15 nejlepších GPS navigací nejen do auta (2018)

 | 
naposledy aktualizováno 

Přemýšlíte, že si pořídíte novou GPS navigaci?

S příchodem chytrých telefonů sice navigace ztratily svou někdejší popularitu, ale za to jsou dnes dostupnější více než kdy předtím.

Ať už tedy potřebujete průvodce po silnicích v zahraničí nebo pomocníka při hledání další skrýše v geocachingu, my vám rádi poradíme, jaká GPSka bude pro vás ta nejlepší.

Nejlepší GPS navigace do auta

nejlepší GPS navigace do auta garmin drive 51s

Garmin Drive 51S

Displej5″ (480×272)
PaměťVnitřní paměť + microSD
MapyStřední, východní nebo celá Evropa
Dopravní informaceGarmin Smartphone Link
Další funkceBluetooth
Výdrž baterie1 hodina
Hmotnost170 g
CenaOd 3 990 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Jednoduše ovladatelná navigace s kvalitními mapami a ještě dostupnou cenou. To není utopie, ale Garmin Drive 51S.

5palcový displej navigace vám spolehlivě ukáže podrobnou mapu východní, střední nebo celé Evropy v závislosti na verzi, vždy však s doživotními aktualizacemi zdarma.

Drive 51S sice nemá RDS-TMC přijímač, ale o aktuální dopravní situaci vás může zpravovat přes Garmin Smartphone Link, aplikaci, která navigaci propojí s vaším telefonem.

Z dalších funkcí nechybí upozornění na rychlostní limity, semafory či radary, šikovný asistent řazení do jízdních pruhů nebo body zájmů, ať už vlastní nebo předehrané z Foursquare a TripAdvisoru.

Novinkou je také možnost připojení zadní nebo interiérové kamery, kdybyste se v budoucnu rozhodli jednu (nebo rovnou obě) pořídit.

To vše vám Garmin nabízí za poměrně slušnou cenu. Drive 51S je tak vhodnou navigací pro každého řidiče, ať už jezdí po ČR nebo i v zahraničí.

Pokud byste chtěli něco navíc, jmenovitě multidotykový displej, připojení WiFi, možnost handsfree volání nebo hlasové ovládání navigace, podívejte se po dražší verzi DriveSmart 51S.

Za zmínku také stojí jejich 6palcové verze, ať už Drive 61S nebo DriveSmart 61S.

V případě, že vás trápí absence RDS-TMC, možná vás osloví předchozí model Drive 50T, který přijímač obsahuje, ale chybí ji novinky z 51S jako třeba možné připojení kamer.

Nejlepší GPS navigace s kamerou

Garmin DriveAssist 51S

nejlepší gps navigace s kamerou garmin driveassist 51s
CenaOd 6 901 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Možná ale hledáte GPS navigaci do auta, která už kameru obsahuje. V takovém případě můžeme doporučit model 51S z řady DriveAssist.

DriveAssist 51S umí vše, co jeho kolega z řady Drive a DriveSmart. Navíc ale přidává zabudovanou přední kameru, která neustále nahrává, co se děje před vozidlem.

Díky tomu vás třeba dokáže upozornit na nebezpečí kolize, pokud pojedete příliš blízko autu před vámi nebo třeba neplánovaně vybočíte z jízdního pruhu.

A díky možnosti připojení zadní či interiérové kamery, vám už při řízení nic neunikne.

Autonavigace se SIM kartou

TomTom GO 5200

autonavigace se sim kartou tomtom go 5200
CenaOd 7 469 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Co se týče navigací mezi těmi nejvyššími cenovými kategoriemi, určitě musíme zmínit vlajkovou loď TomTomu, GO 5200.

GO 5200 nabízí celosvětové mapy s doživotní aktualizací zdarma, handsfree volání, hlasové ovládání, připojení WiFi nebo šikovný magnetický držák.

Za svou prémiovou cenu vám sice nenabídne vestavěnou kameru, ale přece jen v sobě něco zabudovaného má – SIM kartu.

Díky ní můžete využívat TomTom Traffic, službu pro aktuální situaci na silnicích, která je zpravidla přesnější a rychlejší než RDS-TMC, a to po celém světě zdarma.

Pokud jste tak na zahraničních silnicích častěji než na těch tuzemských, GO 5200 vám může ušetřit nemalé peníze, které byste jinak vydali za mobilní data v předraženém roamingu.

Levná GPS navigace do 2000 Kč

Mio Spirit 5400 Lifetime

levná navigace do auta do 2000 Kč mio spirit 5400
CenaOd 1 644 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Od nejvyšší kategorie se přesuneme k té nejlevnější, konkrétně na hranici do 2000 Kč, kde vás zcela jistě osloví Mio Spirit 5400.

Navigace od Mio je sice pouze 4palcová, a tak je ovládání menší než u předchozích navigací, nicméně pořád je dostatečně srozumitelné a jednoduché.

Potěší pak také funkce jako asistent jízdních pruhů, databáze radarů nebo vyhledání parkovišť.

Se zakoupením navigace rovněž získáte mapy s doživotními aktualizacemi zdarma. Nicméně ty pokrývají pouze území ČR a Slovenska, a tak vám Mio při takové cestě k moři moc nepomůže.

Pokud však vezmeme v úvahu základní navigování s atraktivní cenovkou, na Spirit 5400 si není možné nijak stěžovat.

Nejlepší navigace pro kamiony

nejlepší navigace pro kamion

Garmin dezl 770T

Displej7″ (800×480)
PaměťVnitřní paměť + microSD
MapyEvropa
Dopravní informaceGarmin Smartphone Link, RDS-TMC
Další funkceBluetooth, výstup na sluchátka
Výdrž baterie1 hodina
Hmotnost439 g
CenaOd 11 209 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Výběr truck navigace není jednoduchou záležitostí a ani množství (těch kvalitních) navigací není nikterak velké. Dobrou volbou by však mohl být Garmin dezl 770T, který se bude hodit řidičům kamionů i obytných vozů.

Velká 7palcová GPS navigace vás dovede do všech koutů starého kontinentu, díky evropským mapám s doživotními aktualizacemi.

Přitom vám bude dezl 770T nabízet náhledy křižovatek, ukazatele řazení do pruhů nebo databázi servisů a parkovišť pro nákladní auta.

K navigaci dále můžete připojit couvací kameru a telefon pro hands-free volání nebo k získání live situací na silnicích.

Důležité je také nastavení dezlu, ve kterém si můžete zadat parametry vozidla jako je výška, šířka, délka, hmotnost, hmotnost na nápravu a počet přívěsů.

Navigace vás pak může upozornit i v případě velkého stoupání/klesání, ostrých zatáček, husté dopravy, bočního větru nebo omezení k převozu nebezpečného materiálu.

Pokud byste chtěli trochu ušetřit, existuje také levnější verze Garmin dezl 570T. Ta má ale menší, 5palcový displej s nižším rozlišením.

Nejlepší GPS navigace na motorku

nejlepší gps navigace na motorku tomtom rider 450

TomTom Rider 450

Displej4,3″ (480×272)
Paměť16 GB + microSD
MapySvět
Dopravní informaceRDS-TMC
Další funkceBluetooth, voděodolnost (IPX7)
Výdrž baterie6 hodin
Hmotnost280 g
CenaOd 10 790 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Pokud dáváte přednost dvou kolům před těmi čtyřmi, moto navigace TomTom Rider 450 s doživotní aktualizací celosvětových map by jistě neměla uniknout vaší pozornosti.

Rider 450 má hned několik funkcí, které motorkářům přijdou vhod: můžete jej používat na šířku i na výšku, displej je plně ovladatelný v motorkářských rukavicích a navíc je chráněný proti nepříznivému počasí.

Celou cestu si můžete předem naplánovat přes aplikaci TyrePro na vašem mobilu, tabletu nebo počítači. V navigaci také naleznete více než 100 předinstalovaných cest k prozkoumání. Na silnici pak využijete službu Rychlostní radary, která vás bude upozorňovat na měření rychlosti.

Navigaci můžete dále spárovat s telefonem pro využití aplikace TomTom Traffic, která vás bude zpravovat o live situaci na silnicích, nebo pro hands-free volání při propojení s Bluetooth mikrofonem v přilbě.

Cena Rideru 450 rozhodně není úplně nejnižší, ale v případě motorkářských navigací jen těžko najde konkurenci.

TomTom nabízí ještě kompletní balení, Rider 450 Premium Pack, ve kterém naleznete také ochranné pouzdro, řešení proti krádeži a upevňovací sadu při použití v autě.

Pokud byste ale hledali levnější řešení, podívejte se na ořezanější verzi s označením Rider 42, ve které ale chybí offline seznam tras a zastávek, mapy jsou pouze regionální a upozornění na radary je zdarma jen po dobu 3 měsíců.

Lákavější cenu má také starší verze Rider 400. Ta však obsahuje pouze mapy Evropy a uživatelé si často stěžují na citlivost displeje, jeho samovolné zapínání v dešti a špatné spojení Bluetooth při vyšších rychlostech. Raději bychom tak zainvestovali do nejnovějšího modelu.

Nejlepší GPS navigace pro kolo

nejlepší navigace pro kolo garmin edge 520

Garmin Edge 520

Displej2,3″ (200×265)
Paměť50 MB
MapyBasemap
Další funkceBluetooth, ANT+, elektronický kompas, voděodolnost (IPX7)
Výdrž baterie15 hodin
Hmotnost59 g
CenaOd 6 109 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Garmin Edge je řada, která už má mezi cyklisty své jméno. A s nejnovějším modelem Edge 520 v této tradici pouze pokračuje.

Díky 2,3palcovému displeji, ovladatelnému pomocí 7 tlačítek, lehce uvidíte své výsledky, ať už se na ně díváte v monochromatickém nebo barevném módu.

S pomocí Bluetooth připojení si pak můžete navigaci spárovat s mobilem, stejně jako se snímači tepu, rychlosti nebo kadence díky kompatibilitě s ANT+.

Velkým lákadlem je také propojení s oblíbenou aplikací Strava, kterou spousta cyklistů pravidelně využívá a to včetně měření konkrétních segmentů. První 3 měsíce prémiového členství pak k navigaci získáte zdarma.

Jediným větším nedostatkem je mapa. Edge 520 obsahuje pouze základní Basemap, na které uvidíte pouze větší silnice a řeky. Šikovnější uživatelé si sice mohou do navigace nainstalovat bezplatné mapy OpenStreetMap, ale kvůli malé vnitřní paměti (98 MB, z toho 50 MB volných) můžete nahrát jen regionální úseky, rozhodně ne celou ČR.

Co se týče výdrže baterie, ta se šplhá až na hranici 16 hodin, a tak se nemusíte bát, že by vám navigace nestačila ani při celodenním ježdění.

Celkově je tak Garmin Edge 520 kvalitním cyklopočítačem, který stoprocentně splní běžné požadavky každého cyklisty za ještě slušnou cenu.

Zakoupit můžete také celé balení, Bundle Premium, které mimo samotný přístroj obsahuje i zmíněné snímače tepu, kadence a rychlosti.

Pokud však hledáte navigaci, která obsahuje i rozsáhlé mapy cyklotras, po kterých se můžete vydat, podívejte se na dražší, dotykový Edge 820, který obsahuje cyklomapu celé Evropy.

Minimalistický cyklopočítač

Garmin Edge 25

 minimalistický cyklopočítač garmin edge 25
CenaOd 3 967 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

V případě, že hledáte spíše něco jednoduššího (a tím pádem i levnějšího), zaujmout váš může také Garmin Edge 25.

Edge 25 umí totiž v podstatě to stejné jako Edge 520, ať už jde o připojení smartphonu přes Bluetooth, fitness příslušenství přes ANT+ (snímač tepu je v balení u dražší verze HR) nebo samotné měření vašich aktivit.

Jediný rozdíl (mimo nižší ceny) je v jejich velikosti. Edge 25 nabízí na výšku téměř poloviční displej a to jen s monochromatickým zobrazením.

Jestliže však hledáte zařízení, které vám na řidítkách bude co nejméně překážet, Edge 25 je ideální volbou.

Nejlepší hodinky s GPS

nejlepší hodinky s gps garmin forerunner 230

Garmin Forerunner 230

Displej1,23″ (215×180)
Další funkceBluetooth, ANT+, voděodolnost (5ATM)
Výdrž baterie16 hodin / 5 týdnů
Hmotnost40 g
CenaOd 5 850 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Ať už hledáte hodinky s GPS pro každodenní běhání nebo jiný sport, Garmin má pro vás kvalitní kousek v podobě Forerunneru 230.

Na 1,23palcovém displeji lehce uvidíte všechny údaje i při vysokém tempu. Zároveň ale hodinky nejsou tak velké, aby vám překážely při běžném nošení.

Právě možnost použití i mimo sport je velkým plusem Forerunneru. Mimo všemožné typy měření dokáže také zobrazovat notifikace z vašeho mobilu jako hovory, SMS, e-maily a další. Kompatibilita s ANT+ je pak samozřejmostí.

Podstatným parametrem GPS hodinek je samozřejmě výdrž jejich baterie. I v tomto případě FR 230 vychází dobře s až 16hodinovou výdrží při měření nebo až 5 týdnech v režimu hodinek.

Garmin Forerunner 230 není sice nejlevnější z GPS hodinek, ale svými funkcemi se dokáže rovnat i daleko dražším přístrojům.

A jestliže nemáte v lásce nošení hrudního pásu, podívejte se také na dražší Forerunner 235. Ten totiž navíc nabízí měření srdečního tepu ze zápěstí ruky díky zabudovanému optickému snímači.

Nejlepší turistická outdoor navigace

nejlepší turistická outdoor navigace

Garmin eTrex 30x

Displej2,2″ (240×320)
Paměť3,7 GB + microSD
MapyVýchodní nebo západní Evropa
Další funkceANT+, podpora pro Geocaching
Výdrž baterie25 hodin (2x AA)
Hmotnost142 g
CenaOd 5 590 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Ať už patříte mezi fanoušky geocachingu nebo se jen nechcete na výletě ztratit, turistická navigace Garmin eTrex 30x je pro vás ideální.

Garmin eTrex 30x navozuje na oblíbený přístroj eTrex 30 a Vista. Na 2,2palcovém displeji si můžete prohlížet podrobnou turistickou mapu ČR (Topo Czech) a podle zakoupené verze i mapy západní či východní Evropy. Navigace využívá také systém GLONASS, a tak se celé zaměřování pozice ještě zrychlilo a zpřesnilo.

eTrex 30x má v sobě navíc zabudovaný elektromagnetický kompas a barometrický výškoměr, včetně nainstalovaných aplikací jako jsou stopky, kalkulačka, budík nebo kalendář.

Navigaci můžete využít i při sportovních aktivitách, jako je běh nebo jízda na kole. Podporuje totiž ANT+, protokol využívaný ve sportovních měřičích a sporttesterech.

Levnější variantou může být Garmin eTrex 20x, kterému za cenu o tisíc korun nižší chybí elektromagnetický kompas a barometrický výškoměr. Stále však dokáže určit směr a výšku, ačkoliv už to není tak přesné.

Nejlevnějším přístrojem je pak Garmin eTrex 10. Ten však nenabízí mapový podklad, tudíž vidíte jen svoji polohu, ale ne mapu, a tak je jeho používání méně pohodlné.

Dotyková outdoor navigace

Garmin Oregon 600

dotyková outdoor navigace garmin oregon 600
CenaOd 7 290 Kč
Porovnat ceny na Heureka.cz

Pokud nejste tolik vázání rozpočtem, možná se vám zalíbí dražší Garmin Oregon 600.

Oproti řadě eTrex nabízí 3palcový plně dotykový displej (i v rukavicích), Bluetooth pro spárování s vaším mobilním telefonem a celkově je o něco rychlejší.

Na druhou stranu má oproti eTrexu 30x menší výdrž baterie (16 hodin vs. 25 hodin).

Existuje také dražší verze Oregon 600 Pro, která nabízí mapu ČR v ještě větším měříku (1 : 10 000 vs. 1 : 25 000).

Nejlepší navigace do mobilu (zdarma)

nejlepší navigace do telefonu zdarma

Google Mapy

MapySvět
Dopravní informaceOnline
CenaZdarma
Stáhnout na Apple Store

Stáhnout na Google Play

Jestliže se vám nechcete investovat do hardwarové navigace a vlastníte smartphone, možná vám bude stačit jen některá z aplikací – jako třeba Google Mapy.

Mapy od Googlu nabízí výborné pokrytí map, navigaci s aktuálními informacemi ze silnic a obrovskou databází podniků, služeb a dalších míst, ke kterým vám rychle najde cestu, ať už jedete autem, jdete pěšky nebo využíváte hromadnou dopravu. A to vše zcela zdarma.

Jedinou nevýhodou je nutnost připojení k internetu, které by se obzvlášť v zahraničí mohlo prodražit. Sice si můžete do paměti uložit vybranou oblast pro offline navigování (stačí vybrat oblast a napsat do vyhledávání „ok maps“), ale to využijete spíše při procházení městem než pro cestu čítající několik set kilometrů.

Nejlepší turistická navigace zdarma

Mapy.cz

turistická navigace do mobilu mapy.cz
CenaZdarma
Stáhnout na Apple Store

Stáhnout na Google Play

Pokud hledáte spíše turistickou navigaci, jednoznačně musíme doporučit Mapy.cz od českého vyhledávače Seznam.

Mapy.cz můžete použít jako turistickou mapu celé Evropy, ale obzvláště ty české jsou bezkonkurenční.

Nechybí pak ani hlasová navigace, ať už pro cesty autem, na kole nebo pěšky, zaznamenávání trasy vašich výletů nebo tipy na místa k navštívení.

Když si k tomu připočtete, že je aplikace naprosto zdarma, nemůžete s Mapy.cz udělat chybu.

Nejlepší offline navigace do mobilu

Sygic

offline navigace do mobilu sygic
CenaOd 449 Kč / 16,99 €
Stáhnout na Apple Store

Stáhnout na Google Play

V případě, že sháníte offline autonavigaci, která nebude na cestách využívat žádná mobilní data, výbornou volbou je aplikace Sygic.

Ta nabízí kvalitní mapy od TomTomu s bezplatnými aktualizacemi, hlasové navigování i body zájmu nebo různá upozornění.

Prvních 7 dní můžete využít všechny funkce zdarma, poté je třeba si zaplatit Premium licenci, která začíná přibližně na 500 Kč.

Vyplněním údajů zašlete odkaz na zadaný e-mail