Katalog mobilůUlefoneUlefone Armor X5

Ulefone Armor X5

5.5
"
3 GB
Android
32 GB
13
Mpx
5000
mAh

Skóre vybavenosti

49
/ 100

Poměr cena/výkon

56
/ 100
Mobil Ulefone Armor X5 je lepší než 25 % ostatních smartphonů.
Mezi jeho hlavní přednosti patří světelnost fotoaparátu, velikost displeje a maximální frekvence procesoru.

Aktuální cena

Hodnocení uživatelů

Prohlédnout na

Ulefone Armor X5 recenze dle uživatelů

  • Vysoká odolnost
  • Dobrý poměr cena/výkon
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Kvalitní displej
  • Pěkný design
  • Slabý fotoaparát
  • Někdy komplikované ovládání
  • Méně vyvážený reproduktor
  • Často divné překlady v menu
  • Nižší výdrž baterie než je uvedeno

UleFone Armor X5 je smartphone, který si získal uživatele především svou vysokou odolností a výdrží baterie. Jeho konstrukce je dostatečně robustní, aby vydržel náročné podmínky, a je tak vhodný pro outdoorové využití či pro osoby s fyzicky náročnými povoláními. Telefon nabízí dobrý poměr cena/výkon a uživatelé ocenili i kvalitu displeje.
Nicméně, někteří uživatelé vyjádřili nespokojenost s fotoaparátem, který podle nich neposkytuje dostatečnou kvalitu snímků. Dalšími nedostatky jsou občas komplikované ovládání, méně vyvážený reproduktor a divné překlady v menu. Navíc někteří uživatelé zmiňují, že výdrž baterie je nižší, než uvádí výrobce.
Přestože UleFone Armor X5 má několik nedostatků, za svou cenu nabízí solidní výkon a vynikající odolnost. Pokud hledáte telefon, který je odolný a má dobrou výdrž baterie, a nezajímáte se tak moc o vysokou kvalitu fotek, pak bychom vám tento model doporučili.

Hodnocení uživatelů

Prohlédnout na

Parametry mobilu Ulefone Armor X5

Výrobce

Značka

Rok vydání

2019

Typ konstrukce

Dotykový

Displej

Velikost displeje

5.5
"
průměrně 6.34"
jako 61 % mobilů
1440
×
720
px
horší než 93 % mobilů

Poměr stran

18:9

Jemnost displeje

293
ppi
horší než 68 % mobilů

Obnovovací frekvence

60
Hz
průměrně 85 Hz

Maximální jas displeje

Ulefone Armor X5 je vybaven displejem typu IPS, což znamená, že nabízí dobré pozorovací úhly a věrné podání barev. Velikost displeje je 5,5 palce, což je středně velká obrazovka, vhodná pro běžné používání a pohodlné ovládání jednou rukou. Rozlišení displeje je HD, tedy 720p, což je nižší rozlišení, ale pro tuto velikost obrazovky stále dostačující pro běžné úkoly jako je prohlížení webu nebo sledování videí. Poměr stran 18:9 zajišťuje, že telefon bude užší a vyšší, což usnadňuje jeho držení a ovládání. Jemnost displeje je 293 ppi, což je průměrná hodnota, poskytující dostatečně ostrý obraz pro většinu uživatelů. Obnovovací frekvence 60 Hz je standardní a postačuje pro plynulé zobrazení běžného obsahu, i když náročnější uživatelé mohou preferovat vyšší frekvence pro ještě hladší zážitek.

Výkon

Operační systém

Android

Nadstavba

Procesor

MediaTek MT6763 Helio P23

Výrobní proces

16
nm
průměrně 10 nm

Počet jader

8
×
průměrně 7 ×

Maximální frekvence

2
GHz
průměrně 2.28 GHz

Velikost paměti RAM

  • 3 GB
nejčastěji 8 GB

Vnitřní úložný prostor

  • 32 GB
nejčastěji 256 GB

Paměťové karty

Ano
jako 72 % mobilů
Ulefone Armor X5 je vybaven operačním systémem Android, což znamená, že budete mít přístup k širokému spektru aplikací a služeb z Google Play. Tento smartphone pohání procesor MediaTek MT6763 Helio P23, který je vyráběn 16nm technologií. To znamená, že není nejnovější, ale stále poskytuje dostatečný výkon pro běžné úkoly. Procesor má 8 jader, což pomáhá při multitaskingu a zajišťuje plynulý chod aplikací. Maximální frekvence 2.0 GHz je dostatečná pro většinu každodenních činností, jako je prohlížení webu, sociální sítě nebo sledování videí. Velikost RAM je 3GB, což je na dnešní poměry spíše základní hodnota. To znamená, že telefon zvládne běžné úkoly, ale při náročnějších aplikacích nebo více spuštěných aplikacích najednou může docházet k zpomalení. Úložný prostor o velikosti 32GB je také na spodní hranici současných standardů. Po započtení prostoru, který zabírá operační systém a předinstalované aplikace, vám zůstane méně místa pro vlastní data. Naštěstí telefon podporuje slot na paměťové karty, takže si můžete úložný prostor rozšířit podle potřeby.

Fotoaparát

Počet objektivů

2
×
nejčastěji 3 ×

Rozlišení hl. snímače

13
Mpx
průměrně 47 Mpx

Max. rozlišení videa

jako 52 % mobilů

Světelnost hl. objektivu

f/
1.8
nejčastěji f/1.8

Širokoúhlý objektiv

Ne
jako 58 % mobilů

Teleobjektiv

Ne
jako 87 % mobilů

Makroobjektiv

Ne
jako 65 % mobilů

Opt. stabilizace (OIS)

Ne
jako 74 % mobilů

Blesk

Ano
jako 99 % mobilů

Termokamera

Ne
jako 98 % mobilů

Noční vidění

Ne
jako 95 % mobilů
Ulefone Armor X5 je vybaven dvěma objektivy, což je dnes standardem spíše u základnějších modelů. Hlavní snímač má rozlišení 13 Mpx, což je dostačující pro běžné denní focení, ale nelze očekávat profesionální kvalitu snímků. Světelnost hlavního objektivu je f/1.8, což je poměrně dobrá hodnota a umožňuje lepší fotografování za horších světelných podmínek, i když výsledky nebudou srovnatelné s dražšími modely. Telefon nemá širokoúhlý objektiv, teleobjektiv ani makroobjektiv, což omezuje jeho schopnosti při focení různých typů scén. Chybí také termokamera a noční vidění, takže není vhodný pro specializované použití v noci nebo pro technické aplikace. Maximální rozlišení videa je 1080p, což je standardní Full HD kvalita. To znamená, že videa budou dostatečně detailní pro běžné použití, ale nečekejte 4K kvalitu. Absence optické stabilizace obrazu (OIS) může znamenat, že videa a fotografie mohou být rozmazané, zejména při pohybu nebo v horších světelných podmínkách.

Baterie

Kapacita baterie

5000
mAh
průměrně 5344 mAh

Max. výkon nabíjení

10
W
průměrně 35 W

Bezdrátové nabíjení

Ne
jako 81 % mobilů

Reverzní nabíjení

Ne
jako 81 % mobilů
Ulefone Armor X5 disponuje baterií s kapacitou 5000 mAh, což je nadprůměrná hodnota, která by měla zajistit dlouhou výdrž na jedno nabití. Maximální výkon nabíjení je 10 W, což znamená, že nabíjení bude pomalejší ve srovnání s telefony podporujícími rychlejší nabíjení. Tento model nepodporuje bezdrátové nabíjení, takže budete muset vždy použít kabel. Stejně tak chybí funkce reverzního nabíjení, což znamená, že telefon nemůžete využít jako powerbanku pro nabíjení jiných zařízení.

Připojení

Konektor

microUSB

Wi-Fi

Ano

Bluetooth

Bluetooth 5.0
nejčastěji 5.0

NFC

Ano
jako 68 % mobilů

Infraport

Ne
jako 85 % mobilů

FM rádio

Ano
jako 41 % mobilů

3,5mm audio jack

Ano
jako 66 % mobilů
Ulefone Armor X5 nabízí několik možností připojení. Pro nabíjení a přenos dat využívá konektor microUSB, který je dnes již poněkud zastaralý a pomalejší než modernější USB-C. Pro bezdrátové připojení zařízení disponuje Bluetooth 5.0, což znamená lepší rychlost a dosah připojení oproti starším verzím Bluetooth. K dispozici je také Wi-Fi, což je standardní a nezbytná funkce pro připojení k internetu. Ulefone Armor X5 podporuje NFC, což umožňuje bezkontaktní platby a snadné párování s dalšími zařízeními, což je velmi praktické v každodenním životě. Telefon nemá infraport, takže jej nelze použít jako dálkový ovladač pro televize a další elektroniku. Na druhou stranu, přítomnost 3,5mm audio jacku je výhodná pro uživatele, kteří preferují tradiční sluchátka s kabelem.

SIM a mobilní sítě

Typ SIM karty

Nano-SIM

Dual SIM

Ano
jako 94 % mobilů

eSIM

Ne
jako 87 % mobilů

5G

Ne
jako 61 % mobilů

4G (LTE)

Ano
jako 99 % mobilů

3G

Ano
jako 100 % mobilů

2G

Ano
jako 100 % mobilů

Senzory

Zabezpečení

Akcelerometr

Ano
jako 98 % mobilů

Digitální kompas

Ano
jako 80 % mobilů

Gyroskop

Ano
jako 73 % mobilů

GPS

Ano
jako 100 % mobilů

Galileo

Glonass

Ano
jako 96 % mobilů

Odolnost

v TOP 19 % mobilů

Tvrzené sklo

Vojenský standard

Rozměry

Výška

158
mm
průměrně 161.7 mm

Šířka

77.5
mm
průměrně 76.1 mm

Tloušťka

13.9
mm
průměrně 10.4 mm

Hmotnost

235
g
průměrně 219 g
Ulefone Armor X5 je robustní smartphone, který nabízí vysokou odolnost díky stupni krytí IP69K. Tento stupeň krytí znamená, že je telefon plně chráněn proti prachu a vydrží vysokotlaké a vysokoteplotní vodní trysky, což ho činí ideálním pro náročné prostředí nebo outdoorové aktivity. S výškou 158 mm a šířkou 77,5 mm je telefon relativně velký, což může být výhodou pro uživatele, kteří preferují větší displeje. Tloušťka 13,9 mm naznačuje, že telefon je poměrně robustní a pevný, což je u odolných telefonů běžné. Hmotnost 235 g je vyšší než u běžných smartphonů, což je důsledek jeho odolné konstrukce. To může být nevýhodou pro ty, kteří preferují lehčí zařízení, ale na druhou stranu to přispívá k jeho celkové odolnosti a robustnosti.

Unboxing Ulefone Armor X5

Kde koupit telefon Ulefone Armor X5

Aktuální cena

Hodnocení uživatelů

Prohlédnout na

Další mobilní telefony od Ulefone

Často kladené otázky

Co je skóre vybavenosti?

Skóre vybavenosti je naše vlastní hodnocení telefonu na základě jeho parametrů. Nejdříve daný telefon hodnotíme v 9 různých skupinách (displej, výkon, fotoaparát, baterie, mobilní sítě, připojení, senzory, odolnost a rozměry) a poté jej porovnáváme s ostatními telefony v našem katalogu.

Výsledkem je číslo od 0 do 100, kdy 0 je ohodnocen nejméně vybavený telefon a naopak 100 má telefon s nejlepšími parametry. Telefony se skórem nad 50 tak nabízí nadprůměrnou výbavu.

Co je poměr cena/výkon?

Ne vždy je ale ten nejlépe vybavený telefon tou nejvýhodnější koupí. Z toho důvodu zde máme také ukazatel poměru cena/výkon, který je vypočítáván na základě skóre vybavenosti a aktuální ceny telefonu.

Opět se jedná o škálu od 0 (drahý telefon se špatnou výbavou) do 100 (levný telefon s výbornou výbavou) a čím vyšší hodnocení telefon má, tím atraktivnější je jeho nabídka.

Co jsou recenze dle uživatelů?

Recenze telefonů jsou velmi důležitým rozhodovacím prvkem, a tak vám přinášíme ohlasy samotných uživatelů, které jsme na internetu našli. S pomocí umělé inteligence jsme pak vytáhli a shrnuli ty nejčastější zkušenosti uživatelů, díky kterým si tak můžete udělat lepší přehled o používání telefonu v praxi.

Máte chybu v parametrech!

Parametry telefonů sbíráme a ověřujeme z několika zdrojů, ale i přes to se může stát, že v nich bude chyba. Pokud tedy narazíte na chybu (ať už v samotných parametrech nebo v doprovodném textu), prosím kontaktujte nás. Moc děkujeme!