9 nejlepších chytrých hodinek pro děti s GPS (2024) nebo s telefonem/volací

Vybíráte první hodinky pro své děti?

Existuje několik kategorií, ze kterých si lze vybrat. Buď hodinky pro malé děti s GPS, díky kterým budete vždy mít přehled, kde se vaše dítko nachází. Nebo si lze vybrat z vybavenějších modelů, které ocení především starší děti a dospívající, kteří mají už svůj vlastní telefon.

V každém případě jsme pro vás vybrali těchto 9 dětských hodinek, které se vašim ratolestem jistě zalíbí.

Nejlepší hodinky s GPS pro děti v kostce

Nejlepší hodinky s GPS pro mladší děti

nejlepší hodinky pro děti s gps

Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Tvar hodinekHranaté
Displej1,4″ (240×240), IPS LCD, dotykový
V češtiněAno
Volání/SIM kartaAno
PřipojeníWi-Fi, LTE, LBS, GPS
FunkceSOS tlačítko, fotoaparát, videohovory, vzdálený odposlech, bezpečné zóny, krokoměr, kalkulačka, přehrávání hudby, voděodolnost IP67
Baterie1000 mAh, až 3-4 dny výdrže
Velikost41 x 47 x 16 mm
Hmotnost52 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Možnost volání a videohovorů
 • GPS, SOS tlačítko, bezpečné zóny
 • Vzdálený odposlech
 • 1000 mAh baterie
 • Chybí upozornění na sundání hodinek
 • Čínská aplikace není z nejlepších
 • Větší rozměry

Pokud chcete mít o svých ratolestech přehled, nejlepšími hodinkami pro děti s GPS je aktuálně Carneo GuardKid+ 4G Platinum, které nabízí velmi solidní poměr cena/výkon.

Carneo se pyšní 1,4” barevným displejem v pěkném designu. Jsou voděodolné s certifikací IP67 a 1000 mAh baterie nabízí 3 až 4 denní výdrž, což patří do nadprůměru.

Hodinky dále nabízí možnost oboustranných hovorů a videohovorů, skrze SIM kartu a fotoaparát v hodinkách. Díky GPS lokalizaci a možnosti sledování historie pohybu pak budete vždy vědět, kde se vaše dítě nachází.

Nechybí ani SOS tlačítko pro případ nouze, možnost nastavit seznam povolených kontaktů pro hovory, vybrat bezpečné zóny nebo vzdálený odposlech.

Co hodinkám chybí je upozornění na jejich sundání, což se může občas hodit. Také aplikace, kterou pro sledování hodinek musíte používat, není ideální. Celkově jsou pak hodinky větší, a tak by mohly být na zápěstí malých dětí nepohodlné.

Ale pokud hledáte hodinky pro děti se solidní výbavou a ne tak vysokou cenou, pak jsou pro vás GuardKid+ 4G Platinum od Carneo ideální volbou.

Levnější alternativa

Niceboy Watch KIDS PATROL

Tvar hodinekHranaté
Displej1,44″ (240×240), IPS LCD, dotykový
V češtiněAno
Volání/SIM kartaAno, SIM karta v balení
PřipojeníWi-Fi, LTE, GPS
FunkceSOS tlačítko, fotoaparát, videohovory, bezpečné zóny, monitoring spánku, krokoměr, najít hodinky, kalkulačka, voděodolnost IP67
Baterie600 mAh, až 2-3 dny výdrže
Velikost43 x 55 x 15,6 mm
Hmotnost50 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Pěkný dotykový displej
 • Voděodolnost IP67
 • SIM karta v balení
 • Funkce monitorování spánku a najít hodinky
 • Slabší přesnost GPS lokace
 • Příliš snadná aktivace SOS tlačítka
 • Baterie max 2 dny

O něco levnější alternativou, avšak s velmi podobnými parametry, pak mohou být dětské GPS hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL.

Tyto Niceboy hodinky jsou rovněž osazeny 1,44” dotykovým displejem, stupněm krytí IP67 a výdrží baterie okolo 2 dnů, díky 600 mAh baterii. 

Hodinky jsou dále vybaveny slotem pro SIM kartu (kartu od T-Mobilu dostanete dokonce v balení), a fotoaparátem pro videohovory. GPS funkce pak stejně jako u konkurence umožňuje nastavit bezpečené zóny, které rodičům pošle oznámení o pohybu dítěte.

Hodinky mají také SOS tlačítko, které v případě nouze pošle na váš mobil aktuální polohu a 30vteřinovou audio nahrávku, a funkce monitorování spánku nebo “najít hodinky”, pokud by se vám ztratily.

Nevýhody hodinek jsou pak ve slabší přesnosti GPS lokace nebo v tom, že je aktivace SOS tlačítka poměrně jednoduchá, a tak může dojít k omylům. Také baterie by mohla být ještě o den větší.

Ale pokud se vám (nebo vašemu dítku) hodinky líbí více, Niceboy Watch KIDS PATROL mohou být vhodnou alternativou, která dobře poslouží pro přehled o vašem dítěti.

Nejlevnější dětské hodinky s GPS

maXlife MXKW-300

Tvar hodinekHranaté
Displej1,44″ (128×128), IPS LCD, dotykový
V češtiněNe
Volání/SIM kartaAno
PřipojeníWi-Fi, GSM (2G), LBS
FunkceSOS tlačítko, fotoaparát, vzdálený odposlech, bezpečnostní zóny, hry, najít hodinky
Baterie400 mAh, až 2 dny výdrže
Velikostx
Hmotnost40 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Nízká cena
 • Fototaparát, SOS tlačítko
 • Bezpečnostní zóny
 • Vzdálené ovládání
 • Lokalizace jen přes LBS
 • Hodinky nejsou v češtině
 • Slabší baterie

A vůbec ty nejlevnější hodinky, které by vás mohly zajímat, jsou maXlife MXKW-300, jež i přes svoji nízkou cenu nabídnou zajímavou výbavu.

Stejně jako dražší alternativy nabízí 1,44” dotykový displej, fotoaparát nebo SOS tlačítko. Navíc je tu i svítilna, jednoduchá hra nebo možnost uložení až 10 telefonních kontaktů.

Také MXKW-300 umožňuje nastavit bezpečnostní zóny a v případě, že dítě tento okruh opustí, dostanete upozornění. Hodinky navíc nabízí vzdálený odposlech, focení na dálku nebo přijímání hovorů, a tak budete mít zařízení vždy pod kontrolou.

Nízká cena zařízení ale také přináší jisté nevýhody. Jednou z nich je méně přesná lokalizace, kvůli použíti LBS systému namísto GPS. Další nevýhodou může být absence češtiny na hodinkách. Poslední slabinou je kratší životnost 400 mAh baterie, od které neočekávejte více než den výdrže.

Ale pokud byste chtěli takové dětské hodinky zpočátku vyzkoušet a příliš do nich neinvestovat, může být maXlife MXKW-300 tím nejlepším vstupním bodem, který vás nevyjde nikterak draho.

Nejlepší chytré hodinky pro starší děti

nejlepší chytré hodinky pro děti

Apple Watch SE (2022)

OSwatchOS 9.0
Kompatiblita siOS
Tvar hodinekHranaté
Displej1,78″ (448×368), OLED, dotykový
V češtiněAno
Volání/SIM kartaV dražší verzi (eSIM)
PřipojeníWi-Fi, Bluetooth 5.3, GPS, NFC, v dražší verzi LTE
SenzoryMěření tepu, barometr, kompas
Fitness funkceSportovní aktivity, krokoměr, sledování spánku
Další funkceReproduktor, mikrofon, voděodolnost do 50 m
Baterie296 mAh
Velikost40/44 x 34/38 x 10,7 mm
Hmotnost26,4 / 32,9 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Elegantní design, kvalitní displej
 • Solidní sledování sportů a aktivity
 • Nespočet dostupných aplikací
 • Rodinné nastavení z iPhonu
 • Nepatří mezi nejlevnější
 • Je potřeba vlastnit iPhone
 • Baterie by mohla být lepší

Jestliže jsou vaše děti už odrostlejší nebo teenageři, možná by by bylo vhodné zainvestovat do komplexnějších hodinek, jako třeba nejnovějších Apple Watch SE.

Ty nabízejí 1,78palcový Retina displej, s dotykovým ovládáním a šikovnou digitální korunkou pro ještě snažší ovládání. Design je tradičně elegantní, vhodný do školy i na výlety, a s kvalitním zpracováním.

Apple Watch SE jsou pak doslova nabité funkcemi. Ať už jde o sledování sportovních aktivit, srdečního tepu nebo třeba detekci pádu. V dražší variantě Watchky pak také umožňují volat skrze LTE. A nezapomínejme, že do hodinek lze nainstalovat celou řadu aplikací, které ještě rozšiřují jejich možnosti.

Rodiče pak bude zajímat také možnosti rodinného nastavení, které umožňuje nastavit a spravovat hodinky dítěte přímo z iPhonu. Kontrolovat tak můžete, s kým hodinky komunikují, kde se nachází a nebo třeba jaké aplikace používá.

Samozřejmě to něco stojí a, jak je u Applu zvykem, nejedná se o úplně levné zařízení. Jsou tu také limity v kompatibilitě, kdy hodinky komunikují jen s iPhonem, nebo ve výdrž baterie, která vydrží den, maximálně dva.

Ovšem pokud vy nebo vaše děti vlastníte iPhone a spokojíte se s nutností večer hodinky nabíjet, jsou Apple Watch SE solidní volbou, která vašim ratolestem vydrží léta.

Alternativa pro Android

Samsung Galaxy Watch 5

OSWear OS 3.5 (One UI Watch 4.5)
Kompatiblita sAndroid
Tvar hodinekKulaté
Displej1,2″ (396×396) / 1,4″ (450×450), AMOLED, Always On, dotykový
V češtiněAno
Volání/SIM kartaAno (eSIM)
PřipojeníWi-Fi, Bluetooth 5.2, GPS, NFC, LTE
SenzoryMěření tepu, EKG, krevního tlaku, barometr
Fitness funkceSportovní aktivity, krokoměr, sledování spánku
Další funkceReproduktor, mikrofon, voděodolnost IP68 (50m), MIL-STD-810H
Baterie410 mAh
Velikost40,4/44,4 x 39,3/43,3 x 9,8 mm
Hmotnost28,7 / 33,5 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Odolná konstrukce
 • Výkon stejný s Pro verzí
 • Wear OS se všemi aplikacemi
 • Poměrně přesné sledování
 • Slabší výdrž baterie
 • EKG a další funkce jen s telefonem Samsung
 • Bez outdoorových funkcí Pro verze

Pro vlastníky telefonů s Androidem je tu pak alternativa od Samsungu, Galaxy Watch 5, která rovněž nabízí velmi zajímavé funkce pro školáky a studenty.

Galaxy Watch 5 jsou poměrně odolné hodinky s jasným 1,4palcovým Super AMOLED displejem. Galaxy pak spolehlivě funguje s bezdrátovými sítemi jako Wi-Fi, Bluetooth nebo (v dražší verzi) i LTE. Baterie pak oproti konkurenci vydrží i několik dní.

GPS a měření srdečního tepu nebo tlaku jsou samozřejmostí, ale třeba měření EKG už v této ceně tak obvyklé není. Škoda jen, že funguje jen při spárování se Samsung telefonem. 

Díky Wear OS, který hodinky pohání, je podobně jako u Applu na výběr spousta aplikací, které mohou hodinky obohatit o další funkce. Ať už ty sportovní nebo třeba pro snadnější komunikaci s rodičem a lepší přehled o tom, kde se hodinky nachází.

Jak je to pak s negativy? Tou největší je asi nutnost spárování hodinek se Samsung telefonem, abyste naplno využili potenciál hodinek. Galaxy Watch sice připojíte k jakémukoliv Androidu, ale některé funkce (jako zmíněné EKG) fungují jen se Samsungy. Také baterie by mohla být ještě lepší, jako třeba u dražší Pro verze.

I tak jsou Samsung Galaxy Watch 5 solidní volbou pro rodiče a děti, kteří používají Android a kteří ocení větší fokus na sportovní využití hodinek.

Nejlepší dívčí chytré hodinky

Garmin Lily

OSGarminOS
Kompatiblita sAndroid, iOS
Tvar hodinekKulaté
Displej1″ (240×201), TFT LCD, monochromatický, dotykový
V češtiněAno
Volání/SIM kartaNe
PřipojeníBluetooth 4.0, GPS jen z telefonu
SenzoryMěření tepu, saturace krve kyslíkem
Fitness funkceSportovní aktivity, krokoměr, sledování spánku, sledování stresu, pitný režim, sledování menstruačního cyklu
Další funkceVoděodolnost 5ATM (50m)
Baterieaž 5 dní
Velikost34,5 x 34,5 x 10,1 mm
Hmotnost24 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Opravdu drobné rozměry
 • Stylový displej se vzorovaným pozadím
 • Sledování aktivit i menstruačního cyklu
 • Slušná výdrž baterie
 • Chybějící NFC
 • GPS jen z telefonu
 • Bez pokročilých funkcí jako jiné Garmin hodinky

Pro štíhlá zápěstí drobných dívek je tu pak Garmin Lily, jedny z nejmenších hodinek se spoustou funkcí zaměřených práve na mladé slečny.

Lily jsou hodinky s klasickým kruhovým designem, který je oproti ostatním smartwatchům velmi dámský a s malými rozměry. To samé platí o dotykovém displeji, který nabízí stylové vzory na pozadí. Vybrat si můžete z Classic nebo Sport verze, které se liší barvou a řemínkem.

Garmin hodinky umožňují bežné sledování denní aktivity, spánku nebo srdečního tepu. Dívky pak ocení také možnosti sledování menstruačního cyklu nebo úrovně stresu. Navíc jsou hodinky odolné i pro použítí ve sprše.

Nicméně menší rozměry hodinek si vyžádaly pár obětí. Těmi hlavními jsou absence GPS pro sledování pozice hodinek a navigaci, nebo NFC pro mobilní platby. Taktéž zde nenajdete pokročilejší plánování tréninků jako u jiných sportovních hodinek od Garminu.

Ovšem i tyto nedostatky Garmin Lily se dají přehlédnout, pokud hledáte ryze dámské hodinky pro dospívající dívky, které nezkazí žádný outfit.

Přejít na nejlepší dámské chytré hodinky

Nejlepší dětské sportovní hodinky

nejlepší sportovní hodinky pro děti vivax lifefir hero kids

Vivax LifeFit HERO Kids

Kompatiblita sAndroid, iOS
Tvar hodinekHranaté
Displej1,4″ (240×240), IPS LCD, dotykový
V češtiněAno
PřipojeníBluetooth
SenzoryMěření tepu, teploměr
Fitness funkceSportovní aktivity, sledování spánku a dýchání, spálené kalorie, krokoměr
Další funkceHry, notifikace z telefonu, voděodolnost IP68
Baterie160 mAh, až 3 dny výdrže
Hmotnost36 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Naprosto výborná cena
 • Displej a odolná konstrukce
 • Měření tepu i teploty
 • Pěkná aplikace
 • Jen 160 mAh baterie
 • Bez GPS a dalších senzorů

Vivax LifeFit HERO Kids by se mohly zdát jako tuctové dětské hodinky, ale když se podíváte na cenu, zjistíte, že poměr cena/výkon je zde opravdu mimořádný.

Pěkný design, 1,4” dotykový displej, více než 30 možností vzhledu ciferníku, pohodlný silikonový řemínek a odolnost IP68. Těmto hodinkám zkrátka nic nechybí.

Hodinky Vivax pak nabízí i řadu snímačů, ať už chcete sledovat srdčení tep nebo teplotu. Nechybí ani funkce monitorování spánku nebo základních aktivit. Vše pak lze najít v přehledné aplikace HitFit Pro, která funguje na iOS i Androidu.

Slabší stránky Vivaxu jsou pak v baterii, která nabízí jen nízkou kapacitu 160 mAh, ačkoliv výrobce uvádí až 3denní výdrž, případně v absenci GPS a dalších senzorů. Ale můžeme si stěžovat za tuto cenu?

Protože Vivax LifeFit HERO Kids se totiž aktuálně prodává už za pár set korun. Za tuto cenu se jedná o naprosto ideální zařízení, které může vašim dětem sloužit jako úvod do nositelné elektroniky.

Přejít na nejlepší sportovní hodinky

Nejlepší Garmin hodinky pro malé děti

Garmin vivofit Junior 3

Kompatiblita sAndroid, iOS
Tvar hodinekHranaté
Displej0,56″ (112×112), MIP LCD
V češtiněAno
PřipojeníBluetooth
SenzoryAkcelerometr
Fitness funkceKrokoměr, sledování spánku
Další funkceCíle a hry spojené s aktivitou, voděodolnost 5ATM (50m)
BaterieKnoflíková (CR2025), až rok výdrže
Hmotnost25 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
Koupit na Alza.cz
 • Odolný design v mnoha provedeních
 • Opravdu dlouhá výdrž baterie
 • Základní možnosti sledování aktivity
 • Motivování skrze cíle, úkoly a odměny
 • Displej by mohl být ještě větší
 • Úkoly lze odkliknout jen v aplikaci
 • Bez měření tepu nebo GPS lokace

Zajímavou alternativou pak mohou být Garmin vivofit Junior 3, které sice nenabízí například měření tepu, ale za to dokáží vaše děti motivovat i k dalším cílům, nejen těm sportovním.

Vaše ratolesti jistě ocení barevný design hodinek, který navíc snese vodní radovánky až do hloubky 50 metrů. Na výběr je přitom hned několik provedení, například v motivech Star Wars nebo Marvel. Parádní je i dlouhá výdrž baterie, která vydrží až rok bez nutnosti dobíjení.

Vivofit Junior 3 pak nabízí širokou škálou funkcí pro sledování dětské aktivity. Děti mohou sledovat své kroky, spánek a aktivní minuty, zatímco pohybová lišta je motivuje k celodenní aktivitě.

Cíle jsou doplněny zábavnými hrami a výzvami, které je inspirují k dalším aktivitám. A pomocí aplikace Garmin Connect můžete jako rodič sledovat pokrok svých dětí a přiřazovat jim další úkoly (třeba vyčistit si zuby, pomoc s prostřením stolu, apod.) a následné odměny.

Co bychom si ale představovali ještě lepší, je displej, který je poměrně malý a se složitějším zapnutím podsvětlení. Problém také může být v tom, že potvrdit splnění úkolů lze jen v aplikaci a nikoliv přímo na hodinkách.

Ovšem pro ty, co hledají způsob, jak motivovat své děti v předškolním věku k větší aktivitě a zároveň je zabavit, jsou hodinky Garmin Vivofit Junior 3 skvělou volbou.

Nejlepší dětský fitness náramek

nejlepší dětský fitness náramek

Fitbit Ace 3

Kompatiblita sAndroid, iOS
Displej1,47″ (240×240), OLED, dotykový
PřipojeníBluetooth
SenzoryAkcelerometr (krokoměr)
Další funkceVoděodolnost 5ATM (50m)
Baterieaž 8 dní výdrže
Šířka16,7 mm
Hmotnost14 g
Porovnat ceny na Heureka.cz
 • Sledování aktivity a pobídky k pohybu
 • Odznaky za splněné cíle
 • Ovládání pro rodiče
 • Voděodolnost do 50 metrů
 • Neumí měřit tep a další pokročilejší funkce
 • Část funkcí v aplikaci Fitbit je odstraněna
 • Nemusí zaujmout starší děti

Ideální fitness náramek, který bude sledovat aktivitu vašeho dítěte, je osvědčený Fitbit Ace 3, který zaujme svou odolností i možností rodičovské kontroly.

S tříosým akcelerometrem a baterií, která vydrží až 8 dní, je Ace 3 skvělým pomocníkem pro všechny malé sportovce. Je kompatibilní s iOS i Android zařízeními, přičemž si děti v bezpečném režimu Kid View budou moci prohlédnout vlastní statistiky, odznaky a ciferníky.

Ace 3 je vybaveno řadou funkcí, které sledují dětskou aktivitu, ať už jde o počítání kroků, aktivní minuty nebo sledování spánku. Taktéž pravidelně vyzývá k pohybu a tím motivuje k vyšší aktivitě. Díky voděodolnosti až do hloubky 50 metrů se náramek hodí i pro sprchování nebo plavání.

Kde Ace 3 ztrácí je nižší výkon a výbava oproti ostatní Fitbit náramkům, určeným pro dospělé uživatele, například optickému senzoru tepu. Nemusí tak vyhovovat všem věkovým skupinám, jelikož starší děti by mohly vyžadovat náramek s pokročilejším funcemi. Zmínit musíme i aplikaci Fitbit, ve které jsou ve spojení s Ace 3 některé funkce nedostupné.

Pro koho je tedy Fitbit Ace 3 nejvhodnější? Je to ideální volba pro děti ve věku 6 až 12 let, u kterých chcete pěstovat zdravé sportovní návyky a zároveň mít o jejich aktivitě ten nejlepší přehled.

Přejít na nejlepší fitness náramky

Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Předtím jsem vedl tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.