6 nejlepších chytrých fitness náramků (2022), ať už ty s GPS, NFC nebo jen krokoměrem

Sháníte nový fitness náramek?

Chytré náramky jsou vedle chytrých hodinek jedním z nejlepších způsobů, jak nejen při sportu sledovat vaše zdraví. Jejich největší výhodou je fakt, že oproti sportovním hodinkám jsou často daleko dostupnější.

Právě proto jsme vybrali 7 nejlepších fitness náramků, rozdělených do několika cenových kategorií, ze kterých si může vybrat opravdu každý.

Nejlepší fitness náramky v kostce

Nejlepší fitness náramek

nejlepší chytrý fitness náramek fitbit charge 5

Fitbit Charge 5

Kompatiblita s Android, iOS
Displej 1,04″, AMOLED
Připojení Bluetooth, GPS, NFC
Senzory Měření tepu, EKG, saturace kyslíku, krokoměr
Další funkce Voděodolnost do 50 m
Baterie až 7 dní
Šířka 22,7 mm
Hmotnost 28 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Kvalitní AMOLED displej
 • Zabudovaná GPS
 • Špičkový software, aplikace
 • EDA a ECG senzory
 • Chybí ovládání hudebních aplikací
 • Vyšší cena

Hledáte-li fitness náramek nabitý funkcemi, díky kterému můžete sledovat své tělo skrz naskrz, Fitbit Charge 5 představuje tu nejlepší volbu.

Charge 5 v sobě spojuje to nejlepší z dalších modelů Fitbitu. Zároveň ale obsahuje několik unikátních funkcí, které nenajdete na žádném jiném zařízení, jako třeba NFC pro bezkontaktní platby přes Fitbit Pay.

Oproti předchozímu modelu je vybavený AMOLED displejem, který je dobře čitelný i na slunci. Náramek je ovládán právě na displeji, pouze některé funkce se spouštějí dvěma tlačítky na boku. Výdrž baterie je velmi dobrá, na jedno nabití dokáže náramek fungovat až týden.

Základní funkce každého fitness náramku na Charge 5 samozřejmě nemohou chybět. Měření frekvence tepu je velmi přesné a sledování cvičení je dostupné pro 20 různých typů sportu. Náramek přitom dokáže některé z nich rozpoznat a začít sledovat sám.

Mezi pokročilejší funkce patří především možnost sledovat trasu při běhu či jízdě na kole pomocí GPS či monitorování spánku a z něj vycházející odhad energie a kvality odpočinku při probuzení. To vám umožňuje lépe plánovat aktivity během dne.

Fitbit Charge 5 obsahuje i několik senzorů, které hlouběji analyzují vaše zdraví. EDA senzor monitoruje stres během běžné aktivity i workoutu, a ECG senzor upozorní na známky srdeční arytmie.

I ten nejlepší fitness náramek by byl k ničemu, kdyby nebyl doplněný o kvalitní aplikaci, která sesbíraná data o vašem těle přemění na použitelné informace. Aplikace od Fitbitu přesně taková je, a snadno ji nainstalujete jak na Android, tak na Apple.

Hlavní nevýhodou Charge 5 je nemožnost ovládat a připojit hudební aplikaci. Pokud tedy při cvičení používáte hudbu jako motivaci, budete stále potřebovat smartphone.

Fitbit Charge 5 je pro vás rozhodně dobrou volbou, pokud od svého fitness náramku požadujete kvalitní výsledky, nadstandardní funkce a nemáte problém si za to připlatit.

Elegantní dámský fitness náramek

Fitbit Luxe

Kompatiblita s Android, iOS
Displej 0,74″, AMOLED
Připojení Bluetooth
Senzory Měření tepu, saturace kyslíku, krokoměr
Další funkce Voděodolnost do 50 m
Baterie až 5 dní
Šířka 17,5 mm
Hmotnost 26,2 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Kvalitní AMOLED displej
 • Stylové, odolné provedení
 • Skvělé senzory srdečních funkcí
 • Bez zabudované GPS
 • Pro někoho menší

Pokud hledáte levnější fitness náramek od Fitbitu, který ale nepostrádá téměř žádnou z důležitých funkcí, model Luxe je pro vás ten pravý.

Fitbit Luxe je nejodolnější i nejstylovější náramek z celé modelové řady. Na rozdíl od modelu Charge 5 je totiž vybaven tělem z nerezové oceli, ke kterému si můžete vybrat buď klasický pásek ze silikonu, nebo zdobený ocelový. Díky tomu může celý náramek spíše připomínat šperk.

Ocelové tělo je doplněno o AMOLED displej, který je velmi dobře čitelný i na slunci. Pro někoho mohou představovat nevýhodu menší rozměry displeje i celého náramku, ale někdo může kompaktnější provedení naopak uvítat.

Podobně jako v případě modelu Charge 5 je velkou výhodou výdrž baterie. Náramek můžete na jedno nabití používat zhruba týden.

Mezi hlavní funkce Fitbit Luxe patří měření tepu a dalších údajů o vašem srdci, a v této oblasti dokáže poskytovat opravdu kvalitní údaje. Náramek také dokáže velmi přesně měřit vaši aktivitu u několika druhů sportu a aktivit.

Oproti Charge 5 ale chybí zabudovaný systém GPS. Při běhu se tak můžete spolehnout na méně přesný interní senzor otřesů nebo využít GPS modul vašeho mobilu.

Zajímavou pokročilou funkcí je měření saturaci kyslíku v krvi. Tato funkce nebyla při vydání náramku dostupná, ale nyní ji můžete plně využívat.

Luxe je samozřejmě napojen na aplikaci Fitbit. Ta dovede velmi dobře přeměnit rozmanitá data z vašeho náramku na užitečné informace. Vzhledem k menšímu displeji budete i většinu změn v nastavení náramku provádět právě přes smartphone v aplikaci. V prémiové verzi jsou také dostupné nejrůznější workouty a výživové plány.

Fitbit Luxe je dobrou volbou pro každého, kdo u fitness náramku nepotřebuje všechny funkce dražšího Charge, ale zároveň se nechce omezovat příliš. Za to se odmění nižší cenou a atraktivním designem, který ocení především dámy.

Nejlepší fitness náramek do 3000 Kč

nejlepší fitness náramek do 3000 Kč fitbit inspire 2

Fitbit Inspire 2

Kompatiblita s Android, iOS
Displej 1,4″, OLED
Připojení Bluetooth
Senzory Měření tepu, krokoměr
Další funkce Voděodolnost do 50 m
Baterie až 10 dní
Šířka 16,7 mm
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Dobře čitelný displej
 • Velké množství sportovních aktivit
 • Přesný monitoring spánku
 • Skvělé vyhodnocování srdeční aktivity
 • Bez zabudované GPS
 • Menší displej

Fitbit Inspire 2 představuje jeden z nejlevnějších modelů, který v rámci nabídky Fitbitu najdeme. Přes nízkou cenovku je ovšem nabitý zajímavými funkcemi, které se vyrovnají i dražším fitness náramkům.

Inspire 2 se může pochlubit menšími rozměry oproti jiným Fitbit náramkům. Displej je přesto dobře čitelný a jen pouze při náročnější aktivitě může být ovládání složitější.

Jak nastavení funkcí, tak zpracování dat z náramku lze samozřejmě provést na smartphonu v aplikaci. Výdrž baterie se pohybuje okolo 10 dnů, ale pokud náramek aktivně využíváte, bude o něco kratší.

V rámci Inspire 2 samozřejmě najdeme všechny klasické funkce fitness náramku. Velmi dobře bude monitorovat aktivitu během nejrůznějších druhů cvičení, ale i při běžné aktivitě během dne. Opravdu přesný je zabudovaný krokoměr. Náramek zároveň sám rozpozná počátek většiny aktivit.

K pokročilejším funkcím patří především měření tepu a dalších informací o vašem srdci. Náramek je dále schopen rozdělit vaši noc podle jednotlivých spánkových cyklů, přičemž vám ráno poví, jak klidný váš spánek byl.

Veškerá data, která váš náramek sesbírá během dne i noci jsou dále zpracována ve Fitbit aplikaci, která je sestaví do jednoduché mapy celého vašeho dne. V ní najdete nejen informace o jednotlivých aktivitách, ale i množství spálených kalorií, kvalitu spánku i srdeční aktivitu. Pokud si pořídíte prémiovou verzi aplikace, budete mít přístup i k výživovým a sportovním plánům.

Mezi hlavní nevýhody modelu Inspire 2 patří především chybějící zabudovaná GPS, kvůli které je pro monitorování trasy při běhu či chůzi třeba využít GPS z vašeho smartphonu. Při porovnání s dražšími modely od Fitbitu také chybí pokročilejší monitoring vašeho zdraví.

Fitbit Inspire 2 přesto představuje dobrou volbu, pokud potřebujete kvalitní fitness náramek do 3 tisíc korun.

Chytrý náramek s nejdelší výdrží baterie

Garmin vívofit 4

Kompatiblita s Android, iOS
Displej 0,43″
Připojení Bluetooth, ANT+
Senzory Krokoměr
Další funkce Voděodolnost do 50 m
Baterie až 1 rok
Šířka 19 mm
Hmotnost 25 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Roční výdrž baterie
 • Přesné měření aktivit a spánku
 • Kvalitní Garmin aplikace
 • Vhodný do vody
 • Chybí senzor tepu
 • Bez zabudované GPS

Zajímavou alternativu k Fitbitu představuje fitness náramek od Garminu, vívofit 4. Za velmi podobnou cenu můžete získat náramek zaměřený na uživatele, kterým jde u fitness náramku především o přesné monitorování sportovních aktivit.

Garmin vívofit 4 se od výše zmíněných modelů od Fitbitu liší v mnoha ohledech, jedním z nich je design. Celý náramek je z odolného silikonu, doplněného o malý displej. Ten je dobře čitelný i na slunci, a oproti dřívějším modelům od Garminu stále aktivní. Je ale jasné, že nastavení i zobrazení většiny naměřených dat budete provádět v aplikaci na telefonu.

Drobný displej umožňuje výbornou výdrž baterie, kterou na tomto modelu nebudete muset nabít celý rok. Tato vlastnost je unikátní pro fitness náramky od Garminu, nenajdeme ji u žádného modelu jiného výrobce.

Hlavní funkcí Garminu vívofit 4 je sledování vaší aktivity během dne a její převod do čísel. Zaznamenává vše, ať už jde o počet kroků, počet kalorií, počet opakování při posilování či vzdálenost, kterou během dne ujdete nebo uběhnete. Náramek je vhodný i na plavání či na vodní sporty obecně.

Mezi pokročilejší funkce pak patří především sledování kvality spánku a aktivity během noci. Veškerá data jsou shromažďována v Garmin aplikaci, kde jsou zpracována do podoby přehledných statistik nebo přehledů aktivity za dané období. Na rozdíl od Fitbit aplikace jsou všechny funkce zdarma.

Vysoká výdrž baterie a nižší cena je ovšem vykoupena absencí některých funkcí běžných u konkurenčních náramků. Na Garminu vívofit 4 tak nenajdete zabudovanou GPS ani senzor tepu a dalších srdečních funkcí.

Je tedy jasné, že Garmin vívofit 4 je pro vás vhodný pouze ve chvíli, kdy chcete fitness náramek zaměřený na prostý monitoring aktivity, podpořený o skvělou výdrž baterie a kvalitní aplikaci.

Nejlepší fitness náramek do 1000 Kč

nejlepší fit náramek do 1000 Kč xiaomi mi band 6

Xiaomi Mi Band 6

Kompatiblita s Android, iOS
Displej 1,56″, AMOLED
Připojení Bluetooth
Senzory Měření tepu, saturace kyslíku, krokoměr
Další funkce Voděodolnost do 50 m
Baterie až 14 dní
Šířka 18,6 mm
Hmotnost 12,8 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Přehledný displej
 • Dobrá výdrž baterie
 • 30 sportovních aktivit
 • Přesné měření tepu
 • Méně přehledná aplikace
 • Nižší přesnost sledování spánku

Těm nejlevnějším fitness náramkům naprosto dominuje Xiaomi. Mi Band 6 totiž opět nabízí několik velmi zajímavých funkcí, které bychom čekali spíše na fitness náramcích z vyšších cenových hladin.

Mi Band 6 si zachoval oválný tvar displeje typický pro předchozí modely. Stále je dobře čitelný a relativně snadno ovladatelný.

Výdrž baterie je dobrá, můžete očekávat zhruba týden na jedno nabití, pokud budete využívat i náročnější funkce. Okolo 14 dnů pak v případě, že náramek příliš intenzivně nepoužíváte.

Mi Band 6 samozřejmě obsahuje funkce obvyklé pro všechny fitness náramky. Dobře vám spočítá počet kroků, opakování cviků v posilce nebo u mnoha dalších sportů, které náramek dokáže rozpoznat sám. V nabídce je 30 konkrétních aktivit, které náramek dokáže monitorovat.

Přes nízkou cenu je v náramku zabudováno několik pokročilých senzorů. Můžete tak měřit váš tep a další informace o srdeční aktivitě, především saturaci kyslíku v krvi. Další funkcí je pak monitoring kvality spánku a spánkových cyklů.

Hlavním problém představuje u Mi Band 6 méně nepřehledná aplikace, která by zasloužila ještě pár zlepšení, abychom ji hodnotili jako uživatelsky přívětivou.

Některé z pokročilejších senzorů mohou mít problémy s přesností. To se týká především monitoringu spánku a i měření tepu, v případě vysoké zátěže. Naopak měření kyslíku v krvi tímto problémem netrpí.

Xiaomi Mi Band 6 zkrátka nabízí velké množství funkcí za velmi nízkou cenu. Bezesporu se jedná o fitness náramek s nejlepším poměrem cena/výkon a pokud nepotřebujete nějaké další nadstandardní funkce, budete s ním nadmíru spokojeni.

Největší konkurent

Huawei Band 6

Kompatiblita s Android, iOS
Displej 1,47″, AMOLED
Připojení Bluetooth
Senzory Měření tepu, saturace kyslíku, krokoměr
Další funkce Voděodolnost do 50 m
Baterie až 14 dní
Šířka 25,4 mm
Hmotnost 18 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Vysoká výdrž baterie
 • 96 možných sportovních aktivit
 • Monitorování hladiny kyslíku v krvi
 • Dobře čitelný displej
 • Bez zabudované GPS
 • Výkyvy v měření tepu

Asi největším konkurentem Xiaomi je Honor se stejnojmenným modelem, Band 6. Za podobnou cenu nabízí kvalitně zpracované senzory i software a najdeme zde i další rozdíly.

Huawei Band 6 je rovněž vybaven dobrým displejem, který je velmi dobře ovladatelný a čitelný i na přímém slunci. Jediným dalším ovládacím prvkem je malé tlačítko na boku náramku. Přesto je jasné, že většinu pokročilejšího nastavení budete provádět v aplikaci.

Výdrž baterie na jedno nabití je při běžném používání okolo týdnu. Při opravdu minimálním využití je možné dosáhnout i 14 dnů, které uvádí výrobce.

Mezi fitness náramky v této cenové kategorii vyniká Band 6 množstvím aktivit, workoutů a sportů, které dokáže sledovat a v některých případech i sám rozpoznat. Je jich celkem 96, přičemž u 11 z nich dokáže náramek sesbírat i nadstandardní data, jako třeba délku kroku či frekvence dotyků se zemí při běhu.

Nechybí ani měření tepu a okysličení krve, dále pak analýza kvality spánku a monitorování spánkových cyklů. Podobně jako u náramku od Xiaomi, i zde mají některé senzory vyšší chybovost. Jedná se zejména o měření tepu, které je při větší zátěži nepřesné. U jiných senzorů se chybovost může objevit, ale ne v takové míře.

Veškerá data z náramku můžete zobrazit v rámci Huawei Health, případně je přesměrovat do Google Fit. Většina dalších aplikací pro sledování zdraví a stravy ale podporována není. Huawei Health je dobře zpracovaná zejména v oblasti analýzy spánku.

Huawei Band 6 velmi dobře konkuruje Xiaomi a v některých ohledech ho dokonce i překonává. Zejména pokud je pro vás široká nabídka podporovaných aktivit a sportů atraktivní, jistě s ním neuděláte chybu.

Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Přes den pak vedu tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.