13 nejlepších herních myší (2018), které osloví běžné hráče i esportové nadšence

Vybíráte pořádnou herní myš?

Myš je bezesporu jednou z nejdůležitějších periférií, kterou je potřeba upgradovat pro lepší herní zážitek – a třeba i lepší výkony v multiplayerových hrách.

Jenže najít ideální myšku není úplně jednoduché…

Abychom vám tak s hledáním pomohli, vybrali jsme ty nejlepší herní myši a rozdělili je podle ceny, zaměření i způsobu připojení.

Nejlepší herní myš

nejlepší herní myš steelseries rival 600

SteelSeries Rival 600

Senzor Optický (TrueMove3+), duální
Citlivost 100 až 12000 DPI
Počet tlač. 7
Rozměry 131 x 69 x 43 mm
Hmotnost 96 g až 128 g
Další funkce RGB podsvícení, nastavitelná váha
Herní žánry FPS, MOBA, RTS
Cena Cena od 2 299 Kč
 • Duální optický senzor
 • Výborný tvar a systém závaží
 • SteelSeries software
 • Skvělé podsvícení
 • Prémiová cena

SteelSeries už nějaký ten pátek patří mezi špičku herních výrobců a s novým Rivalem 600, kterého osadil rovnou dvěma senzory, své výsostné postavení jen potvrzuje.

Proč?

Rival 600 je nesmírně pohodlná myš, která tvarově vychází z Rivalu 310. Přesto se zde ale najdou některé odchylky, jako třeba odnímatelné boční panely, pod které můžete schovat přídavné závaží a tím myš vyvážit podle libosti.

Ovšem tím největším tahákem je duální senzor, který je v současnosti asi tím nejlepším. První senzor vychází z excelentního TrueMove3, přičemž ten druhý má za úkol sledovat výšku zdvihu. To má za následek eliminaci třesu a větší stabilitu při míření.

Nejen výšku zdvihu, ale třeba i skvělé vypadající podsvícení myši, pak lze nastavit v Engine 3, který rovněž patří mezi ten lepší herní software.

Pro koho?

SteelSeries Rival 600 je bezesporu nejlepší herní myší současnosti a pokud vám nevadí větší rozměry nebo vyšší cena, budete s ní určitě spokojeni.

Za kolik?

Bohužel vás současná vlajková loď SteelSeriesu nepřijde zrovna levně. Zakoupit ji totiž můžete až od 2300 Kč.

Pokud vás duální senzor a šikovný systém závaží tolik nezaujal, v podobné ceně se nachází také bezdrátová verze G403. Nebo můžete sáhnout po ověřeném Rivalu 310 a ušetřené kačky raději investovat do své knihovny na Steamu.

Nejlepší myš pro běžné hraní

Logitech G502

nejlepší herní myš pro casual hráče logitech g502
Senzor Optický (PMW3366)
Citlivost 200 až 12000 DPI
Počet tlač. 11
Rozměry 132 x 75 x 40 mm
Hmotnost 121 až 139 g
Další funkce RGB podsvícení, nastavitelná váha, bezkrokové tlačítko
Herní žánry FPS, MOBA, RTS, MMO
Cena Cena od 1 766 Kč
 • Spousta tlačítek
 • Bezkrokové kolečko
 • Logitech software
 • Na rychlé FPS hry je už těžší

Pokud však neřešíte nějakou výšku zdvihu a podobná udělátka a raději byste kvalitní myšku na takové to domácí hraní, nezbývá než doporučit Logitech G502.

Proč?

Logitech G502 je už stálicí na poli herních myší, kterou si hráči oblíbili především kvůli pohodlnému tvaru a příjemným tlačítkům, jaké od Logitechu můžete čekat.

Nejen ve hrách jistě oceníte spoustu nastavitelných tlačítek nebo přepnutí na bezkrokové kolečko, které je spíše výsadou klasických myší Logitechu.

Veškeré nastavení pak probíhá skrze program od Logitechu, který svou přehledností a funkčností patří mezi ten nejlepší herní software.

Pro koho?

Logitech G502 je naprosto bezpečnou volbou, pokud se nechcete dlouze rozhodovat o myši a raději byste místo toho už hráli GTA nebo Zaklínače.

Za kolik?

S cenou kolem 1700 Kč se Logitech G502 řadí už mezi vyšší střední třídu. Můžete si však být jisti, že tahle myš za to stojí a věrně vám bude sloužit po celé roky.

Nejlepší symetrická herní myš (pro leváky)

SteelSeries Sensei 310

 nejlepší hern myš pro leváky steelseries sensei 310
Senzor Optický (TrueMove3)
Citlivost 100 až 12000 DPI
Počet tlač. 8
Rozměry 125,1 x 70,4 x 39 mm
Hmotnost 92 g
Další funkce RGB podsvícení, symetrický tvar pro praváky i leváky
Herní žánry FPS, MOBA, RTS
Cena Cena od 1 699 Kč
 • Příjemný tvar a tlačítka
 • Skvělý senzor
 • SteelSeries software
 • Průměrné kolečko

Hledáte spíše symetrickou myšku? Ať už vám nesedí ergonomie pro pravou ruku nebo myš ovládáte levačkou (upřímně vás litujeme), SteelSeries Sensei 310 je výbornou alternativou.

Proč?

Sensei 310 je nejnovějším přírůstkem do řady Sensei a spolehlivě pokračuje v její tradici. Symetrický tvar je stejně tak příjemný jako tlačítka a silikonové části na obou stranách myši.

Kombinaci kvalitního senzoru TrueMove3 a poměrně nízké hmotnosti využijete především v online střílečkách, ale Sensei 310 vám jinak poslouží, ať už je vás oblíbený žánr jakýkoliv.

Myš pak lze jednoduše upravit skrze program Engine 3, ve kterém najdete nastavení tlačítek, úrovní DPI nebo barevného podsvícení.

Pro koho?

Sensei 310 si jistě najde uplatnění u hráčů, kteří preferují symetrický tvar, ale stále chtějí všechny funkce (a se stejnou kvalitou) jako u běžně tvarovaných myší.

Za kolik?

V ceně okolo 1700 Kč, ve které se Sensei 310 nachází, je obrovská konkurence, ať už od Logitechu, Razeru nebo samotného SteelSeries ve formě Rivalu 310. Ale v případě symetrických myší (nejen) pro leváky je tou nejlepší volbou.

Nejlepší herní myš do 1500 Kč

nejlepší herní myš do 1500 Kč logitech g403

Logitech G403

Senzor Optický (PMW3366)
Citlivost 200 až 12000 DPI
Počet tlač. 6
Rozměry 124 x 68 x 43 mm
Hmotnost 87,3 g + 10 g závaží
Další funkce RGB podsvícení, nastavitelná váha
Herní žánry FPS, MOBA, RTS
Cena Cena od 1 465 Kč
 • Pohodlný tvar
 • Perfektní senzor a tlačítka
 • Logitech software
 • Bezdrátová verze
 • Tlustší kabel

V kategorii do 1500 Kč najdete spoustu kvalitních herních myší. Za nejlepší z nich pak považujeme skvělého univerzála na téměř všechny herní žánry, Logitech G403.

Proč?

Na první pohled je vidět, že se G403 tvarově inspiruje ze svých legendárních předchůdců jako G5 nebo G500.

Navíc je však lehčí (s volitelným závaží v balení) a díky výbornému senzoru PMW3366, který se často považuje za vůbec ten nejlepší, je ideální pro přesné flick shoty v online FPS hrách.

Ovšem velká boční tlačítka zase přijdou vhod třeba hráčům MOBA her, přičemž jejich funkce, stejně jako podsvícení, se dá lehce nastavit ve výborném softwaru od Logitechu.

Pro koho?

G403 je opravdu výbornou volbou pro hráče, kteří rádi rozdávají headshoty v CSku a pak si jdou s kamarády zahrát Dotu nebo relaxují u nějaké oddechovky. Tahle myš totiž zvládne všechno.

Za kolik?

Logitech G403 seženete už pod 1500 Kč, což této myšce dodává velmi dobrý poměr cena/výkon.

Navíc ji můžete sehnat také v bezdrátové verzi, která není vůbec špatná. Naopak ji lze využít i u kompetitivních onlinovek. Její cena ale začíná až nad hranicí 2 tisíc.

Největší konkurent

Razer DeathAdder Elite

nejlepší razer myš do 1500 Kč deathadder elite
Senzor Optický (PMW3389)
Citlivost 100 až 16000 DPI
Počet tlač. 7
Rozměry 127 x 70 x 44 mm
Hmotnost 105 g
Další funkce RGB podsvícení
Herní žánry FPS, MOBA, RTS
Cena Cena od 1 399 Kč
 • Skvělý tvar a tlačítka
 • Výborný senzor
 • Pěkné podsvícení
 • Vyšší poruchovost

Velmi oblíbenou alternativou je pak DeathAdder Elite od Razeru, který nahrazuje jednu z nejprodávanějších herních myší, Razer Chroma.

Proč?

DeathAdder navazuje na Chromu především svým skvělým tvarem, pro kterou byl jeho předchůdce tak oblíbený.

Samozřejmostí jsou i velmi příjemná mechanická tlačítka nebo upravený senzor Razeru, který dosahuje až 16 tisíc DPI (ne, že byste je někdy využili).

Nastavení myši a její podsvícení (které vypadá lépe než u G403) pak můžete provádět skrze program Synapse, který ale nemusí sedět úplně každému.

Pro koho?

DeathAdder se stejně jako jeho konkurent hodí na prakticky jakýkoliv herní žánr. Navíc by ale mohl vyhovovat hráčům s většíma rukama, kteří preferují větší a těžší myšku.

Za kolik?

Razer DeathAdder Elite zakoupíte za přibližně stejnou cenu jako G403, možná o chlup méně. Jestli se přidáte k zelenému nebo modrému týmu tak spíše záleží na vašich osobních preferencích.

Nejlepší herní myš do 1000 Kč

nejlepší herní myš do 1000 Kč coolermaser mm530

Cooler Master MM530

Senzor Optický (PMW3360)
Citlivost 100 až 12000 DPI
Počet tlač. 7
Rozměry 124,8 x 60,4 x 40,2 mm
Hmotnost 99 g
Další funkce RGB podsvícení
Herní žánry FPS, MOBA, RTS
Cena Od 899 Kč
 • Kvalitní konstrukce
 • Skvělý senzor
 • Cena/výkon
 • Na své rozměry by mohla být lehčí

Pokud se vám za kvalitní myš nechce tolik utrácet (a raději pošetříte na slevové akce na Steamu), i za tisícovku dobře pořídíte. Zvlášť když zvolíte MM530 od Cooler Masteru.

Proč?

Ačkoliv už se pohybujeme v té nižší třídě herních myší, MM530 na to, díky své kvalitní konstrukci z odolných plastů a parádních tlačítek, rozhodně nevypadá.

Skvělé je také použití kvalitního senzoru PMW3360. To je takový zlatý standard, který si pak výrobci sami upravují (z čehož vzniká třeba PMW3366).

A nakonec nepřijdete ani o RGB podsvícení, které jen podtrhuje výborný poměr cena/výkon této myšky.

Pro koho?

Ať už si vybíráte svoji první herní myšku nebo se vám jen nechce tolik utrácet za periférie, Cooler Master MM530 je kvalitní volbou, se kterou budete jistě spokojeni.

Za kolik?

Za cenu kolem 900 Kč toho MM530 nabízí opravdu dost, a tak ji můžeme vřele doporučit.

Cooler Master pak prodává také sesterský model, MM520, s trochu jiným tvarem, jenž by mohl vyhovovat hlavně hráčům preferujícím “claw” úchyt.

Menší a lehčí alternativa

Logitech G203

 malá lehká herní myš do 1000 Kč logitech g203
Senzor Optický (Mercury)
Citlivost 200 až 8000 DPI
Počet tlač. 6
Rozměry 116,6 x 62,1 x 38,2 mm
Hmotnost 85 g
Další funkce RGB podsvícení
Herní žánry FPS, MOBA, RTS
Cena Cena od 830 Kč
 • Malá a lehká
 • Pořád velmi dobrý senzor
 • Logitech software
 • Daleko levnější než G Pro
 • Pro někoho až moc malá

Výbornou alternativou může být Logitech G203, která je jakousi zvláštní anomálií. Jedná se totiž v podstatě o stejnou myš, jakou je Logitech G Pro, ale přitom stojí daleko méně.

Proč?

G203 je tvarově, rozměrově i váhově stejná jako G Pro. Díky tomu je velmi malá a nesmírně lehká, ideální pro rychlé FPS střílečky nebo hráče, kteří myš drží jen konečky svých prstů.

Jediným podstatným rozdílem mezi G203 a G Pro (kromě ceny) je použitý senzor. G203 používá Mercury, senzor vyvíjený samotným Logitechem, namísto široce uznávaného PMW3366. Nicméně v běžných situacích byste neměli poznat rozdíl.

Připočtěte si k tomu ještě skvělý software od Logitechu a vzhledem k ceně se opět jedná o jednu z nejlepších myší v poměru cena/výkon.

Pro koho?

G203 bychom vám doporučili, pokud hledáte malou a lehkou myšku s výbornou cenou. Jistě se bude hodit zejména mladším hráčům nebo těm, na které je MM530 příliš těžká.

Za kolik?

Pořád nechápeme, jak je možné, že G203 můžete zakoupit už kolem 800 Kč. Její “profesionální” verze, G Pro, totiž stojí téměř dvojnásobek a přitom jejich rozdíly nejsou nijak razantní. Rozhodně se tak jedná o velmi výhodnou koupi.

Levná symetrická myš (pro leváky)

Logitech G300s

nejlepší herní myš do 1000 Kč logitech g300s
Senzor Optický (A3055)
Citlivost 250 až 2500 DPI
Počet tlač. 9
Rozměry 113 x 72 x 40 mm
Hmotnost 80 g
Další funkce Symetrický tvar pro praváky i leváky
Herní žánry FPS, MOBA, RTS
Cena Cena od 990 Kč
 • Symetrický tvar
 • Velmi lehká
 • Logitech software
 • Průměrný senzor
 • Pro někoho až příliš lehká

Hráči s dominantnější levou ruku nebo ti, kteří si oblíbili symetrický tvar myši, mají výběr podstatně zúžený. Přesto se i v té levnější kategorii něco najde – Logitech G300s.

Proč?

G300s má velmi dobře padnoucí tvar s tlačítky na obou stranách myši, a tak jej mohou používat všichni bez ohledu na jejich preferovanou ruku.

Za zmínku stojí opravdu nízká váha myši. Je dokonce ještě lehčí než G203, a tak je vhodná i pro ty nejmladší hráče.

A samozřejmě se tu dočkáte také výborného softwaru od Logitechu, ve kterém si můžete všechna tlačítka nastavit a následně setřídit do profilů pro jednotlivé hry.

Pro koho?

Nicméně G300s můžeme doporučit jen a pouze levorukým hráčům nebo těm, kterým úplně nesedí ergonomický tvar pro pravou ruku.

V téměř každém jiném případě totiž budou výše zmíněné myši asi lepší volbou.

Za kolik?

Logitech G300s ještě drží cenu pod tisícem korun, ale oproti konkurenci je přece jen dražší, aniž by nabízela něco navíc (spíš naopak). Pokud však hledáte symetrickou myš, nemáte moc na vybranou.

Nejlepší myš na FPS hry

nejlepší herní myš na fps benq zowie fk1 fk1+ fk2

BenQ Zowie FK1 / FK1+ / FK2

Senzor Optický (PMW3310)
Citlivost 400 až 3200 DPI
Počet tlač. 5
Rozměry 124x64x36 mm (FK2), 128x67x37 mm (FK1), 128x68x38 mm (FK1+)
Hmotnost 85 / 90 / 95 g
Další funkce Symetrický tvar pro praváky i leváky
Herní žánry FPS
Cena Cena od 1 649 Kč
 • Úžasný tvar a hlavní tlačítka
 • Vhodná i pro leváky
 • Výběr z několika velikostí
 • Starší senzor
 • Boční tlačítka
 • Bez softwaru

Logitech, SteelSeries nebo Razer – ti všichni dělají skvělé myši pro střílečky. Nicméně první místo si trošku nenapádně uzmul BenQ se svou herní řadou Zowie a modely FK.

Proč?

Zowie FK myši mají jednu obrovskou výhodu: Nikdo jim nemůže upřít jejich bezkonkurenční (a navíc symetrický!) tvar. Ten si totiž zamilujete na první dotyk.

Není tak divu, že je Zowie nejoblíbenější značkou mezi CSGO profesionály – a to i přes fakt, že v myši najdete už starší senzor PMW3310! Tak dokonalé jsou křivky této myši.

Ergonomie je prostě tím nejdůležitějším faktorem a proto také máte na výběr hned z tří velikostí: FK1 je střední velikost, FK1+ sedí větším rukou a v případě, že preferujete co nejmenší a nejlehčí myšku, FK2 bude ta pravá.

Pro koho?

FK myši nejsou rozhodně perfektní, ale pokud jste hardcore FPSkař, kterého nezajímá žádný jiný žánr, Zowie budete milovat.

A jestliže patříte mezi tu menšinu, kterou FK příliš nezaujalo, Zowie nabízí také další řady. Řada EC nabízí stejně výborný tvar, ale s ergonomií pro pravou ruku, a řada ZA je stejně symetrická jako FK, ale hřbet má o něco vyšší pro lepší podpěru dlaně. Obě řady jsou pak opět dostupné v několika velikostech.

Za kolik?

Zowie FK myši stojí kolem 1700 Kč. To se může zdát jako nevýhodná nabídka, když konkurenční myši nabízejí lepší senzor a spoustu softwarového nastavení. Ovšem tohle zdání vás přejde, jakmile FK poprvé vezmete do ruky…

Konkurent od SteelSeries

SteelSeries Rival 310

herní myš na fps střílečky steelseries rival 310
Senzor Optický (TrueMove3)
Citlivost 100 až 12000 DPI
Počet tlač. 6
Rozměry 127,6 x 70,1 x 42 mm
Hmotnost 88,3 g
Další funkce RGB podsvícení
Herní žánry FPS, MOBA, RTS
Cena Cena od 1 675 Kč
 • Pohodlný tvar
 • Na své rozměry velmi lehká
 • Výborný senzor
 • SteelSeries software
 • Průměrné kolečko

Současným králem SteelSeries myší (nejen pro FPS hry) je Rival 600. To však neznamená, že bychom měli opomenout tak skvělý model, jakým Rival 310 bezesporu je.

Proč?

Rival 310 je rozměrově trochu větší než FK myši, ale hmotnost si přitom udržuje velmi nízkou. Tvar je opět výborný a skvěle padne do ruky.

Oproti Zowie je Rival vybaven skvělým senzorem TrueMove3, což je vlastně předělaný PMW3360 k obrazu SteelSeriesu.

A další kladné body pak sbírá i v případě nastavení, ať už tlačítek nebo podsvícení, které můžete jednoduše řídit skrze program Engine 3.

Pro koho?

Rival 310 bude nejspíše volbou pro ty, kteří mají větší ruce a vyžadují tak ještě větší myš, než je FK1+, nebo pro hráče, kteří si mimo FPS rádi zahrají i jiné žánry.

Za kolik?

SteelSeries Rival 310 se s cenou okolo 1600 Kč pohybuje v kategorii přímo přecpané kvalitními myšmi, ať už jsou od Logitechu, Razeru, Zowei nebo SteelSeries v případě sesterského Sensei 310. Zde už tak víceméně záleží na tom, jaká myš vám lépe padne do ruky a jaká se vám líbí více.

Nejlepší myš na MMO/MOBA hry

nejlepší herní myš s tlačítky na mmo moba hry razer naga trinity

Razer Naga Trinity

Senzor Optický (PMW3389)
Citlivost 100 až 16000 DPI
Počet tlač. 7 + 2 / 7 / 12
Rozměry 119 x 74 x 43 mm
Hmotnost 120 g
Další funkce RGB podsvícení, vyměnitelný boční panel
Herní žánry MOBA, RTS, MMO
Cena Cena od 2 407 Kč
 • Výborný senzor
 • 3 různé boky s tlačítky
 • Pěkné podsvícení
 • Na rychlé FPS hry je už těžší
 • Prémiová cena

Razer Naga Trinity nejenže nahrazuje předchozí MMO myši z řady Naga, Chromu a Hex, ale v podstatě je kombinuje dohromady pro jednu ultimátní periférii.

Proč?

Říkáte si, jak se dá Chroma a Hex zkombinovat, když obě měli naprosto odlišné rozložení tlačítek? Jednoduše: Naga Trinity je totiž modulární myší, ke které dostanete hned tři boční panely.

Panel s 2 tlačítky vypadá stejně jako u běžné herní myši, ten se 7 tlačítky se inspiruje Nagou Hex a je určen hlavně pro MOBA hry a poslední, s 12 tlačítky, využívá rozložení, které známe už z předchozích MMO myší.

Oproti minulým Nagám nemá Trinity laserový senzor, ale ten optický (stejný jako DeathAdder Elite). Nicméně na rychlé FPS hry to ještě není ono, především kvůli větším rozměrům a hmotnosti.

Pro koho?

Pokud si potrpíte na spoustu tlačítek, ať už kvůli nutnosti mít každý spell ve WoWku (doslova) po ruce, nebo často střídáte herní seance MMOček a MOBA her, Trinity bude tou nejlepší myší.

Za kolik?

Razer Naga Trinity s cenou kolem 2 a půl tisíci nepatří mezi ty nejlevnější zařízení. Na druhou stranu v kategorii MMO myší o moc levnější alternativy ani neseženete.

Nejlepší bezdrátová herní myš

nejlepší bezdrátová herní myš logitech g403 g703

Logitech G403 / G703

Senzor Optický (PMW3366)
Citlivost 200 až 12000 DPI
Počet tlač. 6
Připojení USB / USB přijímač
Výdrž baterie až 32 hodin
Rozměry 124 x 68 x 43 mm
Hmotnost 107 až 117 g
Další funkce RGB podsvícení, nastavitelná váha
Herní žánry FPS, MOBA, RTS
Cena Cena od 2 199 / 2 490 Kč
 • Vyrovná se drátové verzi
 • Velmi nízká latence
 • Přiměřená cena
 • Výdrž baterie

“Herní bezdrátová myš” byl ještě před pár lety oxymóron, za který by se vám kdekdo vysmál. Dnes už je ale všechno jinak a takový Logitech G403/G703 se vyrovná i drátovým kolegům.

Proč?

Bezdrátová verze G403 se od té klasické příliš neliší. Je trochu těžší kvůli zabudované baterii, ale jinak nabízí stejně skvělý tvar, tlačítka i senzor.

Absence kabelu pak nijak nezhoršuje funkčnost myši ani v rychlých multiplayerových hrách. Latence je minimální, a tak nemusíte mít strach, že byste byli v nevýhodě.

A co G703? Ta je naprosto identická k G403, kromě jediného rozdílu: podpory Logitech Powerplay. Díky této funkci můžete využít bezdrátového nabíjení myši skrze speciální podložku od Logitechu.

Pro koho?

Jestliže se už konečně chcete zbavit nevzhledných kabelů, ale nechcete být v online hrách v nevýhodě, na G403/G703 se můžete spolehnout.

Za kolik?

Logitech G403 v bezdrátové verzi začíná něco nad 2 tisíci korun. Za G703 si pak ještě pár set korun připlatíte. Na první pohled se to může zdát jako velká částka, ale když vezmete v úvahu, že jde jak o herní, tak i bezdrátovou myš, je jejich cenovka poměrně opodstatněná.

Dražší alternativa s více tlačítky (a pro leváky)

Logitech G900 / G903

nejlepší bezdrátová herní myš logitech g900 g903
Senzor Optický (PMW3366)
Citlivost 200 až 12000 DPI
Počet tlač. 11
Připojení USB / USB přijímač
Výdrž baterie až 32 hodin
Rozměry 130,3 x 66,5 x 40,4 mm
Hmotnost 110 až 120 g
Další funkce RGB podsvícení, nastavitelná váha, bezkrokové tlačítko, symetrický tvar pro praváky i leváky
Herní žánry FPS, MOBA, RTS, MMO
Cena Cena od 3 389 / 3 790 Kč
 • Symetrický tvar
 • Velmi nízká latence
 • Bezkrokové tlačítko
 • Výdrž baterie
 • Opravdu vysoká cena

Jestliže však hledáte bezdrátovou myš bez jakýchkoliv kompromisů a rádi si za ni pořádně připlatíte, Logitech nabízí také G900/G903.

Proč?

Logitech G900/G903 se může pyšnit pěkným desigem i kvalitním dílenským zpracováním. Nejen leváci jistě ocení symetrický tvar a všichni bez rozdílu se pak mohou těšit z bezkrokového kolečka, které známe z G502 nebo kancelářských myší Logitechu.

Bezdrátový přenos skvělého senzoru funguje stejně výborně jako u levnějších G403/G703, a tak se nemusíte bát, že by myš reagovala opožděně.

Stejné je to také co se týče rozdílů mezi G900 a G903. Novější G903 rovněž nabízí bezdrátové nabíjení pomocí podložky Powerplay a navíc také místo na 10gramové závaží.

Pro koho?

Myslíme, že naprosté většině hráčů hledajících bezdrátovou myš bude bohatě stačit G403/G703.

Nicméně v případě, že potřebujete symetrickou myš nebo se neobejdete bez většího počtu naprogramovatelných tlačítek, G900/G903 je bezesporu kvalitní myší.

Za kolik?

Pokud nám herní myši Logitechu přijdou cenově dobře nastavené, u této myši to bohužel neplatí. Cena G900 začíná až na více než 3 tisících, přičemž G903 má pak blíže spíše k 4 tisícům. Poměr cena/výkon tu tak příliš nezkoumejte.

Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Předtím jsem vedl tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.