15 nejlepších sportovních hodinek a sporttesterů (2018) na běhání, kolo, plavání a další sporty

Vybíráte sportovní hodinky nebo sporttester?

Ať už chcete monitorovat vaše zdraví v průběhu dne (či noci) nebo si chcete změřit každý běh, jízdu na kole nebo uplavaný bazén, chytré sportovní hodinky jsou nepostradatelným zařízením.

Vybrali jsme pro vás tak ty nejlepší sportovní hodinky pro téměř všechny sporty, včetně profesionálních sporttesterů na běhání i triatlony.

Nejlepší chytré sportovní hodinky

nejlepší sportovní fitness hodinky samsung gear sport

Samsung Gear Sport

OS Tizen
Kompatiblita s Android, iOS
Displej Super AMOLED (360×360)
Velikost 44,6 x 42,9 x 11,6 mm
Hmotnost 50 g
Baterie 300 mAh, až 3-4 dny
Připojení Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC
Další funkce Měření tepu, voděodolnost 5ATM
Cena Od 6 511 Kč
 • Kvalitní konstrukce
 • Skvělá ovladatelnost
 • Spotify v offline režimu
 • Pořád málo aplikací
 • Přesností se nevyrovná sporttesteru

Porovnat ceny na Heureka.cz

Výborných sportovních hodinek je mnoho, ale málokteré jsou takovým univerzálem a s poměrně atraktivní cenovkou jako právě Samsung Gear Sport.

Proč?

Gear Sport nabízí kvalitní, bytelnou konstrukci, která je nejen u sportovních hodinek velmi důležitá. Navíc je osazen krásným displejem, který už od Samsungu můžeme čekat, a parádní otočnou lunetou pro snadné ovládání.

Hodinky pak lze využít na široké spektrum sportů. Zabudovaná GPS vám dobře poslouží při běhu nebo jízdě na kole a voděodolnost zase využijete při plavání. Optické měření tepu ale může posloužit i mimo sportovní činnosti v průběhu celého dne.

Tizen možná nemá tak obsáhlý katalog aplikací jako konkurenční systémy, ale určitě se nemusíte bát, že byste zde nenašli ty nejoblíbenější (nejen) sportovní aplikace. Nechybí ani Spotify s možností poslouchat písničky i v offline režimu.

Pro koho?

Samsung Gear Sport osloví každého, kdo by si přál kvalitní hodinky pro měření svých sportovních aktivit a zároveň ocení i chytrost zařízení a provázanost se svým smartphonem. Zvlášť pokud jste majiteli mobilu od Samsungu.

Ovšem Gear Sport je zaměřen spíše na hobby sportovce, a pokud tedy sháníte něco profesionálnějšího, podívejte se spíše po nějakém sporttesteru.

Za kolik?

Samsung Gear Sport se prodává už kolem 6 a půl tisíc. To je v této kategorii velmi hezká cena, ať už ve srovnání s dalšími sportovními hodinkami nebo i lepšími sporttestery.

Nejlepší chytré hodinky od Fitbitu

Fitbit Ionic

nejlepší sportovní hodinky fitbit ionic
OS Fitbit OS
Kompatiblita s Android, iOS, Windows Phone
Displej LCD (348×250)
Velikost 21 x 29,2 x 12,7 mm
Hmotnost 50 g
Baterie 195 mAh, až 4 dny (10 hodin s GPS)
Připojení Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC
Další funkce Měření tepu, hudební přehrávač, voděodolnost 5ATM
Cena Od 7 190 Kč
 • Lehké a pohodlné
 • Solidní měření aktivit a spánku
 • Slušná výdrž baterie
 • Polarizující design
 • Omezený počet aplikací
 • Vyšší cena

Porovnat ceny na Heureka.cz

Když se mluví o chytrých fitness zařízeních, není možné nezmínit Fitbit. Ten svůj repertoár rozšířil o své první chytré hodinky, Fitbit Ionic, které rozhodně stojí za zmínku.

Proč?

Fitbit není žádný nováček a jeho bohaté zkušenosti vyjdou najevo hned, jak uvidíte skvěle zpracované sledování aktivit, sportovní měření nebo koučovací aplikace. Výborné monitorování spánku je pak opravdu bezkonkurenční.

Výhodou je také možnost si do hodinek nahrát vlastní hudbu bez nutnosti dalších aplikací nebo streamovacích služeb jako Apple Music nebo Spotify. Vaše písničky si stačí jednoduše překopírovat z počítače.

Výbava je pak podobná jako u Gear Sportu, přičemž nechybí přesná GPS, optický senzor tepu nebo voděodolnost do 50 metrů pro plavání.

Rozhodně musíme zmínit také velmi dobrou baterii, která spolehlivě vydrží až 4 dny, aniž byste se museli s používáním hodinek nějak výrazně krotit.

Pro koho?

Fitbit Ionic nejvíce osloví ty, kteří už mají zkušenost z fitness náramků a rádi by něco ještě chytřejšího a/nebo by se chtěli přidat ke svým přátelům a známým, kteří své sportovní úspěchy sdílí právě na platformě Fitbitu.

Za kolik?

Ionic asi nejvíce sráží jejich vyšší cena, ať už vzhledem ke Gear Sportu nebo sesterskému Fitbitu Versa. Zakoupit je totiž můžete až kolem 7 a půl tisíc.

Nejlepší chytré hodinky od Garminu

Garmin vivoactive 3

nejlepší sportovní hodinky garmin vivoactive 3
OS Vlastní
Kompatiblita s Android, iOS
Displej LCD (240×240)
Velikost 43,4 x 43,4 x 11,7 mm
Hmotnost 43 g
Baterie až 7 dní (13 hodin s GPS)
Připojení Bluetooth, ANT+, GPS, NFC
Další funkce Měření tepu, voděodolnost 5ATM
Cena Od 6 700 Kč
 • Decentní design
 • Přesnost měření GPS a tepu
 • Výborná výdrž baterie
 • Bez hudebního přehrávače

Porovnat ceny na Heureka.cz

Garmin je mezi sportovci znám spíše pro své sporttestery, ale s hybridem v podobě vivoactive 3 se snaží nakouknout také do světa chytrých hodinek. A že se mu to daří!

Proč?

Garmin patří mezi špičku sporttesterů, a tak není divu, že vivoactive 3 podporuje širokou škálu sportů, ve které najdete třeba i lyžování nebo veslování. Samozřejmě nechybí ani celodenní sledování vaší aktivity.

Přesnost zabudované GPS asi nepřekvapí, vzhledem k tomu že Garmin vyrábí také autonavigace. Oproti předchozím modelům se ale dočkal zlepšení také optický senzor tepu, který je ještě přesnější.

Co se týče smart funkcí, hodinky dokáží zobrazit notifikace z textovek nebo dalších aplikací vašeho mobilu. A určitě nemůžeme opomenout ani výbornou 7denní výdrž baterie.

Pro koho?

Garmin stojí na samé hranici mezi sporttesterem a chytrými hodinkami, přičemž se přiklání spíše k tomu prvnímu. Pokud přesně takové zařízení hledáte, s vivoactivem rozhodně neuděláte chybu.

Za kolik?

Garmin vivoactive 3 se cenově pohybují pod 7 tisíci, tedy někde mezi Gear Sport a Ionicem. Rovněž tedy nepatří mezi nejlevnější, ale za to nabízí opravdu široké sportovní využití.

Nejlepší sportovní hodinky pro iPhone

Apple Watch Series 3

nejlepší sportovní hodinky pro iphone apple watch series 3
OS watchOS 4
Kompatiblita s iOS
Displej OLED (340×272) / (390×312)
Velikost 38,6 x 33,3 x 11,4 mm / 42,5 x 36,4 x 11,4 mm
Hmotnost 26,7 g / 32,3 g
Baterie 279 mAh, až 18 hodin
Připojení Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC
Další funkce Měření tepu, reproduktor, hudební přehrávač, voděodolnost 5ATM
Cena Od 9 290 / 9 490 Kč
 • Jasný, barevný displej
 • Rychlý výkon
 • Slušná výdrž baterie
 • LTE verze nedostupná v ČR
 • Vyšší cena

Porovnat ceny na Heureka.cz

Ačkoliv výše zmíněné hodinky podporují iOS, nejlepší provázanosti s vaším iPhonem docílíte, pokud si pořídíte hodinky od Applu. A to nejlépe Series 3.

Proč?

Apple Watch už dlouhou dobu patří mezi ty nejlepší chytré hodinky. Series 3 pokračuje v této tradici, přičemž je opět kompletně vodotěsný a se skvělým displejem.

Senzor měření tepu a zabudovaná GPS využijete téměř při každém sportu, ať už na souši nebo ve vodě. Díky přístupu k AppStore se pak nemusíte bát, že byste si do hodinek nemohli nainstalovat vaši oblíbenou aplikaci.

Apple Watch ale nejsou ryze sportovními hodinkami. Nabízí také spoustu chytrých funkcí a notifikací, které můžete využít hned, jakmile k nim připojíte svůj iPhone.

Pro koho?

Nejspíše většině majitelů iPhonu budou Apple Watch stačit jako chytré, tak i sportovní, hodinky. Přesností se sice nemůžou rovnat se sporttestery, ale pro rekreační sportování jsou více než dostatečné.

Za kolik?

Apple Watch Series 3 ale nepatří mezi ty nejlevnější sportovní hodinky a s cenou okolo 10 tisíc tak už konkurují spíše profesionálním sporttesterům.

Nejlepší sportovní hodinky do 5000 Kč

nejlepší sportovní hodinky do 5000 Kč fitbit versa

Fitbit Versa

OS Fitbit OS
Kompatiblita s Android, iOS, Windows Phone
Displej LCD (300×300)
Velikost 24 x 24 x 11 mm
Hmotnost 38 g
Baterie až 4 dny
Připojení Wi-Fi, Bluetooth, NFC
Další funkce Měření tepu, hudební přehrávač, voděodolnost 5ATM
Cena Od 5 140 Kč
 • Pěkný design a displej
 • Stejně dobré měření jako u Ionicu
 • Slušná výdrž baterie
 • GPS jen skrze telefon
 • Omezený počet aplikací

Porovnat ceny na Heureka.cz

Fitbit Versa jsou druhými chytrými hodinkami od této oblíbené společnosti a díky nižší ceně oproti Ionicu také dostupnější alternativou.

Proč?

Design nepatřil mezi ty největší klady Ionicu, a tak Fitbit pro Versu hledal inspiraci spíše u konkurence. Versa je tak ještě lehčí, vybavená velmi jasným displejem, který lze pohodlně číst i na přímém slunci, a navíc plně voděodolná.

Co se však nezměnilo, je měření celodenní aktivity, sportu nebo spánku, které je stejně výborné jako u dražšího kolegy. Nechybí ani koučovací aplikace nebo vlastní hudební přehrávač.

Kladem je také 4denní výdrž baterie, která se řadí mezi nadstandard mezi chytrými hodinkami.

Pro koho?

Pokud jste si zamilovali ekosystém Fitbitu, ale Ionic je na vás příliš drahý, Versa je rozhodně zajímavou alternativou.

Sice přijdete o zabudovanou GPS, ale pokud stejně běháte/jezdíte s mobilem, tolik toho zase neobětujete.

Za kolik?

Fitbit Versa je oproti svému lépe vybavenému kolegovi znatelně levnější. Hodinky můžete zakoupit už za cenu lehce nad 5 tisíci korun.

Nejlepší spojení analogových a sportovních hodinek

Garmin vivomove Optic

nejlepší hybrid analogické sportovní hodinky garmin vivomove optic
OS Bez
Kompatiblita s Android, iOS
Displej OLED (128×64)
Velikost 43 x 43 x 11,6 m
Hmotnost 40,8 g
Baterie až 5 dnů nebo 2 týdny jako hodinky
Připojení Bluetooth
Další funkce Měření tepu, voděodolnost 5ATM
Cena Od 5 390 Kč
 • Elegantní vzhled
 • Skvěle ukrytý displej
 • Spousta funkcí měření
 • Obtížnější ovládání displeje
 • Horší viditelnost na slunci

Porovnat ceny na Heureka.cz

Kdyby si James Bond vybíral nové hodinky, nejspíše by sáhl právě po Garmin vivomove. Ty totiž na první pohled vypadají jako klasické hodinky, ale ve skutečnosti toho umí daleko více.

Proč?

Chytré hodinky od Garminu byste rozhodně nerozeznali od klasických, analogových hodinek. Stačí však jedno poklepání a hned se vám představí chytré funkce na malém displeji, který se zčistajasna objeví.

Na něm se vám mohou objevit informace jako notifikace z mobilu nebo předpověď počasí, stejně jako změřený tep, úroveň stresu nebo počet našlapaných kroků. A dokážou vám pomoci i s analýzou vašeho spánku.

Navíc jsou plně voděodolné a tedy vhodné i do bazénu. Úžasná je také výdrž baterie, která vydrží skoro až týden, popřípadě ještě déle v režimu klasických hodinek.

Pro koho?

Podobně jako vivoactive 3, i vivomove stojí na hranici dvou odlišných kategorií hodinek, v tomto případě mezi analogovými a sportovními. Doporučili bychom je tak těm, kteří hledají nenápadné hodinky s chytrými, sportovními funkcemi navíc.

Za kolik?

Cena Garminu vivomove začíná kolem hranice 5 tisíc.

Garmin pak kolem 5 a půl tisíc nabízí ještě dražší verzi s označením Premium, která nabízí celohliníkové tělo a kožený řemínek.

Levnější alternativa Garminu

Nokia Steel HR

nejlepší sportovní hodinky do 3500 kč nokia steel hr
OS Bez
Kompatiblita s Android, iOS
Displej OLED
Velikost 36 x 36 x 12,5 mm / 40 x 40 x 12,5 mm
Hmotnost 39 / 49 g
Baterie až 5 dnů nebo 25 dní jako hodinky
Připojení Bluetooth
Další funkce Měření tepu, voděodolnost 5ATM
Cena Od 3 490 / 4 490 Kč
 • Atraktivní design
 • Přesnost měření tepu
 • Dostupnější cena
 • Jen základní notifikace
 • Ne tak diskrétní displej

Porovnat ceny na Heureka.cz

Garmin ale není jediným, kdo nabízí hybridní hodinky. Druhým (a levnějším) příkladem decentních hodinek, které umí více než je na první pohled znát, je Nokia Steel HR.

Proč?

Stejně jako vivomove i Nokia Steel HR nabízí opravdu atraktivní design, doplněný o monochromatický displej a menší ciferník, ukazující míru vaší aktivity.

Mimo zobrazení notifikací, vám displej může sdělit také počet kroků, srdeční tep nebo jak jste spali. Klidně si je můžete nechat na ruce i při běhu nebo plavání.

Výdrží baterie jsou pak podobné vivomovu, ale ještě je převyšují při přepnutí do režimu běžných hodinek, ve kterém vydrží až 25 dní na jedno nabití.

Pro koho?

Steely jsou podobně jako konkurence od Garminu spíše určeny pro ty, kteří hlavně hledají pěkné hodinky a fitness funkce jsou až druhé v pořadí.

Nokia pak sice není tak diskrétní, co se týče displeje, ale za to nabízí přesnější měření tepu a dostupnější cenu.

Za kolik?

Velkým kladem Nokie Steel HR je jejich dostupnost. V té menší, 36 mm velikosti totiž začínají už na 3500 Kč, přičemž 40milimetrová verze je přibližně o tisíc korun dražší.

Nejlepší sportovní hodinky do 3000 Kč

nejlepší sportovní hodinky do 3000 Kč xiaomi huami amazfit

Xiaomi Huami Amazfit

OS Vlastní
Kompatiblita s Android, iOS
Displej LCD (320×300)
Velikost 45 x 45 x 15 mm
Hmotnost 51 g
Baterie 280 mAh, až 5 dní (35 hodin s GPS)
Připojení Wi-Fi, Bluetooth, GPS
Další funkce Měření tepu, hudební přehrávač, voděodolnost IP67
Cena Od 2 790 Kč
 • Design a zpracování
 • GPS, měření tepu i hudba
 • Skvělá výdrž baterie
 • Dostupná cena
 • Malé ovládací tlačítko
 • Omezený počet aplikací

Porovnat ceny na Heureka.cz

Stále nám hlava nebere, jak Xiaomi dokáže své produkty spárovat s tak atraktivními cenovkami. Po dostupných smartphonech teď přichází se stejně dostupnými sportovními hodinkami v podobě Huami Amazfit.

Proč?

Použité plasty možná nepůsobí tak prémiově, ale designově se nám Amazfit přesto velmi líbí a zpracování je na slušné úrovni.

Co ale opravdu nechápeme je skutečnost, že se Xiaomi do hodinek podařilo nacpat optické měření tepu, GPS a dokonce i hudební přehrávač. Hodinky tedy lze naplno využít, ať už jdete na procházku, při rutinním běhu nebo jízdě na kole.

Tak že by se nízká cena projevila alespoň na výdrži baterie? Vůbec! S až 5denní výdrží při měření mimo GPS se jedná o nadstandard, který jen podtrhuje už takhle skvělou hodnotu Amazfitu.

Pro koho?

Amazfit jsou ideálním a především dostupným vstupem do světa sportovních hodinek. Pokud tak o chytrých hodinkách prozatím přemýšlíte, ale nechcete do nich tolik investovat, s těmito rozhodně chybu neuděláte.

Za kolik?

Xiaomi Huami Amazfit zakoupíte už pod 3 tisíci korun, a tak nabízí naprosto úžasný poměr cena/výkon.

Pokud ale sháníte ještě něco levnějšího, Xiaomi prodává také odlehčenou verzi, Amazfit Bip. Ta stále nabízí zabudovanou GPS, což je při ceně kolem 2 tisíc korun opravdu k neuvěření.

Nejlepší sporttester

nejlepší sporttester a outdoorové hodinky garmin fenix 5 5s 5x

Garmin Fenix 5

Kompatiblita s Android, iOS
Displej LCD (240×240)
Velikost 47 x 47 x 15,5 mm
Hmotnost 85 / 87 g
Baterie až 2 týdny (24 hodin s GPS)
Připojení Bluetooth, ANT+, GPS, Wi-Fi u safírové verze
Další funkce Měření tepu, GPS navigace, voděodolnost 10ATM
Cena Od 12 600 / 15 990 Kč
 • Odolné, kvalitní zpracování
 • Měření pro každý sport
 • Výborná výdrž baterie
 • Optické měření tepu není dokonalé
 • Prémiová cena

Porovnat ceny na Heureka.cz

Profesionální i poloprofesionální sportovci by ale mohli funkce sportovních hodinek brzy přerůst, a tak je na místě vybírat spíše z kvalitních sporttesterů. Tím nejlepším je pak Garmin Fenix 5.

Proč?

Už na první pohled je vidět, že Fenix 5 jsou hodinky stvořené i do těch nejhorších možných podmínek. Robustní konstrukce je velmi odolná a nedělá jim problém ani ponoření do 100metrové hloubky.

Fenix 5 je opravdu multifunkčním sporttesterem. Nejen že zvládne měřit běh, jízdu na kole nebo plavání (vše venku i vevnitř), ale také si poradí s golfem, lyžováním nebo parašutingem. Sledování celodenní aktivity je samozřejmostí.

Úctyhodná je také výdrž baterie, která vydrží až dva týdny. Při pobíhání s aktivní GPS by vám pak měly vydržet něco okolo 15 hodin.

Pro koho?

Pokud nemáte sport jen jako hobby, ale spíše jím žijete, prostředí městské džungle často vyměňujete za tu opravdovou a finance tolik neřešíte, Fenix 5 jsou bezesporu těmi nejlepšími sportovními hodinkami, které jsou v současnosti na trhu.

Za kolik?

Fenix je vlajková řada sporttesterů Garminu, a tak s ní přichází také prémiová cenovka. Fenix 5 začíná na ceně 12 a půl tisíce korun. Verze se safírovým sklíčkem a Wi-Fi vás pak vyjde až na 16 tisíc.

Fenix se pak také prodává v menší verzi, vhodné pro dámy, s označením 5S, která vás ale vyjde podobně.

Druhou variantou je pak ještě větší Fenix 5X, který je navíc doplněný o GPS navigaci s TOPO mapami a prodává se pouze v safírové verzi. Cena ale začíná až na 17 tisíc.

Dostupnější alternativou by tak mohl být předchozí model, Garmin Fenix 3. Ten je sice větší a těžší, ale jinak nabízí podobný výčet funkcí a nyní s daleko lepší cenou, pohybující se okolo 9 tisíc korun.

Nejlepší sporttester (nejen) pro triatlonisty

Garmin Forerunner 935

nejlepší sporttester na triatlon maraton garmin forerunner 935
Kompatiblita s Android, iOS
Displej LCD (240×240)
Velikost 47 x 47 x 13,9 mm
Hmotnost 49 g
Baterie až 2 týdny (24 hodin s GPS)
Připojení Wi-Fi, Bluetooth, ANT+, GPS
Další funkce Měření tepu, voděodolnost 5ATM
Cena Od 12 100 Kč
 • Lehčí a pohodlnější
 • Stejné sportovní měření + Wi-Fi
 • Skvělá výdrž baterie
 • Méně odolné
 • Opět s prémiovou cenou

Porovnat ceny na Heureka.cz

Fenix 5 je sice velmi odolný, ale pro závodníky na dlouhých tratí možná až zbytečně velký. Pro tyto případy Garmin nabízí také Forerunner 935.

Proč?

Plastové provedení Forerunneru se nemůže rovnat s kovovým rámem Fenixu, ale díky tomu jsou hodinky skoro o polovinu lehčí a tím pádem pohodlnější i na dlouhých závodech.

Sportovní měření je ale mezi těmito sporttestery téměř totožné. Nechybí zde prakticky žádný sport, což ocení i profesionální sportovci, a navíc hodinky obsahují Wi-Fi už v základu.

Velké rozdíly nenajdete ani ve výdrži baterie, která stejně jako u Fenixu vydrží až 2 týdny, a tak se nemusíte bát, že by sporttesteru došla štáva i na těch nejdelších závodech.

Pro koho?

Především konstrukce Forerunneru jej předurčuje pro triatlonisty, ultramaratonce a další sportovní (polo)profesionály, kteří chtějí výborný sporttester, o němž ani nebudou vědět, že ho mají na zápěstí.

Za kolik?

Forerunner 935 je nejvyšší model své řady a rozhodně tak nepatří mezi levné sporttestery. S cenou lehce přes 12 tisíc tak spíše konkuruje základní verzi Fenixu 5.

Nejlepší sporttester s hudebním přehrávačem

Garmin Forerunner 645 Music

nejlepší sporttester s hudebním přehrávačem garmin forerunner 645 music
Kompatiblita s Android, iOS
Displej LCD (240×240)
Velikost 42,5 x 42,5 x 13,5 mm
Hmotnost 42,2 g
Baterie až 7 dní (14 hodin s GPS / 5 hodin s GPS a muzikou)
Připojení Wi-Fi, Bluetooth, ANT+, GPS
Další funkce Měření tepu, hudební přehrávač, voděodolnost 5ATM
Cena Od 10 203 Kč
 • Pěkný a pohodlný
 • Opět široký výběr měření
 • Hudební přehrávač
 • Nepodporuje streamovací služby
 • Pořád nepatří mezi nejlevnější

Porovnat ceny na Heureka.cz

I ty nejlepší sporttestery často opomínají funkci, kterou využívají rekreační i profesionální sportovci bez rozdílu – poslech hudby. To se ale změnilo s příchodem Forerunneru 645 Music.

Proč?

Forerunner 645 je konstrukcí velmi podobný nejvyššímu modelu 935. Taktéž je vyroben z lehkých plastů, které nijak neobtěžují ani při dlouhých trénincích.

Nabídka sportovních režimů je sice o trochu menší než u 935 nebo Fenixu 5, ale stále se jedná o úctyhodný počet, ze kterého by si bez problému měli vybrat téměř všichni sportovci.

Navíc je tu ale možnost přehrávání hudby, díky které si stačí vaše oblíbené písničky jednoduše překopírovat počítače. U běžných sportovních hodinek sice hudební přehrávač není nic ojedinělého, ale ty vám zase nenabídnou tolik (přesných) dat z tréninků jako sporttestery.

Kde Forerunner 645 na své kolegy výrazněji ztrácí, je pouze baterie, která vydrží přibližně týden. Nicméně s aktivní GPS a poslechem hudby vám vydrží až 5 hodin a bez hudby dokonce 14 hodin, což není vůbec málo.

Pro koho?

Pokud hledáte zařízení, které by dokázalo zkombinovat sportovní hodinky jako vivoactive 3 a kvalitní sporttester jako Forerunner 935, FR645 by mohlo být to pravé.

Za kolik?

Forerunner 645 Music je sice o něco levnější než jeho výkonnější kolegové, ale stále se nejedná o nijak levný sporttester. Cenově se totiž pohybuje až okolo 11 tisíc korun.

Jestliže vás absence hudebního přehrávače nijak netrápí a FR645 by vám jinak funkčně vyhovoval, Garmin prodává také verzi bez přívlastku Music, jejíž cena je ještě přibližně o tisíc korun nižší.

Nejlepší sporttester/hodinky na běhání

nejlepší hodinky na běhání garmin forerunner 235

Garmin Forerunner 235

Kompatiblita s Android, iOS
Displej LCD (215×180)
Velikost 45 x 45 x 11,7 mm
Hmotnost 42 g
Baterie až 9 dní (11 hodin s GPS)
Připojení Bluetooth, ANT+, GPS
Další funkce Měření tepu, voděodolnost 5ATM
Cena Od 5 963 Kč
 • Lehký a pohodlný
 • Rychlá a přesná GPS
 • Sledování celodenní aktivity
 • Poměr cena/výkon
 • Optické měření tepu není dokonalé
 • Bez hudebního přehrávače

Porovnat ceny na Heureka.cz

Za kvalitní hodinky na běhání nemusíte dávat deset tisíc jako u FR935 nebo FR645. Výborná zařízení najdete také v levnější kategorii, třeba v podobě Forerunneru 235.

Proč?

Celá řada Forerunneru se pyšní elegantním a hlavně praktickým designem s nízkou hmotností, přičemž u 235 tomu není jinak.

Nezbytnou součástí takových hodinek je pak zabudovaná GPS a optický senzor na měření tepu, které u FR235 opět nechybí. Pokud ale hodláte měřit intervalové běhy, je lepší k hrudní pás, který k hodinkám připojíte přes ANT+.

Při běžném používání vám 235 vydrží déle než týden, potažmo až 11 hodin s aktivovanou GPS, a tak se jedná o sporttester vhodný i pro opravdu dlouhé tréninky.

Pro koho?

Ať už s běháním teprve začínáte nebo se připravujete na další maraton, Forerunner 235 je výborný sporttester, který nezruinuje vaši peněženku.

Za kolik?

Forerunner 235 můžete zakoupit už pod 6 tisíc korun, a tak se jedná o sporttester s výborným poměrem cena/výkon.

Nejlepší chytré hodinky na běhání

Polar M600

nejlepší chytré hodinky na běhání polar m600
Kompatiblita s Android, iOS
Displej LCD (240×240)
Velikost 45 x 36 x 13 mm
Hmotnost 63 g
Baterie 500 mAh, až 1-2 dny (8 hodin s GPS)
Připojení Wi-Fi, Bluetooth, GPS
Další funkce Měření tepu, hudební přehrávač, voděodolnost IPX8
Cena Od 5 999 Kč
 • Přesná GPS a měření tepu
 • Propojení s aplikací Polar Flow
 • Hudební přehrávač
 • Další aplikace přes Wear OS
 • Průměrný design a displej
 • Výdrž baterie

Porovnat ceny na Heureka.cz

Možná vám ale nestačí jen funkce klasického sporttesteru a raději byste něco chytřejšího. V takovém případě je Polar M600 více než vhodnou alternativou.

Proč?

Polar M600 sice není designově atraktivní nebo tak voděodolný jako Forerunner, ale za to nabízí daleko více chytrých funkcí díky operačnímu systému Wear OS.

Do hodinek si tak lze stáhnout obrovské množství různých aplikací. Jednou z nich je Polar Flow, přes kterou můžete důkladně analyzovat své tréninky i přes PC nebo notebook.

Oproti konkurenci nechybí ani jednoduchý hudební přehrávač, přičemž na jedno nabití baterie můžete nepřetržitě poslouchat své oblíbené písničky po dobu 6 až 7 hodin.

Pro koho?

Jestliže vám nestačí pouze klasický sporttester a raději byste něco podobného chytrým sportovním hodinkám, Polar M600 je díky Wear OS univerzálnější zařízení.

Za kolik?

Polar M600 je naceněn velmi podobně jako FR235. Zakoupíte jej tedy už za necelých 6 tisíc korun, a tak záleží jen na vašich preferencích, který z těchto modelů zvolíte.

Nejlepší sporttester na běhání do 4000 Kč

Polar M430

nejlepší sporttester na běhání do 4000 Kč polar m430
Kompatiblita s Android, iOS
Displej Černobílý (128×128)
Velikost 23 x 24 x 12 mm
Hmotnost 51 g
Baterie 240 mAh, až 20 dní (8 hodin s GPS)
Připojení Bluetooth, GPS
Další funkce Měření tepu, voděodolnost 3ATM
Cena Od 4 306 Kč
 • Přesná GPS
 • Poměrně přesné měření tepu
 • Výborná výdrž baterie
 • Poměr cena/výkon
 • Průměrný design a displej
 • Na celodenní nošení to není

Porovnat ceny na Heureka.cz

Kvalitní běžecké hodinky se ale najdou také v nižší cenové kategorii. Například takový oblíbený Polar M430 nabízí velmi dobrý poměr cena/výkon.

Proč?

Stejně jako dražší Polar M600, ani M430 příliš neoslní svým designem nebo displejem. Ale u běžeckých sporttesterů se počítá hlavně to, co se skrývá uvnitř.

M430 se může pyšnit velmi přesnou GPS i optickým senzorem pro měření tepu. V kombinaci s dostupnější cenou se tak jedná o hodinky, které ocení jak začátečníci, tak i ostřílení běžci.

Stejně výborná je pak i baterie, kterou nemusíte nabíjet víc než jednou za 20 dní. To je na sporttestery – a o chytrých hodinkách ani nemluvě – opravdu skvělá výdrž.

Pro koho?

Pokud hledáte sporttester výhradně pro běh, a tak vás nebude trápit jeho generický vzhled, Polar M430 nabízí veškeré funkce ještě za velmi slušnou cenu.

Za kolik?

Polar M430 se cenově pohybuje lehce nad hranicí 4 tisíc. Jedná se tak o jedny z nejlepších hodinek na běhání v této cenové kategorii.

Konkurent Polaru s hudebním přehrávačem

TomTom Spark 3 Music

nejlevnější sporttester s hudebním přehrávačem tomtom spark 3 music
Kompatiblita s Android, iOS
Displej Černobílý (168×144)
Velikost 22 x 25 x 13,7 mm
Hmotnost 50 g
Baterie 300 mAh, až 25 dní (11 hodin s GPS)
Připojení Bluetooth, GPS
Další funkce Měření tepu, hudební přehrávač, voděodolnost 5ATM
Cena Od 4 288 Kč
 • Poměrně přesné GPS i měření tepu
 • Hudební přehrávač
 • Skvělá výdrž baterie
 • Ještě nižší cena
 • Průměrný design
 • Software není úplně dokonalý

Porovnat ceny na Heureka.cz

Ovšem v případě, kdy hledáte co nejlevnější hodinky, které vám toho nabídnou co nejvíce, jen těžko někdo může soupeřit se sporttesterem TomTom Spark 3 Music.

Proč?

TomTom rovněž za své hodinky nejspíše nedostane žádnou designovou cenu, ale opět je tu spíš dán důraz na praktičnost a funkčnost sporttesteru, což Spark plní dokonale.

GPS i tepový senzor na tuto cenu fungují poměrně spolehlivě, a tak vám bude Spark dobrým společníkem při běhání a dalších sportech nebo při sledování vaší aktivity.

Velkým tahákem TomTomu je pak nainstalovaný hudební přehrávač, díky kterému můžete z hodinek poslouchat překopírované písničky. Zajímavá je také šikovná funkce pro objevování nových cest a tras.

Výdrž baterie je pak stejně výborná jako u konkurenčního Polaru. Při aktivované GPS vám sporttester vydrží až 11 hodin, při běžném sledování aktivity se pak výdrž prodlouží až na 25 dní.

Pro koho?

Jestliže hledáte levný sporttester a/nebo si nedokážete představit běh bez vaší oblíbené hudby, TomTom Spark 3 Music jsou ideálními hodinkami, za které si není třeba připlácet.

Za kolik?

TomTom Spark 3 Music zakoupíte ještě o pár set korun levněji než Polar M430. Konkrétně se cena pohybuje kolem 4300 Kč.

V prodeji je také základní model TomTom Spark 3, který sice postrádá hudební přehrávač, ale jeho cena, pohybující se kolem 3 a půl tisíc, by vám to mohla dostatečně vynahradit.

Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Přes den pak vedu tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.