Momentum M2 vám dopřejí příjemný poslech, ať už holdujete jakémukoliv hudebnímu žánru.

Nejlépe si je vychutnáte při kombinaci s kvalitním zesilovač, ale výborně vám budou hrát i při zapojení k smartphonu.

Náušníky jsou z pěny a kůže, a tak poskytují komfort i při delším poslechu. Díky větším rozměrům skvěle sednou i na větší uši.

Výhodu je také jejich možnost složení k hlavovému oblouku, přičemž takto můžete sluchátka uložit do praktického černého pouzdra. Přenášení sluchátek zjednodušuje rovněž možnost odpojení kabelu.

Na kabelu se pak nachází třítlačítkové ovládání, umožňující regulaci hlasitosti a řízení samotného přehrávání, a mikrofon. Ovládání je kompatibilní s Androidem nebo iOS podle zakoupené verze.

Za cenu kolem 8 tisíc si představujeme stylová sluchátka s výborným zvukem, který vás jen tak neomrzí. A to Sennheiser Mometum M2 splňuje na jedničku.

Momentum M2 můžete najít také v bezdrátové verzi. Jejich cena ale začíná až na hranici 11 tisíc.

Sennheiser dále nabízí levnější Momentum M2 jako sluchátka na uši, ale kvalita zvuku není tak dobrá, především kvůli přetaženým basům.

Nejlepší otevřená sluchátka do 8000 Kč

HifiMan HE400s

nejlepší otevřená sluchátka do 8000 Kč hifiman he400s
Cena Od 8 073 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Jestliže hledáte otevřená sluchátka pro domácí poslech nebo pro pracovní využití, v kategorii do 8 tisíc můžeme vyzdvihnout model HE400s od oblíbeného výrobce HifiMan.

Designové provedení HE400S je velmi minimalistické, černý hlavový most je z plastu, stejně jako stříbrné mušle s černými mřížkami. Nastavitelný pásek je pak z koženky a náušníky jsou potaženy velurem.

Otevřená konstrukce mušlí dodává sluchátkům „vzdušnější“ zvuk, který bývá méně zkreslený než u mušlí uzavřeného typu. Na druhou stranu se nehodí pro poslech na veřejnosti, jelikož každý zřetelně uslyší, co právě posloucháte.

Stejně jako Oppo PM-3, i HifiMan využívá magneto-planární měniče pro výbornou kvalitu zvuku, kterou ocení každý audiofil.

Zvukový prostor sluchátek je široký, k čemuž přispívá i jejich otevřená konstrukce. Basy jsou dostatečně silné a perfektně vybalancované. Středy jsou plné a výšky dostatečně čisté.

HE400s vám poslouží pro jakýkoliv hudební žánr, i když jej budete přehrávat na smartphonu. Pro skutečně kvalitní poslech je však vhodné si pořídit slušný zesilovač.

Velurové náušníky jsou velmi pohodlné, ale po delším poslechu se mohou přece jenom začít potit uši. Příjemný pásek pod hlavovým mostem je plně nastavitelný a celkově jsou sluchátka velmi lehká.

Mušle lze otáčet, což zpříjemňuje jejich nošení na krku nebo uložení do praktického pouzdra. Pletený kabel o délce 1,5 metru nenabízí ovládání ani mikrofon, ale lze jej kdykoliv odpojit.

HifiMan HE400s se s cenou kolem 8 tisíc považují za vstup do audiofilského světa otevřených sluchátek. A věřte, že se potom nebudete chtít vrátit zpět.

Nejlepší bezdrátová sluchátka kolem uší

Sony WH-1000XM2

nejlepší bezdrátová sluchátka kolem uší sony wh-1000xm2
Cena Od 9 990 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Sony nahrazuje úspěšná sluchátka MDR-1000X novou verzí se změněným označením WH-1000XM2 a zase o trochu zvyšuje laťku bezdrátových sluchátek s ANC.

WH-1000XM2 už na první pohled vypadají prémiově, za což může můžou především ladné tvary v bílé nebo béžově barvě. Bohužel jsou stále především z plastu, přičemž mušle jsou potaženy umělou kůži.

Kovem je vyztužený pouze hlavový most, který měl v předchozí generaci tendenci praskat. Ačkoliv Sony oznámilo změnu použitých materiálů, některé uživatelské recenze si na tento problém stěžují i u 1000XM2. Asi tedy bude záležet, jestli budete mít štěstí smůlu na konkrétní kus.

Když se však přesunem z té největší vady na tu největší přednost, WH-1000XM2 jsou uzavřená sluchátka s výborným aktivním potlačením hluku.

ANC v režii Sony může s přehledem konkurovat těm nejlepším z odhlučněných sluchátek. Výborně se tak hodí na cesty, ať už po zemi nebo vzduchem, nebo do otevřených kancelářských prostor.

Ještě lepší zprávou pak je, že si nemusíte vybírat mezi kvalitním ANC nebo kvalitním zvukem. Na rozdíl od konkurence má WH-1000XM2 totiž obojí.

Charakterově jsou tato sluchátka spíše neutrální, žádné frekvenční pásmo se nezdá přetažené, naopak je vše dobře definováno. Basy jsou velmi úderné, středy přesné a výšky čisté a uhlazené. Stejně dobré je pak i rozlišení zvukového prostoru a rozpoznání jednotlivých nástrojů.

V základním nastavení bychom je doporučili především pro žánry, které trochu upřednostňují basy. Pokud si ale zvuk upravíte v šikovné mobilní EQ aplikaci, poslouchat můžete prakticky cokoliv.

Pěnově náušníky jsou velmi pohodlné a perfektně obepnou uši, což jen umocňuje skvělé potlačení hluku. I na těch nejdelších cestách se nemusíte obávat, že by vám jejich nošení mohlo být nepříjemné. Nicméně při delším chození čekejte, že se náušníky rychle zahřejí.

K přenosnosti pomáhá fakt, že mušle sluchátek jsou plně složitelné. Můžete je otočit o 90° při nošení na krku nebo složit k hlavovému mostu a následně vložit do šikovného pouzdra, které v balení najdete.

Bezdrátový Bluetooth přenos podporuje i Hi-Res kodeky jako aptX HD nebo LDAC. Pro rychlejší spárování s přístrojem pak můžete využít také NFC.

WH-1000XM2 se ovládají dotykem na pravé mušli. Ze začátku je třeba si na to zvyknout, ale po osvojení si potřebných pohybů vám nebude dělat problém přeskakování písniček nebo okamžité ztlumení sluchátek, když s vámi někdo bude chtít mluvit.

Opravdu výborná je také baterie, která vydrží až ohromných 30 hodin poslechu, popřípadě 38 hodin s připojeným kabelem, který je ke sluchátkům přibalen. Nabíjení přes microUSB je pak velmi rychlé a během 10 minut získáte 70 minut poslechu.

Na rovinu je třeba říct, že Sony WH-1000XM2 kombinují zvuk, aktivní potlačení hluku a bezdrátovost jako žádná jiná sluchátka na trhu. Pokud jste stále na cestách a sluchátka si můžete dovolit, není jiné volby.

Pokud vás sluchátka zaujala, ale už nejste takovými fanoušky jejich ceny, podívejte se po předchozí generaci, MDR-1000X. Ta sice trpí výše zmíněným problémem s odolností hlavového mostu a výdrž baterie je menší (stále velmi dobrých 20 hodin), ale jinak nabízí velmi podobný poslech i funkce, a to o dva a půl tisíce levněji.

Nejlepší sluchátka s potlačením hluku

nejlepší sluchátka s aktivním potlačením hluku bose quietcomfort 35

Bose QuietComfort 35

Konstrukce Kolem uší, uzavřená
Kabel Bezdrátová, odpojitelný 1,2 m kabel
Konektor 3,5 mm jack, rovný
Mikrofon Ano, na mušli
Hmotnost 240 g
Cena Od 7 790 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Pokud se budeme bavit o sluchátkách s aktivním potlačením hluku, jen těžko můžeme nezmínit Bose s řadou QuietComfort. Možná i proto, že je model QC 35 stále na samotné špičce.

Designem QC 35 příliš neuchvátí. Použity jsou hlavně plasty v černé nebo stříbrné barvě a kov pro vyztužení hlavového mostu. Spíše se zde tak sází na praktičnost, přičemž sluchátka jsou lehká, poddajná a také velmi odolná.

Bose je stálicí na poli aktivního potlačení hluku, podle které se měří ostatní. Ani Q35 z této tradice neuhýbá, a tak se opět můžete těšit z ničím nerušeného poslechu.

A jak to ANC vlastně funguje? Na uzavřených mušlích najdete malé mikrofony, které snímají okolní zvuk. Tuto informaci pak sluchátka využívají k tomu, aby mohla do uší vyslat zvuk o frekvenci, která venkovní hluk vyruší.

A jde jim to až tak dobře, že v uších můžete cítit jakýsi tlak, pokud jste zrovna v klidném prostředí a nemáte puštěnou hudbu. Na druhou stranu to také může být někomu nepříjemné.

Nicméně předpokládáme, že hudbu budete mít puštěnou téměř neustále a zde vás Bose nezklame. Basy jsou pěkně úderné, aniž by byly přehnaně vytažené, a výšky hezky uhlazené. Středy jsou trochu upozaděné, což následně vytváří klasický V tvar.

Celkový charakter je tak spíše zábavný než příliš detailní nebo dokonce analytický, ale to většina lidí, která shání odhlučněná sluchátka, ani nehledá. V takovém případě si v nich užijete jakoukoliv hudbu bez rozdílu.

Na trhu už možná najdete ANC modely s lepším zvukem, ale pokud přejdeme k celkovému pohodlí sluchátek, Bose opět zvyšuje náskok.

Měkké náušníky z koženky výborně obepnou vaše uši a přítlak je přesně akorát. To platí i pro příjemné vypolstrování hlavového mostu. Občasnou vadou může být akorát větší teplota uvnitř mušlí, ale to je problém celé této kategorie sluchátek.

Mušle se dají otočit i složit, a tak vám budou výborně sedět na krku nebo v pevném pouzdře, které najdete v balení. Na časté cestování jsou ideální.

Tlačítka pro hlasitost, přeskakování písniček nebo vypnutí sluchátek najdete kolem okraje pravé mušli. Nicméně je můžete ovládat také přes mobilní aplikace, která skrývá další nastavení jako je přizpůsobení ANC nebo jeho úplné vypnutí.

Pro jednoduché spárování přes Bluetooth, které bohužel nepodporuje aptX kodek, je k dispozici také NFC. Výhodou je také to, že se můžete připojit ke dvou zařízením najednou. Zmíněné mikrofony, které zajišťují chod ANC, pak můžete využít i pro hovory.

Baterie sluchátek na jedno nabití vydrží pěkných 20 hodin. Po zapojení kabelu se toto číslo ještě zdvojnásobí. Nabíjení pak probíhá přes klasický microUSB kabel.

Pokud se dennodenně pohybujete na rušných místech, ať už je to doprava v MHD nebo práce v otevřené kanceláři, Bose QuietComfort 35 vám za cenu pod 8 tisíc poskytnou dokonalou izolaci i hezký poslech.

Jestliže pak hledáte ještě levnější model, podívejte se po předchozí verzi, QC 25. Ta nabízí pouze drátový (a možná o trochu horší) poslech, ale ANC je stejně výborné a cena ještě o tisíc korun nižší.

Bose uvedlo na trh také nejnovější model, QC 35 II. Ten za 10 tisíc navíc přináší především integraci s Google asistentkou nebo Siri. Jelikož to ale většina našinců nevyužije, klidně je můžete přeskočit.

Ovšem v ceně kolem 10 tisíc se nachází také konkurence od Sony, WH-1000XM2. Ta nabízí rovněž skvělé ANC a hlavně výborný zvukový projev, který by mohl oslovit i kdejakého audiofila. Více jsme o nich psali výše v kategorii nejlepších sluchátek vyšší třídy.

Nejlepší herní sluchátka (do 2000 Kč)

nejlepší herní sluchátka s mikrofonem do 2000 Kč hyperx cloud

Kingston HyperX Cloud

Konstrukce Kolem uší, uzavřená
Kabel 1 m + prodlužovací 2 m
Konektor Dva 3,5 mm jacky
Mikrofon Ano, odpojitelný
Hmotnost 350 g
Cena Od 1 561 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Kvalita herních headsetů nemá zrovna dobrou pověst. Přesto se však najdou modely i v těch levnějších kategoriích, které stojí za zmínku. Tím nejznámějším je jistě HyperX Cloud.

Na herní sluchátka jsou Cloudy designově až nečekaně konzervativní. Nenajdete zde žádné vyzývavé barvy ani RGB blikátka, což považujeme za velké plus.

Příjemně překvapí i konstrukce z hliníku a koženky kolem hlavového mostu. Sluchátka jsou velmi flexibilní a působí odolně.

Uzavřený typ mušlí pak výborně izoluje od okolí, což ocení hlavně hráči, kteří svůj pokoj sdílí s další osobou a nechtějí se tak vzájemně rušit.

„Herní“ a „levná“ nejsou zrovna přívlastky, kterými byste popisovali sluchátka s hezkým zvukovým projevem. Ovšem Kingston za tuto cenu nabízí daleko lepší poslech než konkurence.

Jak už to bývá, je zde kladen větší důraz na basy, ale pořád to není tak přetažené jako u jiných levných headsetů. Středy jsou slušné a výšky poměrně také, ačkoliv to zde začíná už trochu skřípat.

Pokud hrajete hlavně akční hry a střílečky, síla basů se projeví na každé explozi a vystřelené kulce. Sice by mohly zvládnout i orchestrální soudtrack strategií, ale spíše jim bude vyhovovat nějaký elektronický žánr.

Zmínit musíme také praktickou soundstage, která zajistí, abyste přesně věděli, z jakého směru zvuk přichází, a byli tak připraveni umístit přesný headshot.

Mikrofon je dobrý, ale ne skvělý. Určitě se nebojte, že by vás spoluhráči neslyšeli nahlas a čistě, nicméně zkreslení hlasu je tu rozhodně znát. Je také nastavitelný a plně odpojitelný, a tak headset můžete přetvořit na běžná sluchátka.

Herní sluchátka musí být pohodlná i při celodenní herní seanci u klávesnice, a to Cloudy splňují na jedničku, hlavně díky paměťové pěně v náušníkách. Náušníky pak v balení najdete dokonce po dvou párech, z koženky a veluru.

Hlavový most sice složit nelze, ale to neplatí o mušlích, které k němu lehce sklopíte, až je třeba budete přenášet z domova na LANku. K tomu se bude jistě hodit také šikovný sáček, jenž najdete v balení.

Pletený kabel sluchátek lze prodloužit Y-rozbočovačem, na němž najdete také ovládání pro hlasitost nebo ztlumení mikrofonu. Nicméně nám přijde, že poloha ovladače není ideální, jelikož visí až moc dole.

HyperX Cloud vám sice nenabídne takovou kvalitu zvuku jako kombinace klasických sluchátek se samostatným mikrofonem, ale to snad ani nikdo nečeká. Pro běžné hráče, kteří hledají kompaktní headset a větší investici by raději investovali do upgradu počítače nebo rozšíření knihovny na Steamu, jsou zkrátka ideální.

Kingston přišel také s druhou generací sluchátek, Cloud II. Ty za cenu o 500 Kč vyšší nabízí lepší mikrofon, příjemnější polstrování a USB zvukovou kartu. Hodí se tak především pro hráče na notebooku, kteří by externí zvukovku mohli uvítat.

Nejnovějším modelem této řady jsou pak sluchátka Cloud Alpha s cenou kolem 2500 Kč. Ty nabízí ještě lepší podání basů, ale jsou také celkově těžší a více hřejí na uši.

Pokud naopak hledáte něco ještě levnějšího, s cenou kolem tisíce korun najdete základní model Cloud Stinger. Ten je už o něco méně bytelný, ale v této ceně asi nic lepšího neseženete.

Otevřený herní headset vyšší střední třídy

Sennheiser Game One

nejlepší herní headset do 5000 Kč sennheiser game one
Cena Od 5 499 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Sennheiser přenáší své zkušenosti s audiem také do hráčského segmentu, kde se může pyšnit třeba headsetem Game One.

Červené prvky s bílou nebo černou základovou barvou pokrývají plastové materiály headsetu, které ale nepůsobí nijak lacině. Naopak jsou sluchátka flexibilní a něco by měla vydržet.

Konstrukce Game One sluchátek je otevřená. Můžete se tak těšit z přirozenějšího zvuku, ať už při hraní nebo poslechu hudby. Na druhou stranu přicházíte o oboustrannou izolaci od okolí a váš pokoj tak rychle vyplní zvuk toho, co právě posloucháte.

Nebyla by to sluchátka od Sennheiseru, kdyby dobře nezněla. Basy jsou pěkně konzistentní a nijak nepřetažené, středy čisté a výšky taktéž výborné. Ať už hledáte dobrý prostorový zvuk pro Counter-Strike nebo čistou reprodukci vašeho oblíbeného hudebního žánru, Sennheiser vás jistě nezklame.

Za velký klad považujeme také kvalitu mikrofonu, díky kterému bude váš hlas znít velmi čistě a bez zvuků z vašeho okolí. Najdete ho na levé mušli a lehce ho můžete ztlumit zvednutím nahoru. Kolečko pro ovládání hlasitosti sluchátek pak najdete na mušli pravé.

Důležitým aspektem herního headsetu je také pohodlnost a to Game One opět splňuje na jedničku. Velké mušle se sametovými náušníky výborně sedí na uších a (i díky otevřenému designu) dobře ventilují i při několikahodinovém hraní.

Přenosnost headsetu není nejhorší. Sluchátka se dají složit do pouzdra, které dostanete v balení, a aktuálně prodávaná verze nabízí odpojitelný kabel. Bohužel odpojitelný není mikrofon, který může při častém přenášení trochu překážet.

Sennheiser Game One jsou bezesporu výborná herní sluchátka, která si rychle oblíbíte. Bohužel jejich cena sahající k 5 tisícům není pro každého a pokud se řadíte mezi audiofily, nejspíše raději šáhnete po některé klasice.

Pokud vás Game One headset zaujal, ale rádi byste uzavřenou konstrukci sluchátek, abyste třeba nerušili sourozence ve společném pokoji, Sennheiser prodává také uzavřený headset Game Zero.

Herní headset na míru

Oblíbená sluchátka + ModMic mikrofon

nejlepší herní mikrofon ke sluchátkům modmic
Cena Od 43 $
Koupit na Antlionaudio.com

Pokud se zeptáte audiofila, která herní sluchátka by vám doporučil, nejspíše nad předchozími výběry ohrne nos a pošle vám odkaz sluchátka třikrát dražší a bez mikrofonu.

Ačkoliv to pro běžného hráče není většinou (finančně) dostupným řešením, něco na tom přece jenom je.

Pokud byste přemýšleli, že do herních sluchátek zainvestujete více, také bychom vám doporučili přeskočit high-endové headsety a raději vybrat kombinaci kvalitních sluchátek se samostatným mikrofonem.

Výhodu je, že si můžete vybrat z celé škály sluchátek, uzavřených nebo otevřených, neutrálních nebo s preferencí konkrétního pásma pro ještě příjemnější poslech vaší oblíbené hudby. Celou řadu výborných sluchátek kolem uší pak představujeme výše.

Dobrá, ale jaký k tomu vybrat mikrofon? Opět je celá řada možností, ale nejvíce nás oslovil Antlion s jejich mikrofony ModMic.

Základní model ModMic 4 vypadá jako klasický mikrofon, který najdete na většině headsetů. Je však plně ohebný a vůbec nepůsobí lacině.

Na jednu z mušlí sluchátek stačí nalepit malý nenápadný magnet a mikrofon pak k němu připnout a až jej nebudete potřebovat, můžete ho pak lehce odpojit.

Kabel mikrofonu je dostatečně dlouhý a pokud si připlatíte, najdete na něm také ovládání se ztlumením mikrofonu.

Ovšem co je na ModMicu nejlepší, je jeho zvuková kvalita. Ta daleko převyšuje jakýkoliv běžný headset. Je však potřeba říct, že také záleží na tom, do čeho jej připojíte. Přes zesilovač bude váš hlas znít jistě lépe než při přímém připojení do notebooku.

Jedinou takovou výraznější, nepraktickou vadou je nutnost poradit si s dalším kabelem. Zde prostě kompaktnost headsetů s pevnými mikrofony sbírá nejvíce bodů.

Pokud ale chcete ten nejlepší možný zvuk, ModMic 4 zakoupíte za 43 dolarů, popřípadě za 50 dolarů, jestliže chcete verzi s ovládáním mikrofonu.

Dražší alternativou je pak ModMic 5. Ten nabízí dokonce duální mikrofon pro ještě lepší zvuk, lepší cable management díky nastavitelné délce kabelu a ovládání mikrofonu v základní verzi. Cena už je však nastavena až na 70 dolarů.

Nejlepší sportovní sluchátka

nejlepší sportovní sluchátka za uši sennheiser oxc 686g sports

Sennheiser OCX 686G Sports

Konstrukce Za uši
Kabel 1,2 m
Konektor 3,5 mm jack, lomený
Mikrofon Ano, na kabelu
Hmotnost ?
Cena Od 1 990 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Sportovních sluchátek je v dnešní době spousta, ale pokud nechcete každý měsíc kupovat nové, doporučujeme zainvestovat do kvalitních špuntů jako Sennheiser OCX 686G Sports.

Sennheiser využívá ověřené konstrukce „za uši“. Pacičky jsou přitom měkké, flexibilní a díky pogumovanému povrchu vám jen tak nevypadnou.

Důležité je samozřejmě také správně nasazení samotných špuntů. V balení máte na výběr ze tří párů různých velikostí, takže by se sluchátky neměl mít téměř nikdo problém.

Potěší také vyztužený plochý kabel pro větší odolnost vůči zamotání nebo kompletní voděodolnost sluchátek pro běh v dešti nebo obzvlášť upocené tréninky.

Ačkoliv sluchátka nemají žádné aktivní potlačení hluku, jejich konstrukce napomáhá k izolaci od okolí. Do posiloven jsou tak ideální, ale pro běh preferujeme větší propustnost, abychom slyšeli například projíždějící auta.

Sportovní sluchátka nebývají zvukově příliš kvalitní, ale pokud za nimi stojí Sennheiser, něco to musí znamenat. Zvuk je zde veden do tvaru V, přičemž větší důraz je zde na výšky než na basy. Nejedná se sice o nic detailního, ale celkově zní čistě a soundstage je na sportovní sluchátka překvapivě dobrá.

Při správném nasazení sluchátek vás tak odmění plným zvukem, který se neztratí ani při větším tempu. Nejlépe se hodí na moderní muziku, pop nebo elektronické žánry.

OCX 686G se prodávají ve dvou verzích, pro Apple nebo Android zařízení. V obou případech pak získáte ovládání s mikrofonem a třemi tlačítky, kompatibilními s vybraným operačním systémem, a kabel zakončený 3,5 mm jackem.

Zmínit musíme také šikovný skřipec, díky kterému si můžete kabel připevnit k triku, aby nikde nepoletoval, nebo měkké pouzdro, ve kterém sluchátka můžete lehce přenášet.

Nesmírně komfortní, velmi odolné a především s dobrým zvukem. Za cenu kolem dvou tisíc se sice nejedná o levná sluchátka, ale Sennheiser OXC 686G vám to vrátí zpříjemněním i toho nejtěžšího tréninku.

Pokud máte větší uši nebo vám obecně sluchátka za uši příliš nesvědčí, doporučíme vám také CX verzi. Ta je téměř totožná, ale její uchycení je vyřešeno zastrčením gumových háčků dovnitř ucha.

Nejlepší bezdrátová sluchátka na běhání

Plantronics BackBeat Fit

nejlepší sluchátka na běhání plantronics backbeat fit
Cena Od 2 999 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Pokud patříte mezi pravidelné běžce, které si své kilometry zpříjemňují oblíbenou hudbou, určitě by vás mohla oslovit bezdrátová sluchátka za uši Plantronics BackBeat Fit.

Sportovní sluchátka od Plantronicsu jsou tvořena dvěma plastovými špunty spojenými flexibilním mostem. Na výběr je z několika barevných provedeních, přičemž most je opatřen reflexními prvky pro noční běhy.

BackBeat Fit jsou potu a voděodolná, a tak s nimi můžete vyběhnout za každého počasí. Navíc tolik neizolují, což je výhodou hlavně při běhání ve městě nebo po silnici, kdy potřebujete slyšet také okolí.

Díky pogumovanému mostu a poutkům uvnitř sluchátek pro lepší fixaci se nemusíte bát, že by vám při vyšším tempu mohla vypadnout. V balení také najdete několik špuntů různých velikostí.

Nezklame ani kvalita zvuku. Středy, výšky i vokály jsou bohaté a čisté a nijak nebodají do uší ani při vyšší hlasitosti. Na druhou stranu basy jsou spíše slabší a maximální hlasitost není na takové úrovni jako u sluchátek, která se zaměřují na větší izolaci od okolí. Pokud ale přímo nehledáte výrazné basy, Plantronics vám nabídne příjemný poslech všech žánrů bez rozdílu.

Pochválit musíme také umístění ovládacích prvků na samotných špuntech. Na každém uchu najdete dvě tlačítka, kterými je možno ovládat přehrávání písní, výši hlasitosti nebo třeba přijímání hovorů. Na sluchátkách totiž najdete také mikrofon.

Slušná je i výdrž baterie, která vydrží něco v rozmezí 7 až 8 hodin. Nabíjení pak probíhá přes microUSB kabel.

Jediným větším nedostatkem BackBeatů je tak jejich poněkud vyšší cena, která začíná až kolem 3 tisíců korun. Na druhou stranu získáte dobře hrající, plně bezdrátová sluchátka, která vám zpříjemní každý běh.

Nejlepší bezdrátová sportovní sluchátka

Bose SoundSport

nejlepší bezdrátová sportovní sluchátka bose soundsport
Cena Od 4 690 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Jestliže při sportování vyžadujete perfektní hudební zážitek bez drátů, podívejte se na samotnou špičku této kategorie, kde sídlí Bose SoundSport.

Bose vás na první pohled upoutá elegantním designem, kdy sluchátka s háčky, pro lepší zachycení v uších, spojuje tenký kabel. Na výběr pak máte z několika barevných kombinací.

Sluchátka jsou odolná proti vodě a potu a tolik neizolují. Sice k vám tedy může proniknout hluk z posilovny, ale při běhu venku budete mít zase lepší přehled o okolí.

Hlavní předností SoundSportu je ale jeho kvalitní zvuk. Basy jsou skutečně mohutné, daleko více než u konkurenčních sluchátek. Ovšem svoji úroveň i rozsah si zachovávají i středy a výšky. Potěší také jistá detailnost a zvuk tak nikdy nepůsobí ploše.

Především pokud patříte do skupiny bassheadů nebo si rádi dopřejete tvrdší rock, vás Bose jistě nezklame. Ale ani v jiných případech byste neměli být se zvukovou produkcí SoundSportů nespokojeni.

Podobně jako u Plantronicsu je zde ovládání řešeno tlačítky na obou sluchátkách. Přeskakování písní, ovládání hlasitosti nebo přijmutí hovorů, pro které je tu ukrytý mikrofon, je tak velmi jednoduché.

Bose SoundSport jsou vybaveny NFC pro rychlé připojení k mobilu, na který si navíc můžete nainstalovat iOS nebo Android aplikaci pro ještě širší možnosti nastavení. Baterie pak vydrží přibližně 6 hodin na jedno nabití.

Jelikož se pohybujeme na samém vrcholu sportovních sluchátek, Bose si za svá sluchátka účtuje bezmála 5 tisíc korun. Ovšem v případě, kdy finance nejsou problém, nemůžeme nic jiného než SoundSport doporučit.

A za cenu ještě o tisíc korun vyšší Bose nabízí další verzi svých sluchátek, SoundSport Pulse. Ta má v sobě zabudovaný snímač srdečního tepu pro zpětnou analýzu svých tréninků.

Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Předtím jsem vedl tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.