4 nejlepší vodotěsná sluchátka do vody (2024), která lze spolehlivě využít na plavání

Hledáte ta nejlepší sluchátka do vody, na plávání v bazénu nebo k moři?

Vybrat si ta správná vodotěsná sluchátka není jen tak. Nejen že musí být dostatečně voděodolná, ale také musí pevně držet a i dobře znít.

Proto jsme vybrali tato 4 bezdrátová sluchátka, která jsou naprosto skvělá pro plavání!

Nejlepší sluchátka do vody v kostce

Nejlepší sluchátka do vody

nejlepší sluchátka do vody shokz openswim

Shokz OpenSwim

TypBone conduction
UchyceníNa lícní kosti, za uši
ProvedeníOtevřené
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 8 h
PřipojeníŽádné
MikrofonNe
Stupeň krytíIP68
Hmotnost30 g
Další výbavaInterní hudební přehrávač s kapacitou 4 GB, podporované formáty MP3, WAV, AAC, WMA, FLAC, plavecké špunty v balení
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Lehké a pohodlné
 • Voděodolnost IP68
 • Kvalitní zvuk pod vodou
 • Vlastní uložiště hudby
 • Chybí Bluetooth a mikrofon
 • Speciální nabíjecí kabel
 • Dražší

Shokz OpenSwim, dříve známé jako Aftershokz Xtrainerz, jsou speciálně navržená sluchátka pro plavce, a podle nás jsou to ty nejlepší sluchátka do vody.

Shokz je výrobce specializujcí se na sluchátka s vedením zvuku po lícní kosti. Jsou spojena páskem dobře obepínajícím hlavu a reproduktory tak máte umístěné před ušima.

OpenSwim jsou pak velmi lehká, pohodlná i pod plaveckou čepicí a stabiliní při všech stylech plavání. Díky certifikaci IP68 vydrží ponoření do hloubky 2 metrů po dobu dvou hodin, ale výrobce nedoporučuje použití ve slané vodě.

Zvuk pod vodou je čistý a jasný a díky kostnímu vedení sluchátek máte volné uši pro vnímání okolí (nebo pro plavecké špunty). Na souši je kvalita zvuku stále dobrá, ale trošku jiná než ve srovnání s tradičními sluchátky, kde ztrácí především co se týče basů.

Sluchátka mají svoji interní pameť na 4 GB hudby, abyste mohli nerušeně poslouchat, ať už doplavete kamkoliv. Ovšem Bluetooth připojení bychom uvítali pro případ, kdy chcete ze sluchátek poslouchat i mimo tréninky nebo si s někým zavolat.

Baterie vydrží přibližně 8 hodin přehrávání, což je dostatečné pro většinu sportovních aktivit. Ale nevýhodou je speciální nabíjecí kabel, který by mohl být problém sehnat, pokud byste jej náhodou ztratili.

V každém případě jsou Shokz OpenSwim ideální volbou pro plavce, kteří chtějí poslouchat hudbu během svých výkonů, aniž byste se museli bát o rozbití sluchátek nebo špatné bezdrátové spojení pod hladinou.

Levnější alternativa

Creative Outlier Free Pro / Pro+

TypBone conduction
UchyceníNa lícní kosti, za uši
ProvedeníOtevřené
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 10 h
PřipojeníBluetooth 5.3 (multipoint)
Podporované kodekySBC, AAC
MikrofonAno
Stupeň krytíIPX8
Hmotnost31,5 g
Další výbavaInterní hudební přehrávač s kapacitou 8 GB, podporované formáty MP3, WAV, APE, FLAC, špunty do uší v balení, možnost úpravy polohy sluchátek kolem uší v Plus verzi
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Lehké a pohodlné
 • Voděodolné IPX8
 • 8 GB na hudbu
 • Bluetooth a mikrofon
 • Průměrná kvalita zvuku
 • Chatrná záklopka mikrofonu

Levnější alternativou, která dokonce přináší další funkce navíc, jsou pak sluchátka Creative Outlier Free Pro a Pro+.

Stejně jako konkurenční Shokz, i Creative vsadil na technologii bone conduction sluchátek, které nabízí lehkou, ale pevnou konstrukci se silikonovým povrchem. Nechybí certifikace IPX8, která garantuje ochranu ponoření ve sladké vodě do hloubky 1,5 metru až na 40 minut. 

Díky uchycení kolem uší a za krkem, zůstávají sluchátka pevně na místě i při intenzivních aktivitách. Verze Outlier Free Pro+ navíc umožňuje lépe nastavit polohu ušních oblouků a reproduktorů, aby vám seděly opravdu skvěle.

Zvuk je přenášen lícními kosti, a tak sluchátka nijak neblokují uši, což může být užitečné i při dalších sportovních aktivitách, jako je běh nebo jízda na kole, kdy chcete zůstat vědomi svého okolí. Nicméně charakteristika zvuku není tak dobrá jako u konkurence nebo tradičních špuntových sluchátek.

Pro poslech hudby pod vodou je ideální, že sluchátka nabízí 8 GB interního uložiště pro hudbu. Navíc ale i nabízejí i Bluetooth, včetně připojení k více zařízením naráz, což se hodí pro poslouchání na souši z telefonu.

Nechybí ani mikrofon, ale ten musíte při ponoření do vody zašpuntovat nepříliš kvalitně působící zástrčkou, aby se do něj nedostala voda.

Výdrž baterie je uváděna až na 10 hodin, ale velmi záleží, z jakého zdroje hudbu posloucháte a s jakou hlasitostí. Sluchátka pak podporují i mód rychlého nabíjení, kdy za 10 minut získají dostatečnou šťávu pro 2 hodiny přehrávání.

Creative Outlier Pro a Pro+ jsou ideální pro ty, kteří by chtěli poslouchat hudbu nejen pod vodou, ale i v jiných aktivitách. Například triatlonisté by tak s touto volbou mohli být velmi spokojeni.

Nejlepší vodotěsná sluchátka na plavání

nejlepší vodotěsná sluchátka na plavání sony walkman nw-ws623

Sony Walkman NW-WS623

TypŠpunty (propojené kabelem)
UchyceníZa uši
ProvedeníUzavřené
Velikost měničůNeuvedeno
Frekvenční rozsahNeuvedeno
Výdrž baterieaž 12 h
PřipojeníBluetooth, NFC
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ne
MikrofonAno
Stupeň krytíIP68
Hmotnost32 g
Další výbavaInterní hudební přehrávač s kapacitou 4 GB, podporované formáty MP3, WMA, AAC, FLAC, 2 sady špuntů v balení
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Konstrukce a tlačítka
 • Voděodolnost IP68 i ve slané vodě
 • Vlastní uložiště hudby
 • Bluetooth a NFC
 • Kvalita zvuku záleží na špuntech a nasazení
 • Výdrž baterie při Bluetooth
 • Další nabíječka navíc

Jako ta nejlepší tradičnější špuntová sluchátka, která jsou však dostatečně vodotěsná i pro plavání ve vodě, bychom zvolili Sony Walkman NW-WS623.

Sony Walkman jsou totiž ideální pro vodní sporty, díky své voděodolnosti pod známkou IP68 a zároveň integrovaným MP3 přehrávačem. Navíc je lze bezpečně používat i ve slané vodě.

Sluchátka jsou stabilně uchycená kolem uší a za krkem, což zajišťuje pohodlné nošení i při intenzivních aktivitách. Nechybí ani dobře ovladatelná tlačítka, kterými lze přepínat skladby nebo zvyšovat hlasitost.

Zvuková kvalita je překvapivě dobrá, ať už v kontextu čistě sportovních sluchátek nebo těch určených pro použití ve vodě. Nicméně velmi záleží na použitých nástavcích špuntů (v balení najdete 2 různé sady) a jejich nasazení. Pokud vám totiž do uší nateče voda, zvuk se výrazně zhorší. Užitečnou funkcí je režim okolního zvuku, díky kterému můžete lépe slyšet, co se děje okolo vás.

Sluchátka nabízejí vlastní hudební přehrávač s 4 GB kapacity, ale nabízí i Bluetooth (a NFC pro spárování), takže není problém písničky streamovat z vašeho telefonu.

Baterie vydrží až 12 hodin, ale tato doba se výrazně sníží, pokud budete poslouchat právě přes Bluetooth. Nabíjení pak vyžaduje speciální nabíječku, ale kladem je její rychlost, kdy za první 3 minuty nabíjení získáte hodinu poslechu.

Pokud jste nepřišli na chuť sluchátkům na lícní kosti, Sony Walkman NW-WS623 může být ideální volbou tradičnějších špuntů, které lze stále velmi dobře využít i pod hladinou – a to bazénu i moře.

Všestrannější alternativa i pro další sporty

JBL Reflect Aero

TypŠpunty (True Wireless)
UchyceníDo uší, s háčky
ProvedeníUzavřené
Velikost měničů6,8 mm
Frekvenční rozsah20 Hz až 20 kHz
Výdrž baterieaž 8 h + 16 h (pouzdro)
PřipojeníBluetooth 5.2 (multipoint)
Podporované kodekySBC, AAC
Aktivní potlačení hluku (ANC)Ano
MikrofonAno
Stupeň krytíIP68
Hmotnost6,65 g + 45 g (pouzdro)
Další výbava3 sady špuntů a háčků, aplikace JBL Headphones
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • True Wireless forma
 • Voděodolnost IP68 i ve slané vodě
 • Pěkný zvuk
 • Stabilní Bluetooth připojení
 • Slabší ANC
 • Kvalita basů je proměnlivá
 • Zvuk mikrofonu

Pokud jste ale všestranní sportovci a nechodíte pouze plavat, možná by vám mohli lépe sednou univerzálnější sportovní sluchátka, jakými jsou třeba JBL Reflect Aero.

Jedná se o true wireless sluchátka, která nabízí pevné uchycení v uších, díky silikonovým háčkům a několika různým velikostech špuntů, které najdete v balení.

Jelikož nabízí stupeň krytí IP68, jsou ideální do jakéhokoliv počasí a prostředí, od prašných horských cest až po plavání v moři. Poradí si totiž s hloubkou až 1,5 metru po dobu 30 minut, a to i ve slané vodě.

Co se týče zvukové charakteristiky, JBL sluchátka poskytují velmi pěkný hudební zážitek, ačkoliv basová odezva záleží na písničce. Nechybí pak aplikace s EQ pro nastavení nebo funkce ANC, i když aktivní potlačení hluku v tomto případě nepatří mezi nejlepší.

Sluchátka podporují Bluetooth pro přehrávání hudby z telefonu a lze přes ně také volat. Nicméně mikrofon nemají nejlepší, takže jde spíše o nouzovější řešení.

Výdrž baterie je slušná, čítající přibližně 6 hodin při vyšší hlasitosti a mírně se snižuje při použití ANC. Sluchátka se nabíjejí v pouzdře, které pak poskytuje dalších 16 hodin přehrávání.

Kombinace špuntového provedení, výborné voděodolnosti a dobré kvality zvuku předučuje JBL Reflect Aero k tomu, aby byly jedny z nejlepších sportovních sluchátek vůbec, a my je tak můžeme vřele doporučit.

Přejít na nejlepší sportovní sluchátka

Často kladené dotazy

Jaký typ sluchátek je nejlepší na plavání?

Nejčastěji se setkáte se dvěma hlavními typy sluchátek, které jsou vhodné pro plavání:

 • Sluchátka na lícní kosti: Tyto sluchátka produkují hudbu skrze vibrace prostřednictvím lícních kostí. Pro plavce jsou ideální jelikož neblokují ušní kanály (do kterých lze tak vsunout plavecké špunty) a jsou často plně vodotěsná. Na druhou stranu jejich kvalita zvuku není obvykle tak dobrá jako u tradičnějších sluchátek
 • Sluchátka do uší: Klasické špunty jsou také vhodné do vody, pokud mají dostatečnou voděodolnost. Ty často nabízí lepší kvalitu zvuku, ale to jen v případě, že jsou dobře utěsněné a do uší nenateče voda.

Sluchátka na lícní kosti tedy nabízejí větší odolnost a pohodlí, zatímco špuntová sluchátka vám poskytnou o něco lepší zvuk.

Jaká sluchátka jsou dostatečně odolná pro plavání?

Pro plavání je klíčové vybrat sluchátka s dostatečným stupněm krytí (IP). Nejvhodnější jsou přitom sluchátka s hodnocením IP68 nebo IPX8.

 • IP68: Toto hodnocení znamená, že sluchátka jsou úplně prachotěsná (6) a mohou být ponořena do vody na delší dobu (8). Přesné parametry, jako je maximální hloubka a doba ponoření, nejsou přesně dány a stanovuje si je sám výrobce. Nicméně obvykle se jedná o ponoření do hloubky více než 1 metr, často až do 3 metrů, po dobu až 30 minut nebo déle.
 • IPX8: Jelikož první číslice tohoto hodnocení chybí, znamená to, že byl produkt testován pouze na voděodolnost a ne prachuodolnost, což pro potřeby plaveckých sluchátek stačí. Druhá číslice (8) tak opět říká, že sluchátka vydrží dlouhodobé ponoření do vody, přičemž hloubku a čas stanovuje výrobce.

Stačí mi Bluetooth připojení ve sluchátkách do vody?

U běžných sluchátek je Bluetooth ideální, jelikož je můžete snadno připojit k telefonu či chytrým hodinkám a jednoduše streamovat hudbu. Nicméně voda značně stěžuje přenos Bluetooth signálu, a tak je třeba mít takové zařízení co nejblíže ke sluchátkům, aby vůbec fungovalo. 

Proto sluchátka určená do vody často nabízí také interní hudební přehrávač. Ten je pro plavání ideální, jelikož nemusíte řešit problémy s připojením a hudbu tak máte vždy u sebe. Nicméně je potřeba si své playlisty do sluchátek nejdříve stáhnout a případně aktualizovat.

Interní hudební přehrávač je tak praktičtější speciálně pro plavání, zatímco Bluetooth připojení nabízí větší flexibilitu a přístup k rozsáhlejší hudební knihovně kdekoliv jinde.

Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Předtím jsem vedl tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.