Brigáda: Piš pro Toply.cz!

Každým dnem se na trhu objevuje nová elektronika, ale času je pořád stejně – a to málo.

Proto bychom rádi rozšířili tým Toply.cz o další nadšence, kteří by si pod svá křídla vzali jednu (nebo klidně i více!) kategorií, o které by pečovali.

Mohl bys to být třeba ty?

Jaké kategorie jsou na výběr?

1.) Fotoaparáty

Hledáme někoho, kdo se dobře orientuje mezi kompakty, zrcadlovkami i mirrorless foťáky a dokáže informovaně poradit s jejich výběrem, ať už s ohledem na cenu (na dovolenou, pro začínající profesionály, …) nebo použití (foto, video).

Bonusové body navíc, pokud se vyznáš i v kamerách a dokázal bys poradit i s rodinnými handcamy nebo akčními kamerami typu GoPro.

2.) Audio

Moc dobře si uvědomujeme, že doporučování sluchátek nebo repráků je nesmírně subjektivní, ale i tak bychom rádi měli aktualizovaný přehled solidních kousků, který by mohl sloužit jako odrazový můstek pro naše čtenáře.

Ideálně si pro tuto kategorii představujeme audiofila, který má ale dostatek empatie, aby věděl, že ne každý chce utratit deset tisíc za špunty, a tak má přehled i v nižších cenových relacích.

5.) Notebooky

Ať už je to ultrabook pro kancelářskou práci na cesty, mobilní workstation jako náhrada stolního počítače nebo herní notebook pro hraní u babičky, máš přehled a umíš poradit to nejlepší z pohledu ceny i zaměření.

4.) PC hardware

Procesory, grafické karty, HDD a SSD – no, zkrátka vše, co se každý ajťák učil už na střední. Pokud miluješ benchmarky a herní PC bys dokázal sestavit i ve spánku, dej vědět.

Bonusové body navíc, pokud tě baví také periférie, ať už to jsou klávesnice, myši nebo třeba i tiskárny, projektory a další.

A další!

Nenašel jsi svou oblíbenou kategorii? Nevadí!

Rádi najdeme i někoho, kdo se bude starat o užší kategorie, jako jsou třeba čtečky knih, drony nebo třeba síťové prvky (routery, wifi zesilovače, IP kamery, …).

Napiš a něco vymyslíme!

V čem spolupráce vlastně spočívá?

Jak už jsme nastínili, hledáme někoho, kdo bude mít na starosti konkrétní kategorie webu. V praxi to pak znamená vytváření obsahu pro tuto kategorii a její pravidelné aktualizování.

Obsahový plán Toply.cz má tři fáze. V současnosti se nacházíme stále v té první.

(Máme ambice udělat z Toply.cz jeden z předních českých technologických webů. Více o webu se můžeš dozvědět zde.)

Tvorba a pravidelné aktualizace výběrů (1. fáze)

Hlavním obsahem každé kategorie jsou výběry nejlepších produktů, jejichž tvorba zabírá zhruba mezi 5 až 25 hodinami čisté práce.

Vždy jednou za pár měsíců (záleží na kategorii) pak probíhá jejich revize a aktualizace.

Recenze a videorecenze (2. fáze)

Do druhé fáze máme domluvené výrobce a e-shopy, které nám zapůjčí produkty na vlastní testování.

Každý produkt tak bude mít na Toply vlastní recenzi (~ práce na několik hodin v horizontu týdne nebo dvou), což se zároveň promítne i co se týče zkvalitnění celkových výběrů. Už máme plán také pro videa.

Další informační články (3. fáze)

V poslední fázi budeme vytvářet další podpůrný obsah, který by měl čtenářům pomoci před a po koupi produktu.

Vesměs se bude jednat o různé návody, další tipy pro lepší využití zakoupeného produktu a zajímavé info. Tyto články zaberou pár hodin a budeme je brát jako doplněk k předchozímu obsahu.

Co ti můžeme nabídnout?

Finanční ohodnocení: Toply není žádná charita a rozhodně nechceme slevu zadarmo. Počítej ale spíše s přivýdělkem ve formě brigády, než prací na plný úvazek – tedy alespoň prozatím.

Dlouhodobou spolupráci: Pracovní zátěž bude ze začátku spíše nárazová, ale za to dlouhodobá a doufáme, že i rostoucí. Chceme do party někoho, koho to prostě baví a chce se společně s celým webem někam posunout.

Zkušenosti a reference: Na internetu nejsme žádní nováčci a rádi své zkušenosti předáme dále. Navíc bude u publikovaného obsahu tvé jméno, což se ti může hodit jako reference do budoucna.

A co chceme na oplátku?

Nadšení a zápal: Jestli žiješ elektronikou, tak většinu našich požadavků už splňuješ. Ostatní už tě doučíme. Hlavní je, aby tě tvoje vybraná kategorie opravdu bavila.

Průběžné sledování trendů: Naši čtenáři budou spoléhat na to, co jim doporučíš, a tak bys měl mít vždy ty nejaktuálnější informace a přehled o tom, jaká je zrovna situace na trhu.

Chuť se učit: Žádný učený z nebe nespadl. Rádi tě tak zaučíme, ale musíme tam cítit, že jsi tomu otevřený a že máš chuť učit se nové věci.

(Za bonusové body) Bydliště v blízkosti Prahy: Pro osobní setkání, snazší předání produktů na recenzi a další logistiku preferujeme někoho z Prahy a okolí. Není ale podmínkou.

Nepiš, pokud…

Ti chybí zodpovědnost: Oproti konkurenci si dáváme na obsahu opravdu záležet a chceme tak tuto laťkou jen a jen zvyšovat. S kvalitou obsahu souvisí také dodržování předem domluvených termínů.

Ti chybí empatie: Pokud běžně využíváš označení „iOvce“ a „fAndroid“ nebo se se vší vervou vrháš do nekonečných diskuzí Canon vs Nikon, asi si nebudeme rozumět. Náš kolega musí vědět, že každý máme jiné potřeby, a tak se dokáže přenést přes své vlastní preference.

Neumíš anglicky: 95 % zdrojů je v angličtině, a tak by pro tebe měla být angličtina druhý mateřský jazyk. Používání translatoru to nevynahradí.

Neovládáš gramatiku: Nepotřebujeme, abys uměl psát dlouhé slohové útvary, jelikož se na internetu stejně píše jinak, než tě učili ve škole. Nicméně gramatika českého jazyka je naprostý základ, bez kterého to prostě nejde.

Jsi tu ještě?

Supr!

Tak mi pošli mail na jan.simecik [zavinac] toply.cz a do předmětu napiš kategorii, které by ses chtěl věnovat.

Budu se těšit!

Za Toply.cz,

Jan Šimečík, šéfredaktor