9 nejlepších chytrých hodinek (2022), které se budou vyjímat na každém zápěstí

Zaujaly vás chytré hodinky a hledáte ty nejlepší?

Smartwatch jsou dalším odvětvím elektroniky, které si získává na popularitě. Ať už jako šikovná nadstavba vašeho telefonu nebo ryze fitness zařízení pro měření vaší celodenní aktivity či sportovních výkonů.

Vybrali jsme tak pro vás ty nejlepší chytré hodinky, ať už vybíráte podle operačního systému vašeho smartphonu, ceny nebo zaměření.

Nejlepší chytré hodinky v kostce

Nejlepší chytré hodinky

nejlepší smartwatch apple watch series 7

Apple Watch Series 7

OS watchOS 8.0
Kompatiblita s iOS
Displej 1,9″ (484×396), OLED, Always On
Připojení W-Fi, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, v dražší verzi LTE
Senzory Měření tepu, EKG, saturace kyslíku, barometr, kompas
Další funkce Reproduktor, mikrofon, voděodolnost IP6X (50m)
Baterie 309 mAh
Velikost 45/41 x 38 x 10,7 mm
Hmotnost 42 / 51 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Kvalitní zpracování
 • Počet funkcí a aplikací z AppStore
 • Apple ekosystém
 • Jen pro iOS
 • Vyšší cena
 • Absence adaptéru v balení

Segmentu chytrých hodinek už několik kraluje Apple se svými Watch. Nově představené Watch Series 7 jsou opět to nejlepší, co můžete za své peníze dostat.

Od svého předchůdce se liší zatím snad nejméně, ale přesto nabízí několik zajímavých funkcí, které určitě stojí za řeč.

Na první pohled je zřejmý nárůst obrazovky, respektivě zmenšení rámečků mezi tělem hodinek a displejem. Díky tomu hodinky zobrazují více obsahu, včetně plnohodnotné klávesnici. Psaní i čtení notifikací je proto nyní daleko příjemnější.

Stejně jako předchozí řada jsou i Sedmičky osazeny řadou senzorů, díky nimž vám změří například frekvenci srdečního tepu nebo saturaci kyslíku v krvi. Upozorní vás také při nepravidelném srdečním rytmu nebo pomalém či rychlém tepu.

Součástí hodinek je dále aplikace monitorující vaše cvičení, ve které najdete celou řadu cviků. Hodinky jsou navíc schopny rozpoznat zda cvičíte – a o jaký cvik jde – stejně jako zdali jste se už uložili ke spánku, který následně rovněž monitorují. Všechny údaje pak najdete v  aplikace Zdraví, která se automaticky synchronizuje s ostatními zařízení Apple.

Díky ekosystému, který Apple mezi svými zařízeními vytvořil, je párování a užívání hodinek opravdu jednoduché a intuitivní. Bez nutnosti předchozího nastavování na nich uvidíte příchozí mail nebo upozorní na nadcházející událost v kalendáři.

S Apple Watch pak nemusíte ani zadávat heslo ke svému iPhonu nebo Macu, neboť tato zařízení poznají, že se s hodinky nacházíte poblíž a okamžitě se vám odemknou.

Series 7 navíc podporují o 30% rychlejší nabíjení než předchozí generace, ale stále je bude potřeba minimálně obden nabíjet. Nicméně adaptér v balení již nenajdete.

Pokud jste majitelé iPhonu a zároveň si jste ochotni připlatit za kvalitu, Apple Watch 7 jsou tou nejlepší možností, kterou v současnosti můžete sehnat.

Levnější alternativa

Apple Watch SE

OS watchOS 7.0
Kompatiblita s iOS
Displej 1,78″ (448×368), OLED
Připojení W-Fi, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, v dražší verzi LTE
Senzory Měření tepu, barometr, kompas
Další funkce Reproduktor, mikrofon, voděodolnost do 50 m
Baterie 296 mAh
Velikost 44/40 x 38 x 10,4 mm
Hmotnost 36 / 30 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Téměř stejné funkce jako Watch 7
 • Příjemnější cena
 • Apple ekosystém
 • Jen pro iOS
 • Absence adaptéru v balení

Jestliže hledáte levnější alternativu, jsou tu také Apple Watch SE, které nabízí skvělý poměr cena/výkon a jsou tak bezkonkurenční volbou v této cenové kategorii.

Hardwarově Watch SE vycházejí z Watch Series 4. Mají tedy o něco menší displej než 7, ale i přesto nepřijdete o většinu nejdůležitějších funkcí.

Stále disponují senzorem měřící srdeční tep, dostatečnou voděodolností i pro plavání a stejným výběrem aplikací a funkčního ekosystému jako o polovinu dražší Series 7.

Jedinými absencemi oproti nejvyšší řadě jsou tak nadstandardní zdravotní měření, ať už EKG nebo saturace kyslíku, Always On displej a o něco novější procesor.

Nicméně za své peníze dostanete model, který bude mít ještě softwarovou podporu alespoň 4 roky, a pokud těch pár funkcí navíc oželíte, mohou být Apple Watch SE tou lepší volbou.

Smartwatch pro Android

Samsung Galaxy Watch 4 Classic

OS Wear OS (One UI Watch 3)
Kompatiblita s Android
Displej 1,4″ (450×450), Super AMOLED
Připojení W-Fi, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, v dražší verzi LTE
Senzory Měření tepu, EKG (jen se Samsung telefonem), krevního tlaku, saturace kyslíku, barometr, kompas
Další funkce Reproduktor, mikrofon, otočná luneta, voděodolnost IP68 (50m)
Baterie 361 mAh
Velikost 46/42 x 46/42 x 11 mm
Hmotnost 46 / 52 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Konzervativní design
 • Otočná luneta
 • Velké množství aplikací
 • Pohyb v uživatelském prostředí chce zvyk
 • Měření EKG jen s telefony Samsung

Pokud jste ale majiteli Android telefonu, Apple Watch vám nebudou fungovat. Nejlepší volbou tak pro vás budou Galaxy Watch 4 Classic.

Hodinky Galaxy Watch se díky svému kulatému tělu více podobají klasickým hodinkám. Nová generace působí formalnějším dojmem a neudělá tak ostudu ani v kombinaci s oblekem.

Po obvodu hodinek se nachází otočná luneta, která slouží jako ovládací prvek, díky kterému se lze snadněji pohybovat v uživatelském prostředí. Nicméně ze začátku to chce chvíli, než si na ni plně zvyknete.

Zásadní novinkou je, že Galaxy Watch 4 narozdíl od svého předchůdce již nejsou osazeny vlastním systémem Tizen OS, ale nově v nich najdeme Wear OS od Googlu. Díky tomu jsou hodinky plynulejší a nabízí větší výběr aplikací.

Jakmile hodinky propojíte s jakýmkoliv Android telefonem, začnou oznamovat příchozí notifikace, hovory a upozorní vás na například na nadcházející událost v kalendáři. Samozřejmě si lze vše nastavit a vy si tak můžete vybrat, co chcete na svém zápěstí vidět.

Hodinky disponují optickým snímačem krevního tlaku a tepu. Pokud tedy máte problémy se srdcem nebo jen chcete vědět, jak na tom jste, tyto funkce vás jistě potěší. Bohužel měření EKG funguje jen v kombinaci s telefony Samsung.

Unikátní vlastností těchto hodinek je měření složení těla. To vám řekne například procento tělesného tuku, kosterního svalstva nebo vody v těle. Tyto statistiky se pak zaznamenávají do již předinstalované aplikace, díky které můžete vyhodnocovat vývoj dat postupem času.

Na jedno nabití hodinky vydrží přibližně 20 hodin, a tak podobně jako konkurenci od Applu je lepší hodinky před spaním nabít.

Samsung nabízí i hodinky bez přívlastku Classic. Tato verze je levnější, avšak ochuzena o některé funkce, například o chybějící otočnou lunetu.

Za nás jsou tak Galaxy Watch 4 Classic těmi nejlepšími hodinkami pro majitele Android telefonů, které nezklamou za žádné situace – ať už jdete na ples nebo se proběhnout.

Nejlepší chytré hodinky do 5 000 Kč

nejlepší chytré hodinky do 5 tisíc korun amazfit gtr 3 pro

Amazfit GTR 3 Pro

OS Zepp OS
Kompatiblita s iOS, Android
Displej 1,45″ (480×480), AMOLED
Připojení W-Fi, Bluetooth 5.0, GPS
Senzory Měření tepu, saturace kyslíku, barometr, kompas
Další funkce Reproduktor, mikrofon, voděodolnost do 50 m
Baterie 450 mAh
Velikost 46 x 46 x 10,7 mm
Hmotnost 32 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Jasný a velký displej
 • Digitální korunka
 • Velká výdrž baterie
 • Pro iOS i Android
 • Přesnost měření tepu
 • Nepřehledná mobilní aplikace

Představy o tom, že chytré hodinky lze sehnat jen za vyšší tisíce až desetitisíce, jsou dnes již mylné. Třeba Amazfit GTR 3 Pro výborně kombinuje atraktivní výbavu a dostupnější cenu.

GTR 3 se pyšní hlavně vylepšeným fitness měřením a velmi kvalitním displejem. Hodinky působí prémiovým dojmem a díky kulatému tělu si je lze snadno splést s běžnými hodinkami. Na pravém boku hodinek se nachází digitální korunka, podobná Apple Watch, která slouží pro pohodlnější ovládání.

Hodinky disponují senzorem pro měření srdečního tepu, který by ale mohl být přesnější, a měření okysličení krve. Tyto senzory z hodinek dělají dobrého fitness parťáka, který vám po cvičení, jichž hodinky rozpoznají až 150 druhů, řekne spoustu užitečných informací.

Za řeč stojí i vylepšené GPS, které na předchozím modelu mělo své mouchy a díky němuž můžete ještě lépe monitorovat svůj běh nebo výlety na kole.

Měření spánku také není problém a díky tomu, že hodinky vydrží až dva týdny na jedno nabití, se vůbec nemusíte bát, že byste se probudili s vybitými hodinkami.

Zobrazování notifikací a přijímání hovorů je samozřejmé, hodinky ale nedisponují softwarovou klávesnicí. Je tedy nutné si předvolit vhodné odpovědi, ze kterých si následně vyberete.

Velkou výhodou je také kompatibilita hodinek, díky které je lze spojit stejně tak s Androidem jako iPhonem.

Amazfit GTR 3 Pro jsou ideální volbou, pokud chcete všechny důležité funkce a zároveň vás nebaví každodenní nabíjení. A to vše do 5 tisíc korun.

Elegantní alternativa od Huawei

Huawei Watch GT 2 Pro

OS Lite OS
Kompatiblita s iOS, Android
Displej 1,39″ (454×454), AMOLED
Připojení Bluetooth 5.1, GPS
Senzory Měření tepu, saturace kyslíku, barometr, kompas
Další funkce Reproduktor, mikrofon, voděodolnost do 50 m
Baterie 455 mAh
Velikost 46,7 x 46,7 x 11,4 mm
Hmotnost 52 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Kvalita zpracování
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Bezdrátové nabíjení
 • Pro iOS i Android
 • Bez podpory aplikací 3. stran
 • Neinteraktivní notifikace

Watch GT 2 Pro sice už nepatří mezi to nejnovější, co Huawei nabízí, ale stále nabízí zajímavé technologie, elegantní design a dostupnou cenovku.

Hodinky jsou svým zpracováním v této cenové relaci jedinečné, jelikož nabízí safírové sklíčko a titanové tělo. Díky svému designu jsou vhodné do formálních situací, ale to neznamená, že dobře neposlouží i jako fitness doplněk.

Watch GT 2 Pro jsou osazeny operačním systémem LiteOS, který nabízí plynulé uživatelské rozhraní a řadu předinstalovaných aplikací a ciferníků, kterých je více než 200.

Práce se notifikacemi je ale náročnější, neboť jediné, co můžete, je číst. Notifikace nejsou interaktivní a nelze na ně tedy odpovídat.

Ovšem ten největší problém nastává tehdy, když potřebujete do hodinek stáhnout například vaši oblíbenou fitness appku. To se vám totiž nepovede, jelikož je v tomto LiteOS uzavřeným systémem. Na druhou stranu je v hodinkách předinstalovaná řada aplikací, se kterými byste si při běžném každodenním používání měli vystačit.

Co se týče sportovních funkcí, nechybí zde měření srdečního tepu, monitorování fitness aktivity a další běžné senzory.

Velkou výhodou je také výdrž baterie, kdy vás Huawei nenechá na holičkách až po dobu 14 dnů. Nesmírně užitečná je pak možnost nabíjet hodinky bezdrátově skrze standard Qi.

Pokud tedy překousnete nemožnost stahování aplikací 3. stran nebo jen pasivní notifikace, Huawei Watch GT 2 Pro můžou být zajímavou volbou, která na sebe upoutá především svým zpracováním.

Nejlepší chytré hodinky do 3000 Kč

nejlepší smartwatch do 3 tisíc korun amazfit gts 2

Amazfit GTS 2

OS Amazfit OS
Kompatiblita s iOS, Android
Displej 1,65″ (442×348), AMOLED
Připojení Bluetooth 5.0, GPS
Senzory Měření tepu, saturace kyslíku, barometr, kompas
Další funkce Reproduktor, mikrofon, voděodolnost do 50 m
Baterie 246 mAh
Velikost 42,8 x 35,6 x 9,7 mm
Hmotnost 24,7 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Design, jasný displej
 • Slušná výdrž baterie
 • Pro iOS i Android
 • Nepřehledná aplikace
 • Menší přesnost monitorování aktivit

Amazfit svou novou generací řady GTS ohromil. GTS 2 totiž nabízí řadu vylepšení, které tyto hodinky posouvají na zcela novou úroveň v kategorii do 3 tisíc korun.

Designově se trochu podobají Apple Watch, a tak nabízí elegantní vzhled z kvalitních materiálů. Novinkou je tu také jasnější displej, který je tím pádem na slunci lépe čitelný.

Řadou nabízených funkcí se GTS 2 vyrovná dražším modelů. Nechybí ani měření plavání, a s tím spojená voděodolnost do 50 m, což v této cenové kategorii rozhodně není samozřejmostí.

Hodinky jsou přitom schopné aktivitu samy rozpoznat a začít monitorovat. Navíc lze pro vše nastavit denní cíle, za které vás hodinky při jejich dosažení pochválí.

Navzdory tomu, že v hodinkách se nachází „BioTracker”, tedy senzor pro měření srdeční činnosti, jeho výsledky jsou skutečně jen velmi orientační. To samé se dá říci o měření okysličení krve.

Na druhou stranu měření spánku hodinky zvládnou s naprostým přehledem, a to i dokonce když si dopřejte šlofíka v průběhu dne. Díky solidní výdrži baterie se pak nemusíte bát, že bys vás hodinky nechaly ve štychu.

Nakonec nechybí ani možnost výměny řemínku za jakýkoliv jiný, jelikož typ uchycení využívá standardního mechanismu, jako tomu je u běžných hodinek.

Amazfit GTS 2 jsou zkrátka kvalitní hodinky za smysluplné peníze. Ať už je potřebujete na každodenní používání nebo měření vašich sportovních aktivit, v této ceně nenajdete lepší.

Levnější smartwatch do 2000 Kč

Amazfit GTR

OS Amazfit OS
Kompatiblita s iOS, Android
Displej 1,2″ (390×390), AMOLED
Připojení Bluetooth 5.0, GPS
Senzory Měření tepu, barometr, kompas
Další funkce Voděodolnost IP68 (50m)
Baterie 195 mAh
Velikost 42,6 x 42,6 x 9,2 mm
Hmotnost 25,5 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Konstrukce z titanu
 • Jasný, ostrý displej
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Pro iOS i Android
 • Pomalejší přechody mezi ciferníky
 • Omezená interakce s notifikacemi

Oproti svému sourozenci GTS 2, je Amazfit GTR levnější volbou, která navíc pro svůj konzervativní vzhled může sednout do formálnějších situací.

Toto jsou chytré hodinky, které si velice snadno spletete s těmi klasickými. Nabízí kruhový tvar, lunetu lemující displej a dvě tlačítka na pravé straně těla. V jednoduchosti je krása.

Displej poskytuje věrné barvy, je velmi ostrý a stejně dobrá je i jeho čitelnost na přímém slunci. Celé tělo hodinek je zpracované z titanu, což je nejen v této cenové relaci opravdu prémiový materiál.

Kvůli tomu se ale nejspíš šetřilo na softwaru, který sice na první pohled působí dobrým dojmem, ale při používání pocítíte jeho limity. Například přechody mezi ciferníky jsou pomalejší a se záseky. Zamrzí také neinteraktivní notifikace z telefonu, na které nemůžete reagovat.

Na druhou stranu GTR skvěle rozpoznává typ cvičení díky údajům z gyroskopu. Podle toho vám pak monitorují údaje, jako jsou tepová frekvence, počet spálených kalorií a další.

S cenovkou okolo dvou tisíc, titanovým tělem a více než dobrou výdrží na jedno nabití je Amazfit GTR zajímavou volbou a záleží tedy jen na tom, zdali vám jeho klady vyváží těch pár nedostatků.

Nejlepších chytré hodinky do 1000 Kč

nejlevnější chytré hodinky do 1 tisíc korun niceboy xfit watch 2 lite

Niceboy X-fit Watch 2 Lite

OS Vlastní
Kompatiblita s iOS, Android
Displej 1,69″ (240×280), LCD
Připojení Bluetooth 5.0
Senzory Měření tepu, krevního tlaku, saturace kyslíku
Další funkce Voděodolnost IP67
Baterie 180 mAh
Velikost 50 x 36 x 10 mm
Hmotnost 16,9 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Jasný displej
 • Široký výběr cvičení
 • Výdrž baterie
 • Chybí GPS
 • Omezené nastavení notifikací

Za úplně ty nejlevnější chytré hodinky, které ještě můžeme doporučit, bychom vybrali Niceboy X-fit Watch 2 Lite, které v ceně pod tisíc korun poskytují slušnou nabídku funkcí.

Oproti své minulé verzi si Watch 2 Lite polepšili především po stránce hardwaru. Displej je totiž daleko jasnější a čtení na přímém slunci proto není problém jako kdysi. I barvy, které displej zobrazuje, jsou velice věrné.

Ani u takto levných smartwatchů nechybí senzory na monitorování tepu, tlaku nebo kyslíku v krvi. S tím jsou spojené i sportovní aktivity, kterých je zde přítomno opravdu nesčetně, včetně fotbalu nebo švihadla. Jen škoda, že zde chybí GPS.

Hodinky vám následně poskytnou data o počtu vašich spálených kalorií, dobu cvičení či graf srdečního tepu. To vše rovněž můžete vidět také v mobilní aplikace, kterou si můžete stáhnout pro iOS i Android.

Výdrž na jedno nabití je až sedm dní, což se v několika testování potvrdilo, a výměny řemínku jsou také velmi snadné. Díky standardnímu uchycení pak máte na výběr ze širokého množství řemínků.

Nevýhodou je ale manipulace s notifikacemi. Nevyberete si totiž, jaké chcete, aby vám hodinky oznamovaly. Buď si tak můžete nechat oznamovat všechny, nebo žádné.

Nicméně i přesto jsou X-fit Watch 2 Lite velmi zajímavé hodinky, které seženete už pod tisíc korun, a tak nabízí velmi dobrý poměr cena/výkon.

Levné chytré hodinky s GPS

Xiaomi Imilab KW66

OS Vlastní
Kompatiblita s iOS, Android
Displej 1,28″ (240×240), TFT
Připojení Bluetooth 5.0, GPS
Senzory Měření tepu
Další funkce Voděodolnost IP68
Baterie 340 mAh
Velikost 45,3 x 45,3 x 12,7 mm
Hmotnost 54 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Dobré měření tepu a cvičení
 • Příjemná cena
 • Horší displej
 • Slabší výběr funkcí

Za cenovku nedosahující ani tisíce korun lze získat dobrého pomocníka na každodenní aktivity také od Xiaomi, díky modelu Imilab KW66.

Bohužel hned musíme pokárat displej, který je tvořen TFT panelem, což není úplně nejmodernější technologie a s AMOLED panely na dražších hodinkách se nedá vůbec srovnávat.

Ovšem Xiaomi hodinky vám pomohou sledovat srdeční tep i právě probíhající cvičení, a to až nečekaně dobře.

Implementovaný je i šikovný motivační program, ne nepodobný tomu u Applu. Stačí si tak nastavit denní cíle, například kolik chcete spálit kalorií nebo jak dlouho chcete cvičit, a za každé splnění vás hodinky odmění formou virtuální medaile.

Další výhodou je také dlouhá výdrž baterie, která dosahuje až měsíc na jedno nabití. Samozřejmě nechybí ani zrcadlení notifikací z telefonu, a to ať už používáte iPhone nebo Android.

Xiaomi KW66 tak za svou nízkou cenu kombinují základní, ale dobře provedené, funkce, které využijete, ať už hledáte rozšířenou ruku vašeho smartphonu nebo základní fitness doplněk.

Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Přes den pak vedu tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.