5 nejlepších osobních robotů (2018), díky kterým už nemusíte jednat s lidmi

Je až neuvěřitelné, kam ta technologie spěje, že? Skoro až nemůžeme uvěřit, kolik osobních robotů si dnes můžete pořídit. Připadáme si jako v nějakém filmu!

Ovšem to jediné, co je zde horrorové, je hledání, které musíte podstoupit, abyste našli toho správného pomocníka.

Jako vždy jsme tu ale my, abychom vám vaše hledání usnadnili a vybrali ty nejlepší roboty do všech možných situací, trilogií a vesmírů!

Doufáme, že jsme vás naším aprílovým výběrem pobavili alespoň tak, jak jsme se bavili při jeho tvoření! Bohužel (bohudík?) jsou osobní roboti stále pouze doménou sci-fi příběhů, ale při pohledu na v současnosti nejlepší mobilní telefony, tablety nebo notebooky a na to, jakou cestu za těch pár let urazily, si myslíme, že první roboti nemusí být zas až tak daleko. 🙂

Nejlepší robotí bodyguard

T-800

Cena Za cenu zničení lidstva
 • Cílevědomý, jen tak něco ho nezastaví
 • Dokoupitelná brokovnice a Harley
 • Zábavný přízvuk
 • Chyba v továrním nastavení, kdy vás může chtít zabít
 • Je možné, že vás opustí, aby se stal guvernérem Kalifornie… ale on se vrátí

Najít cenu na Skynet.net

Dnešní svět už není, co býval. Technologie postupuje mílovými kroky a je tak jen otázkou času, kdy se něco zvrtne a z pánů se stanou otroci. Proto se už teď připravte a využijte služeb T-800!

Proč?

Výkonný model T-800 je léty osvědčený robot, který bude mít vaši bezpečnost na prvním místě. Tedy po lehkém přenastavení v pozáručním servise.

Možná už nepatří mezi tu nejnovější technologii, ale stále se dokáže vyrovnat svým nástupcům, kteří by podle specifikací měli být daleko silnější.

Pro koho?

Ať už jste předurčen zachránit celé lidstvo nebo byste chtěli jen přežít soudný den, T-800 bude tím pravým robotem, kterého byste chtěli mít po boku, až na to přijde.

Za kolik?

Cena v české distribuci bohužel ještě není známa, ale pokud jste důležitý člen odboje, nejspíše T-800 dostanete od Skynetu zdarma. Jako takový dárek.

A že tomu Skynetu tolik nevěříte? V tom případě se zde nachází ještě alternativa v podobě RoboCopa, kyborga s dlouholetou historií u policie.

Nejlepší robotí společníci

R2-D2 a C-3PO

Cena Kredity nebudou stačit
 • R2-D2 je perfektní kopilot na dlouhé cesty
 • C-3PO je v cizině k nezaplacení
 • Plány Hvězdy smrti jako bonus
 • Tohle nejsou ti droidi, které hledáte

Koupit na Skywalker Ranchi

Nebaví vás pořád sedět v učebně nebo kanceláři? Chcete vyrazit na pořádné dobrodružství, ale nemáte s kým? Využijte dárkového balení R2-D2 a C-3PO!

Proč?

Napříč celou vzdálenou galaxií nenajdete lepší společníky než tyto dva droidy. Nesrozumitelné pískání a ustavičné poznámky vám budou pořád znít v uších, ať už jste vyrazili na sjíždění tatooinských dun nebo právě lovíte otravné Gungany na Naboo.

Někteří majitelé pak prý v jednom z droidů našli také hologram krásné princezny. No, není to skvělá nabídka?

Pro koho?

Tihle dva nejsou úplně pro každého.

Pokud ale chcete vyrazit na cestu za poznáním své pravé Síly, vašich sourozenců, o kterých jste třeba ani nevěděli, nebo více prohloubit pouto se svým otcem, Artoo a C-3PO jsou ideálními společníky.

Za kolik?

R2-D2 stojí jako standardní servisní robot, které běžně najdete u X-Wingů. C-3PO pak také není drahý. Někdo ho dokonce zvládl postavit prakticky na koleni z odpadních součástek.

Že ale neholdujete vesmírným dobrodružstvím plném světelných mečů a chraplavých záporáků? Tak to by vás mohl více oslovit třeba Marvin (ručník přibalen) nebo snad Kryton (hologram mrtvého technika není v balení).

Nejlepší robotí náhradník

Surrogate-BW-2017

Cena Vaše vztahy s ostatními
 • Zastoupí vás na pondělních meetingcích
 • Okouzlí vaši tchýni na návštěvě
 • Půjde s vaší partnerkou do divadla, zatímco se hraje finále Ligy mistrů.
 • Vysoká pravděpodobnost, že si jej okolí zamiluje více než originál

Zeptat se Bruce na cenu

Zase vás čeká spousta pochůzek a úkolů? Máte na odpoledne naplánovanou prezentaci a večer dětskou besídku? Zůstaňte v posteli a pošlete za sebou svého náhradníka!

Proč?

Každý z nás někdy potřebuje osobní volno, ale v tomto čím dál víc uspěchaném světě to není tak jednoduché.

Ovšem Surrogate je diskrétní robot, který vás nahradí, aniž by si toho ostatní všimli. Stačí mu nasadit masku vašeho obličeje, nahrát potřebná data a vše už nechte na něm!

Pro koho?

Pro koho? Jako vážně? Jen se divíme, že tento robot ještě není v každé rodině!

Nebo že snad…

Za kolik?

Nemyslíme, že cena náhradníka bude nějak vysoká. Na konkrétní částky se ale zeptejte Bruce Willise, ten s nimi má větší zkušenosti.

Nejlepší robot do rodiny

Číslo „Johnny“ 5

Cena Miliony z vojenského rozpočtu a jeden blesk
 • Rychlý čtenář
 • Obratný hláškař
 • Ramenní laser pro ochranu celé rodiny
 • Nevhodný pro majitele lučních koníků

Najít Inda bělocha, co ho prodá

Každá rodina má svého psa, kočku nebo Playstation. Ale takový rodinný robot je něco, co si jen tak někdo ještě dovolit nemůže. A tuhle pozici nejlépe obsadí soutěžící s číslem 5!

Proč?

Číslo 5 vypadá pořád stejně roztomile, jako když jsme viděli poprvé před lety, a zatímco vám přečte celou knihovnu, vypálí přitom desítky hlášek, které si děti prostě zamilují.

Navíc mu na rameni sedí výkonný laser, který by si dokázal poradit i s T-800, a spolehlivě tak ochrání celou rodinu.

No, řekněte, jaký pes tohle dokáže?

Pro koho?

Johnny je ideální volbou pro každého, kdo vyrůstal na přelomu 80. a 90. let, a vždycky snil o tom, jak si takového parťáka pořídí.

Za kolik?

Armádní rozpočet před sebou nemáme, ale Číslo 5 asi nebude patřit mezi ty nejlevnější hračky.

Jako možnou alternativu tak doporučujeme VALL-I nebo Baymaxe. Zvlášť pokud patříte mezi mileniály, a tak vůbec netušíte, kdo Pětka vlastně je.

Nejlepší robotí vozidlo

Bumblebee

Cena Určitě víc než stodvacítka
 • Opravdu chytrý autopilot
 • Pravidelné upgrady
 • Wingman, s kterým sbalíte i Megan Fox
 • Občas musí bojovat s Deceptikony
 • Hele jako pořád to není Tesla, no

Koupit na Hasbro.com

Každý den se ve zprávách objeví zmínka o autech s elektrickým pohonem nebo autopilotem. To už není nic, s čím byste překvapili. Tedy v případě, že nejezdíte v některém z Autobotů!

Proč?

Bumblebee je podle nás tím nejlepším Autobotem. Jasně, že není tak majestátní jako Optimus Prime nebo silný jako Ironhide, ale tohohle žlutého brouka si nelze nezamilovat.

(Ano, jsme nerdi. Pokud vám to došlo až teď, asi jste nečetli celý článek.)

Nyní na sebe vzal podobu naší národní značky, a tak není možné, aby si nevysloužil titul nejlepšího robotího vozidla. Příště to vyjde, KITTe.

Pro koho?

Všichni, kteří ocení kvalitní auto s několika vylepšeními, nad kterými by si pochvalovali i pánové Laurin a Klement, budou s tímhle strojem jistě spokojení.

Jen vám nedoporučujeme přestříkávat ho jiným lakem.

Za kolik?

Bumblebee nepatří mezi sériově vyráběné stroje, takže jeho přesnou cenu jen těžko odhadujeme. Určitě ale přesáhne cenu Škodovky. Myslíme tu firmu.

Jestliže však peníze nejsou žádný problém, proč nepřemýšlet ve větším? Taková Mechagodzilla by všem jistě ukázala, že máte opravdu velké… ehm… konto.

Jan Šimečík
Jan Šimečík
Vše to začalo první Čtyřiosmšestkou, Siemensem 35i a PS1. Od té doby jsem věděl, že elektronika je moje láska, a dodnes mě to nepustilo. Právě proto jsem založil Toply.cz, abych mohl mé nadšení sdílet a po večerech pomáhat i ostatním. Přes den pak vedu tým obsahových specialistů u jednoho nejmenovaného zeleného mimozemšťana.