10 nejlepších sluchátek (2024), pro běžné posluchače i náročné audiofily

Jaká jsou ta nejlepší sluchátka?

Pokud jste se rozhodli zahodit špunty, které jste dostali k mobilu, nebo nekvalitní sluchátka za pár korun, nejspíše si tuto otázku právě pokládáte.

Bohužel vás zklameme: Nejlepší sluchátka neexistují. Každému se líbí trochu jiný zvuk, a tak se liší i preference sluchátek.

Přesto jsme se rozhodli vytvořit výběr 10 modelů, které si získávají chválu od běžných posluchačů až po audiofily a které tak mohou sloužit jako startovní bod vašeho rozhodování.

Nejlepší sluchátka v kostce

Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu

nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu s ANC Sony WH-1000XM5

Sony WH-1000XM5

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů30 mm
Frekvenční rozsah4 Hz až 40 kHz
Výdrž baterieaž 40 hodin
PřipojeníBluetooth 5.2 (multipoint), 3,5 mm audio jack
Podporované kodekySBC, AAC, LDAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Hmotnost250 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Vynikající zvuk a ANC
 • Skvělý mikrofon
 • Připojení a kodeky
 • Aplikace a EQ
 • Prémiová cena
 • Bez IP krytí

Sony WH-1000XM5 je nejnovějším a nejlepším příspěvkem populární řady náhlavních sluchátek s ANC od Sony, který opět nabízí skvělou výbavu, avšak za prémiovou cenu.

Design je atraktivnější, s novými prvky, jako je koženka s paměťovou pěnou, která zvyšuje celkové pohodlí a stabilitu během nošení.

Kvalita zvuku je detailní a vyvážená, ať už jde o slušné basy nebo precizní výšky. Aktivní potlačení hluku je pak opět bezchybné, s vyváženým výkonem v celém frekvenčním pásmu, což jen ukazuje další zlepšení oproti předchozím modelům. Skvělý mikrofon pak lze bez problému použít i ke konferenčním hovorům.

To samé platí i připojení, které je spolehlivé a s podporou multipointu, díky kterému lze snadno přepínat mezi zařízeními. Nechybí ani podpora LDAC kodeků pro ještě kvalitnější zvuk při bezdrátovém přenosu.

Výdrž baterie je ohromující, s až 30 hodinami se zapnutým ANC, potažmo s 40 hodinami bez. Rychlé nabíjení přes moderní USB-C pak nabízí 3 hodiny přehrávání za pouhé 3 minuty nabíjení.

Nedostatky Sony sluchátek jsou tedy spíše v oblastech vyšší ceny, za kterou se prodávají, a také chybějící zvýšené odolnosti, kterou bychom uvítali.

Nicméně pokud chcete aktuálně ta nejlepší sluchátka přes hlavu s výborným ANC, Sony WH-1000XM5 si opět obhájily první místo v této kategorii.

Přejít na nejlepší bezdrátová sluchátka

Nejlepší studiová sluchátka přes hlavu

Sennheiser HD 800S

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníOtevřené
Velikost měničů56 mm
Frekvenční rozsah4 Hz až 51 kHz
Připojení6,5 mm audio jack, 4,4 mm (Pentaconn) audio jack
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ne
MikrofonNe
Hmotnost330 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Vynikající zvuková kvalita
 • Přirozený zvukový prostor
 • Pohodlné nošení
 • Odpojitelný kabel
 • Vysoká cena
 • Naušníky nesedí s brýlemi

Drátová sluchátka přes hlavu mají stále své místo v rámci domácího nebo studiového poslechu. A v obou případech je jasným králem Sennheiser HD 800S, který nabízí výjimečnou zvukovou kvalitu pro audiofily a hi-fi nadšence.

Design sluchátek HD 800S je možná první věc, která vás zaujme – futuristický nádech těchto špičkově zpracovaných sluchátek není jen o vzhledu, ale také o funkčnosti. Obrovské náušníky jsou navrženy tak, aby poskytovaly prostor okolo uší a umožňovaly lepší reprodukci soundstage. Nicméně pokud nosíte brýle, pohodlí se značně snižuje.

Kvalita zvuku Sennheiseru je opravdu výjimečná. HD 800S poskytují neutrální podání s výjimečnými vysokými tóny a detailními středy, které však zůstávají vždy čisté a dobře definované. Dolní frekvence jsou rovněž přesné, i když někteří posluchači mohou preferovat větší důraz na basy. Pokud však hledáte nezkreslený, analytický zvuk, tohle je ono.

Kvalita připojení sluchátek je bezchybná, jestliže máte kvalitní zdroj zvuku a audio vybavení kompatibilní se sluchátky s impedancí 300 ohmů. Drátové připojení zahrnuje standardní 6,3mm a také symetrický 4,4mm (Pentaconn) jack.

Sennheiser HD 800S jsou tedy špičkovou volbou pro ty, kteří hledají ultimátní zvukový zážitek, doma nebo ve studiu. Jejich cena je sice velmi vysoká, ale pro profesionály nebo audiofily je více než opodstatněná.

Přejít na nejlepší sluchátka přes hlavu

Nejlepší true wireless sluchátka do uší

Nejlepší bezdrátová sluchátka do uší sony wf-1000xm5

Sony WF-1000XM5

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů8,4 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 40 kHz
Výdrž baterieaž 12 h + 24 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.2, USB-C
Podporované kodekySBC, AAC, LDAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost7,3 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Skvělý zvuk i ANC
 • Pohodlně sedí v uších
 • Podpora kodeků
 • Výborná výdrž baterie
 • Vysoká cena
 • Pro někoho výraznější basy

Sony WF-1000XM5 je další generací této již tradiční řady bezdrátových sluchátek, která nahrazují náš předchozí výběr WF-1000XM4, a stále jsou tak těmi nejlepšími true wireless, které v současnosti můžete zakoupit.

Design těchto sluchátek se vyznačuje elegancí a praktičností. WF-100XM5 poskytují stabilní a komfortní uchycení, přičemž nyní jsou sluchátka ještě menší a s novým uspořádáním nástavců špuntů.

Také kvalita zvuku byla od předchůdce ještě vylepšena. Sluchátka nabízejí jasnější a dynamický zvuk se sklony k basovějšímu podání, což vás vtáhne do centra dění každé skladby. Hlasy jsou čisté a přesně definované, zatímco basy mají hloubku a sílu, aniž by zbytečně dominovaly.

Výborné je také aktivní potlačení hluku (ANC), které efektivně izoluje posluchače od svého okolí. S vypnutým ANC nabízejí sluchátka méně kontrolovaný bas, avšak stále se drží na příjemné úrovni. Do sluchátek je integrován mikrofon pro telefonní hovory, který zajišťuje, že váš hlas bude slyšet jasně a zřetelně i v hlučném prostředí.

Konektivitu zajišťuje Bluetooth 5.3 s podporou multipointu a nejběžnějších kodeků včetně kvalitního LDAC, což zajistí širokou kompatibilitu a vynikající přenos zvuku. Nechybí ani možnost přizpůsobení zvuku prostřednictvím ekvalizéru v mobilní aplikaci.

Baterie svou výdrží přesahuje až 8 hodin nepřetržitého poslechu, přičemž nechybí pouzdro pro (i bezdrátové) nabíjení sluchátek kdykoliv a kdekoliv.

Sony tak díky WF-1000XM5 stále drží korunu nejlepších true wireless sluchátek. Navzdory relativně vysoké ceně překonává veškerou konkurenci a zaručuje prvotřídní zážitek, ať už si poslech vychutnáváte doma či na cestách.

Přejít na nejlepší sluchátka do uší

Nejlepší ANC sluchátka (do uší)

Nejlepší True Wireless sluchátka s ANC bose quietcomfort earbuds 2

Bose QuietComfort Earbuds II

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů9,3 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 6 h + 18 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.1, USB-C
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX4
Hmotnost8,5 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Prvotřídní ANC
 • Vyvážený charakter zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Pohodlné nošení
 • Bez multipointu
 • Průměrný mikrofon
 • Chybí bezdrátové nabíjení

QuietComfort Earbuds II jsou nejnovějším pokusem Bose získat trůn nejlepších ANC špuntů. A po letech nelítostných bojů se Sony se mu to opět podařilo.

Druhá generace Earbuds zaujme novým designem, který je o třetinu menší než předešlý model, aniž by se to projevilo na komfortu při nošení. Novinky jako měkké špunty a stabilizační pásky zaručují, že budou v uších dobře sedět.

Zvukový zážitek je opravdu skvělý, s křišťálově čistými výškami a hlubokými basy, které vykreslí jakékoliv hudební žánry. ANC je pak na té nejvyšší úrovni a spolehlivě vás tak odizoluje od okolí. Na každém sluchátku najdete mikrofon, ale přesto je jeho kvalita spíše průměrná.

Co je ale zajímavé, je funkce CustomTune, která zvuk a schopnosti ANC plně přizpůsobí akustice vašeho ucha pro co největší hudební požitek a izolaci.

Připojení je řešeno skrze Bluetooth 5.3, kterému však chybí funkce multipointu. Výdrž baterie dosahuje ještě slušných 6 hodin s ANC, přičemž pouzdro nabízí hned několik nabíjecích cyklů navíc. Škoda, že pouzdro nelze nabíjet bezdrátově.

V každém případě je ale Bose QuietComfort Earbuds II špičkou v kategorii true wireless sluchátek s ANC a pokud jsou pro vás funkce potlačení hluku a kvalitní zvuk tím nejdůležitějším, běžte do nich.

Přejít na nejlepší ANC sluchátka

Nejlepší herní sluchátka s mikrofonem

nejlepší bezdrátová herní sluchátka steelseries arctis nova pro wireless

SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
KompatibilitaPC, macOS, PS5/PS4, Switch, Android, iOS, Xbox (jen u X verze)
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah10 Hz až 22 kHz
Výdrž baterieaž 44 hodin (dvě vyměnitelné baterie)
PřipojeníBluetooth 5.0, 2,4 GHz bezdrátová základna, 3,5mm audio jack
Kodeky a prostorový zvukSBC, Microsoft Spatial Sound, Tempest 3D (PS verze)
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno, vysouvatelný
Hmotnost337 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Pohodlný a odolný design
 • Kvalitní zvuk a ANC
 • Vysouvatelný mikrofon
 • 2 vyměnitelné baterie
 • Prémiová cena
 • Zvláštní rozdíly mezi verzemi

SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless jsou ta nejlepší bezdrátová herní sluchátka, jelikož zaujmou jak ostřílené hráče, tak i běžné uživatele, kteří chtějí skvělý headset.

Jejich design není nijak křiklavý, jak to u běžných herních headsetů známe, ale naopak až sofistikovaný, tudíž skvěle využitelný i když s nimi nejste před obrazovkou.

Robustní konstrukce kombinuje kov a plast, což zajišťuje slušnou odolnost. Sluchátka pak excelují v pohodlí díky lehkým a nastavitelným náhlavním páskům, které zabraňují jakémukoli nepohodlí i při dlouhých herních seancích.

Zvuková kvalita je výjimečná, s důrazem na detail a široký frekvenční rozsah. Nechybí podpora formátů prostorového zvuku, což oceníte u kompetitivných stříleček i sledování filmů, nebo ANC, což je v tomto segmentu opravdu ojedinělé. Kvalita mikrofonu je dobrá, přičemž ho lze lehce zasunout a neprozradit tak herní náturu těchto sluchátek.

Bezdrátové Arctis Nova Pro nabízejí široké spektrum připojení. Je zde klasický Bluetooth, radiofrekvenční spojení s externí základnou, ze které pak vede USB konektor, nebo klasický 3,5mm audio jack.

Zajímavá je také oblast výdrže baterie, jelikož v balení najdete rovnou dvě baterie, každá vydrží až 22 hodin, přičemž díky systému jejich rychlé výměny vám bude stačit jen velmi krátká pauza.

Co tyto SteelSeries sluchátka sráží je jejich vyšší cena a pak také ne příliš pochopitelné rozdíly mezi verzemi. Existuje totiž verze pro Playstation, která logicky nepodporuje připojení k Xboxu, a poté verze X (jako Xbox), která podporuje Xbox i Playstation a navíc bývá dokonce i levnější. Rozhodně tedy doporučujeme tu druhou variantu.

Každopádně je SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless současným králem herních headsetů a pokud jste ochotni investovat do svého herního koníčku, nemůžete zvolit jinak.

Přejít na nejlepší herní sluchátka

Nejlepší sluchátka k televizi

Nejlepší bezdrátová sluchátka k televizi sennheiser RS 195

Sennheiser RS 195

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů40 mm
Frekvenční rozsah10 Hz až 22 kHz
Výdrž baterieaž 18 hodin
PřipojeníBezdrátová základna 2,4 GHz s 3,5mm audio jackem a digitální optikou (Toslink)
Hmotnost275 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Komfortní nošení
 • Výborná kvalita zvuku
 • Rychlé a stabilní připojení
 • Funkce pro seniory/nedoslýchavé
 • Prémiová cena
 • Poměrně velká
 • Nabíjení AAA baterií

Tou nejlepší volbou v rámci bezdrátových sluchátek k televizi je Sennheiser RS 195, prémiový model s výbornou kvalitou zvuku a pohodlnou konstrukcí.

RS 195 jsou robustní sluchátka, která ale zároveň poskytují vysoký komfort díky měkkým náušníkům. Jsou možná o trochu větší, než bychom si přáli, ale za to jsou také velmi stabilní a uzavřené mušle, které obepínají celé uši, přitom zajišťují vysokou kvalitu zvuku i dobrou izolaci od okolí.

Zvuk je u Sennheiseru tradičně vynikající, napříč celým spektrem frekvencí. Kde však RS 195 ukazuje sílu je ve zvukových profilech, které poslouží především seniorům nebo nedoslýchavým. Dokáží totiž například zvýšit čistotu hlasů v dialozích, potlačením šumu v pozadí, nebo zvýšit dynamický rozsah hudby. Lehce si také můžete upravit hlasitost do levého či pravého ucha.

Sluchátka bezdrátově komunikují se svojí základnou, která nabízí stabilní spojení s minimální latencí, což je důležité pro synchronizaci obrazu a zvuku při sledování televize. Ze základny pak vede 3,5mm audio jack a digitální optika (Toslink) pro spojení s televizí, přičemž k ní lze přikoupit další sluchátka pro sledování televize ve dvou.

RS 195 poskytuje výdrž až pěkných 18 hodin poslechu. Nicméně sluchátka nevyužívají klasickou baterii, ale dvě AAA baterie, kterým trvá až 8 hodin, než se znovu nabijí. Raději bychom uvítali klasický akumulátor, ale tento způsob zase nabízí rychlou výměnu baterií, pokud jste ve spěchu.

Sennheiser RS 195 sice nepřijde levno, ale pokud chcete prvotřídní zvukový zážitek s nadstandardními funkcemi pro ty, kteří mají problém se sluchem, nelze vybrat nic jiného.

Přejít na nejlepší sluchátka k televizi

Nejlepší dětská sluchátka

Nejlepší dětská bezdrátová sluchátka JBL JR 460NC

JBL JR 460NC

TypPřes hlavu
UchyceníKolem uší
ProvedeníUzavřené
Doporučený věkOd 6 let
Velikost měničů32 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Omezení hlasitostiAno, do 85 dB
Výdrž baterieaž 30 hodin
PřipojeníBluetooth 5.0 (multipoint), 3,5 mm audio jack
MikrofonAno
Hmotnost200 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Pohodlné nošení
 • Zvuk s bohatými basy
 • Omezení hlasitosti + ANC
 • Výdrž baterie
 • ANC spíše průměrné
 • Chybí pouzdro

Jako ta nejlepší bezdrátová dětská sluchátka bychom vybrali JBL JR 460NC, kvůli skvělé kombinaci designu, zvuku a výdrže baterie.

Design sluchátek je pěkný, s uzavřenými mušlemi a měkkým polstrováním, které obepíná celé uši a zajišťuje pohodlí i po několik hodin poslechu. Díky stabilnímu uchycení a odolné konstrukci jsou sluchátka ideální i pro neposedy, a to ve věkové kategorii od 6 let.

Zvukové spektrum sluchátek je zaměřené na basy, takže dobře vyniknou i modernější žánry hudby. Ovšem jejich síly se nemusíte nijak bát, jelikož jsou sluchátka vybavena limitem na 85 decibelů, aby nijak neškodila sluchu dítěte.

Sluchátka jsou také doplněna mikrofonem a dokonce i aktivním potlačením hluku (ANC), které se v této kategorii jen tak nevidí. Na druhou stranu ale nedosahuje takových kvalit, jako u dospělých modelů.

Kde se ale JBL běžným sluchátkům naprosto vyrovná, je v oblasti připojení, jelikož nabízí Bluetooth s multipointem, pro připojení k vícero zařízením naráz, a také klasický 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek kabelem.

Skvělá je také 30hodinová výdrž baterie, potažmo 20hodinová se zapnutým ANC, která je doplněna o rychlé nabíjení. To je pak prováděno skrze moderní USB-C konektor.

JBL JR 460NC tak ve výsledku nabízí tu nejlepší nabídku, kterou v kategorii dětských sluchátek s Bluetoothem můžete najít.

Přejít na nejlepší dětská sluchátka

Nejlepší sportovní sluchátka

Nejlepší bezdrátová sluchátka na běhání Jabra Elite 8 Active

Jabra Elite 8 Active

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů6 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 14 h + 42 h (pouzdro), bezdrátové nabíjení pouzdra
PřipojeníBluetooth 5.3 (multipoint)
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIP68
Hmotnost5 g + 46,4 g (pouzdro)
Další výbava3 sady špuntů, aplikace Jabra Sound+
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Voděodolnost sluchátek i pouzdra
 • Pěkný, basový zvuk
 • Slušná výdrž baterie
 • Aplikace s nastavitelným EQ
 • Vyšší cena
 • Bez háčků nebo podobného typu uchycení v uších

Jabra Elite 8 Active jsou ideální volbou nejen pro běžce, ale všechny sportovce hledající bezdrátová sluchátka, která dobře hrají i něco vydrží.

Elite 8 Active jsou odolná sluchátka se stupněm krytí IP68, což je jedno z nejvyšších hodnocení odolnosti, které si spolehlivě poradí s vodou i prachem. Navíc i nabíjecí pouzdro je kryté kódem IP54, což není zrovna obvyklé.

Sluchátka nabízejí silný basový zvuk s možností přizpůsobení pomocí EQ v aplikaci. ANC je na poměry sportovních sluchátek slušné, i když ne nejlepší ve třídě. Zvuk je čistý a dynamický, vhodný pro různé žánry hudby. Mikrofon je nadprůměrně jasný a srozumitelný.

Jabra pak nabízí Bluetooth připojení s podporou kodeků AAC a SBC a plánovanou podporou pro LC3 a LC3plus. Nabízejí rychlé párování Google Fast Pair a multipoint připojení.

Hrát vám vydrží přibližně 8 hodin na jedno nabití se zapnutým potlačením hluku, přičemž pouzdro vám dodá šťávu na dalších více než 30 hodin. Nabíjení trvá přibližně tři hodiny, ale za prvních 5 minut nabíjení získáte hodinu poslechu.

Zmínit musíme také užitečnou aplikaci Jabra Sound+, která je uživatelsky přívětivá a nabízí řadu užitečných funkcí, včetně nastavení EQ, propustného režimu a prostorového zvuku. Sluchátka také podporují funkce jako Spotify Tap a lokalizační službu Find My. V balení navíc najdete tři páry silikovnových špuntů.

Jabra zkrátka umí dělat sportovní sluchátka, a tak není divu, že je Elite 8 Active opět tím nejlepším, co v této kategorii lze zakoupit.

Přejít na nejlepší sportovní sluchátka

Nejlepší vodotěsná sluchátka do vody

Shokz OpenSwim

TypBone conduction
UchyceníNa lícní kosti, za uši
ProvedeníOtevřené
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 8 h
PřipojeníŽádné
MikrofonNe
Stupeň krytíIP68
Hmotnost30 g
Další výbavaInterní hudební přehrávač s kapacitou 4 GB, podporované formáty MP3, WAV, AAC, WMA, FLAC, plavecké špunty v balení
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Lehké a pohodlné
 • Voděodolnost IP68
 • Kvalitní zvuk pod vodou
 • Vlastní uložiště hudby
 • Chybí Bluetooth a mikrofon
 • Speciální nabíjecí kabel
 • Dražší

Shokz OpenSwim, dříve známé jako Aftershokz Xtrainerz, jsou speciálně navržená sluchátka pro plavce, a podle nás jsou to ty nejlepší sluchátka do vody.

Shokz je výrobce specializujcí se na sluchátka s vedením zvuku po lícní kosti. Jsou spojena páskem dobře obepínajícím hlavu a reproduktory tak máte umístěné před ušima.

OpenSwim jsou pak velmi lehká, pohodlná i pod plaveckou čepicí a stabiliní při všech stylech plavání. Díky certifikaci IP68 vydrží ponoření do hloubky 2 metrů po dobu dvou hodin, ale výrobce nedoporučuje použití ve slané vodě.

Zvuk pod vodou je čistý a jasný a díky kostnímu vedení sluchátek máte volné uši pro vnímání okolí (nebo pro plavecké špunty). Na souši je kvalita zvuku stále dobrá, ale trošku jiná než ve srovnání s tradičními sluchátky, kde ztrácí především co se týče basů.

Sluchátka mají svoji interní pameť na 4 GB hudby, abyste mohli nerušeně poslouchat, ať už doplavete kamkoliv. Ovšem Bluetooth připojení bychom uvítali pro případ, kdy chcete ze sluchátek poslouchat i mimo tréninky nebo si s někým zavolat.

Baterie vydrží přibližně 8 hodin přehrávání, což je dostatečné pro většinu sportovních aktivit. Ale nevýhodou je speciální nabíjecí kabel, který by mohl být problém sehnat, pokud byste jej náhodou ztratili.

V každém případě jsou Shokz OpenSwim ideální volbou pro plavce, kteří chtějí poslouchat hudbu během svých výkonů, aniž byste se museli bát o rozbití sluchátek nebo špatné bezdrátové spojení pod hladinou.

Přejít na nejlepší sluchátka do vody

Nejlepší sluchátka na lícní kosti

Nejlepší sluchátka na lícní kosti Shokz OpenRun Pro

Shokz OpenRun Pro

TypBone conduction
UchyceníNa lícní kosti, za uši
ProvedeníOtevřené
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 10 h
PřipojeníBluetooth 5.1 (multipoint)
Podporované kodekySBC
MikrofonAno
Stupeň krytíIP55
Hmotnost29 g
Další výbavaAplikace Shokz
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Lehké a pohodlné
 • Kvalita zvuku
 • Bluetooth s multipointem
 • Baterie a rychlost nabíjení
 • Vlastní nabíjecí kabel
 • Kvalita mikrofonu
 • Jen IP55

Shokz OpenRun Pro jsou aktuálně těmi nejlepšími sluchátkami na lícní kosti, které opět posouvají kvalitu zvuku i výdrž baterie.

Dražší verze OpenRunu nabízí lehkou a pružnou konstrukci, díky které sluchátka zůstanou na místě i při intenzivních aktivitách. Stupeň krytí IP55 pak zajíštuje, že vydrží i náročnější sportovní podmínky, pot nebo déšť. A pro ty, co mají menší obvod hlavy, je tu také verze Mini.

Obecně kvalita zvuku není v případě kostního vedení tak dobrá jako u běžných sluchátek. Nicméně OpenRun Pro toto manko zase o něco snižuje a jsou tak nejlíp znějící sluchátka tohoto typu. Mikrofon sice nepatří mezi nejlepší, ale na běžné používání postačí.

Shokz pak svá sluchátka osadil Bluetoothem 5.1, který navíc podporuje multipoint, tedy připojení k více zařízením naráz, což se určitě hodí. Nechybí ani mobilní aplikace Shokz, která umožňuje úpravu EQ nebo aktualizaci firmwaru sluchátek.

Zmínit musíme také slušnou 10hodinovou výdrž baterie, která by tak měla bohatě stačit i na delší běhy nebo jízdy na kole, a rychlost nabíjení, kdy za 5 minut získáte 90 minut poslechu. Škoda jen, že Shokz využívá kabel s vlastním konektorem.

Celkově ale Shokz OpenRun Pro nabízí skvělý zážitek, a to především pro sportovce, kteří chtějí zůstat ostražití ke svému okolí, aniž by obětovali možnost poslechu hudby. V takovém případě jsou sluchátka na lícní kosti skvělá a tento model tím nejlepším, co lze sehnat.

Přejít na nejlepší sluchátka na lícní kosti

Často kladené otázky

Jak vybrat ta nejlepší sluchátka?

Ta nejlepší sluchátka by měla splňovat účel, ke kterému je potřebujete, měla by vám dobře sednout na hlavě nebo v uších, měla by dobře znít a nejlépe by měla obsahovat i další funkce a výbavu.

 • Jak budete sluchátka využívat?: Nejprve si ujasněte, k čemu budete sluchátka převážně používat. Na cestování vybírejte mezi sluchátkami s dobrou výdrží baterie a potlačením hluku. Pro sportovní aktivity jsou vhodná odolná sluchátka se stabilním uchycením. Naopak na domácí poslech preferujte pohodlí a kvalitu zvuku.
 • Typ sluchátek: Od použití se odvíjí také typ sluchátek, který bude nejvhodnější. Náhlavní sluchátka zpravidla poskytují tu nejlepší zvukovou kvalitu a pokud mluvíme o těch, které mají náušníky okolo uší, ty jsou často i nejlépe izolovaná. Sluchátka do uší – a především true wireless – jsou pak vysoce skladná a malá, a tak je lze používat kdykoliv a po jakoukoliv dobu.
 • Bezdrátová nebo s kabelem: Velmi také záleží na typu připojení a především to, zdali jsou sluchátka bezdrátová nebo je nutné je do zdroje fyzicky připojit. Ta bezdrátová jsou velmi praktická, ale je zde nutnost hlídat baterii a řešit případné problémy s připojením.
 • Pohodlí při nošení: Pohodlí je důležité, zvláště pokud budete sluchátka nosit po dlouhou dobu v kuse. Zvažte hmotnost sluchátek, uchycení a případně i materiál náušníků. Některá sluchátka nabízejí vyměnitelné náušníky či nástavce špuntů pro lepší přizpůsobení.
 • Charakteristika zvuku: Poslechový zážitek je klíčový. Hledejte sluchátka s takovým zvukem, který dobře sedí vašim oblíbených hudebním žánrům. Pro audiofily mohou být důležité i specifické zvukové vlastnosti jako široký frekvenční rozsah, velikost měničů nebo impedance sluchátek.
 • Další funkce a výbava: Zvažte další funkce, jako je aktivní potlačení hluku (ANC), ovládací prvky na sluchátkách, mikrofon pro hovory, odolnost vůči vodě a potu, možnost připojení k více zařízením a další. Pokud volíte bezdrátová sluchátka, zkontrolujte také výdrž baterie a dobu potřebnou k jejímu nabíjení.

Jsou lepší sluchátka přes hlavu nebo do uší?

Existují dva typy sluchátek, se kterými se nejčastěji setkáte, a to sluchátka přes hlavu nebo sluchátka do uší. Každý z nich má pak své silné i slabé stránky.

Jako sluchátka přes hlavu, nebo náhlavní sluchátka, nazýváme ta, která mají řešenou konstrukci z dvou mušlí/náušníků, spojené hlavovým mostem. Ty dále dělíme na:

 • Sluchátka kolem uší (cirkumaurální): Tato sluchátka obklopují celé ucho a poskytují tak vynikající zvukovou izolaci a kvalitu zvuku. Jsou ideální pro dlouhé poslechové seance a pro ty, kteří dávají přednost bohatému zvukovému zážitku. Díky větší velikosti náušníků jsou často považována za nejpohodlnější, ale nejsou tak přenosná jako menší modely a v některých modelech se v nich mohou uši více potit.
 • Sluchátka na uši (supraaurální): Sluchátka na uši, jak už jejich název napovídá, leží přímo na vnější části uší. Jsou kompaktnější než modely kolem uší, ale mohou být méně pohodlná při dlouhodobém nošení. Nabízejí dobrý kompromis mezi kvalitou zvuku a přenosností, i když nemusí poskytovat tak dobrou izolaci od okolního hluku.

Druhou kategorií jsou sluchátka do uší (intraaurální), která jsou v dnešní době čím dál víc populární, především pro každodenní poslech na cestách do práce nebo školy. Rovněž se můžete setkat s dvěma podtypy:

 • Špunty: Špuntová sluchátka jsou tvořena (většinou) silikonovými nástavci, které se vkládají přímo do ušního kanálu. To zajišťuje dobré vedení zvuku i izolaci. Navíc jsou velmi kompaktní a ideální pro cestování nebo sportovní aktivity. Někteří uživatelé je však mohou považovat za méně pohodlná při dlouhodobém nošení. 
 • Pecky: Pecky jsou menší a lehčí než špunty a sedí ve vnějším uchu. Tento typ je často považován za méně invazivní a může tak být pro někoho pohodlnější. Na druhou stranu neposkytují tak dobrý zvuk nebo izolaci. Ani jejich stabilita v uších není příliš dobrá (velmi záleží na tvaru ucha), a tak jsou s postupným rozmachem true wireless sluchátek spíše na ústupu.

Jsou lepší bezdrátová nebo kabelová sluchátka?

V současnosti jsou bezdrátová sluchátka na výsluní a díky jejich mnoha benefitům oblíbená napříč všemi kategoriemi. Ale to neznamená, že by se nenašlo využití i pro ta s kabelem.

Jasně, bezdrátová (a především pak true wireless) sluchátka nabízí téměř neomezenou svobodu pohybu a pohodlí, což se hodí téměř v jakýchkoliv situacích, ať už zrovna cestujete nebo sportujete. Nemusíte se tak bát zamotaného kabelu nebo řešit jeho délku, jelikož bezdrátové připojení má obvykle daleko větší dosah. Většina moderních bezdrátových sluchátek už také nabízí srovnatelnou kvalitu zvuku i jednodušší párování s různými zařízeními přes Bluetooth. Nevýhodou zůstává nutnost pravidelného nabíjení baterie a potenciální riziko ztráty připojení nebo rušení signálu.

Oproti tomu jsou kabelová sluchátka stále lepší v případě stabilní kvality zvuku bez závislosti na baterii nebo připojení. Zvlášť pro audiofily, kteří dávají přednost té nejlepší zvukové reprodukci a spolehlivosti, mohou být drátová sluchátka stále lepší volbou. Běžná kabelová sluchátka jsou také obecně levnější než jejich bezdrátové protějšky.

Záleží tedy čistě na vás a vašich preferencích. Nicméně bezdrátová sluchátka jsou v dnešní době praktičtější volbou.

Jaké jsou nejlepší značky sluchátek?

Na trhu sluchátek můžete najít nespočet různých více či méně kvalitních výrobců. Abychom vám výběr trochu usnadnili, zde jsou ty nejlepší značky:

 • Sennheiser: Sennheiser je známý svou špičkovou kvalitou zvuku a širokou škálou produktů, od cenově dostupných špuntů až po high-end studiová sluchátka.
 • Sony: Sony nabízí širokou škálu sluchátek, od levných modelů až po prémiová zařízení s výborným ANC. Jejich produkty jsou známé dobrou kvalitou zvuku a spolehlivostí.
 • Bose: Bose se vyznačuje prvotřídními sluchátky s aktivním potlačením hluku, které jsou oblíbené pro cestování a každodenní poslech.
 • JBL: JBL, další značka patřící do portfolia Harman, je oblíbená pro své živé a dynamické zvukové profily, ideální pro populární hudbu.
 • Apple: Apple se svými AirPody naprosto ovládl trh s true wireless sluchátky. Je oblíbený nejen mezi majiteli dalších Apple zařízení pro kvalitní zvuk, potlačení hluku i další nadstandardní funkce.
 • Beats by Dre: Beats, nyní součástí Applu, jsou známé svým stylovým designem a silným basovým profilem, což je činí oblíbenou volbou pro mnoho mladých posluchačů.
 • Audio-Technica: Tato značka je oblíbená mezi audiofily a profesionály pro jejich přesnou reprodukci zvuku a robustní konstrukci.
 • Beyerdynamic: Německá značka Beyerdynamic je známá svými vysoce kvalitními studiovými a monitorovacími sluchátky, oblíbenými mezi hudebními profesionály.
 • AKG: AKG, nyní součást Harmanu (společnosti Samsung), nabízí širokou škálu sluchátek pro profesionální i osobní použití, známými pro jasný a detailní zvuk.
 • Bang & Olufsen: Tato dánská značka je známá svým luxusním designem a prvotřídním zvukem, zaměřeným na estetické a audiální zážitky.
 • Shure: Tato značka je velmi respektována pro své profesionální audio produkty, včetně vysokokvalitních in-ear monitorů a studiových sluchátek.
Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Předtím jsem vedl tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.