9 nejlepších chytrých fitness náramků (2018), ať už ty s GPS, měřením tepu nebo voděodolné

naposledy aktualizováno 

Také vás zaujal chytrý náramek?

Fitness náramky před několika lety zažily obrovský boom. Jsou totiž šikovným způsobem, jak žít více aktivní život a vyburcovat se k lepším sportovních výkonům. Navíc jsou často dostupnější než sportovní hodinky a sporttestery.

Vybrali jsme tak pro vás ty nejlepší fitness náramky rozdělené do několika cenových kategorií, ze kterých si může vybrat opravdu každý.

Nejlepší chytrý fitness náramek

nejlepší chytrý fitness náramek

Garmin vívosport

Kompatiblita sAndroid, iOS
DisplejAno, 144×72
Šířka21 mm
Hmotnost24,1 g / 27 g
Baterieaž 7 dní (8 hodin s GPS)
PřipojeníBluetooth, ANT+, GPS
Další funkceMěření tepu, vodědolnost 5ATM
CenaOd 4 550 Kč
 • Malý a lehký
 • Spousta (fitness) funkcí
 • Přesnost měření
 • Slušná baterie
 • Průměrný design
 • Vyšší cena

Porovnat ceny na Heureka.cz

Garmin vívosport je prémiový fitness náramek, který navíc přináší funkce chytrých hodinek nebo GPS hodinek na běhání.

Proč?

Náramek Garminu byste si jako módní doplněk nejspíše nevzali, ale co se týče praktičnosti, na jeho rozměry, hmotnost a celkovou pohodlnost si nelze stěžovat.

Hlavní síla vívosportu ale tkví v jeho funkcích, respektive v přesnosti GPS a optického senzoru tepu. Ty vám poslouží při téměř jakémkoliv sportu, včetně posilování, neboť náramek umí také počítat opakování.

Malý displej pak náramku propůjčuje funkce chytrých hodinek. Stačí jej připojit k vašemu telefonu a všechny notifikace a připomínky můžete číst z vívosportu.

Pro koho?

Garmin vívosport je jakousi miniaturní verzí sportovních hodinek (nejen) na běhání. Pokud jsou pro vás malé rozměry a přesné měření to nejdůležitější, tohle je náramek pro vás.

Za kolik?

Bohužel Garmin náramek své nejvyšší řady neprodává zrovna levně. Cena vívosportu se tak pohybuje až okolo 4 a půl tisíc, což jej cenově řadí spíše mezi sportovní hodinky než fitness náramky.

Největší konkurent

Samsung Gear Fit 2 Pro

nejlepší chytrý fitness náramek samsung gear fit 2 pro
Kompatiblita sAndroid, iOS
DisplejAno, 432×216
Šířka25 mm
Hmotnost34 g
Baterie200 mAh, až 5 dnů (9 hodin s GPS)
PřipojeníWi-Fi, Bluetooth, GPS
Další funkceMěření tepu, voděodolnost 5ATM
CenaOd 4 499 Kč
 • Nádherný design a displej
 • Fitness funkce včetně plavání
 • Spotify v offline režimu
 • Méně přesné měření
 • Pořád vysoká cena

Porovnat ceny na Heureka.cz

Tím největším konkurentem vívosportu je určitě Gear Fit 2 Pro od Samsungu, který by mohl zaujmout především rekreační sportovce.

Proč?

Oproti Garminu si Samsung na designové stránce svých produktů dává pořádně záležet, což je vidět třeba na výborném displeji Gear Fitu. Ten patří mezi to nejlepší, co u fitness náramku můžete najít.

Fitness funkce Gear Fitu jsou v podobné míře jako u vívosportu. Oproti předchozímu modelu, Fit 2, je tento model s přívlastkem Pro plně voděodolný a tedy vhodný i pro plavání.

Velkým tahákem může být podpora oblíbené streamovací služby Spotify. Stejně jako sportovní hodinky od Samsungu, i Gear Fit 2 Pro nabízí poslech také v offline režimu.

Pro koho?

Gear Fit 2 Pro sice nenabízí takovou přesnost měření jako konkurenční Garmin, ale zase nabízí lepší displej a propojení se Spotify, což by mohli ocenit hlavně rekreační sportovci.

Za kolik?

Samsung svůj náramek nacenil podobně jako Garmin, a tak Gear Fit 2 Pro najdete v obchodech s cenou přesahující 4 tisíce korun.

Nejlepší chytrý náramek do 3000 Kč

nejlepší chytrý fitness náramek do 3000 Kč fitbit charge 2

Fitbit Charge 2

Kompatiblita sAndroid, iOS, Windows Phone
DisplejAno
Šířka21,3 mm
Hmotnost34,8 g
BaterieAž 5 dní
PřipojeníBluetooth
Další funkceMěření tepu, odolný proti polití
CenaOd 3 235 Kč
 • Decentní design
 • Fitness funkce a sledování spánku
 • Slušná baterie
 • GPS jen skrze mobil
 • Není voděodolný

Porovnat ceny na Heureka.cz

Fitbit je jedním z důvodů, proč jsou fitness náramky tak oblíbené. Po úspěšném modelu Charge HR teď přichází ještě lepší Charge 2.

Proč?

Fitbit Charge 2 nabízí velký displej, na kterém uvidíte veškeré notifikace a s pomocí kterého můžete náramek ovládat. Řemínek náramku je vyměnitelný a pohodlný i při celodenním nošení.

Charge umí prakticky všechny funkce, které byste od náramku očekávali. Po celý den bude sledovat vaši aktivitu, počítat vaše kroky nebo vyšlapané schody. Umí také automaticky spustit sportovní režim, vyhodnotit váš spánek nebo vám pomoci s dýcháním ve stresových situacích.

Ani výdrž baterie není vůbec špatná. Charge můžete mít na ruce až po 5 dní, než jej bude potřeba znovu nabít.

Pro koho?

Pokud hledáte zlatý střed, Fitbit Charge 2 je jednoduchý, ale ověřený náramek se spoustu funkcí, se kterým zkrátka nemůžete udělat chybu.

Za kolik?

Charge 2 můžete najít s cenou lehce nad 3 tisíci korun, a tak se jedná o lépe dostupnou alternativu k výše zmíněným náramkům.

Menší alternativa (nejen) pro ženy

Fitbit Alta HR

malý fitness náramek pro ženy fitbit alta hr
Kompatiblita sAndroid, iOS, Windows Phone
DisplejAno
Šířka15,5 mm
Hmotnost23 g
BaterieAž 7 dní
PřipojeníBluetooth
Další funkceMěření tepu, odolný proti polití
CenaOd 2 990 Kč
 • Užší a lehčí
 • Sledování celodenní aktivity
 • Delší výdrž baterie
 • Čitelnost displeje na slunci
 • Bez GPS a voděodolnosti

Porovnat ceny na Heureka.cz

Pokud však hledáte něco méně nápadného nebo jen máte pocit, že je Charge 2 na vaše zápěstí až moc velký, Fitbit nabízí také užší náramek v podobě Alta HR.

Proč?

Alta HR je oproti svému kolegovi ještě užší a lehčí, a tak po chvíli ani nevíte, že máte náramek na ruce. Nemluvě o tom, že také přitahuje daleko méně pozornosti.

Sice zde nenajdete takové možnosti měření sportovních činností jako u Charge, ale nechybí celodenní sledování aktivity, vypočítání průměrného tepu nebo kvality spánku. A to v kvalitě, kterou od Fitbitu můžete očekávat.

Díky menšímu displeji se pak ještě zvýšila celková výdrž náramku. Nabíjet jej tak budete muset přibližně jednou týdně.

Pro koho?

Alta je častou volbou žen, kteří chtějí decentní zařízení, jež bude kontrolovat jejich celkovou zdravotní stránku a přitom nebude rušit jejich outfit.

Za kolik?

Jelikož se Fitbit Alta HR nachází v přibližně stejné cenové kategorii jako Charge 2, a tak záleží čistě na vás, jakému zařízení dáte přednost.

Fitness náramek do posilovny nebo bazénu

Garmin vívosmart 3

chytrý fitness náramek na posilování plavání garmin vivosmart 3
Kompatiblita sAndroid, iOS
DisplejAno, 128×64
Šířka18,5 mm
Hmotnost20,4 / 21,5 g
BaterieAž 5 dní
PřipojeníBluetooth, ANT+
Další funkceMěření tepu, voděodolnost 5ATM
CenaOd 2 790 Kč
 • Lehký a pohodlný
 • Počítání opakování
 • Sledování hladiny stresu
 • Vhodný i k plavání
 • Průměrný design a displej
 • Chybí GPS

Porovnat ceny na Heureka.cz

Možná ale naopak hledáte náramek pro větší sportovní využití, třeba i při plavání nebo zvedání železa. Pro tyto případy je ideální Garmin vívosmart 3.

Proč?

Garmin opět nepřekvapí svým designem, a tak ani vívosmart 3 nepatří mezi ty nejstylovější náramky. Na druhou stranu je ale opravdu pohodlný a plně voděodolný, což oceníte nejen při plavání.

Podobně jako náramky od Fitbitu, i vívosmart 3 dokáže sledovat vaši aktivitu, ať už se jedná o měření tepu, počítání kroku nebo třeba kontrolu hladiny stresu. Navíc jej ale využijete také v posilovně, jelikož dokáže automaticky počítat opakování vašich cviků.

Výdrž baterie je pak velmi podobná jako u Charge 2, a tak se není třeba bát, že byste náramek museli sundávat víckrát než jednou za několik dní.

Pro koho?

Náramek od Garminu osloví především pravidelné návštěvníky posilovny nebo bazénu, kteří jistě ocení více funkcí nebo větší odolnost oproti Fitbitu.

Za kolik?

Garmin vívosmart 3 je ještě o pár set korun levnější než konkurence od Fitbitu. Zakoupit jej tak můžete už od 2 a půl tisíc korun.

Nejlepší chytrý náramek do 1500 Kč

nejlepší chytrý fitness náramek do 1500 Kč

Huawei Band 2 Pro

Kompatiblita sAndroid, iOS
DisplejAno
Šířka19,7 mm
Hmotnost21 g
Baterie100 mAh, až 21 dní (3,5 hodiny s GPS)
PřipojeníBluetooth, GPS
Další funkceMěření tepu, voděodolnost 5ATM
CenaOd 1 799 Kč
 • GPS a měření tepu
 • Skvělá baterie
 • Výborný poměr cena/výkon
 • Průměrný design
 • Horší přesnost měření

Porovnat ceny na Heureka.cz

V takto levné kategorii bychom nečekali nijak dobře vybavený náramek. Nicméně Huawei si řeklo proč ne a naservírovalo nám opravdu nabušený Band 2 Pro.

Proč?

Náramek s GPS a měřením tepu není úplně obvyklý v cenové kategorii dvakrát vyšší, natož do 1500 Kč, a tak Huawei Band 2 Pro nabízí excelentní poměr cena/výkon.

Band 2 Pro pak nabízí všechny fitness funkce, které byste mohli očekávat. Ať už je to měření vašich sportovních výkonů při běhu, jízdě na kole či plavání, nebo počítání kroků a sledování vašeho spánku.

Baterie vám spolehlivě vydrží více jak týden při běžném používání a s aktivovanou GPS byste neměli mít problém ani při delších trénincích.

Pro koho?

Cílovka Huaweie je naprosto jasná: Zájemci, kteří si chtějí za levno vyzkoušet svůj první fitness náramek a přitom nechtějí obětovat zabudovanou GPS nebo optický senzor tepu.

Za kolik?

Huawei Band 2 Pro sice o trochu převyšuje hranici 1500 Kč, ale s takovou výbavou je nemožné, abyste jej nezvažovali ani s velmi těsným rozpočtem.

Levný Fitbit pro plavce

Fitbit Flex 2

levný náramek pro plavce fitbit flex 2
Kompatiblita sAndroid, iOS, Windows Phone
DisplejNe, LED diody
Šířka11 mm
Hmotnost?
Baterieaž 5 dní
PřipojeníBluetooth
Další funkceVoděodolnost 5ATM
CenaOd 1 696 Kč
 • Lehký a pohodlný
 • Vhodný k plavání
 • Napojení na Fitbit
 • Horší výdrž baterie
 • Bez GPS a měření tepu

Porovnat ceny na Heureka.cz

Také Fitbit má své zastoupení i v té nejlevnější kategorii – náramek Flex 2. Ovšem na rozdíl od Huaweie spíše sází na minimalistické provedení než hardwarovou vybavenost.

Proč?

Fitbit Flex 2 je velmi lehký a pohodlný náramek. Místo displeje je sice osazen jen notifikačními diodami, ale právě proto nijak nepřitahuje pozornost.

Navíc je oproti svým daleko dražším kolegům, Charge 2 a Alta HR, plně voděodolný. Lze ho tak využít při plavání v bazénu i v moři.

Kvůli absenci GPS a optického senzoru už nemá tak široké sportovní využití. Nicméně stále nabízí základní fitness funkce jako počítání kroků, spálených kalorií nebo aktivních hodin a všechny údaje lze porovnávat i s ostatními v rámci Fitbit ekosystému.

Pro koho?

Pokud si chcete vyzkoušet svůj první fitness náramek a dáváte přednost minimalistickému provedení před pokročilými funkcemi, Flex 2 může být slušnou volbou. A to platí dvojnásob, jestliže vaši přátelé už také používají nějaké zařízení od Fitbitu.

Za kolik?

Flex 2 je zdaleka nejlevnějším fitness náramkem od Fitbitu, přičemž jeho cena je stanovena lehce nad hranicí 1500 Kč.

Fitness náramek s trenérem

Moov Now

levný fitness náramek s trenérem moov now
Kompatiblita sAndroid, iOS
DisplejNe, LED diody
Šířka27,9 mm
Hmotnost15,1 g
Baterieaž 100 hodin nebo 6 měsíců
PřipojeníBluetooth
Další funkceVoděodolný do 3 metrů
CenaOd 59 € (1 490 Kč)
 • Audio koučování
 • Vhodný k plavání
 • Výborná výdrž baterie
 • Koučování probíhá skrze mobil
 • Bez GPS a měření tepu

Koupit na Amazon.de

Trošku netradičním – a zároveň i velmi dostupným – náramkem je pak třeba Moov Now, který sází na své koučovací funkce.

Proč?

Moov Now není jako ostatní fitness náramky. Jeho hlavní funkce totiž ani tak moc nespočívá ve sledování vašich sportovních výkonů (ačkoliv to do jisté míry umí), ale v jejich zlepšování.

Po spárování s vaším smartphonem se totiž Moov změní ve vašeho osobního kouče, kteří vám bude přesně říkat, co máte dělat a kdy to máte dělat. Na výběr je z několika programů, například běhu, jízdy na kole, boxu nebo 7minutového kardia. Audio je však pouze v angličtině.

Moov je pak voděodolný až do 3 metrů, a tak jej lze používat i při plavání. Zmínit musíme také hodinkovou baterii, která náramek dokáže pohánět až parádních 6 měsíců.

Pro koho?

Jestliže vám jde především o zlepšování svých výkonů a nevadí vám absence českého jazyka, Moov Now je unikátem, který si jistě zamilujete.

Za kolik?

Moov Now se bohužel v ČR neprodává. Najít ho však můžete třeba v německém Amazonu s příjemnou cenovkou okolo 60 €, tedy přibližně 1500 Kč.

Nejlepší chytrý náramek do 1000 Kč

nejlepší chytrý fitness náramek do 1000 Kč xiaomi mi band 2

Xiaomi Mi Band 2

Kompatiblita sAndroid, iOS
DisplejAno
Šířka15,7 mm
Hmotnost17 g
Baterie70 mAh, až 20 dní
PřipojeníBluetooth
Další funkceMěření tepu, voděodolnost IP67
CenaOd 515 Kč
 • Displej v této ceně
 • Senzor na měření tepu
 • Skvělá výdrž baterie
 • Výborná cena
 • Horší přesnost měření
 • Mobilní aplikace má své mouchy

Porovnat ceny na Heureka.cz

Pokud jsme Huawei vychvalovali pro jeho poměr cena/výkon, u Xiaomi musíme udělat to samé. Mi Band 2 je totiž nejlevnější náramek, který ještě můžeme doporučit.

Proč?

Při pohledu na neskutečně nízkou cenu náramku se nabízí otázka, kde Xiaomi šetřilo. Rozhodně ne na voděodolné konstrukci nebo pěkném displeji.

O to více je k nevíře, že náramek obsahuje také senzor na měření tepu, ačkoliv není tak přesný jako u jeho daleko dražších konkurentů. Mi Band 2 pak dokáže sledovat vaši spánkovou aktivitu, počet kroků nebo spálené kalorie.

A nakonec nemůžeme najít chybu ani u výborné baterie, která vydrží něco mezi týdnem až 20 dny v závislosti na míře využití.

Pro koho?

Ať už o fitness náramku uvažujete delší dobu nebo jste se pro něj rozhodli až dnes, Xiaomi Mi Band 2 je zařízení, které je dostupné naprosto pro každého a za jeho zkoušku tak (skoro) nic nedáte.

Za kolik?

Mi Band 2 je podle nás nejlepší náramek do 1000 Kč. Zakoupit ho však můžete už za naprosto parádních 500 Kč, a tak jednoznačně válcuje konkurenci v jakékoliv cenové přestřelce.

Vyplněním údajů zašlete odkaz na zadaný e-mail